Close
رستوران

معبد گارنی

Garni Temple

Garni Temple (1).jpg
Garni Temple (2).jpg
Garni Temple (4).jpg
Garni Temple (3).jpg
Garni Temple (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

Temple of Garni The Temple of Garni is a classical Hellenistic temple in Garni, Armenia. It is perhaps the best-known structure and symbol of pre-Christian Armenia.The temple was dedicated to Mythra, a deity popular in the Near East which became the patron goddess of the Roman Empire in the period before Christianity.Monastery of Geghard is a medieval monastery in the Kotayk province

نوع جاذبه:
  • اماکن مذهبی
  • مجموعه تاریخی

نقد و بررسی معبد گارنی


امتیاز این جاذبه :
  • کاربر لست سکند حمید کامیاب
    نقدها:
    گزارش
    معبد گارنی
    توصیه شده توسط کاربر

    تماشای پرستشگاهی که در جهان به یک موزه شناخته میشه و در فاصله حدودا ۱ ساعتی یروان قرار داره پس اگه به ارمنستان سفر کردید حتما بازدیدی از این اثر تاریخی داشته باشید. قیمت بلیطش در دی ماه ۹۸ برای هر نفر ۱۵۰۰ درام بود. فاصله کارتی با صومعه گغارد حدود ۱۲ کیلومتره پس حتما از گغارد هم بازدید کنید.
    #گلفام_سفر

    با کیا اینجا بودید؟:
    تاریخ بازدید:
  • کاربر لست سکند هادی انصاری
    نقدها:
    گزارش
    معبد دو هزارساله گارنی
    توصیه شده توسط کاربر

    تاریخی ترین و باشکوه ترین بنای تاریخی پیرامون ایروان ، معبد گارنی است که در 30 کیلومتری جنوب شرقی ایروان قرار دارد .
    این معبد با شکوه وعظیم ،متعلق به قرن اول میلادی است و نمای کلی و واحد آن مرا به یاد آرامگاه کورش کبیر در پاسارگاد می اندازد .
    یک معبد با معماری یونانی و سرستون های بسیار بلند و با شکوه .
    این معبد در قرن چهارم میلادی که ارمنستان دین مسیحیت را پذیرفت در اختیار این آیین قرار گرفت .
    #گلفام_سفر

    با کیا اینجا بودید؟:
    تاریخ بازدید:
  • کاربر لست سکند Kia
    نقدها:
    گزارش
    یونان در ارمنستان
    توصیه شده توسط کاربر

    معبد گارنی در شرق ایروان قرار دارد و در میان کوهستان بنا نهاده شده است. می‌گویند نرون هزینه بازسازی آن‌را پرداخته است و پادشاهان ایران هم از آن به عنوان معبد مهر استفاده می‌کرده‌اند. می‌گویند مغول‌ها ویرانش کرده‌اند. و سرانجام در قرن نوزده بازسازی شده است.
    #گلفام_سفر

    با کیا اینجا بودید؟:
    تاریخ بازدید:
  • کاربر لست سکند Hamid-Mahbubeh
    نقدها:
    گزارش

    قبل از سفر به ارمنستان تصمیم داشتیم حتما به این مکان سری بزنیم، اون هم فقط بخاطر معماری که داره. معماری شبیه به معابد یونان که جزو علایقمون بوده. قطعا سفر به یونان و روم برای دیدن ساختمان‌هایی با چنین معماری بسیار هزینه‌بر خواهد بود. به همین خاطر این معبد در همسایگی خودمون خیلی هیجان‌انگیز بود.
    این بنا که بقایای قلعه گارنی از قرن سوم پیش از میلاده قدیمی‌ترین بنای ارمنستان محسوب میشه. البته این چیزی که الان می‌بینیم نتیجه بازسازی و حاصل کندوکاوهای باستان‌شناسیه.
    مطمئن نیستیم ولی فکر کنیم ۲۶ تا ستون خوشگل و یکدست داشت که با هنرمندی صیغل داده شده بودن.
    هزینه ورود به معبد گارنی نفری ۱۵۰۰ درام (شهریور ۹۸، هر درام ۲۵ تومن). اطراف این معبد دوتا هاستل و خانه مسافر وجود داره که باتوجه به امکانات و دور بودن از ایروان نسبتا گرون محسوب میشدن و تقریبا با همین هزینه میشه توی ایروان هاستل گرفت.
    خلاصه، مکان خیلی زیبایی بود و واسمون هیجان داشت.

    با کیا اینجا بودید؟:
    تاریخ بازدید:
  • کاربر لست سکند ناصر Nassaj2011
    نقدها:
    گزارش
    معبد گارنی
    توصیه شده توسط کاربر

    معبد تاریخی و قدیمی گارنی در شهر گارنی با فاصله حدود ۶۰ کیلومتر از شهر ایروان واقع شده است برای بازدید از این معبد باید بلیط ورودی مجموعه را قیمت ۱۵۰۰ درام تهیه نمایید. این مجموعه شامل محوطه روباز که اطراف آن تعدادی از ستون ها بقایای ساختمان‌های قدیمی است همراه معبد اصلی می باشد. این معبد از قدیمی ترین آثار غیر مسیحی ارمنستان است اگر به شهر گارنی برای دیدن این معبد رفتید حتماً بازدیدی از کلیسای گغارد نیز داشته باشید.

    با کیا اینجا بودید؟:
    تاریخ بازدید:
  • کاربر لست سکند araz b
    نقدها:
    گزارش

    معبد گارنی که یکی دیگر از اثار مجموعه شهر گارنی ارمنستان هست طبق معمول جاهای دیگر تاریخی این کشور در نگاه اول رنگ های سرد و بی جان و سنگی خود نمایی میکند . سازه ای سنگی با ستونهای بلند و با شکوه که به نظر به عنوان کاخ شاهان قدیمی به نظر میرسد در کنار این معبد حمام تاریخی زیبایی که کمی تخریب شده نیز وجود دارد .همون طور که تو بررسی های قبلی گفتم برای دسترسی به شهر گارنی که حدود سی کیلومتری ایروان قرار داره با تاکسییا ون هایی که برای رفتن به این مجموعه در نظر گرفته شده اقدام کرد که بعد عبور لز مسیر جاده ای. باریک و خطرناک به این شهر و این معبد میرسیم مه طبق معمول خبری از امکانات رفاهی انچنانی در این مجموعه نیست

    با کیا اینجا بودید؟:
    تاریخ بازدید:
  • کاربر لست سکند محسن خرمایی پور
    نقدها:
    گزارش
    معبد گارنی
    توصیه شده توسط کاربر

    این اثر که از جاذبه های گردشگری اطراف ایروان می باشد تنها اثر باستانی غیر مسیحی ایروان میباشد که در روستایی به همین نام واقع شده است. ستون های زیبا و عظیم این اثر شباهت زیادی به معماری یونانی و رومی دارد. ورودی این جاذبه فروشندگان محلی مشغول به فروش محصولات و تندیس هایی از این اثر هستند که پیشنهاد میکنم مربای گردو خریداری کنید. برای بازدید از این اثر می توانید تور های یکروزه معبد گارنی و کلیسای گغارد تهیه کنید.

    با کیا اینجا بودید؟:
    تاریخ بازدید:
  • کاربر لست سکند پرستو عطرسایی
    نقدها:
    گزارش
    معبد گارنی ارمنستان
    توصیه شده توسط کاربر

    معبد گارني، تنها معبد پيش از مسيحيت در ارمنستان است که دست نخورده باقيمانده و ساير معابد اين کشور پس از گرويدن مردم به مسيحيت تخريب شده و به جاي آنها کليسا و صومعه احداث شده است. بازديد از اين جاذبه گردشگري هزينه ورودي دارد و براي رفتن به اين مکان بهتر است تورهاي ترکيبي گارني و گقارد را از سطح شهر خريداري کنيد. اين معبد جزئيات خاصي ندارد و در مقايسه با کليساي ثبت جهاني شده گقارد، حرف چنداني براي گفتن ندارد اما ديدنش هم خالي از لطف نيست.

    با کیا اینجا بودید؟:
    تاریخ بازدید:
  • کاربر لست سکند ساره سلطانپور
    نقدها:
    گزارش
    معبد گارنی
    توصیه شده توسط کاربر

    معبد گارنی یکی از آثار باستانی با معماری هلنی است که در ۲۷ کیلومتری شرق ایروان، در بین کوه‌های گغاما، در کنار روستای گارنی، قرار دارد.قلعهٔ گارنی، در سده سوم پیش از میلاد، در دورهٔ حکومت خاندان اروندی بنا شده‌است. در زمان جنگ‌های ایران و روم، در قرن اول میلادی، قلعه به اشغال نیروهای روم درآمد که آن را ویران کردند اما پس از عقد پیمان راندیا در سال ۶۲ میلادی، نرون امپراتور روم، هزینهٔ بازسازی قلعه را پرداخت و تیرداد یکم پادشاه ارمنستان، در سال ۷۵ میلادی اقدام به بازسازی قلعه و بنای ساختمان‌های کاخ و معبد مهر در آن کرد که سنگ‌نوشته‌هایی نیز به زبان یونانی باستان در این خصوص از وی به دست آمده است.در ۳۰۱ میلادی، مسیحیت دین رسمی ارمنستان اعلام شد و کلیهٔ معابد ویران یا تبدیل به کلیسا شدند اما به علت نامعلومی معبد گارنی دست نخورده باقی ماند.
    معبد گارنی مستطیل شکل و دارای ابعاد ۱۱/۵×۱۵/۷ متر با ارتفاع ۲/۸ متر است که سنگهای سطح خارجی آن از سنگهای خشکه‌چین با بستهای فلزی تشکیل شده ولی در وسط آن سنگهای لاشه همراه با ملات به کار برده‌اند. سکو دارای نه ردیف پلکان است که هریک به ارتفاع سی سانتیمتر در بخش شمالی و رو به روی رواق ورودی معبد قرار دارد. بر روی سکو و در چهار طرف آن در جمع ۲۴ ستون به فاصلهٔ ۲/۸ متر از یکدیگر (به غیر از ضلع شمالی) به صورت چهار ستون در هر یک از اضلاع شمالی و جنوبی و شش ستون در هر یک از اضلاع شرقی و غربی قرار دارند که اتاق یا فضای داخلی معبد را از چهار طرف احاطه کرده‌اند. هر ستون از ته ستون، تنه (مشتمل بر چهار قسمت در جمع به ارتفاع ۵/۷۸ متر) و سرستون تشکیل شده‌است.

    با کیا اینجا بودید؟:
    تاریخ بازدید: