Close
رستوران

روستای کندوان

Kandovan Village

Kandovan Village (2).jpg
Kandovan Village (1).jpg
Kandovan Village (3).jpg
Kandovan Village (4).jpg
Kandovan Village (5).jpg
Kandovan Village (6).jpg
Kandovan Village (7).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

روستای کندوان در شهرستان اسکو از آذربایجان شرقی واقع شده که آب و هوای سردی دارد و  مردمان آن ۱۸۰ روز از سال را در شرایط یخبندان می‌گذرانند. کندوان در بخش شمال غربی کوه سهند واقع شده و البته در شکل‌گیری آن نیز این کوه نقش بسیار زیادی داشته است. عده‌ای آن را مربوط به‌قرن هفتم و برخی دیگری مربوط به دوران پیش از اسلام می‌دانند. اما آنچه که عمومیت دارد قدمت ۶ هزار ساله این روستا را نشان می‌دهد و گفته می‌شود که خانه‌های صخره‌ای کندوان نیز قدمتی ۷۰۰ ساله دارند. از دیدگاه برخی محققان، ساکنان اولیه کندوان اهالی حیله‌ور بوده‌اند و برای حفظ جان خود از شرر مغول‌ها به این مکان آمده‌اند و برخی سفالینه‌های موجود در این روستا نیز نشان دهنده این است که زندگی قبل از زمان ایلخانیان نیز در این مکان وجود داشته است.

نوع جاذبه:
 • بناهای باستانی
 • مناظر دیدنی معروف
 • مکان های تاریخی
 • میراث فرهنگی
 • اماکن دیدنی
 • جاذبه طبیعت

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش
  روستای زیبا و تاریخی کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  کندوان، روستایی تاریخی، زیبا و دیدنی در نزدیکی شهر اسکو است. قبل از رفتن به کندوان خیلی تعریفش رو شنیده بودم ولی فکر نمی کردم انقدر دیدنی باشه. اینکه هنوز مردم تو خونه های صخره ای شون زندگی می کنن و سبک زندگی این مردم واقعا جالب بود.
  دمای هوا به طرز محسوسی از تبریز خنک تر هست. حتی اگر در تابستان به دیدن کندوان برید، این اختلاف دما رو حس می کنید.
  مردم این منطقه از طریق فروش صنایع دستی و خشکبار و برخی با اجاره خانه هاشون امرار معاش می کنن. ما ازشون خشکبار و عسل خریدیم که کیفیت خوبی داشت.
  فقط توصیه می کنم زمان بازدید از کندوان، کفش مناسب به پا داشته باشید. من خانمی رو دیدم که کفششون مناسب نبود و تو مسیر پاشون پیچ خورد. بنده خدا خیلی اذیت شد.
  یک هتل صخره ای به اسم لاله هم در این منطقه هست که خیلی دلم می خواد یکبار اونجا اقامت داشته باشم. امیدوارم به زودی امکانش فراهم بشه.
  پیشنهاد می کنم در سفر به آذربایجان شرقی، حتما از کندوان زیبا هم بازدید کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ناصر
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  این روستا در نزدیکی شهر تبریز و در فاصله 22 کیلومتری شهر اسکو قرار دارد ؛ ساختار بنای خانه های این روستا به شکل صخرهای کله قندی میباشد که در ان از هیچ نوع مصالح امروزی استفاده نشده و در واقع داخل این صخره ها رو به صورت دستی با ابزار چکش و قلم که در زمان قدیم بوده خالی کرده و برای سکونت و زندگی تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته است ؛ نوع معماری کاپا دوکیا در ترکیه هم همانند این روستا است با این ویژگی که در ان هیچ نوع زندگی روستایی وجود ندارد وبه یه جاذبه گردشگری تبدیل شده اما در این روستا تا به امروز زندگی روستایی در ان ادامه دارد ؛ به گفته یکی از مالکین و اهالی قدیمی خانه های صخره ای ، تا زمانی که راه و جاده ارتباطی بین این روستا با دیگر شهر ها نبود شکل روستا تغییر نکرده و بعد از ساخت جاده و فراهم شدن امکانات حمل و نقل ، خانه های جدیدی به صورت امروزی در زیر ان ساخته شده که جلوه ونمای این روستا رو از بین برده است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Nasi zarei
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کندوان در ۶۰ کیلو متری جنوب غربی شهر تبریز واقع شده و یکی از بینظیر ترین روستاهای ایران است چرا که مردم آن هنوز هم در خانه هایی در دل کوه که به شکل کله قند یا کندوی عسل است زندگی میکنند . در این روستا امکانات رفاهی مثل رستوران و هتل و ... وجود دارد که اقامت در این روستای زیبا را آسان میکند . آب و هوای روستا بسیار خنک است به طوریکه حتما شبها باید از وسایل گرمایشی استفاده کرد . ساکنین روستا بسیار خونگرم و خوش برخورد هستند و در خانه هایشان کسب و کارهای خانگی به راه انداخته اند که رونق افتصادی روستایشان را بالا میبرد .این روستا بسیار توریست پذیر است بطوریکه در فصل تابستان تور های یک روزه از شهرهای اطراف به این روستا همه روزه دایر است . سوغات مهم کندوان عسل و برگه خشک زرد آلو و میوه های خشک و سبزیجات خشک شده و دارویی هستند و البته گردو هم به وفور در این روستا یافت میشود. از وسط روستا رودخانه ی کندوان رد میشود که در اواخر بهار ما در این روستا بودیم خیلی پر آب نبود اطراف این رودخانه تعدادی زیادی مغازه ی فروش سوغاتی رستوران و کافی شاپ و پارکی جهت گذراندن وقت وجود دارد .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Maryam
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  دراستان آذربایجان شرقی ازمنحصربه فردترین ونادرترین روستاهای دنیاست که مناظربدیع وزیبای آن چشم هربیننده ای رانوازش میدهداین روستای شگفت انگیزباخانه های مخروطی شکل ازهرجهتی شبیه کندوی زنبورعسل که نام کندوان نیزازآن گرفته شده است طبیعت زیبا آب وهوای مطبوع کوهستان ابمعدنی باخاصیت درمانی هتل صخره ای وبازارسنتی این روستارابه یکی ازمهمترین مراکزگردشگری استان تبدیل کرده است بازارچه روستای کندوان نیز به نسبت وسعت وتعدادغرفه های فروش آن یکی ازپرفروش ترین بازارهامحسوب میشوددرآن محصولات کشاورزی این روستاازجمله گردو وبادام وشیره وگیاهان دارویی .....بفروش میرسدهمچنین صنایع دستی روستاشامل گلیم وجاجیم روسری ....طرفداران زیادی دارد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Sharifi
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کندوان در استان آذربایجان شرقی در شهر اسکو قرار دارد که در دل صخره ها ساخته شده اند و به روستای صخره ای نیز مشهور هستند و تنها روستای صخره ای است که در حال حاضر در آن سکونت دارند . در زمان های قدیم مردم روستای حیله ور که در ۲ کیلومتری در غرب کندوان زندگی می کرده اند تصمیم می گیرند برای در امان ماندن از مغول ها به دشت کنار که کندوان هستش بروند و شروع به کندن روستا با دست شدند تا در دل صخره ها برای خود پنا هگاهی بسازند به همین دلیل سکونت در روستای کندوان شروع شد و بنای خانه های این روستا به شکل کله قند می باشد . کندوان به به دلیل اینکه در دامنه کوه های سهند قرار داردآب و هوا و زمین ها مرتع و سرسبزی زیادی اطراف آن است که عشایر آن را به عنوان محلی برای ییلاق خود انتخاب می کنند. این روستا دارای مسجد،حمام،مدرسه، است که شغل مردم روستا بیشتر کشاورزی و دامداری می باشد. به دلیل آمدن توریستهای زیادی به روستا در کناره کشاورزی شغل های دیگر انجام می دهند. روستای کندوان بسیار زیبا و دیدنی و جای مناسب برای گرفتن عکسهای زیبا بود من از بودن در این روستا واقعا لذت بردم .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Yannar
  نقدها:
  گزارش
  روستای زیبای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  کندوان یکی از روستاهای آذربایجان شرقی در شهر زیبای اسکواست که عمری ۷۰۰۰ ساله دارد و به دلیل فرم خانه های کندو شکل و منحصر به فرد آن هرساله شاهد گردشگران خارجی و داخلی بسیاری میباشد.کندوان تنها روستای صخره ای جهان است که هنوز قابل سکونت است.
  مردم روستا بیشتر کشاورز و دامدارند یا در خونه های خودشون سوغاتی چون عسل و روغن حیوانی و لبنیات و نمد و خشکباررو بفروش میرسونن.
  برخی ساکنین ممکنه دعوتتون کنند برای بازدید از داخل منزل که پیشنهاد عالی هست و حتما قبول کنید چرا که با مبلغ ناچیزی میتونید از داخل خونه ها بازدید کنید و استراحت کنید و نوشیدنی مثل دوغ های فوق العاده خوشمزه برای پذیرایی ازتون بیارن.لذت نشستن در این خونه ها هم تجربه خوبیه.
  در این روستا اقامتگاه ها و هتل هایی برای اسکان وجود داره

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Parisa Eskandari
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کندوان در ۶۰ کیلومتری جنوب غربی تبریز واقع شده که به گفته روستایی ها قدمتش ۷هزار سال است و در دل کوه واقع شده است ۱۱۷ خانواده در این روستا زندگی میکنند که بسیار مهربان و مهمان نوازی هستند.و در کل مکان بسیار دیدنی و زیبایی است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  روستای صخره ای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای تاریخی کندوان در جنوب غربی تبریز، در دامنه سهند و در محدوده شهرستان اسکو واقع شده است. خانه های این روستا همگی در دل کوه کنده شده اند و زندگی در آن هنوز جاری است. در سال های اخیر تعدادی خانه جدید در روستا بنا شده که بافت یکپارچه و زیبای آن را بهم زده است. عسل کندوان هم معروف است و در سفر به این روستا حتما از مغازه های عسل فروشی آن را تهیه کنید. در کنار روستا یک هتل هم به شکل صخره ای و مطابق معماری روستای کندوان درست شده که البته اقامت در آن بسیار گران قیمت است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  روستای صخره ای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کندوان، یکی از سه روستای صخره ای ثبت شده در جهان است که برخلاف دو روستای دیگر ساکنین همچنان در این روستا زندگی خود را میگذرانند. برای رسیدن به این روستا باید به شهرستان اسکو برویم و بعد از طی هجده کیلومتر به کندوان میرسیم، خانه های روستا در داخل صخره هایی به شکل کله قند دستکند شده و براساس ارتفاع این صخره ها یک طبقه یا بیشتر هستند. این طبقات به هم مربوط نیستند. این صخره ها هسته مقاوم کوهها بودند که بعد از فرسایش کوهها باقی مانده اند.
  در پایین کوه رودخانه و چشمه آب شیرینی وجود دارد که گواراست. در کنار رودخانه بازارچه ای شکل گرفته که محصولات کشاورزی و باغی محلی به فروش میرسد. چند رستوران هم خدمات میدهند. برای اقامت شبانه هم یک هتل صخره ای به نام لاله در دل کوه هست که در روزهای پر مسافر معمولا پر است و باید زودتر رزرو کنید. ولی خانه های محلی با همان امکانات روستایی اجاره داده میشود. یکی از ویژگیهای این روستا ییلاقی بودن آنجاست و روزهای تابستانی بسیار خنک و حتی سرد است. تحربه ای که من در اقامت این روستا در خانه محلی داشتم، شبی بسیار سرد زمستانی در ماه خرداد بود که واقعا انتظارش را نداشتم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • soma sajadi
  نقدها:
  گزارش
  پر از آرامش
  توصیه شده توسط کاربر

  این روستا در استان آذربایجان شرقی در ۲۰کیلومتری شهر اسکو در دامنه های سرسبز سلطان داغی قرارگرفته است.قدم زدن در کوچه پس کوچه های سنگی و هر از گاهی خطرناک ،دیدن خانه های صخره ای که به شکل کله قند درست شده اندو همچنین هم کلام شدن با مردم مهربان و مهمان نواز آن روستا را برای من به مقصدی پر از لذت تبدیل کرد.بیشترین چیزی که نظرها را به این روستا جلب میکند جدال بین انسان و طبیعت برای همزیستی وکندن دل صخره های سخت و محکم برای ساختن سرپناه است.برای لذت هر چه بیشتر و تجربه ای جدید میتوان با اجاره کردن یکی از این خانه ها یا با ماندن در هتلی که ساختار صخره ای دارد شبی به یاد ماندنی را سپری کرد.خرید در مغازه های تو درتو و صخره ای ومزه کردن عسل کوهی،شیر و ماست محلی و صنایع دست بافت هم از دیگر جاذبه های روستاست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Sina
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کندوان رو همه می‌شناسن دیگه لازم نیست زیاد توضیح بدم. زمستون سال ۹۷ بود که با دوستم تصمیم گرفتیم بریم این روستای زیبا. این روستا بخاطر خونه‌های کله قندی و صخره‌ایش معروف شده و زمستون برف هم زیباییش رو دو چندان کرده بود. کندوان یکی از سه روستای صخره‌ای جهان هستش!! تجربه جالبی بود برام فقط چیزی که اذیت می‌کرد اینجا اصرار الکی مغازه‌دارها برای فروش جنس‌هاشون بود...

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آوات مام قادری
  نقدها:
  گزارش
  روستای صخره ای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  از منحصر به فرد ترین روستاهای جهان ، با خانه های هایی که در دل صخره ها و کوه ساخته شده. دسترسی از مسیر تبریز اسکو خیلی راحته و تو راه هم طبیعت قشنگی خواهید دید ، فقط یادتون باشه کندوان تو فصول سرد خیلی سرده و تو فصول گرم هم خنکه . قبل از رسیدن به داخل روستا هم جدیدا یک قسمت مسکونی که زیرش قنات هست کشف شده که حتما اون هم نگا کنید داخل خونه هاشون تو تابستون انقدر خنکه انگار کولر روشنه. سوغاتی های مثل صنایع دستی عسل و شیره انگور داره . رستوران ، آلاچیق ، سرویس بهداشتی و سوپرمارکت هم موجوده. داخل خونه ها رو حتما بگردین

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  کندوان نام روستایی نزدیک به تبریز و از توابع شهرستان اسکو است. این روستا قدمت چندین هزار ساله دارد و به واسطه اینکه خانه های اهالی روستا همه در دل کوه ساخته شده و شکل لانه زنبور دارد، مورد توجه قرار گرفته است. کندوان یک موزه زنده است که زندگی در آن جریان دارد و تعداد زیادی از مردم هم آنجا زندگی میکنند و به کار کشاورزی و دامپروری مشغولند و از فروش محصولاتشان به مسافرانی که به کندوان میایند امرار معاش میکنند. و در ضمن بسیار هم خوش برخورد و مهمان نواز هستند. تنها هتل صخره ایی ایران هم که هتل لاله کندوان است در این روستا قرار دارد. #کندوان

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • محمد جعفری
  نقدها:
  گزارش
  کندوان نگین کوه سهند
  توصیه شده توسط کاربر

  کندوان روستایی در شهرستان اسکو در نزدیکی تبریز است. این روستا یکی از سه روستای صخره ای جهان است. آنچه کندوان را نسبت به روستاهای صخره ای "کاپادوکیا" در ترکیه و "داکوتا" در آمریکا متمایز می کند، جاری بودن زندگی در آن است. یعنی کاپادوکیا و داکوتا خالی از سکنه هستند ولی زندگی در کندوان همچنان جریان دارد.
  روستای کندوان چون معجزه ای طبیعی است. این روستا در اثر فعل و انفعالات آتشفشانی کوه‌ سهند و سایر کوه‌های آتشفشانی منطقه طی هزاران سال در یکی از خوش آب و هواترین مناطق استان به وجود آمده است؛ مواد مذاب و گدازه‌های حاصل از فعالیت کوه‌های آتشفشانی به بیرون پرتاب شده و در طول سال‌ها روی هم انباشته شده‌اند. همچنین این توده‌ها بر اثر عوامل طبیعی مانند باد و باران دچار تغییر شکل و تبدیل آن‌ها به مخروط هایی شده‌ است که امروزه در منطقه قرار دارند. ساکنان روستا با تراشیدن دل سنگ های مخروطی، خانه های خود را داخل آن بنا کرده اند.
  ویژگی های روستای کندوان تنها در معماری منحصر به فرد و سبک زندگی ویژه مردمانش خلاصه نمی شود. آب و هوا و محیط طبیعی و کوهستانی روستا از دیگر دلایل سفر به این روستای شگفت انگیز است. در پایین کوه رودی بسیار زیبا و زلال جاری است که در دورتادور آن برای راحتی گردشگران آلاچیق هایی زیبا ساخته شده است. برخی رستوران ها آلاچیق های خود را برای برپائی چادر و اقامت شبانه به گردشگران اجاره می دهند.
  اگر به دنبال تجربه اقامت در یکی از این خانه های صخره ای هستید، بهتر است هتل صخره ای لاله کندوان را برای اقامت انتخاب کنید. هزینه اقامت در این هتل بین 500 هزار تا یک میلیون تومان برای یک شب است. اتاق های این هتل در دل صخره ها ایجاد شده است.
  117 خانواده در روستای کندوان زندگی می کنند که به دامداری و زراعت و پرورش زنبور عسل مشغول هستند. از قضا عسل این منطقه یکی از بهترین انواع عسل ایرانی است.
  اگر قصد خرید عسل و روغن حیوانی دارید، نباید کندوان را از دست بدهید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Sinouheh
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کندوان در 20 کیلومتری تبریز یکی از جاذبه های گردشگری بی نظیر ایران هست با خانه هایی در دل کوه که کنده کاری شده و طبیعی هستند .یکی از روستاهای مشابه کاپادوکیا است .ورودی روستا یک هتل 5 ستاره هم برای اقامت وجود داره

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش
  کندوان, سکونتگاهی به قدمت تاریخ !
  توصیه شده توسط کاربر

  اسم روستای کندوان حتما به گوشتان خورده است. اینجا نمونه بارزی از سکونتگاه های باستانی انسانی است. جایی که آثار آتشفشانی مسکن انسان شده است.
  زیبایی خانه های حجاری شده در دل کوه و آرامش و اصالت کوچه هایش فوق العاده حس خوبی را در شما بوجود خواهد آورد.
  کندوان بیش از معماری است و تولیدات و سوغاتی های طبیعی و مرغوب آن نیز دیدار از این روستا را چندین برابر لذت بخش تر کرده است.
  عسل طبیعی و لبنیات عالی, از بهترین سوغات کندوان هستند.
  دسترسی به کندوان از طریق جاده تبریز به اسکو و کندوان براحتی میسر است و جاده مناسبی دارد. فقط باید توجه داشته باشید که کندوان در دامنه سهند قرار دارد و سردسیر است. حتی تابستان ها نیز نسیم هنکی دارد. پس در بهار و پاییز نیز حتما لباس گرم و مناسب داشته باشید.
  جاده کندوان در زمستان ها بسیار برف گیر است و مسافرت در زمستان چندان توصیه نمی شود.
  هزینه ورودی خودرو به روستا برای سواری 2500 تومان است.
  تمامی روستا و طبیعت اطراف را یکروزه و پیاده براحتی می توان دید و از هوای پاک آن لذت برد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای کندوان در ۶۰کیاومتری تبریز و در ۲۰کیلومتری شهر اسکو قرار دارد .دلیل شهرت کندوان معماری عجیب خانه های آن است که داخل صخره هایی به شکل کله قند کنده شده است و در و پنجره تعبیه کرده اند .کندوان واقعا عجیب و بسیار زیباست و مردمی بسیار مهمان نواز و خوش اخلاق دارد .بسیار خوش آب و هواست و تابستانها هیچگاه دمای ۳۰درجه را تجربه نکرده است .من همیشه با شنیدن نام کندوان لرز میکنم ? همیشه لباس گرم همراه داشته باشید .از دیگر جاذبه های کندوان غرفه های فروش خشکبار و گیاهان کوهی است که بسیار با کیفیت هستند و قیمت مناسب دارند.بهترین هتل های کندوان هتل لاله و هتل هما هستند که قیمت بالایی دارند .اقامتگاه بومگردی و خانه های صخره‌ای و عادی بسیار هم برای اجاره موجود است تقریبا همه سوپرمارکتها و غرفه ها ی سوغات و صنایع دستی خانه برای اجاره دارند.چند رستوران هم کنار رود هست که فضای دلنشین و زیبا دارند و غذای نه چندان خوب.
  حداقل پنج‌ساعت برای بازدید واز کل روستا و خرید زمان لازم‌ است .
  در انتهای سمت راست سرویس بهداشتی و پارکینگ رایگان و همچنین پارکینگ خصوصی موجود است .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • S J
  نقدها:
  گزارش
  روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  روستای صخره‌ای کندوان در 60کیلومتری تبریز واقع شده است. روستایی بی سروصدا و در بیشتر مواقع از سال سرد و برفی. مردم گذشته با کندن سوراخها و دالان‌های در دل کوه خانه هایی برای امنیت و دیده‌بانی برای خود ساخته اند و هنوز تعدادی در این خانه ها سکونت دارند. ادویه های خوش عطر و کوهی، خشکبار، صنایع دستی مثل گلیم و جاجیم از سوغاتی های این روستای زیباست. هتل صخره ایی لاله نیز علاوه بر اقامتی مفرح یکی از دیدنیهای آن روستاست. لباس گرم بپوشید وبه دیدن این روستا بروید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ali2p96
  نقدها:
  گزارش
  سفری تاریخی به روستای کندوان
  توصیه شده توسط کاربر

  ما به همراه خانواده تابستان سفری یک روزه به روستای تاریخی کندوان داشتیم برای رفتن به کندوان شما از تبریز نیاز به رانندگی به مصافت ۴۵کیلومتر دارید که برای رسیدن به کندوان باید از شهرهای سهند و اسکو گذر کنید تا به روستای زیبای کندوان برسید من به شما پیشنهاد می کنم تابستان حتماً برنامه سفری به این روستا بزارید چون در اوج گرمای شهرهای صنعتی شما از هوای خنک و طبیعت زیبای کندوان و راه باصفایش لذت خواهید برید از کدوم محاسن روستا بگم از خانه هایش که در دل کوه ساخته شده یا از آب معدنی کندوان که برای درمان کلیه خوب است یا از سوغاتهای کندوان که نمونه ش شالهای زیبای که اوج هنر صنایع دستی است عسل و دهها گیاه دارویی ارمغان طبیعت برای شمایی است که کندوان را برای سفر انتخاب می کنید ضمنا اگر قصد اقامت داشتید هتل ۵ستاره ی ساخته شده که به سبک خانه های مردم کندوان ساخته شده و شما می توانید اقامتی دل نشین و جذاب در روستا داشته باشید شما در طول اقامت از غذاهای سنتی آذربایجان هم نوش جان کنید آبگوشت و کوفته و کباب و... در آخر من به شما توصیه می کنم که برای یک بار هم شده به کندوان سفر کنید چون با یکبار آمدن مسافر هر سال این روستای زیبا خواهید شدت

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  کندوان در زمستان
  توصیه شده توسط کاربر

  تابحال در فصل زمستان هیچ بازدیدی از کندوان نداشتم. این بار برای برداشت از آب معدنی و پرخاصیت آن سفری کوتاه به کندوان داشتم. جاده علیرغم بارش برف چند روز قبل، تمیز و خشک بود. تقریبا بعد از اسکو تا خود کندوان تعداد خودروهایی که در این مسیر دیدم به ۱۰ عدد هم نرسید. روستا بسیار خلوت بود و بیشتر مغازه‌ها بسته بودند. بازارچه کنار رودخانه هم تعطیل بود و تنها مغازه‌ای که در کنار محل برداشت آب ظروف پلاستیکی می‌فروشد باز بود.
  آب معدنی کندوان یکی از آب‌های سبک است و املاح معدنی خیلی کمی دارد و برای ناراحتی‌های کلیوی بسیار مناسب است. هر چند در بعضی روزها شلوغی کندوان حتی کلافه کننده است ولی این حد از خلوتی هم آزار دهنده بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: