Close
رستوران

جزیره بیوک ادا

Buyukada Island

Buyukada Island (1).jpg
Buyukada Island (2).jpg
Buyukada Island (3).jpg
Buyukada Island (4).jpg
Buyukada Island (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

بیوک ادا بزرگترین جزیره از جزایر پرنس بوده که در دریای مرمره در نزدیکی استانبول بوده و تنها 5 کیلومتر مربع مساحت دارد.

نوع جاذبه:
 • جزیره ها

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • گلانا منصوری
  نقدها:
  گزارش
  سفری کوتاه در قلب استانبول
  توصیه شده توسط کاربر

  پیشنهاد میکنم اگر به استانبول سفر کردین حتما از جزیره بیوک آدا که بزرگترین جزیره پرنس استانبول است،دیدن کنید.جزیره ایی بدون ماشین ٬برای گشتن در جزیره دوچرخه و درشکه وجود داره ،البته که قدم زدن هم خیلی لذت بخشه . رستورانهای زیادی برای صرف خوراکی وجود داره که به علت وجود توریست بالا،کیفیت غذاییشون هم خوبه ،همچنین مغازه های زیادی که انواع کار دست و پوشاک می فروشند که البته قیمتهای مناسبی ندارند و خرید از استانبول به صرفه تر است .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  جزیره ای که باید دید!
  توصیه شده توسط کاربر

  بیوک آدا یکی از جزایر ۹ گانه ترکیه و البته بزرگترین و معروف ترین آنها در ساحل آسیایی دریای مرمره است که امروزه تبدیل به یکی از جاذبه های مهم توریستی استانبول شده است. این جزایر از نظر تقسیمات سیاسی و شهری بخشی از استانبول محسوب می شوند. روزانه بطور مرتب از ایستگاه های بوستانچی، کادیکوی، کاباتاس و سیرکچی کشتی هایی به سمت این جزایر حرکت می کند و در ۵ جزیره از این جزایر که مسکونی است، توقف دارد. بیشتر مسافران وارد بیوک آدا می شوند اگرچه جزایر دیگر نیز دیدنی هستند. استفاده از وسایل نقلیه موتوری در جزایر ممنوع است البته به جز برای شهرداری جزیره که از آن برای امور شهری می تواند استفاده کند. بنابراین در جزیره یا باید دوچرخه کرایه کنید یا کالسکه و البته پیاده هم می شود آن را دید! در فصل تابستان بسیاری از اهالی استانبول در اینجا اقامت های کوتاه مدت دارند و از ساحل آن برای شنا استفاده می کنند.
  اماکن تاریخی بیوک آدا شامل کلیسا و صومعه آیا یورگی از قرن ششم میلادی، کلیسای آیوس دیمتریوس، کلیسای هریستوس و مسجد حمیدیه از دوره عثمانی است. شمال جزیره مسکونی و پر از کافه و رستوران و هتل است، اما جنوب فضای سبز و جنگلی و مناسب دوچرخه سواری یا پیاده روی است. برای من جذاب ترین دیدنی این جزیره، بازار میوه و تره بارش بود با دنیایی از رنگ ها!
  تاریخ این جزیره نیز هم جالب و هم تراژدیک است چرا که اینجا تبعیدگاه بسیاری از شاهزادگان و ملکه های رومی بود. بیوک آدا برای این افراد بدبختی بود اما برای لئون تروتسکی انقلابی بلشویک و نظریه پرداز مارکسیستی شوروی سابق و بعدها فرمانده ارتش سرخ یک پناهگاه بود. وی در سال های ۱۹۲۹ تا ۱۹۳۳ به این جزیره تبعید شده بود و در همین جا کتاب زندگی نامه و تاریخ انقلاب روسیه را نوشت. خانه او همچنان در این جزیره باقیست اگرچه بازدید عمومی ندارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Maryam
  نقدها:
  گزارش
  جزیره بیوک آدا
  توصیه شده توسط کاربر

  بیوک آدایاجزیره پرنس بزرگتزین جزیره ازبین ۹جزیره اطراف استانبول دریای مرمره است تنها۵کیلومترمربع مساحت دارداین جزیره درگذشته بعنوان تبعیدگاه استفاده میشده والان بعنوان تفریگاه دراین جزیره عبورومروروسایل نقلیه موتوری به غیرازخودروهای عمومی مانندپلیس وشهرداری ممنون است عبورومروربیشترتوسط دوچرخه یادرشکه هایی که توسط اسب کشیده میشودانجام میشودفضایی پارک مانندوجنگلی کوچه هایی باصفاویلاهایی که اکثراخیلی قدیمی بودندگلهای کاغذی بنفش قدم زدن درفضاوشنیدن صدای پرندگان لذت بخش است دررستورانهای کناراسکله بنشینیدازدیدن مرغهای دریایی درحال پروازباسفارش یک غذای دریایی خوب لذت ببریددربازارچه های جزیره میتوان خریدکرد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سمیه ترکمان
  نقدها:
  گزارش
  جزیره بویوک آدا
  توصیه شده توسط کاربر

  قطعا یکی از جاهای دیدنی و جذاب که بیشتر مسافرها در سفر به استانبول مشتاق هستن که حتما تو برنامشون باشه و بتونند اونجا برن و ببینند جزیره بویوک آدا هست . برای رفتن به این جزیره دیدنی نیازی نیست تورش رو با قیمتهای گزاف از تور لیدرها خریداری کنید . برای رفتن به این جزیره باید خودتون رو به بندر کاپاتاش یا امین اونو برسونید . و از اونجا با استانبول کارت میتونید بلیط اتوبوسهای دریایی رو تهیه کنید . اینجا باز دوحالت داره میتونید برای رفتن به جزیره از کشتیهای تندر رو استفاده کنید و موقع برگشت از اتوبوسهای دریایی کند رو این دیگه تصمیش با خودتون هست که برای رفتن باید حدود 7 تا 10 لیر بلیط بگیرد و برای برگشت با 5 لیر هم میتونید برگردین البته این قیمتها برای سال 96 هست الان شاید با توجه به تورم یه کم قیمتها متفاوت تر باشه. که پیشنهاد من به شما این هست رفتنه با کشتیهای تند رو چیزی نزدیک یک ساعت و ربع راه هست برگشتنه با کشتیهای کند رو برگردین که یه تایمی حول و حوش 2 ساعت هست. تو این جزیره زیبا خبری از ماشین خبری  و وسایل نقلیه که بابنزین کار میکنند نیست. شما برای گشتن تو این جزیره با باید پیاده گز کنید تا سوار کالسکه بشید و یا دو چرخه سواری کنید. که پیشنهاد من به شما این هست که پیاده هم میتونید جزیره رو دور بزنید ویا حتی با دوچرخه هم میتونید اینکار انجام بدین ولی بخاطر اینکه یه قسمتی یه سر بالایی سختی داره شاید خسته بشید و بعد وقتی که خونه ها تموم میشه وقتی یه مسیر رو رفتین و در واقع به بلند ترین قسمت این جزیره رسیدین بشین تو فضای پارک مانند و جنگلی که هست و از اون بالا از دین مناظر و دریای مرمره لذت ببرید. وقتی مطمین شدین که میخواهید ادامه بدین به گشت تو مسیر سر پایینی اگه پیاده و یا بادو چرخه هستین کار راحت تر هست وقتی به نقطه اول برگشتین اول باید حواستون باشه چه تایمی میخواهید برگردین اول برید و بلیط برگشت و بگیرید.چون ساعتهای خاصی برای برگشت بلیط هست و اگر سریع اقدام نکنید ممکن هست تایم مورد نظر شما پر بشه. و بعد اینکه این مرحله رو گذرونید میتونید تو یکی از رستورانهای کنار اسکله بشینید و یه غذای خوب سفارش بدین و لذت ببرید از خوردن غذا تو اون فضا و محیط. وقطعا تو کوچه پس کوچه های کنار ساحل هم قدم بزنید و یکی از از قهوه خونه ها هم انتخاب کنید و خودتون رو به یه چایی ترکی مهمون کنید تا لذت سفر به این جزیره کامل بشه . در برگشتن هم حواستون باشه اگه خواستین بیرون کشتی بشینید تو قسمتی بشینید که افتاب اذیتون نکنه و بتونید لذت کامل از دیدن مرغهای درایی در حال پرواز و دیدن اون جزیره درحال دور شدن ببینید. یعنی شما اگه خودتون برید هزینه هاتون خیلی مقرون به صرفه خواهد بود . یادم رفت بگم موقع خرید بلیط برگشت باید حواستون باشه چون یه سری تا امین اونو میان و یه سری دیگه کاپاتاش باید دقت کنید مسیر مد تظرتون کجا میخواهید باشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ناصر Nassaj2011
  نقدها:
  گزارش
  جزیره بدون خودرو
  توصیه شده توسط کاربر

  استانبول دارای جزایر متعددی است، اما شهرت جزیره بیوک آدا بین ایرانی ها بیشتر از دیگر جزایر آن است، به همین خاطر بسیاری از ایرانی جزیره بیوک آدا را به تنها با نام‌جزیره یاد میکنند‌. این جزیره در دریا مرمره واقع شده و هیچ‌خودروی‌گازسوزی در آن تردد نمیکند.‌هنگامی که به جزیره میرسید امکان کرایه دوچرخه و یا درشکه برای چرخیدن در اطراف جزیره برای شما وجود دارد‌. قیمت خوراکی ها و تفریحات در این جزیره تا حدی بیشتر از خود استانبول است. مسیر رسیدن به جزیره با قایق های مختلف متفاوت و بین ۴۰‌ دقیقه تا یکساعت میباشد. در مسیر کشتی ها در جزیره های مختلف توقف کرده و مسافران سوار و پیاده میشوند، پس به هنگام پیاده شدن دقت کنید که در جزیره بیوک آدا از کشتی پیاده شوید.(هرچند که دیدن دیگر جزیره ها نیز ضرری ندارد). راحت ترین راه دسترسی به این جزیره از طریق اسکله امینونو و سوار شدن به کشتی است که با هزینه حدود ۴ لیر میتوان بلیط تهیه کرد‌. توصیه میکنم‌به هیچ‌عنوان تور جزیره رو با قیمت های گزاف از تور لیدرها خریداری نکنید چرا که با هزینه بسیار بسیار کمتر از آن میتوانید شخصا اقدام به رفتن‌به جزیره نمایید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پاتریک
  نقدها:
  گزارش
  جزیره بویوک آدا
  توصیه شده توسط کاربر

  برای رفتن به جزیره از همه ی اسکله ها امکانش هست ما چون تکسیم اقامت داشتیم از بشیکتاش رفتیم ؛ حدودا یک ساعت و ده دقیقه طول کشید برسیم . بلیط رفت و برگشت برای هر نفر ۱۵ لیر.جزیره بویوک آدا واقعا زیباست قدم زدن تو جایی که هیچ وسیله ی موتوری وجود نداره هوای پاک ؛ سرسبزی و ویلاهای خوشکل.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش
  جزیره ای بهشتی
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاهایی که در سفر به استانبول حتما باید رفت و دید، جزایر پرنس هست که بیشتر ما با نام بزرگترین جزیره این مجموعه، یعنی بویوک آدا، این جاذبه رو می شناسیم.
  من در هر دو سفری که به استانبول داشتم از این جزیره زیبا دیدن کردم و هر بار کلی لذت بردم.
  از اونجایی که رفت آمد ماشین (به جز مواردی خاص) در این جزیره ممنوع هست، استفاده از دوچرخه و درشکه، برای گشت در اطرف جزیره خیلی رایج هست.
  در رستوران های زیبای جزیره، می تونید غذاهای دریایی و ترکی خوشمزه رو تست کنید و لذت ببرید.
  برای رفتن به این جزایر زیبا، کافیه که به اسکله کاباتاش برید و با خرید بلیط کشتی (در فروردین به قیمت 7 لیر) به سمت این جزیره برید. البته اگر دوست داشته باشید می تونید در ایستگاه های دیگه که مربوط به سایر جزایر هست هم پیاده بشید ولی امکانات بویوک آدا کاملتر هست و کاملا توریستیه. امیدوارم که از دیدن این جزیره زیبا حسابی لذت ببرید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مهدی اشعری
  نقدها:
  گزارش
  سفر 1روزه به جزیره بیوک آدا
  توصیه شده توسط کاربر

  بعد خریدن بلیط کشتی از اسکله کاباتاش (رفت 10لیر) و توقف 2استگاه تا جزیره بیوک ادا، کمی چرخ زدیم در جزیره و با مقایسه قیمت درشکه به مبلغ 100لیر برای حراکثر 4نفر و دوچرخه ساعتی 10لیر تصمیم گرفتیم با همسرم دوچرخه دور جزیره رو بزنیم. مسیر سربالایی و پایینی داشت ولی ارزش داشت که با دوچرخه برید(گرچه در دی ما هوا سرد بود) خیلی جاها برای عکس گرفتن می استادیم و از مناظر لذت می بردیم. حدود 1.5 ساعت شد.
  در آخر هم ناهار در رستوران های رو به دریا غذا خوردیم که خوب بود. ماهی و جوجه و...
  ولی حق سرویس بالایی داشت. برگشت هم از اسکله با کشتی های دولتی رفتیم که حدود 6 لیر شد برای هر نفر ولی در حدود 4ایستگاه توقف داشت. در مسیر هم از مناظر دریا و جزیره ها و غذا دادن به پرنده ها لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  جزیره بیوکادا
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از زیباترین جزیره های ترکیه است ک فقط دوچرخه و کالسکه برای دور زدن تو جزیره استفاده میشه
  رستوران های خیلی زیاده اونجاست ک همه نوع غذاهای خوشمزه ای رو میتونید امتحان کنید مخصوصا ماهی چوپرا?

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ahmad2usa
  نقدها:
  گزارش
  بهشت روی زمین
  توصیه شده توسط کاربر

  با سلام مجدد خدمت کاربرای محترم لست گرام:
  اول از همه مسیر رو اعلام کنم برای اون دسته از عزیزانی که قصد سفر دارن چون اکثرا از میدان تکسیم ادرس میدن ماهم مثل بقیه البته هتل ما هم چسبیده به تکسیمه اکثرا هم نزدیک به تکسیم میگیرن برای دسترسی راحتش به باقی محله ها و منطقه های گردشگری .ابتدا وارد میدان تکسیم بشید سمت چپ میدون رو توجه کنید مترو معلومه پله هارو برید پایین سمت چپ زده تکسیم کاباتاش وارد اون لاین بشید البته قبلش استانبول کارت تهیه کنید اگر نکردید هم نگران نباشید دستگاه فروش بلیط هست که برای هر سفر 5لیر میگیره عجله کنید و سریع برید داخل مترو چون هرچی زودتر برسید بیشتر لذت میبرید به ایستگاه کاباتاش که رسیدید از پله های دست چپ سالن انتها بیاید بالا از مترو که اومدید بیرون سمت چپ رو همینطوری بیاید تا به خط عابر پیاده برسید برید اون دست خیابون یکم که قدم بزنید اسکله رو میبینید از گیشه بلیط فروشی نفری 10لیر باید بدید تا سوار کشتی بشید البته توجه داشته باشید ساعت رفت رو پشت شیشه میزنن همون اطراف غذا خوری کوچیک و قهوه فروشی و سوپر مارکت هست که اقلام مورد نیازتون رو بخرید البته نگران نباشید تو جزیره قحطی نیومده الکی خرید زیاد نکنید خوب دگ الان وقت سوار شدنه به کشتی هست و لذت بردن از مسیر به ایستگاه اول که رسیدید نه ایستگاه بعدیشو پیاده بشید (عکسارو به ترتیب میذارم براتون) از اسکله اومدید بیرون دست چپتون اولین خیابونو بیاد داخل سمت راست میدون اصلی رو میبینید انقدر داخل رنگای مختلف میشید که گذر زمان رو متوجه نمیشید پس زودتر برید یه کالسکه سوار بشید یا دوچرخه اجاره کنید اجاره کالسکه 100لیر هست و دور جزیره میچرخونه شما رو تو راه هم وسطاش وایمیسه تا عکس بگیرید مشرف به دریا البته میتونید جاهای دگ هم بهش بگید وایمیسه تا عکس بگیرید ولی خیلی سریع وقتی رسیدید به مقصد برید تو کوچه پس کوچه های جزیره بگردید خیلی حس خوبو ارامش بخشی داره بسیار خلوت ته کوچه نزدیک به میدون به ساحل راه داره میتونید برید کلی عکسای قشنگ بگیرید بعدشم که طبق معمول باید بریم سراغ شیکم اکثر رستورانای جزیره خوب و غذاهای سالمی داره قیمتاشم مختلفه برید نوش جان کنید و لذت ببرید بعد غذاهم میتونید برید قهوه بزنید و یا چایی میل کنید بعدشم میتونید بچرخیدو از بازارچه های جزیره دیدن و یا خرید کنید در اخرم حواستون باشه جا نمونید اخرین کشتی 18.30به وقت استانبول بر میگرده اگه جا بمونید باید به فکر یه جای خواب باشید که هتل هست داخل جزیره در کل پیشنهادم اینه که اگه هیج جایی نرفتید حتما جزیره رو برید و مارم دعا کنید که زودتر برگردیمو یه بار دیگه جزیره رو ببینیم امیدوارم چیزی از قلم ننداخته باشم. سفر خوشی رو براتون ارزو دارم

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Tina Azimi
  نقدها:
  گزارش

  ما برای رفتن به جزیره بیوک آدا، از اسکله امین اونو سوار کشتی شدیم. تقریبا هر نیم ساعت کشتی هایی هست که به آن سمت برود وقیمت 7 لیر بود که می شد با استانبول کارت هم پرداخت کرد.سرعت حرکت کشتی ها بی نهایت آهسته بود و حدود یک ساعت و نیم طول کشید. ما شنیده بودیم کشتی های جدیدتر و تندروتری هم برای این مسیر هست ولی در اسکله امین اونو و همینطور در مسیر برگشت در بیوک آدا، همچین چیزی ندیدیم.

  داخل کشتی به زور جایی برای نشستن پیدا شد. شاید آن روز استثنائا تا این حد شلوغ بوده. داخل جزیره هم می شد دوچرخه سواری کرد هم درشکه سواری. صف درشکه کیلومتری بود و احتمالا بیشتر از یک ساعت طول می کشید. برای قدم زدن چیز زیاد جذابی وجود نداشت. کوچه پس کوچه های باصفا و ویلاهایی که اکثرا خیلی قدیمی بودند و نمی دانم تماشای آن ها چه جذابیتی برای توریست ها داشت.

  برای غذا خوردن به رستوران های لب ساحل رفتیم و وارد یکی از اولین رستوران ها که بزرگترینشان بود شدیم. یک نوع ماهی که خیلی تبلغیش را می کردند و محصول همان دریا بود سفارش دادیم که 150 لیر قیمت داشت (البته 2 یا 3 نفره بود) ولی زیاد جالب نبود. در خیابان اصلی جزیره اما بستنی قیفی های خوشمزه ای می فروختند که البته قیمت خیلی بالایی داشت.

  برای مسیر برگشت، برای اینکه واقعا حوصله یک و نیم ساعت کشتی سواری با سرعت واقعا آهسته را نداشتیم برای اسکله بستانچی که به جزیره نزدیک تر بود بلیط خریدیم که در کمتر از نیم ساعت رسیدیم. البته از آنجا هم تا قسمت اروپایی بیشتر از یک ساعت ترافیک بود و یکی از گزینه ها در صورتی که فرصت داشته باشید گشتن در قسمت آسیایی و کادیکوی و بغداد است.
  در کل دیدن جزیره بیوک آدا به نظرمن ارزش این همه وقت گذاشتن را نداشت و دیدنی های خود استانبول خیلی بیشتر از این جزیره است به خصوص برای کسانی که مدت سفرشان کوتاه و در حد 3-4 روز است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  بویوک آدا
  توصیه شده توسط کاربر

  برای رفتن به بویوک ادا باید از اسکله های کاباتاش / امینونو / کادیکوی سوار فری بوت شوید . در اسکله کاباتاش برای پرداخت بلیط آکبیل کارت را از من قبول نکردند پس پول نقد همراهتان داشته باشید. درجزیره میتوانید دوچرخه کرایه کنید یا سوار درشکه شوید و یا مثل من پیاده کوچه های جزیره رو کشف کنید . برای عکاسی جای بسیار خوبیست.جزیره پر بود از درخت های خرزهره به رنگ های مختلف و گل های کاغذی بنفش.قدم زدن در این فضا و شنیدن صدای پرنده ها خیلی لذتبخش بود.

  قیمت بلیط مسیر رفت یا برگشت هرکدام: 7.5 لیر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  جزایر پرنس
  توصیه شده توسط کاربر

  ما برای رسیدن به این جزیره زیبا از اسکله امین اونو سوار کشتی های خطی این مسیر شدیم. زمان رسیدن به جزیره بیوک ادا تقریبا یک و نیم ساعت بود. در طول مسیر بودن در عرشه کشتی و دیدن مناظر اطراف خالی از لطف نیست.
  اینجا در بیوک ادا وسایل نقلیه موتوری تقریبا وجود ندارد. کنار اسکله و در میدان اصلی جزیره رستوران ها و کافه های زیادی وجود دارد.
  یکی از تفریحات این جزیره دوچرخه سواری و دیگری درشکه سواری است. اگر کسی اهل پیاده‌روی ه باشد می شود در کوچه ها و خیابان های آرام و خلوت آن قدم زد. حواستان به ساعت برگشت و زمان حرکت کشتی های برگشت و ایستگاهی که می خواهید در استانبول پیاده شوید باشد!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ramina
  نقدها:
  گزارش
  جزيره بويوك آدا
  توصیه شده توسط کاربر

  جزيره بويوك آدا يكي ديگه از قشنگي هاي استانبوله كه بايد رفت و ديد ... جزيره اي زيبا كه براي رفتن به اونجا بايد از كشتي هاي مسافر بري استفاده كنيد اين كشتي ها همه روزه از ساعت ٩ تا ١٩ در رفت و آمد هستن فقط كافيه خودتون رو با تاكسي يا مترو به ايستگاه كاباتاش برسونيد و يه بليط با بهاي ٧/٨ لير تهيه كنيد و سوار كشتي بشيد . بعد از حدود ٢ ساعت به اين جزيره زيبا ميرسيد كه يه گردش حسابي بدون اتومبيل با كالسكه يا دوچرخه منتظرتونه ... آخه تو اين جزيره اتومبيل ممنوعه و تنها وسيله نقليه مورد استفاده اهالي اين جزيره كالسكه يا دوچرخه اس كه اين هم از نظر من يكي ديگه از قشنگياي اين جزيره اس... راستي غذاي رستورانهاي لب درياي جزيره رو حتما امتحان كنيد .
  #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • nazarian
  نقدها:
  گزارش
  جزيره زيباي بويوك ادا
  توصیه شده توسط کاربر

  شايد كمتر كسي باشد كه استانبول برود و سري به جزاير زيباي آن نزند.بويوك ادا از بزرگترين و محبوب ترين جزاير درياي مرمره مي باشد هر روزه كشتيهاي زيادي از اسكله كاباتاش گردشگران را به جزيره منتقل مي كند .در جزيره خبري از وسايل نقليه موتوري به غير از آتشنشاني،پليس و اورژانس نيست در عوض دوچرخه ها و درشكه هايي براي كرايه موجود مي باشند .در جزيره سواحل اختصاصي و عمومي زيادي با دوش آب شيرين كمد رستوران و كافه موجود مي باشد .نيز ويلاهاي زيباي زيادي جهت اقامت گردشگران وجود دارد.با كرايه كردن يك در شكه و دور زدن اطراف جزيره مي توان از طبيعت و زيباييهاي جزيره لذت برد.#تايسز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش
  بویوک آدا
  توصیه شده توسط کاربر

  در اطراف استانبول در دریای مرمره مجموعه جزایری وجود داره که به جزایر پرنسس مشهوره و تردد ماشین در اون ممنوع هستش و این جزایر در گذشته به عنوان تبعیدگاه استفاده میشده و الان به عنوان تفریحگاه.
  بزرگترین جزیره این مجموعه بویوک آدا هست که بیشترین توریست رو هم داره توی این جزیره میتونید کالسکه یا دوچرخه اجاره کنید و دور جزیره رو بگردید.برای رفتن به این جزیره هم اگه تو منطقه تکسیم باشد میتونید با کشتی های اسکله کاباتاش به اونجا برید و از هوای تازه و زیبایی هاش لذت ببرید و به دیدن ساختمان های قدیمی و باغچه های گل زیباشون بشینین. #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Shene
  نقدها:
  گزارش
  جزیره بیوک آدا
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از محبوبترین جزیرهای استانبول در دریا مرمره است. یک جزیره زیبا بدون هیچ وسیله نقلیه موتوری. جزیره ایی بسیار ساکت و آرام که می توان با دروشکه یا دوچرخه در آن به گردش پرداخت. اگه استانبول رفتید حتما این جزیره رو ببینید
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  جزیره بیوک آدا
  توصیه شده توسط کاربر

  بویوک آدا یا جزیرهٔ پرنس بزرگ‌ترین جزیره از بین نه جزیره اطراف استانبول در دریای مرمره است. در این جزیره عبور و مرور وسایل نقلیه موتوری به غیر از خودروهای عمومی مانند پلیس و شهرداری ممنوع است، و عبور و مرور بیشتر توسط دوچرخه یا درشکه‌هایی که توسط اسب کشیده می‌شوند، انجام می‌شود. رفتن به جزیره با کشتی انجام میشود. اول باید به اسکله کاباتاش رفته و از اونجا با کشتی به سمت جزیره رفت. یه چیز خیلی جالب مرغهای دریایی هستند که اطراف کشتی پرواز میکنند تا مسافر ها از داخل کشتی براشون غذا بندازند. #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نسرين خوشابي
  نقدها:
  گزارش

  جزيره بيوكادا يكي از جزاير استانبول هست كه با كشتي حدودا اگر اشتباه نكنم يك ساعت و نيم فاصله هست . وقتي كشتي در حال حركت هست پرنده هاي دريايي دنبال كشتي ميان و مردم به اونا خوراكي ميدن كه خيلي حس خوبي داره .. خود جزيره خيلي زيبا هست خونه هاي زيبايي داره .. ولي من اونجا حوصلم زود سر رفت و دلم نخواست بيشتر بمونم براي من يك ساعت و نيم راه نمي ارزيد حقيقتش كه بخوام وقتمو بزارم برم اونجا البته شايد براي من اينطور باشه چون هيجان كشتي و جزيره رو نداشتم چون خودم هم توي جزيره زندگي ميكنم .. اونجا حدود بيست دقيقه با كالسكه دوري زديم بعد منتظر كشتي مونديم برسه برگرديم .. يكي ديگه از مشكلات هم گروني غذا و چيزايي كه تو جزيره بود كه البته فكر كنم همه ي جزاير گرونتر باشه .. اين اولين و اخرين سفر من به جزيره بيوكادا بود و ديگه هم فكر نكنم دلم بخواد برم اين نظر شخصي من هست در صورتي نظر خيليا رو پرسيدم و عاشق اين جزيره بودن .. #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • میثم
  نقدها:
  گزارش
  بیوک آدا جزیره بی نظیر
  توصیه شده توسط کاربر

  برای رسیدن به این جزیره ما از آکسارای با تراموا به سمت اسکله کاباتاش رفتیم . حتما آکبیل (کارت شهروندی استانبول) تهیه کنید تا برای استفاده از مترو و تراموا و اتوبوس راحت باشید . از اونجا بلیط اتوبوس دریایی گرفتیم که نفری ۷.۵ لیر بود . ساعت حرکت کشتی ها مشخصه حتما از قبل سرچ کنید والا چند ساعت معطل میشید تا کشتی بعدی برسه . توی کشتی به زور میان آبمیوه و ساندویچ به خوردتون میدن گول نخورین فک نکنین مفتیه هااا ??? بعد از چند دقیقه برا حساب کتاب میان و از دماغاتون در میاد ??? من چندتا خوردم شما مث من توو چاه نیفتین . هی با خودم میگفتم آخه با ۷.۵ لیر اینهمه امکانات ??????? خلاصه که بعد از ۱ ساعت و اندی رسیدیم . دوچرخه کرایه کردیم هر دوچرخه ساعتی ۱۵ لیر و از جزیره لذت بردیم . شاید خیلی ها خسته بشن ولی چون ما دوچرخه خیلی دوست داشتیم اونو انتخاب کردیم . خیلی عالی بود جزیره . ویلاهای فوق العاده شیک ؛ صدای مرغهای دریایی و آرامش بی نظیر . البته هوای اونجا هم فوق العاده تمیز بود چون هیچ وسیله نقلیه دودزایی نبود . بین راه کافه های خوبی بود که بعد رکاب زدن یه چای خیلی می چسبید .
  #تایسیز #استانبول #لستگرام #لست_سکند #بیوک_آدا

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: