Close

دره رنگین کمان هرمز

Rainbow Valley Hormuz
4.4
(از 22 نقد و بررسی)

درباره دره رنگین کمان هرمز

نوع جاذبه
دیدنی ها
موقعیت
جزیره هرمز
پیشنهاد کاربران
%95 از 21 رای
رتبه در جزیره هرمز
8 از 15 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف دره رنگین کمان هرمز

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
Maryam_aram63
نوشته شده در 5 اسفند 1398
report-icon گزارش

دره رنگین کمان شناخته شده ترین جاذبه هرمز است که در جنوب غربی جزیره قرار گرفته و با دنیایی از سنگ ها و خاک های رنگی گشت و گذاری متفاوت برای شما رقم می زند. با قدم زدن در این مکان سنگ ها و خاک های رنگی را خواهید که مشابه شان را در کمتر جایی می توان یافت. این سنگ ها و خاک ها که بیش از هفتاد طیف رنگی را به نمایش می گذارند از تنوع سنگ ها و کانی ها ناشی می شوند؛ طیف رنگ های زرد، سرخ، نقره‌ای و سیاه عمدتا از ترکیبات رُسی و اکسیدآهن هستند و خاک های سفید، آبی، صورتی و خاکستری حاصل ترکیبات آتش‌فشانی اند. آنچه در اینجا می بینید نقاشی زیبا و رنگارنگی است که هر چشمی را به خود خیره می کند.

بیشتر
امتیاز کل
5
شیلان صادقی
نوشته شده در 28 بهمن 1398
report-icon گزارش

دره رنگین کمان
این دره زیبا و رنگارنگ در جنوب شرقی بندرعباس جزیره هرمز قرار دارد که میتوانی تمام رنگ های زیبا و طبیعی را در آنجا ببینی.
تلفیق رنگ های سرخ و نارنجی و زرد آنجا را شبیه به روستاهای هند کرده که من نرفتم فقط از تو عکس دیدم😁
میگن این دره سنگ فلز داره و اگه بگردید میتونید پیدا کنید ولی من هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم.
سنگ معروف دره رنگین کمان که شبیه دو دسته که روبه آسمان در حال شکرگزاریه خیلی جالبه میگن در م‌واقع باران ،آب باران از بین این دو دست رد میشه و در گودالی زیر سنگ باقی میمونه.
به گفته بومی های اونجا از این خاک رنگی در مصارف دارویی،نقاشی و خوراکی استفاده میشود.

بیشتر
امتیاز کل
5
هادی انصاری
نوشته شده در 16 بهمن 1398
report-icon گزارش

دره رنگین کمان جایی در وسط جزیره و لی نزدیک به سواحل غربی جزیره هرمز است . این دره یکی از مکان های معروف گردشگری در جزیره هرمز است . در دل این دره که پیمایش پیاده ای داشته باشید طیف های رنگی متنوع و زیادی را در کوه و زمین و دیواره های دره می توانید مشاهده کنید .

جنس خاک و سنگ های جزیره هرمز ترکیببی از رسوبات نمک بر سنگ های آتشفشانی و رسی و رسوبی است . سنگ های رسوبی جزیره هرمز نیز عموما از جنس ترکیبات اکسید آهن هستند .علت تنوع و تلالو رنگ ها در این جزیره نیز همزمانی سنگ های آتشفشانی ، نمکی ، رسی و آهنی در این جزیره است .

بیشتر
امتیاز کل
5
مریم رجایی
نوشته شده در 2 بهمن 1398
report-icon گزارش

دره رنگین کمان یکی از جاذبه های منحصربه فرد هرمز است. مجموعه ای از کوه ها و تپه ها که به هر رنگی دیده میشوند. مسیر دره مقداری پیاده روی دارد و اگر به بالای یکی از تپه های بلندتر انتهای مسیر بروید نمای زیبایی از رنگها را خواهید دید که البته ما بدلیل گرمای هوا موفق به فتح قله نشدیم. این دره و کوه های رنگی ان بسیار جذاب هستند و از زرد و قرمز گرفته تا ابی و سبز، خاک در هر رنگی وجود دارد. در خروجی دره نیز فروشندگان محلی محصولات محلی و به ویژه خاک رنگی را میفروشند که البته خرید ان توصیه نمیشود و در درازمدت باعث اسیب به محیط زیست و این طبیعت زیبا خواهد شد. بازدید از این محل رایگان است.#گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
5
farokh.m
نوشته شده در 2 دی 1398
report-icon گزارش

هرمز به دلیل داشتن خاک غنی از انواع کانی ها که هر کدام به یک رنگ هستند به جزیره رنگ ها معروف است، در بخشی از خاک این جزیره که این کانی ها بیشتر وجود دارند منظره ای زیبا و رنگارنگ به وجود آمده که به دره رنگین کمان شهرت گرفته است که طیف رنگی بسیار زیبایی از انواع رنگ های قهوه ای، نارنجی، سفید، قرمز، سبز و ... را در آنجا میتوانید ببینید .

بیشتر
امتیاز کل
4
آوات مام قادری
نوشته شده در 26 آذر 1398
report-icon گزارش

یکی از بخش های اصلی جزیره رنگین کمانی هرمز همین دره رنگین کمان هست که بیشتر خاک رنگیش از اینجا تامین میشه ، مثل اینکه قبلا تنوع رنگیش خیلی بیشتر بوده ولی انقدر استخراج شده و فروش رفته الان بنظرم کمرنگ تر شده . البته به گفته راننده چون قبلش بارون اومده بود هم کمی از خاک رو شسته بود.
از سه چرخه پیاده شدیم و رفتیم برای دیدن این مداد رنگی طبیعت ، مشغول عکاسی بودم دیدم که یکی بهم هلو هلو میکنه دیدم یه توریست آلمانی نشسته ، چون دیده تی شرتم زده همش میگه هلو یلو (زرد) ! باعث شد یه کم بخندیم . اسمش یونا بود و پسر بامرامی بود.
زمان 20 دقیقه ای رو اینجا گذروندیم و سحرت این رو میخوردم کاش از زمین شناسی بیشتر سر در میاوردم و متونستم بفهمم هر دوم از این خاک ها چطوری بوجود اومدن ، در راه سوار شدن به سه چرخه هم دیدم اونور جاده یه برکه بود که اونم مثل بقیه جاهای هرمز رنگی بود .

بیشتر
امتیاز کل
4
shadi
نوشته شده در 12 آذر 1398
report-icon گزارش

در امتداد جاده کرانه تو جزیره هرمز میرسیم به کوهایی که اینقدر رنگی رنگی هستن اولش فکر میکنی خطای دیده اما وقتی میری از نزدیک میبینی متوجه میشی که نه اینا واقعا رنگی رنگی هستن.هر لایه از خاک و کوه به یه رنگ خاص هست که دلیل علمیش هم رسوبات و اتفاقات آتشفشانی هست و از نظر زمین شناسی هم قسمتی از این خاک ها خوراکی و بخشیش دارای نمک خوراکی هست.به نظر من خیلی قشنگ و جذاب بود دیدن این کوه ها.کنار جاده هم چند خانم و اقای محلی وسایل دستساز و سنتی خودشون رو به فروش گذاشته بودن

بیشتر
امتیاز کل
5
فرزانه امینی زاده
نوشته شده در 22 آبان 1398
report-icon گزارش

دره رنگین کمان یکی از جاذبه های مشهور جزیره هرمز هست .جزیره هرمز به دلیل داشتن کانی ها و سنگ های مختلف در خاک خود به جزیره هفتاد رنگ شهرت دارد . بیشترین طیف رنگ در این جزیره در این دره وجود دارد که این دره را به دره رنگین کمان نام داده. در دره رنگین کمان کوه هایی به رنگ های زرد، سفید ، قرمز و … وجود دارد که یا از ترکیبات رُسی و اکسید آهن اند یا ترکیبات آتش‌فشانی‌.
ما به پیشنهاد یکی از بومی ها از مسیری دیگر به دره رفتیم که بسیار زیبا بود و البته طولانی تر ، مسیری در میان تپه های رنگی با فرشی از بلورهای نمک بر زیر پایمان که بسیار زیبا بود و برای ما مسیر رسیدن به دره جذاب تر از خود دره شد.

بیشتر
امتیاز کل
4
طلوع کوچک
نوشته شده در 5 مهر 1398
report-icon گزارش

مگه میشه کسی هرمز بره اما به این دره سری نزنه؟ دره ای که به گفته بومیان اونجا از ۷۲ نوع خاک رنگی تشکیل شده!!
در قسمت جنوب غربی این جزیره و نزدیک به دره مجسمه ها این دره قرار گرفته، خاکها و کانیهای مختلف و رنگارنگ این دره زیبایی منحصر بفردی رو ساخته و به همین دلیل به این دره رنگین کمان میگویند، دره ای که بهشت زمین شناسان ایران است، امیدوارم کمتر خاک این دره رو به کشورهای همسایه صادر کنند چرا که برای ساخت هر ذره خاک ۶۰۰ سال زمان صرف میشه!!
#دره_رنگین_کمان #هرمز #سفرباطلوع

بیشتر
امتیاز کل
5
ساره سلطانپور
نوشته شده در 5 شهریور 1398
report-icon گزارش

یکی از جاذبه های جزیره هرمز خاکهای رنگی آن است. در این دره انواع رنگهای خاک را در کنار هم میتوان مشاهده‌ کرد.سفید،زرد،سرخ و حتی بنفش! قدم زدن در این دره گویی شما را به سیاره دیگری میبرد.در سالهای اخیر از خاکهای رنگی برداشت شده و متاسفانه مردم محلی نیز بعنوان وسیله ای برای کسب درامد از این خاکهای زیبا استفاده میکنند. کوه معروف به کوه برفی که جنس آن آهکی است نیز از این دره قابل مشاهده است

بیشتر
امتیاز کل
4
غزاله آشتیانی
نوشته شده در 13 خرداد 1398
report-icon گزارش

دره رنگین کمان از سنگها و کوه هایی به رنگ های مختلف زرد، سفید، قرمز و … تشکیل شده که تلفیق این خاک های رنگی در کنار هم صحنه فوق العاده زیبایی را بوجود آورده ضمنا لکه های نمک سفید رنگ همه جای دره رنگین کمان دیده می شوند. تمام رنگ ها، اکسیدهای مختلف آهن هستند که با رنگ های مختلف دیده می شوند. جزیره هرمز کوهی کاملا سفید رنگ داره که به کوه برفی معروفه. سفید بودن این کوه به خاطر ساختار آهکیش هست. نمای زیبایی از این کوه از دره رنگین کمان قابل مشاهده هست که در کنار رنگ های این دره ترکیب بسیار زیبایی ایجاد میکنه.

بیشتر
امتیاز کل
5
Amin
نوشته شده در 22 فروردین 1398
report-icon گزارش

دره رنگین کمان، یکی از بخش های جزیره هرمز است که بیشتر ین رنگها را به خود اختصاص داده است و در جنوب غربی جزیره واقع شده است. این دره از بخش ها و کوههایی به رنگهای زرد،سفید.قرمز و... تشکیل شده است. در این دره یک سنگ بزرگ وجود دارد که مشابه دو دست رو به آسمان است و بسیار زیبا و منحصر به فرد است.

بیشتر
امتیاز کل
4
هانا صالحی
نوشته شده در 23 فروردین 1398
report-icon گزارش

شاید خیلیها هرمز را با خاکهای رنگی اش بشناسند و یکی از زیباترین ویژگیهای هرمز هم همین خاکهای رنگی ست .دره ای در هرمز به نام دره رنگین کمان وجود دارد که میتوان همه این خاکهای رنگی را در کنار یکدیگر دید .دره رنگین کمان واقعا زیباست و محو شگفتیهای طبیعت میشوید .یکی دیگر از جاذبه های این دره سنگهای فلزی است که واقعا شگفت انگیزند .مسیر کوتاهی برای پساده روی دارد در ورودی غرفه هاس فروش صنایع دستی وجود دارد ،تنها جایی که سنگهای فلزی را داشت همین غرفه ها بودند.
بازدید از این جاذبه رایگان است.

بیشتر
امتیاز کل
3
Yanar
نوشته شده در 17 فروردین 1398
report-icon گزارش

دره رنگین کمان هرمز یکی از بخش های جزیره هرمز است که بیشترین تنوع رنگها را در خاک خود اختصاص داده که در جنوب غربی جزیره واقع شده است.دره رنگین کمان کوه هایی به رنگ های مختلف زرد و سفید و قرمز و ..داردکه کنار هم قرار گرفتن خاک ها صحنه زیبایی مشابه رنگین کمان دارد .این جزیره هرمز رنگهای شمارش ناپذیری دارد از خاک های رنگی این جزیره در نقاشی ها،مصرف دارویی،خوراکی و کارهای هنری استفاده میشود.

بیشتر
امتیاز کل
5
سیده فاطمه شهرستانی
نوشته شده در 17 فروردین 1398
report-icon گزارش

یکی از مکان های قشنگ جزیره هرمز که در آن می توانید خاک های رنگی جزیره هرمز را در کنار هم مشاهده کنید اینجاست.این منطقه دارای خاک‌های رنگی بسیاری است که در کنار یکدیگر طیف وسیعی از رنگ‌های سفید زرد، نارنجی، قرمز، قهوه‌ای، سبز و حتی طلایی ایجاد می‌کند، رنگ‌های شمارش ناپذیری که از طیف رنگی گرم تا سرد را شامل می‌شود. جزیره هرمز در میان زمین شناسان به علت این که از انواع خاک های مختلف تشکیل شده و تنوع بالایی دارد به بهشت زمین شناسی مشهور شده است.
متاسفانه مردم بومی جزیره نمونه خاک ها را در بطری هایی کوچک به فروش می رسانند.
اولین باری که من این بطری ها را در قشم دیدم باورم نمی شد تمامی خاکها رنگ طبیعی دارند ،اما بعد از دیدن دره رنگین کمان ،تمام تصوراتم از خاک تغییر کرد.

بیشتر
امتیاز کل
5
shahrzad
نوشته شده در 16 فروردین 1398
report-icon گزارش

یکی از بخش های جزیره هرمز که بیشترین رنگها رابه خود اختصاص داده دره رنگین کمان نام داردکه درجنوب غربی جزیره هرمز قرارداردبا قدم زدن درمیان دره رنگین کمان گویی به سیاره ای دیگر سفرکرده اید رنگهای مختلف کوه ها چشمان هربیننده ای رامجذوب خود می کند. به دلیل وجوداملاح معدنی درخاک جزیره سبب ایجاد رنگهای زیبا مانند زردوقرمزونارنجی قهوه ای وسفید... شده است.

بیشتر
امتیاز کل
5
شکوفه.
نوشته شده در 7 فروردین 1398
report-icon گزارش

دره زیبای رنگین کمان درقسمت جنوب غربی جزیره هرمز واقع شده است وبه آن بهشت زمین شناسان هم گفته می شود.خاک این دره بسیار زیبا و رنگارنگ طیف وسیعی از رنگهای مختلف از جمله سفید ،نارنجی،قرمز،قهوه ای، زرد، سبز و حتی طلایی راشامل میشود.این دره در نزدیکیهای کوه سفید برفی و دره مجسمه ها واقع شده است.زیبایی و تنوع و جذابیت رنگهای گوناگون جزیره آنرا به جزیره رنگین کمان یا جزیره رنگی معروف کرده است.خاک این دره شامل کانیهای مختلفیست که باعث رنگهای متفاوت تپه ها و کوههایی که در جوار یکدیگر واقع شده اند می شودو آنجا را شبیه رنگین کمان کرده است.

بیشتر
امتیاز کل
5
Mostafa
نوشته شده در 5 فروردین 1398
report-icon گزارش

 دره رنگین کمان یکی از بخش‌های جزیره هرمز است که بیشترین رنگ‌ها را به خود اختصاص داده است و در جنوب غربی جزیره واقع شده است، این دره از بخش‌ها و کوه‌هایی به رنگ‌های مختلف زرد، سفید، قرمز و … تشکیل شده که تلفیق این خاک‌های رنگی در کنار یکدیگر صحنه فوق‌العاده زیبایی را بوجود آورده است. در این دره یک سنگ بزرگ وجود دارد که مشابه دو دست رو به آسمان است به گونه‌ای که هنگام وقوع باران آب از بین دو دست وارد گودال زیر سنگ می‌شود و تا مدت‌ها باقی می‌ماند. از خاک‌های رنگی این جزیره در نقاشی، مصرف دارویی، خوراکی و کارهای هنری و … استفاده می‌شود.

بیشتر
امتیاز کل
5
خدیجه عربی
نوشته شده در 17 اسفند 1397
report-icon گزارش

یکی از بخش های جزیره هرمز که بیشترین رنگ ها را به خود اختصاص داده دره رنگین کمان نام دارد که در جنوب غربی جزیره واقع شده است، دره رنگین کمان از بخش ها و کوه هایی به رنگ های مختلف زرد، سفید، قرمز و … تشکیل شده که تلفیق این خاک های رنگی در کنار یکدیگر صحنه فوق العاده زیبایی را بوجود آورده است. البته جزیره هرمز سنگ های فلزی هم دارد که دره رنگین کمان یکی از مکان‌هایی است که یافتن این سنگ‌ها در آن مقدور است، مگنتیت، هماتیت و اولیژیست سه سنگ فلزی هستند که در آنها اکسید آهن یافت می‌شود و سنگ فلزی طلایی رنگی به نام پیریت که به چشم شیطان معروف است و در خود ماده ای به نام سولفید آهن دارد. در دره رنگین کمان یک سنگ بزرگ وجود دارد که مشابه دو دست رو به آسمان است به گونه ای که هنگام وقوع باران آب از بین دو دست وارد گودال زیر سنگ می شود و تا مدت ها باقی می ماند. از خاک های رنگی این جزیره در نقاشی، مصرف دارویی، خوراکی و کار های هنری و … استفاده می‌شود.

بیشتر
امتیاز کل
4
ادریس بهرام پور
نوشته شده در 15 اسفند 1397
report-icon گزارش

یکی از جاذبه های طبیعی جزیره هرمز که شاید واقعن نیازی به پیاده شدن و بازدید نداشته باشه همین دره رنگین کمانه. چشم اندازی که اینجا دیده میشه تقریبا تو کل جزیره قابل رویته و انگار فقط جهت تعدد و تکثر جاذیه های جزیره اینجا هو تو لیست گذاشته شده !
پر از دستفروشه و من میدیدم که این دستفروش ها بیشتر جلب توجه میکنن تا اون جاذبه طبیعی !
پس اگه وقت کم آوردین, کاندیدای حذف شماره 1 از لیستی که قراره ببینید میتونه اینجا باشه !!!

بیشتر
امتیاز کل
1
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت