Close

بازار کهنه دزفول

Old market Dezful
4
(از 2 نقد و بررسی)
Dezful_Bazar_ghadim_Azarkish1.jpg

درباره بازار کهنه دزفول

نوع جاذبه
مراکز خرید
موقعیت
دزفول
پیشنهاد کاربران
%100 از 2 رای
رتبه در دزفول
22 از 52 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف بازار کهنه دزفول

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
مرتب سازی براساس:
مریم رجایی
نوشته شده در 22 اسفند 1398
report-icon گزارش

بازارهای قدیمی همیشه برای من جذابیت دارند، بازار درفول نیز یکی از قدیمی ترین بازارهای ایران است که گرچه خیلی بزرگ نیست اما جذاب و متنوع است. ما روز جمعه به بازار رفتیم و برخی از مغازه ها بسته بود اما باز هم بازار جذاب و زنده بود. انواع لباس، ادویه و شیرینی های خوشمزه ، انواع صنایع دستی مانند گلیم و همچنین بساط دستفروشها جلوه خاصی به بازار داده بود. یکی از جالب ترین مغازه ها نیز پرنده فروشی بود که در میانه بازار قرار داشت. در پشت بازار قدیمی محله قدیمی دزفول قرار دارد که گرچه به ان رسیدگی نمیشود اما معماری جذابی دارد و میتواند به یک منطقه گردشگری عالی تبدیل شود. از امتحان کردن شیرینی ها و کلوچه های داغ و خوشمزه بازار غافل نشوید.

بیشتر
امتیاز کل
4
فرشاد شفیعی شهیدلو
نوشته شده در 15 اسفند 1398
report-icon گزارش

بازار قدیم دزفول که به بازار کهنه هم معروف است، در مرکز شهر ودر کنار محله قلعه قراردارد.درگذشته مانند یک میدان و مهمترین مرکز تجاری شهر و خیلی هم پررونق بود .در این بازار ۴ راسته موازی که هریک از آنها شامل یک صنف خاصی است در حال فعالیت هستند.این صنوف شامل:بزازان، آهنگران،خرده فروشان و بازار خراطان است. ضمنا در این بازتر یک کاروانسرای زیبا هم وجود دارد.ما ظهر روز جمعه ۲۵ بهمن به اتفاق تعدادی از دوستان از این بازار دیدن کردیم و در راسته استیل فروشان به سراغ ارده سازی افضل دزفول رفتیم.در این فروشگاه انواع ارده بوداده سنتی، کنجد،روغن ارده ، روغن کنجد و شیره خرما تولید میشود که قدمتی ۲۶۸ ساله دارد.این کارگاه تا سال ۱۳۶۰ با سیستم سنتی و با اسب، ارده تولید می کرد تا اینکه بعد از جنگ تحمیلی مجبور به تغییر در کارگاه شده و هم اکنون بصورت نیمه سنتی فعال است .کمی شیره خرما و ارده خریدیم.هر کیلو ارده ۳۶۰۰۰ تومان بود.کلوچه دزفولی، یکی از سوغاتی های خوشمزه دزفول هم در بازار قدیمی فروشندگانی داشت.

بیشتر
امتیاز کل
3
خدیجه عربی
نوشته شده در 12 تیر 1398
report-icon گزارش

ما با اینکه فقط 1 روز در دزفول بودیم به دلیل نزدیکی آثار تاریخی مانند پل قدیمی و آسیابهای آبی و بازار کهنه موفق شدیم آنها را ببینیم. بازار کهنه دزفول از قدیمی ترین بازارهای ایران است که شامل چهار قسمت بازار آهنگران، بزازان، خرده فروشان و خراطان بوده. در گذشته کاروانسرایی هم در این بازار وجود داشته اما در حال حاضر قدیمی ترین قسمتی که در آن وجود دارد آرامگاه شیخ اسماعیل قصری است. در این بازار انواع صنایع دستی، گلیم و... به فروش می رسد . قدم زدن در این بازار و کوچه های قدیمی اطراف آن حس خوشایندی داشت در حالیکه می شد چیزهای مورد نیاز خود رو هم از اونجا خرید

بیشتر
امتیاز کل
3
میثم .
نوشته شده در 18 دی 1397
report-icon گزارش

بازار کهنه یا بازار قدیم دزفول یکی از قدیمی ترین بازار های ایران می باشد که به دلیل معماری خاص و مغازه هایی با همان شکل قدیمی و سنتی همواره مورد توجه گردشگران بوده است.
این بازار دارای چهار راسته بازار آهنگران،بازار خراطان،بازار خرده فروشان و بازار بزازان است که در حال حاضر دو راسته آهنگران و بزازان فعال است و راسته های دیگر توسط مشاغل دیگر اشغال شده اند.
شما در این بازار می توانید انواع صنایع دستی مثل گلیم بافی، عبا بافی، نمد مالی، خراطی و ظروف مسی را پیدا کنید.
یک کاروانسرای قدیمی هم در میان بازار قرار دارد که شما را به گذشته های دور می برد.
با قدم زدن در این بازار سنتی جریان زندگی را حس می کنید!
#دزفول
#بازار_کهنه

بیشتر
امتیاز کل
5
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت