Close
رستوران

محله فهادان

Fahaadaan Neighborhood

Fahaadaan Neighborhood (1).jpg
Fahaadaan Neighborhood (2).JPG
Fahaadaan Neighborhood (3).jpg
Fahaadaan Neighborhood (2).JPG
Fahaadaan Neighborhood (4).jpg
Fahaadaan Neighborhood (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • محله ها
 • محله های تاریخی برای پیاده روی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  بازگشت به قدیم
  توصیه شده توسط کاربر

  محله فهادان در زمانه‌ی قدیم – از هزار سال پیش تا عهد قاجار – محله‌ای اعیان‌نشین بوده و خانه‌های اعیانیِ متعددی در آن وجود دارد که تک‌تکِ آن‌ها از جذابیت‌های این محله‌اند. از بین بالغ بر ۲۵ جاذبه‌ی تاریخی-فرهنگی که منابع متعدد برای این محله ذکر کرده‌اند، این جاذبه‌ها از همه مهم‌ترند: مسجد تاریخی فهادان، مسجد چهل‌محراب، خانه لاری‌ها، خانه عرب‌زاده، زندان اسکندر (مدرسه ضیائیه – بنایی چند هزار ساله که ۸۰۰ سال پیش مرمت شده است)، خانه کاشفی، خانه محمودی، بقعه دوازده امام (قدیمی‌ترین بنای تاریخ‌دارِ تمامِ ایران؛ با هزار سال قدمت.) در اصل، در زمانه‌ی بسیار قدیم، حصاری دور این محله کشیده بودند و این محله بین این حصار ایجاد شده بود و زمانی که هنوز اهمیت تاریخیِ محله فهادان یزد مورد توجه نبود، علاوه بر این‌که محله‌ای اعیان‌نشین به شمار می‌رفت، محل برگزاری اجتماعات مهم شهری نیز بود. دو دروازه در دو طرف این محل موجود بود که یکی متعلق به قرن هشت و دیگری مربوط به قرن پنجم هجری است و این دو دروازه قدمت باورنکردنیِ محله فهادان یزد را نشان می‌دهند.همچنین در این محله اقامتگاههای بومگردی بسیاری وجود دارند که می توانید شب را در آنها بگذرانید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش
  #محله_فهادان_یزد
  توصیه شده توسط کاربر

  #محله_فهادان از قدیمی ترین و اصلی ترین محله های #شهر_یزد میباشد که در قدیم محله ای اعیانی نشین بوده است.
  محله ای بسیار زیبا با کوچه های باریک و تو در تو به همراه خانه های خشتی و گلی که از قدم زدن در آنها خسته نمی شوید و جای جای آن برایتان زیبا و خاطره انگیز خواهد بود ، اگر هم در طی مسیر و قدم زدن در محله خسته شدید میتوانید از سکوهای سنگی و یا خشتی که در کنار برخی از خانه ها قرار گرفته دمی بزنید و نفسی تازه کنید.
  در هر یک از کوچه های #محله_فهادان شما جاذبه ای را میبینید که برایتان عجیب و زیبا میباشد و همینطور هم گردشگرانی را که از جای جای دنیا برای دیدن این مکان زیبا آمده اند خانه های قدیمی که هر یک بازسازی شده اند و به آنها کاربری هایی نظیر موزه و هتل و رستوران سنتی و ... داده اند همینطور هم آب انبارها، بازار ها و کاروانسرا و حجره های زیادی را هم میبینید که هر یک در نوع خود بینظیر میباشد.
  جاذبه هایی را که در محله فهادان شما میتوانید ببینید شامل : مدرسه ضیائیه، بقعه دوازده امامی، حسینیه فهادان، خانه های (کاشفی، محمودی، لاریها ، عرب زاده و ...) خانه هنر، هتل فهادان و آب انبار امپراطور و...هستند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  بافت قدیمی یزد
  توصیه شده توسط کاربر

  اگر مایل هستید بافت تاریخی یزد را ببینید، محله فهادان بهترین جای یزد است. ما بعد از بازدید از مسجد جامع، از کوچه پس کوچه‌ها راهی بازدید از این محله قدیمی شدیم. کوچه های پیچ در پیچ، طاق هایی که بر روی کوچه سایه ‌می اندازند تا دمی از گرمای شهری چون یزد بیاسایی و سنگ‌هایی کنار درها تا اگر رهگذری خسته شد بنشیند و نفس تازه کند. در گشت گذار در این محله به خانه لاری ها خواهید رسید و به زندان ضیائیه که به زندان اسکندر هم مشهور است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  محله اعیان نشین یزد
  توصیه شده توسط کاربر

  قدم زدن در کوچه و پس کوچه های خشتی شهر یزد خاطره ای است که هیچگاه از ذهنتان فراموش نخواهد شد. یکی از زیباترین محله های این شهر محله فهادان می باشد که درگذشته افراد ثروتمند در این محله زندگی میکردند. از جاذبه هایی که در این محله قرار گرفته میشه به زندان الکساندر و خانه لاری ها اشاره کرد.


  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: