Close
رستوران

روستای فیلبند

Filband Village

Filband Village (2).jpg
Filband Village (1).jpg
Filband Village (3).jpg
Filband Village (4).jpg
Filband Village (5).jpg
Filband Village (6).jpg
Filband Village (7).jpg
Filband Village (8).jpg
Filband Village (9).jpg
Filband Village (10).jpg
Filband Village (11).jpg
Filband Village (12).jpg
Filband Village (13).jpg
Filband Village (14).jpg
Filband Village (15).jpg
Filband Village (16).jpg
Filband Village (17).jpg
Filband Village (19).jpg
y1xhb8mIdHY10bXT-1529216965585.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

بهشتی بر فراز ابرهای مازندران
روستای «فیلبند» مرتفع ترین روستای استان مازندرانه که با حدود ۲۳۰۰ ارتفاع از سطح دریا بر فراز ابرها قرار داره. در بهار و تابستان در این روستا همه پدیده های جوی دیده می شه. این روستا در جنوب غربی شهرستان بابل و در شرق رودخانه هراز و اقع شده. تنها مسیری که می تونه به فیلبند ختم شه، مسیر فرعی چلاو در جاده هرازه.

نوع جاذبه:
 • کوهستان
 • دیدنی ها
 • جنگل
 • مزرعه گردشگری
 • جاذبه های طبیعی
 • مراکز و خدمات تفریحی و گردشگری

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش

  روستای فیلبند در ارتفاع 2300 متری از سطح دریا ، ییلاقی برای شهرهای بابل و آمل تلقی می شود .
  بی شک روستای فیلبند از بهترین نقطه های ایران است که می توانید در طی روزهای فصل بهار و تابستان ، اقیانوسی از ابر را در زیر پای خود ببینید . همین موضوع باعث جذب گردشگران فراوانی به این روستا شده است .
  ما یک شب در ماه مرداد در این روستا اقامت کردیم و فردا قبل از سحر برای پیمایشی به سمت جنگل المیستان از این روستا خارج شدیم . در حومه روستا بودیم که طلوع خورشید را از فراز اقیانوس ابری که روستا و دره پیش رویمان را پوشانده بود به تماشا نشستیم . خورشید از افق روی ابرها طلوع می کرد. منظره بدیعی بود .
  فیلبند حدود 56 کیلومتر با آمل فاصله دارد . بهترین مسیر دسترسی به فیلبند از جاده روستای چلاو در جاده هراز است . این جاده در 25 کیلومتری آمل از جاده هراز جدا می شود و بعد از 30 کیلومتر به انتهای جاده یعنی روستای فیلبند می رسد که در مرتفع ترین قسمت این ناحیه قرار گرفته است .
  ما در تکیه ای در فیلبند که شبیه امامزاده است ، اتاقی برای اسکان شبانه مان گرفته بودیم . با آنکه 7 مرداد بود ولی بعد از ظهری سرد و مه گرفته همراه با باران را در فیلبند تجربه کردیم .
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Shahin sh
  نقدها:
  گزارش
  درياچه ابر
  توصیه شده توسط کاربر

  اين روستا در فصل پاييز هواي نسبتا سردي دارد ولي همين دماي هواي باعث ميشه كه زيبايي اين محل به اوج خودش برسه اگر در اواسط پاييز به اين منطقه بريد ميتونيد ٤ فصل رو ببينيد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Amin
  نقدها:
  گزارش
  فیلبند
  توصیه شده توسط کاربر

  فیلبند یا اقیانوس ابرها در جاده هراز قراردارد و آب و هوای بسیار سرد و مطلوبی دارد.در هیچ جای ایران تراکم ابرها به این شکل و و سعت وجود ندارد. مسیر دسترسی به این روستا بسیار پر پیچ و خم میباشد و بسیار بسیار زیبا.آب و هوای آن به گونه ای است که در یک لحظه هوا آفتابی و در لحظه ای دیگر هوا ابری میباشد.ارتفاع فیلبند از سطح دریا 2300متر میباشد و در بیشتر ایام سال پوشیده از برف است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سعید
  نقدها:
  گزارش
  تفریحی
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای فیلبند شاید کم تکرار بشه برای من خاطرات ان.تجربه دیدن ابر و مه دیدن کلبه های چوبی لذت وانت سواری در مسیر سرسبز.لذت بردن از پیاده روی در جنگل و کوه.جاده هراز 25 کیلومتر مانده به امل.سنگچال.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Tina Azimi
  نقدها:
  گزارش
  دشت سبز رویایی
  توصیه شده توسط کاربر

  فیلبند از ییلاقات زیبای مازندران است که میتواند گزینه خوبی برای تور یک روزه از تهران باشد. راه دسترسی ، از جاده هراز است. وارد فرعی که شدیم از یک مسیری به بعد باید به جای اتوبوس سوار مینی بوس هایی میشدیم که برای بردن تورها آنجا هستند. (البته ماشین های سواری می توانستند بالا بروند.) جاده فوق العاده ناهموار و بد بود به خصوص با تکان های وحشتناک مینی بوس.
  وقتی به بالا رسیدیم مه و ابر انقدر غلیظ بود که هیچ چیزی از ویوی پایین کوه دیده نمیشد و هوا به قدری سرد شده بود که کسی نتوانست پیاده شود. خلاصه کمی پایین تر برگشتیم و در دشت اطراق کردیم. این دشت در آن هوای خنک و مه آلود بسیار زیبا و رویایی بود. هر از گاهی نم نم باران میزد و در کل همه چیز در نهایت زیبایی و آرامش بود.
  واقعا ارزشش را داشت.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Hamed.rb
  نقدها:
  گزارش

  روستای فیلبند از توابع استان مازندران میباشد که در حد فاصل قائم شهر بابل و مازندران هست و همین باعث شده که خیلیا بگن برای مازندران نیست اما هست روستای کوچکی هست اما ویوی بسیار زیبایی داره و فاصله سه ساعت و نیمه از تهران داره و از جاده هراز ۲۰ کیلومتری آمل ورودی داره که مسیر ۴۶ کیلومتری پیج درپیچ با ویوی عالی و مناظر زیبارو در حدود ۲ ساعت در جاده آسفاتی با شیب زیاد طی میکنید تا برسید تو راه هم دوتا ۵۰۰۰ تومان به دو روستا میدید تا بتونید رد بشید اونا هم یه کاغذ چاپی میدن خدمتتون ایشالله که خرج گردشگری میشه . ا نجا خونه برای اجاره زیاد هست اما قیمت ها متفاوت از شبی ۱۵۰ هست تا ۷۰۰ جالبه که برای خانه روستایی این مبلغ رو میدید فکر کنم پارسال هتل اسپیناس پالاس شبی ۶۵۰ بود :)) اما ارزش رفتن داره میتونید گروهی برید هزینه هاتون کم بشه با هر ماشینی بخواید میشه رفت ا نجا چندتا سوپر و رستوران هم هست که غذا محلی میده اما امکانات رکستایی هست توقع رستوران ندتشته باشید برق هست گاز کپسولی آنتن موبایل هم میده اما اینترنت خیلی ضعیفه بهتر هست اگه دو روز میمونید غذا ببرید خودتان تو مسیر هم از میان جنگل عبور میکنید که میتونید اونجا هم پیک نیک کنید و با رعایت پاکیزگی طبیعت لذت ببرید بهترین زمان رفتن اواخر شهریور هست که هم ابر زیاد هست هم هوا خوبه
  با امید سفری خوش

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: