Close

مشعل اصلی مجسمه آزادی به موزه می‌رود

4.7
از 3 رای
سرنوشت عجیب مشعل معروف مجسمه آزادی! +تصاویر
  • 0
  • 9.6K

تندیس آزادی در جزیره‌ای با همین نام در نیویورک نصب شده است و مسافرانی که از راه دریا وارد نیویورک می‌شوند در ابتدا این مجسمه را می‌بینند. ارتفاع تندیس آزادی ۴۶ متر است و زنی را نشان می‌دهد که در یک دست مشعلی دارد و در دست دیگر یک لوح سنگی گرفته که روی آن تاریخ استقلال آمریکا نوشته شده است. این زن، یکی از خدایان رومی است. از عمر مجسمه بیش از ۱۳۰ سال گذشته است و نیاز به تعمیرات اساسی دارد. البته چندین نوبت این تعمیرات انجام شده و هنوز هم بخش‌هایی از آن که فرسوده می‌شوند، تعویض می‌گردد.

در سال ۲۰۱۹ میلادی یک موزه در جزیره‌ی آزادی افتتاح خواهد شد و مشعل اصلی تندیس به آنجا منتقل می‌گردد. جالب است بدانید مشعلی که حالا در دست تندیس قرار دارد همان مشعل اصلی نیست.

مشعل اصلی مجسمه آزادی به موزه می‌رود

مشعل اصلی مجسمه آزادی از مس و شیشه‌ی کهربایی ساخته شده است. در واقع جنس کل بدنه‌ی این تندیس از مس است که باعث می‌شود به رنگ آبی دیده شود. البته در سال ۱۹۸۴ یکسری تعمیرات اساسی روی مجسمه انجام شد.

مجسمه آزادی

مشعل مجسمه‌ی آزادی به تنهایی ۱۶۰۰ کیلوگرم وزن دارد و پس از افتتاح موزه، آن را برای نمایش عمومی در آنجا قرار خواهند داد. موزه‌ی جزیره‌ی آزادی در ماه مه سال ۲۰۱۹، افتتاح می‌شود. یک نسخه‌ی کاملاً مشابه از چهره‌ی تندیس که در اصل، نام آن «آزادی روشنگر جهان» است هم در این موزه به نمایش گذاشته خواهد شد.

مجسمه آزادی

با افتتاح این موزه و انتقال مشعل و چهره‌ی تندیس، مردم می‌توانند بهتر و دقیق‌تر آن را مشاهده کنند. کل پروژه‌ی ساخت موزه و انتقال قطعات قدیمی به آن، هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۰ میلیون دلار خواهد داشت.

مجسمه آزادی

موزه سه فضای گالری دارد که در آن‌ها برنامه‌هایی برای آموزش، تشریح تاریخ و راهنمایی درباره‌ی تندیس ارائه خواهد شد. مراجعه کنندگان می‌توانند از بالای موزه، نیویورک را تماشا کنند. یعنی این موزه با یک تیر، دو نشان زده است!

مجسمه آزادی

منبع: lonelyplanet.com

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

اولین نفری که نظر می دهد شما باشید