Close
رستوران

روستای کندوان

Kandovan Village

Kandovan Village (2).jpg
Kandovan Village (1).jpg
Kandovan Village (3).jpg
Kandovan Village (4).jpg
Kandovan Village (5).jpg
Kandovan Village (6).jpg
Kandovan Village (7).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

روستای کندوان در شهرستان اسکو از آذربایجان شرقی واقع شده که آب و هوای سردی دارد و  مردمان آن ۱۸۰ روز از سال را در شرایط یخبندان می‌گذرانند. کندوان در بخش شمال غربی کوه سهند واقع شده و البته در شکل‌گیری آن نیز این کوه نقش بسیار زیادی داشته است. عده‌ای آن را مربوط به‌قرن هفتم و برخی دیگری مربوط به دوران پیش از اسلام می‌دانند. اما آنچه که عمومیت دارد قدمت ۶ هزار ساله این روستا را نشان می‌دهد و گفته می‌شود که خانه‌های صخره‌ای کندوان نیز قدمتی ۷۰۰ ساله دارند. از دیدگاه برخی محققان، ساکنان اولیه کندوان اهالی حیله‌ور بوده‌اند و برای حفظ جان خود از شرر مغول‌ها به این مکان آمده‌اند و برخی سفالینه‌های موجود در این روستا نیز نشان دهنده این است که زندگی قبل از زمان ایلخانیان نیز در این مکان وجود داشته است.

نوع جاذبه:
 • روستا و دهکده

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند farzaneh
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کندوان در آذربایجان شرقی و ۱۸ کیلومتری شهر اسکو قرار دارد این روسای تاریخی پیشینه ای هفت هزارساله دارد به‌دلیل قرار گرفتن در مسیر طلوع خورشید گون دوقان (محل طلوع خورشید) وثبت اثار ملی شده این روستا دل کوه خنه هایش ساخته شده و دونمونه دیگر در امریکا و ترکیه و روستایی به این شکل وجود دارد در کنار این روستا باعات فراوانی وجود دارد و فضای خوش اب و هوایی دارد حتی در تابستان در پایین کوه امکاناتی مثل هتل رستوران و و سرویس بهداشتی عمومی و بازارچه ای برای فروش محصولاتشان. سوغات انجا انواع کیاهان دارویی لبنیات و شیره انگور و... وجود دارد و پیاده روی متوسطی برای بالا رفتن از گو هم وجود دارد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند هادی انصاری
  نقدها:
  گزارش
  روستای کله قندی کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  کندوان همان روستایی است که در دل صخره هایی شبیه کله قند، حفراتی را به عنوان خانه حفر کرده اند و در آن زندگی می کنند .
  کندوان در 50 کیلومتری جنوب تبریز و در دامنه های غربی کوه سهند قرار دارد .
  اگر بخواهم شکل و شمایل کلی روستای کندوان را شرح بدهم باید بگویم مجموعه ای از برامدگی هایی شبیه کله قند که در شیب یک کوه قرار گرفته اند . در داخل این برامدگی های کله قندی ، حفراتی کنده اند که به عنوان محل سکونت مورد استفاده اهالی روستا قرار گرفته است .
  در سال های اخیر در پایین دست برامدگی های کله قندی روستای کندوان، خانه های تازه سازی هم ساخته اند . رودی هم در پایین دست روستا جاری است.
  ظاهرا این عوارض کله قندی، براثر رسوب خاکسترهای آتشفشانی کوه سهند شکل گرفته اند . به نظر می رسد که حفاری در این کله قندی ها به علت تخلل و بافت نسبتا سست آنها چندان مشکل نباشد و شاید همین موضوع باعث ایجاد حفرات متعدد در کنار یکدیگر برای شکل گیری این روستا بوده است . روستایی که گفته می شود چند هزار سال قدمت دارد و تا کنون مسکونی باقی مانده است . شبیه همین عوارض کله قندی در منطقه کاپادوکیای ترکیه نیز وجود دارد ولی در آنجا کسی سکونت ندارد.
  به علت استقبال گردشگران، تعداد زیادی از خانه های صخره ای را به نمایش و فروش محصولات صنایع دستی و محصولات غذایی منطقه مانند عسل و گردو و لواشک و گیاهان دارویی اختصاص داده اند .
  علاوه بر خانه های حفر شده در کله قندی ها، تعدادی از خانه ها هم در شیب مسطح کوه کنده شده اند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ندا
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کندوان از روستاهای شهر اسکو در آذربایجان شرقی است، چیزی که کندوان رو از جاهای دیگه متمایز میکنه ، بافت صخره ایی خونه های این روستا ست. میگویند که در زمان حمله مغولها مردم کندوان برای حفظ جان خود به کوه پناه بردند و با کندن کوه، خونه هاشون رو توی دل کوه ساخته اند، خونه برای خودشان و البته حیواناتشون. خوشبختانه بافت صخره ایی این روستا هنوز حفظ شده و خیلی ها و مردم کندوان در خونه هاشون زندگی میکنند و با فروش لبنیات ، خشکبار و البته صنایع دستی به گردشگر ها روزگار میگذرانند. این روستا بسیار زیبا و مردمی بسیار مهربان دارد. همچنین رستوران ، مکانهای اقامتی و هتل صخره ایی لاله نیز در روستا وجود دارد، با پرداخت ورودیه ۱۰ هزار تومان می تونید از هتل صخره ایی لاله کندوان دیدن کنید. در بازدید از آذربایجان شرقی دیدن کندوان فراموش نشود. #کندوان

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند V_alizadeh
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  کندوان منحصر به فردترین روستای صخره ای جهان هست،از آنجا که مردم در آن سکونت دارند و زندگی میکنند.روستای کندوان در فاصله ۴۵دقیقه ای از تبریز قرار گرفته است.و برا دسترسی از آن از شهرستان اسکو باید رد بشید.
  قبل از رسیدن به روستای کندوان ،یک سری حفره های قنات مانند در دل زمین ،در قسمت کوهپایه وجود دارد که آب هم در آن جاری می باشد.و خیلی خیلی هوای خنکی داشت.
  داخل روستای کندوان دو قسمت میباشد که سمت چپ آن مسکونی ،و قسمت راست تفریحی و رستوران ها و مغازه ها که توسط چندین پل کوچک بهم وصل شده اند.
  خانه های کندوان همه به شکل کله قند میباشند و بروی هم قرار گرفته اند که داخل آنها اتاق هایی را بصورت نمایشگاه در آورده و محصولات و صنایع دستی خودشون رو بفروش می رسانند.عسل و خشکبار در آنجا به وفور یافت میشود.هوای کندوان به قدری خنک هست که بهترین زمان برای بازدید بهار و تابستان میباشد.برای افرادی هم که قصد اقامت دارند هتل لاله کندوان که به تازگی افتتاح شده و پنج ستاره می باشد.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش
  روستای زیبا و تاریخی کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  کندوان، روستایی تاریخی، زیبا و دیدنی در نزدیکی شهر اسکو است. قبل از رفتن به کندوان خیلی تعریفش رو شنیده بودم ولی فکر نمی کردم انقدر دیدنی باشه. اینکه هنوز مردم تو خونه های صخره ای شون زندگی می کنن و سبک زندگی این مردم واقعا جالب بود.
  دمای هوا به طرز محسوسی از تبریز خنک تر هست. حتی اگر در تابستان به دیدن کندوان برید، این اختلاف دما رو حس می کنید.
  مردم این منطقه از طریق فروش صنایع دستی و خشکبار و برخی با اجاره خانه هاشون امرار معاش می کنن. ما ازشون خشکبار و عسل خریدیم که کیفیت خوبی داشت.
  فقط توصیه می کنم زمان بازدید از کندوان، کفش مناسب به پا داشته باشید. من خانمی رو دیدم که کفششون مناسب نبود و تو مسیر پاشون پیچ خورد. بنده خدا خیلی اذیت شد.
  یک هتل صخره ای به اسم لاله هم در این منطقه هست که خیلی دلم می خواد یکبار اونجا اقامت داشته باشم. امیدوارم به زودی امکانش فراهم بشه.
  پیشنهاد می کنم در سفر به آذربایجان شرقی، حتما از کندوان زیبا هم بازدید کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ناصر
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  این روستا در نزدیکی شهر تبریز و در فاصله 22 کیلومتری شهر اسکو قرار دارد ؛ ساختار بنای خانه های این روستا به شکل صخرهای کله قندی میباشد که در ان از هیچ نوع مصالح امروزی استفاده نشده و در واقع داخل این صخره ها رو به صورت دستی با ابزار چکش و قلم که در زمان قدیم بوده خالی کرده و برای سکونت و زندگی تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته است ؛ نوع معماری کاپا دوکیا در ترکیه هم همانند این روستا است با این ویژگی که در ان هیچ نوع زندگی روستایی وجود ندارد وبه یه جاذبه گردشگری تبدیل شده اما در این روستا تا به امروز زندگی روستایی در ان ادامه دارد ؛ به گفته یکی از مالکین و اهالی قدیمی خانه های صخره ای ، تا زمانی که راه و جاده ارتباطی بین این روستا با دیگر شهر ها نبود شکل روستا تغییر نکرده و بعد از ساخت جاده و فراهم شدن امکانات حمل و نقل ، خانه های جدیدی به صورت امروزی در زیر ان ساخته شده که جلوه ونمای این روستا رو از بین برده است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Nasi zarei
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کندوان در ۶۰ کیلو متری جنوب غربی شهر تبریز واقع شده و یکی از بینظیر ترین روستاهای ایران است چرا که مردم آن هنوز هم در خانه هایی در دل کوه که به شکل کله قند یا کندوی عسل است زندگی میکنند . در این روستا امکانات رفاهی مثل رستوران و هتل و ... وجود دارد که اقامت در این روستای زیبا را آسان میکند . آب و هوای روستا بسیار خنک است به طوریکه حتما شبها باید از وسایل گرمایشی استفاده کرد . ساکنین روستا بسیار خونگرم و خوش برخورد هستند و در خانه هایشان کسب و کارهای خانگی به راه انداخته اند که رونق افتصادی روستایشان را بالا میبرد .این روستا بسیار توریست پذیر است بطوریکه در فصل تابستان تور های یک روزه از شهرهای اطراف به این روستا همه روزه دایر است . سوغات مهم کندوان عسل و برگه خشک زرد آلو و میوه های خشک و سبزیجات خشک شده و دارویی هستند و البته گردو هم به وفور در این روستا یافت میشود. از وسط روستا رودخانه ی کندوان رد میشود که در اواخر بهار ما در این روستا بودیم خیلی پر آب نبود اطراف این رودخانه تعدادی زیادی مغازه ی فروش سوغاتی رستوران و کافی شاپ و پارکی جهت گذراندن وقت وجود دارد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Maryam
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  دراستان آذربایجان شرقی ازمنحصربه فردترین ونادرترین روستاهای دنیاست که مناظربدیع وزیبای آن چشم هربیننده ای رانوازش میدهداین روستای شگفت انگیزباخانه های مخروطی شکل ازهرجهتی شبیه کندوی زنبورعسل که نام کندوان نیزازآن گرفته شده است طبیعت زیبا آب وهوای مطبوع کوهستان ابمعدنی باخاصیت درمانی هتل صخره ای وبازارسنتی این روستارابه یکی ازمهمترین مراکزگردشگری استان تبدیل کرده است بازارچه روستای کندوان نیز به نسبت وسعت وتعدادغرفه های فروش آن یکی ازپرفروش ترین بازارهامحسوب میشوددرآن محصولات کشاورزی این روستاازجمله گردو وبادام وشیره وگیاهان دارویی .....بفروش میرسدهمچنین صنایع دستی روستاشامل گلیم وجاجیم روسری ....طرفداران زیادی دارد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Sharifi
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کندوان در استان آذربایجان شرقی در شهر اسکو قرار دارد که در دل صخره ها ساخته شده اند و به روستای صخره ای نیز مشهور هستند و تنها روستای صخره ای است که در حال حاضر در آن سکونت دارند . در زمان های قدیم مردم روستای حیله ور که در ۲ کیلومتری در غرب کندوان زندگی می کرده اند تصمیم می گیرند برای در امان ماندن از مغول ها به دشت کنار که کندوان هستش بروند و شروع به کندن روستا با دست شدند تا در دل صخره ها برای خود پنا هگاهی بسازند به همین دلیل سکونت در روستای کندوان شروع شد و بنای خانه های این روستا به شکل کله قند می باشد . کندوان به به دلیل اینکه در دامنه کوه های سهند قرار داردآب و هوا و زمین ها مرتع و سرسبزی زیادی اطراف آن است که عشایر آن را به عنوان محلی برای ییلاق خود انتخاب می کنند. این روستا دارای مسجد،حمام،مدرسه، است که شغل مردم روستا بیشتر کشاورزی و دامداری می باشد. به دلیل آمدن توریستهای زیادی به روستا در کناره کشاورزی شغل های دیگر انجام می دهند. روستای کندوان بسیار زیبا و دیدنی و جای مناسب برای گرفتن عکسهای زیبا بود من از بودن در این روستا واقعا لذت بردم .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Yannar
  نقدها:
  گزارش
  روستای زیبای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  کندوان یکی از روستاهای آذربایجان شرقی در شهر زیبای اسکواست که عمری ۷۰۰۰ ساله دارد و به دلیل فرم خانه های کندو شکل و منحصر به فرد آن هرساله شاهد گردشگران خارجی و داخلی بسیاری میباشد.کندوان تنها روستای صخره ای جهان است که هنوز قابل سکونت است.
  مردم روستا بیشتر کشاورز و دامدارند یا در خونه های خودشون سوغاتی چون عسل و روغن حیوانی و لبنیات و نمد و خشکباررو بفروش میرسونن.
  برخی ساکنین ممکنه دعوتتون کنند برای بازدید از داخل منزل که پیشنهاد عالی هست و حتما قبول کنید چرا که با مبلغ ناچیزی میتونید از داخل خونه ها بازدید کنید و استراحت کنید و نوشیدنی مثل دوغ های فوق العاده خوشمزه برای پذیرایی ازتون بیارن.لذت نشستن در این خونه ها هم تجربه خوبیه.
  در این روستا اقامتگاه ها و هتل هایی برای اسکان وجود داره

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Parisa Eskandari
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کندوان در ۶۰ کیلومتری جنوب غربی تبریز واقع شده که به گفته روستایی ها قدمتش ۷هزار سال است و در دل کوه واقع شده است ۱۱۷ خانواده در این روستا زندگی میکنند که بسیار مهربان و مهمان نوازی هستند.و در کل مکان بسیار دیدنی و زیبایی است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  روستای صخره ای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای تاریخی کندوان در جنوب غربی تبریز، در دامنه سهند و در محدوده شهرستان اسکو واقع شده است. خانه های این روستا همگی در دل کوه کنده شده اند و زندگی در آن هنوز جاری است. در سال های اخیر تعدادی خانه جدید در روستا بنا شده که بافت یکپارچه و زیبای آن را بهم زده است. عسل کندوان هم معروف است و در سفر به این روستا حتما از مغازه های عسل فروشی آن را تهیه کنید. در کنار روستا یک هتل هم به شکل صخره ای و مطابق معماری روستای کندوان درست شده که البته اقامت در آن بسیار گران قیمت است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  روستای صخره ای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کندوان، یکی از سه روستای صخره ای ثبت شده در جهان است که برخلاف دو روستای دیگر ساکنین همچنان در این روستا زندگی خود را میگذرانند. برای رسیدن به این روستا باید به شهرستان اسکو برویم و بعد از طی هجده کیلومتر به کندوان میرسیم، خانه های روستا در داخل صخره هایی به شکل کله قند دستکند شده و براساس ارتفاع این صخره ها یک طبقه یا بیشتر هستند. این طبقات به هم مربوط نیستند. این صخره ها هسته مقاوم کوهها بودند که بعد از فرسایش کوهها باقی مانده اند.
  در پایین کوه رودخانه و چشمه آب شیرینی وجود دارد که گواراست. در کنار رودخانه بازارچه ای شکل گرفته که محصولات کشاورزی و باغی محلی به فروش میرسد. چند رستوران هم خدمات میدهند. برای اقامت شبانه هم یک هتل صخره ای به نام لاله در دل کوه هست که در روزهای پر مسافر معمولا پر است و باید زودتر رزرو کنید. ولی خانه های محلی با همان امکانات روستایی اجاره داده میشود. یکی از ویژگیهای این روستا ییلاقی بودن آنجاست و روزهای تابستانی بسیار خنک و حتی سرد است. تحربه ای که من در اقامت این روستا در خانه محلی داشتم، شبی بسیار سرد زمستانی در ماه خرداد بود که واقعا انتظارش را نداشتم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند soma sajadi
  نقدها:
  گزارش
  پر از آرامش
  توصیه شده توسط کاربر

  این روستا در استان آذربایجان شرقی در ۲۰کیلومتری شهر اسکو در دامنه های سرسبز سلطان داغی قرارگرفته است.قدم زدن در کوچه پس کوچه های سنگی و هر از گاهی خطرناک ،دیدن خانه های صخره ای که به شکل کله قند درست شده اندو همچنین هم کلام شدن با مردم مهربان و مهمان نواز آن روستا را برای من به مقصدی پر از لذت تبدیل کرد.بیشترین چیزی که نظرها را به این روستا جلب میکند جدال بین انسان و طبیعت برای همزیستی وکندن دل صخره های سخت و محکم برای ساختن سرپناه است.برای لذت هر چه بیشتر و تجربه ای جدید میتوان با اجاره کردن یکی از این خانه ها یا با ماندن در هتلی که ساختار صخره ای دارد شبی به یاد ماندنی را سپری کرد.خرید در مغازه های تو درتو و صخره ای ومزه کردن عسل کوهی،شیر و ماست محلی و صنایع دست بافت هم از دیگر جاذبه های روستاست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Sina
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کندوان رو همه می‌شناسن دیگه لازم نیست زیاد توضیح بدم. زمستون سال ۹۷ بود که با دوستم تصمیم گرفتیم بریم این روستای زیبا. این روستا بخاطر خونه‌های کله قندی و صخره‌ایش معروف شده و زمستون برف هم زیباییش رو دو چندان کرده بود. کندوان یکی از سه روستای صخره‌ای جهان هستش!! تجربه جالبی بود برام فقط چیزی که اذیت می‌کرد اینجا اصرار الکی مغازه‌دارها برای فروش جنس‌هاشون بود...

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند آوات مام قادری
  نقدها:
  گزارش
  روستای صخره ای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  از منحصر به فرد ترین روستاهای جهان ، با خانه های هایی که در دل صخره ها و کوه ساخته شده. دسترسی از مسیر تبریز اسکو خیلی راحته و تو راه هم طبیعت قشنگی خواهید دید ، فقط یادتون باشه کندوان تو فصول سرد خیلی سرده و تو فصول گرم هم خنکه . قبل از رسیدن به داخل روستا هم جدیدا یک قسمت مسکونی که زیرش قنات هست کشف شده که حتما اون هم نگا کنید داخل خونه هاشون تو تابستون انقدر خنکه انگار کولر روشنه. سوغاتی های مثل صنایع دستی عسل و شیره انگور داره . رستوران ، آلاچیق ، سرویس بهداشتی و سوپرمارکت هم موجوده. داخل خونه ها رو حتما بگردین

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  کندوان نام روستایی نزدیک به تبریز و از توابع شهرستان اسکو است. این روستا قدمت چندین هزار ساله دارد و به واسطه اینکه خانه های اهالی روستا همه در دل کوه ساخته شده و شکل لانه زنبور دارد، مورد توجه قرار گرفته است. کندوان یک موزه زنده است که زندگی در آن جریان دارد و تعداد زیادی از مردم هم آنجا زندگی میکنند و به کار کشاورزی و دامپروری مشغولند و از فروش محصولاتشان به مسافرانی که به کندوان میایند امرار معاش میکنند. و در ضمن بسیار هم خوش برخورد و مهمان نواز هستند. تنها هتل صخره ایی ایران هم که هتل لاله کندوان است در این روستا قرار دارد. #کندوان

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند محمد جعفری
  نقدها:
  گزارش
  کندوان نگین کوه سهند
  توصیه شده توسط کاربر

  کندوان روستایی در شهرستان اسکو در نزدیکی تبریز است. این روستا یکی از سه روستای صخره ای جهان است. آنچه کندوان را نسبت به روستاهای صخره ای "کاپادوکیا" در ترکیه و "داکوتا" در آمریکا متمایز می کند، جاری بودن زندگی در آن است. یعنی کاپادوکیا و داکوتا خالی از سکنه هستند ولی زندگی در کندوان همچنان جریان دارد.
  روستای کندوان چون معجزه ای طبیعی است. این روستا در اثر فعل و انفعالات آتشفشانی کوه‌ سهند و سایر کوه‌های آتشفشانی منطقه طی هزاران سال در یکی از خوش آب و هواترین مناطق استان به وجود آمده است؛ مواد مذاب و گدازه‌های حاصل از فعالیت کوه‌های آتشفشانی به بیرون پرتاب شده و در طول سال‌ها روی هم انباشته شده‌اند. همچنین این توده‌ها بر اثر عوامل طبیعی مانند باد و باران دچار تغییر شکل و تبدیل آن‌ها به مخروط هایی شده‌ است که امروزه در منطقه قرار دارند. ساکنان روستا با تراشیدن دل سنگ های مخروطی، خانه های خود را داخل آن بنا کرده اند.
  ویژگی های روستای کندوان تنها در معماری منحصر به فرد و سبک زندگی ویژه مردمانش خلاصه نمی شود. آب و هوا و محیط طبیعی و کوهستانی روستا از دیگر دلایل سفر به این روستای شگفت انگیز است. در پایین کوه رودی بسیار زیبا و زلال جاری است که در دورتادور آن برای راحتی گردشگران آلاچیق هایی زیبا ساخته شده است. برخی رستوران ها آلاچیق های خود را برای برپائی چادر و اقامت شبانه به گردشگران اجاره می دهند.
  اگر به دنبال تجربه اقامت در یکی از این خانه های صخره ای هستید، بهتر است هتل صخره ای لاله کندوان را برای اقامت انتخاب کنید. هزینه اقامت در این هتل بین 500 هزار تا یک میلیون تومان برای یک شب است. اتاق های این هتل در دل صخره ها ایجاد شده است.
  117 خانواده در روستای کندوان زندگی می کنند که به دامداری و زراعت و پرورش زنبور عسل مشغول هستند. از قضا عسل این منطقه یکی از بهترین انواع عسل ایرانی است.
  اگر قصد خرید عسل و روغن حیوانی دارید، نباید کندوان را از دست بدهید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Sinouheh
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کندوان در 20 کیلومتری تبریز یکی از جاذبه های گردشگری بی نظیر ایران هست با خانه هایی در دل کوه که کنده کاری شده و طبیعی هستند .یکی از روستاهای مشابه کاپادوکیا است .ورودی روستا یک هتل 5 ستاره هم برای اقامت وجود داره

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش
  کندوان, سکونتگاهی به قدمت تاریخ !
  توصیه شده توسط کاربر

  اسم روستای کندوان حتما به گوشتان خورده است. اینجا نمونه بارزی از سکونتگاه های باستانی انسانی است. جایی که آثار آتشفشانی مسکن انسان شده است.
  زیبایی خانه های حجاری شده در دل کوه و آرامش و اصالت کوچه هایش فوق العاده حس خوبی را در شما بوجود خواهد آورد.
  کندوان بیش از معماری است و تولیدات و سوغاتی های طبیعی و مرغوب آن نیز دیدار از این روستا را چندین برابر لذت بخش تر کرده است.
  عسل طبیعی و لبنیات عالی, از بهترین سوغات کندوان هستند.
  دسترسی به کندوان از طریق جاده تبریز به اسکو و کندوان براحتی میسر است و جاده مناسبی دارد. فقط باید توجه داشته باشید که کندوان در دامنه سهند قرار دارد و سردسیر است. حتی تابستان ها نیز نسیم هنکی دارد. پس در بهار و پاییز نیز حتما لباس گرم و مناسب داشته باشید.
  جاده کندوان در زمستان ها بسیار برف گیر است و مسافرت در زمستان چندان توصیه نمی شود.
  هزینه ورودی خودرو به روستا برای سواری 2500 تومان است.
  تمامی روستا و طبیعت اطراف را یکروزه و پیاده براحتی می توان دید و از هوای پاک آن لذت برد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: