احتمال افزایش ارز مبادله ای مسافران

0
تقویم ۱۴۰۳ لست‌سکند - جایگاه K - دسکتاپ
30 آبان 1391 00:00
0
سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور با بیان اینکه بر اساس بخشنامه بانک مرکزی حداکثر ۳۰۰ دلار به نرخ ارز مبادله‌ای یا معادل آن به سایر اسعار یکبار در سال به مسافران داده می‌شود، اظهار کرد: مسافران با ارائه مدارک مورد نیاز به بانک تجارت که بانک عامل محسوب می‌شود و پرداخت مبلغ ریالی به بانک حواله را دریافت کرده و ارز خود را به نرخ مبادله‌ای در مبادی خروجی دریافت می‌کنند.

صمد کریمی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است میزان ارز مبادله‌ای برای مسافران مکان‌های زیارتی یا دیگر مسافران افزایش یابد اظهار کرد: همه چیز امکان دارد و باید ببینیم در آینده چه اتفاقی می افتد.

وی با بیان این مطلب افزود: هر گونه تغییری با شورای پول و اعتبار و کمیته‌های ویژه و مربوطه هماهنگ می‌شود.

کریمی توضیح داد: جزییات این موضوع در بخش سوم خدمات و مقررات ارزی بانک مرکزی دقیقا درج شده و سقف را مشخص کردند.

وی گفت: براساس بخشنامه‌ی بانک مرکزی مسافران در سال یک‌بار می‌توانند از حداکثر ۳۰۰ دلار برای خود استفاده کنند. سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور یاد‌آور شد: حداکثر ارز پرداختی به دانشجویان غیربورسیه بابت هزینه‌ی اقامت و شهریه برای یک سال معادل ۲۷ هزار دلار به نرخ مبادله‌ای است.

منبع : ایسنا
لست سکند
لست سکند

سایت لست‌سکند از سال 1389 آغاز به کار کرد. از همان ابتدا، بخش مجله گردشگری راه‌اندازی شد تا بتواند با توجه به نیاز اهالی سفر، اطلاعات به‌روز و کاربردی را با مخاطبان به اشتراک بگذارد.