Close
رستوران

اسکله صیادی رمین

Ramin fishing boat

اسکله رمین چابهار (2).jpg
اسکله رمین چابهار (1).jpg
اسکله رمین چابهار (3).JPG
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

،این منظره حال و هوای خاصی در نوع خودش برای یک جاذبه گردشگری دارد،دیدن کشتی‌ها،قایق‌ها، صید ماهی و شاه میگو و بر روی عمان نیگلون بسیار چشم‌نواز است.
دلیل نامگذاری این اسکله بنام اسکله صیادی اسن است که عمده شاهمیگو ایرانی را در این اسکله از دریای عمان صید میکنند.

نوع جاذبه:
 • اسکله ها و بندر های تفریحی

نقد و بررسی اسکله صیادی رمین


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند سمیه ترکمان
  نقدها:
  گزارش
  اسکله صیادی رمین
  توصیه شده توسط کاربر

  اسکله صیادی رمین تو قسمت مرکزی چابهار قرارگرفته و جز سه تا اسکله مهم و صیادی و دینی چابهار محسوب میشه. شما وقتی وارد این اسکله میشید فارغ از زیبایی‌های این منطقه میتونیدبه خودتون رو به تماسای لنجهای بزرگ و و کوچک‌رنگارنگی بنشینید دارند برای صیادی از اسکله خارج می‌شوند یا در حال پهلو گرفتن هستن تا صیدهاشون رو به اسکله منتقل کنند. از تفریحاتی که میتونید تو این منطقه داشته باشین گپ زدن ساکنین بلوچی و خونگرم این منطقه هست که خیلی هم مهمان نواز هستن و به شما این اجازه رو هم میدن که وارد لنجها بشید و تجربه دیدن لنج رو داشته باشین و ببینید چه کارهایی انجام میدن و یا اینکه چه ماهیهایی صید کردن. این منطقه از مناطقی هست که قطعا از دیدنش خیلی لذت خواهید برد و تصویرش تل مدتها تو ذهن شما خواهد موند. #لیپار_گشت

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند فاطمه فراهانی
  نقدها:
  گزارش

  یکی از اسکله های صیادی چابهار رمین هست. این اسکله ورود بهش کمی مشکل هست و در ورودیه ایست بازرسی داره. اگر اسکله صیادی کنارک یا پزم رو دیده باشید با ندیدن رمین چیز زیادی از دست نمیدید. اینجا هم درست مثلا بقیه اسکله های صیادی چابهار لنج ها و قایقهای چوبی صیادان رو میبیند که با رنگ های شاد تزیین شدند و کنار هم پارک شدند.
  کنار اسکله هم یه سوله بزرگ قرار داره که صیادان برای استراحت زیر سایه نشستن و اگر صیدی داشتن دارن جمع میکنن که به بازار ماهی فروشها ببرند.
  اسکله صیادی رمین در جاده ساحلی قرار داره و بعد از روستای کمب میتونید تابول ورودی به این اسکله رو ببنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند علی عباسی
  نقدها:
  گزارش
  اسکله رمین، زیبا و خاص!
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام به همه دوستان

  اسکله صیادی رمین یکی دیگر از جاذبه هایی هست که می توانید در مسیر چابهار به خلیج گواتر از آن دیدن کنید. برای منی که از ماهی (البته منظورم غذاش هست) متنفر هستم و حتی بوش اذیتم میکنه، پرسه زدن و دیدن لنج های ماهیگیری و تخلیه کردن صیدشون لذت بخش بود. در این اسکله حتی میتونید از داخل لنج ها هم در صورت توافق با کارکنانشون دیدن کنید. قایق های کوچک رنگا رنگ و ماهی های زیبا، تجربه ایی هست که نمیشه به راحتی از کنارش گذشت. حس خوب بودن در این فضای رنگارنگ برای من بسیار لذت بخش بود و امیدوارم روزی دوباره بتونم مجددا تجربش کنم.
  #چابهارچهارفصل
  #دورهمی_لست_سکند

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نیما علایی
  نقدها:
  گزارش
  اسكله رمين
  توصیه شده توسط کاربر

  در روز دوم سفر به #چابهارچهارفصل در #دورهمي_لست_سكند با اسپانسري #ليپارگشت، اولين جايي كه بازديد كرديم، اسكله رمين بود. رمين نام يكي از روستاهاي بزرگ چابهار در دهستان كمبل سليمان هست. فاصله ي زيادي از هتل تا اسكله نبود، در چابهار اسكله هاي زيادي وجود داره ولي اسكله رمين يكي از معروفترين و بزرگترين اسكله هاست كه در گوشه اي از درياي عمان قرار داره. اينكه براي اولين بار وارد جايي ميشم كه ميتونم از نزديك نحوه صيد ماهي و تخليه و وزن كردن ماهي ها رو ببينم برام جالب بود. اگر شانس اين رو داشتيم كه همزمان با تخليه يكي از لنج ها ميرسيديم جذاب تر هم ميشد. اينجا يكي از مراكز اصلي صيد شاه ميگو ، ماهي تن، شير، شوريده و حلواس. اسكله مملو از قايق ها و لنج هاي ماهيگيري بود، من هم كنجكاو بودم كه داخل اين لنج هارو ببينم، به سختي وارد يكي از اونها شدم، داخل لنج خيلي قديمي بود، جايي كه صيادان زحمت كش روزها اينجا زندگي ميكنن. تورهاي ماهيگيري هر گوشه اي از اين اسكله به چشم ميخوره سوله هاي بزرگ براي تخليه و وزن كشي ماهي ها قرار داره. بيشتر مردم اين روستا كارشون با اين اسكله گره خورده. محيط اينجا كاملا مردانه هست و زنان محلي اينجا كمتر ديده ميشن.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  اسکله صیادی رَمین
  توصیه شده توسط کاربر

  اسکله رَمین یکی از اسکله های فعال صیادی شهرستان چابهار است که شغل عمده ساکنین روستای رمین رو تعیین کرده. یکی از جاذبه های روستای رمین اسکله صیادی اش است که ورود گردشگر به آن باید با اجازه انجام شود و به گفته لیدر تور لیپارگشت عکاسی از سمت غربی اسکله ممنوع است. شکل اِل مانند اسکله، دریا را به صورت یک خلیج کوچک جدا کرده و محل امنی برای قایق ها و لنجهای ماهیگیری ایجاد کرده.در کنار اسکله یک سوله که محل تخلیه، توزین و بارگیری ماهیهای صید شده است قرار دارد و تراکم لنجها در این بندر خیلی زیاد است، طوریکه بیشترشان کاملا چسبیده به هم در اسکله کناره گرفته اند. زمان حضور ما در اسکله رمین زمان تخلیه صید نبود و بیشتر صیادان در حال تمیزکاری و تعمیر لنجها بودند. با کسب اجازه از مالک لنجها میتوانید واردشان شوید و از قسمتهای مختلفشان بازدید و عکاسی کنید.فاصله سوله و لنجها خیلی کم است و یک راهروی باریک روی اسکله برای رفت و آمد باقی مانده که همان راه باریکه هم از تور و وسایل صیادی انباشته شده، ولی در مجموع تجربه جالبی است دیدن لنجها و فعالیت صیادان از نزدیک.تنها نکته منفی زباله زیادی بود که در کناره ساحل انباشته شده بود و شخصی در حال جمع آوری آنها بود.
  #چابهارچهارفصل
  #لیپارگشت
  #دورهمی_لست_سکند
  #آژانس_لیپارگشت_نوین
  #چابهار
  #اسکله_رمین

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  اسکله ای نزدیک چابهار
  توصیه شده توسط کاربر

  اسکله صیادی رمین در ده کیلومتری مسیر جاده شرقی چابهار(جاده ساحلی) به طرف گواتر و در قسمت جنوبی شهر رمین قرار دارد.انواع کشتی ها و قایقهای صید ماهی از این بندر به طرف دریای عمان و اقیانوس هند روانه شده و در بازگشت با صید انواع ماهیهای حلال به اسکله بازگشته، پهلو گرفته و نسبت به تخلیه بار خود اقدام میکنند.بافت انواع تورهای ماهیگیری، فروش عمده و خرده ماهی در سوله های کنار اسکله و بارگیری سایر محصولات از کارهای روتین روزانه این بندر است.قسمت عمده تولید و فروش ماهی در شهرستان چابهار مدیون فعالیت صیادان این بندر صیادی است.مشاهده قایقها و کشتی ها و حتی با اخذاجازه، دیدن داخل قایقها در این اسکله امکان پذیر است.
  #چابهارچهارفصل.
  #دورهمی_لست_سکند.
  #آژانس_لیپارگشت

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  اسکله ای زیبا و پرجنب و جوش
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. در این اسکه زیبا که از توابع شهرستان چابهار و در نزدیکی اون قرار داره چند تا سوله بزرگ ساخته شده که یکطرف آن دریاست و یکطرف آن مسیر دسترسی تریلی. در سمت دریا ترافیک بالای کشتیهای کوچک و بزرگ ماهیگیری رو شاهد بودیم که کنار هم جهت تخلیه ماهیهای صید شده قرار می گیرند. کشتیهای رنگ و وارنگ و ماهیهای متنوعی و افراد بومی اونجا بعلاوه ساحل بسیار زیبای این اسکله واقعا دیدنیست . در صورت درخواست به شما اجازه خواهند داد که وارد کشتیهای ماهیگیری بشید و از قسمتهای مختلف آن بازدید کنید. همچنین در سوله های یاد شده نحوه بارگیری ماهیها صید شده بر روی تریلیهای بزرگ و پرسنل خونگرم اون منطقه بر جذابیت اینجا می افزاید. پیشنهاد می کنم در سفر به شرق چابهار حتما از این منطقه هم بازدید فرمائید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Nedajrg
  نقدها:
  گزارش
  اسکله صیادی رمین
  توصیه شده توسط کاربر

  از جاذبه های گردشگری جنوب ایران چه در چابهار و چه در بندرعباس و قشم دیدن لنجهای بسیار زیبای بومی در منطقه است. یکی از نقاطی که می توانید از نزدیک این لنجهای زیبا را ببینید اسکله صیادی رمین است. اسکله ای مملو از لنجهای زیبای پهلو گرفته کنار هم که شاید فرصتی باشد و بتوانید با اجازه وارد آنها شوید. در کنار اسکله حتی ممکن است اگر صبح زود بروید خالی کردن بار ماهی را به تماشا بنشینید و حتی مستقیم از صیادان ماهی های خوشمزه جنوب را تهیه کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند nazarian
  نقدها:
  گزارش
  اسکله صیادی رمین
  توصیه شده توسط کاربر

  از شهر چابهار که به سمت خلیج گواتر حرکت کنیم یکی از جاههایی را که می توان دید اسکله صیادی رمین می باشد . در این اسکله تعداد زیادی قایق و لنج دیده می شود‌ که کنار ساحل لنگر انداخته اند .‌ مکانی برای فروش ماهی وجود دارد که با یک بنر مشخصات ماهی تازه ، ماهی مانده و ماهی فاسد را توضیح داده است .‌در این اسکله تور بافی نیز انجام می شود

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: