معروفترین شهرهای ارواح در جهان + تصاویر

4.1
از 43 رای
تورهای ایرانگردی لست‌سکند - جایگاه K دسکتاپ
معروفترین شهرهای ارواح در جهان
18 شهریور 1400 08:00
61

در دنیا شهرهای زیادی هستند که ناگهان از سکنه خالی شده‌اند و اکنون هیچ کس در آنها زندگی نمی‌کند. گرچه بسیاری اعتقاد به وجود ارواح سرگردان و اشباح را عوامانه می‌دانند، اما بسیاری از مردم دنیا حتی در کشورهای پیشرفته جهان نیز این اعتقادات را عوامانه ندانسته و در مکان‌های مختلف با شنیدن صداها و حرکات اشیا و جانوران شاهدی بر مدعای خود پیدا می‌کنند. شهرهای خالی از سکنه یکی از مهم‌ترین مکانهایی است که علاوه بر قصرها و معابد قدیمی به آن گمان وجود اشباح می‌برند و به عنوان شهر ارواح معروف شده‌اند. در این مطلب به 6 تا از معروفترین شهر اشباح در دنیا می‌پردازیم.

Lastsecond.ir-a427.jpg

6. کولمانسکوپ، نامیبیا

شهر شبح در جنوب نامیبیا در 1908، به دلیل تب الماس تب و امیدواری به ثروت آسان با رونق مواجه شد. ظرف 2 سال یک شهرکامل با یک کازینو و مدرسه و بیمارستان و ساختمانهای مسکونی منحصر به فرد، در کویر شنی بی ثمر تاسیس شد.

اما در مدت کوتاهی پس از افت در فروش الماس پس از جنگ جهانی اول همه چیز تمام شد همه شهر را ترک کردند و ریگ‌های روان جایگزین جمعیت شد. این شهر به دلیل صداهای عجیب و غریب به شهر اشباح معروف است و محل‌ ها معتقدند این شهر با اشباح پر شده.

نامیبیا
کولمانسکوپ یکی از شهرهای ارواح

5. سان زی، تایوان

یک دهکده توریستی با ایده دنیای آینده در شمال تایوان در حال احداث بود که حوادث متعدد در آن از یک سو کمبود امکانات مالی از سوی دیگر به بد شگون بودن این طرح دامن زد.

تا این که طرح ساخت این طرح توریستی به طور کامل متوقف شد و تایوانی‌ها معتقدند هم اکنون ارواح در این شهر رفت و آمد دارند.

تایوان
عکس از شهر ارواح سان زی

4. کراکوT ایتالیا

شهر متروکه کراکو ایتالیا که امروزه به جاذبه‌ای برای گردشگران از نقاط مختلف جهان تبدیل شده است، یکی دیگر از متروک‌ترین و عجیب‌ترین شهرهای جهان است که شائبه حضور ارواح درآن ایجاد شده است. شهر کراکو ایتالیا در سال 1060 میلادی توسط اسقف اعظم آرنالدو بنا شد.

 این شهر همانند دیگر شهرهای قرون وسطی ایتالیا خانه‌هایی روی تپه‌ها ساخته شده و تا اواخر قرن نوزدهم جمعیتی دو هزار نفر را در خود جای داده بود. تا پیش از آغاز جنگ جهانی اول نیمی از سکنه شهر از خانه‌های خود کوچ کرده و تا سال 1963 به دهکده مجاور نقل مکان کردند. مورخان زمین لرزه‌های متعدد ریزش کوه و فقر کشاورزان را دلیل اصلی این مهاجرت‌ها عنوان کرده‌اند.

کراکو، ایتالیا
شهر اشباح کراکوآ

3. گونکانجیما جزیره ارواح ژاپن

کشور ژاپن دارای جزایر بسیاری در قلمرو خود است که بعضی از آنها دارای جمعیت و بعضی نیز خالی از سکنه است. جزیره " گونکانجیما" جزیره‌ای است که در سال‌های آخر قرن نوزدهم میلادی به عنوان مرکزی برای استخراج ذغال سنگ تبدیل شده بود.

تا سال‌های پایانی دهه 1950 میلادی این جزیره یکی از پرجمعیت‌ترین جزایر در جهان لقب گرفته و در هر هکتار آن 835 نفر زندگی می کردند. در سال‌های دهه 1960 و به دلیل افزایش بنزین و کاهش مصرف زغال سنگ در ژاپن این جزیره تخلیه شده و در نهایت در سال 1974 میلادی معدن به طور کامل تخلیه شده و جزیره خالی از سکنه شد. این جزیره به دلیل مناظر وحشت‌آورش به جزیره ارواح مشهور شده است.

جزیره گونکانجیما
عکس شهر ارواح گونکانجیما

2. اورا دور سور گلان، فرانسه

در روز 10 ژوئن سال 1944 میلادی ساکنان روستای اورادور - سور - گلان در نزدیکی شهر لیموژ فرانسه بدون این که بدانند چه خطری آنها را تهدید می کند، یک کاروان نظامی ارتش آلمان را مشاهده کردند که داخل روستا شد و توقف کرد. این یک واحد نظامی اس اس ارتش آلمان نازی بود. ساکنان اورادور نمی دانستند که روز قبل همین واحد جنایتکاران اس اس 99 گروگان بیگناه را در شهر کوچک تول به نرده‌های بالکن‌های منازل این شهر دار زده بودند.

ژنرال لامردینگ فرمانده لشکر دوم اس اس پانزر داس رایش فرمان قتل عام مردم شهر تول را به تلافی انفجار یک پل توسط نیروهای مقاومت فرانسه که در جریان آن 2 سرباز آلمانی به قتل رسیده بودند صادر کرده بود.

در بامداد روز 10 ژوئن ژنرال لامردینگ به همین واحد اس اس گروهان سوم گردان در فوهرر فرمان قتل عام ساکنان روستای اورادور و تخریب این روستا را می‌دهد. روستای اورادور دارای 300 تا 400 جمعیت بود که با مزارع اطراف و چند صد پناهنده‌ای که از روستای شارلی به آنجا پناه آورده بودند در مجموع 1200 نفر را شامل می‌شد. در این روز شوم در مجموع 642 نفر از جمله 246 زن و 207 کودک توسط این جنایتکاران قتل عام شدند.

آنها پناهندگان روستای شارلی و ساکنان نواحی پیرامونی را همراه خود بردند که از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست. به این ترتیب، در روز 10 ژوئن سال 1944 میلادی جنایتکاران اس اس ساکنان بیگناه روستای اورادور- سور- گلان در نزدیکی شهر لیموژ فرانسه را به طرز وحشیانه و غیرانسانی قتل عام کردند.در این قتل عام 642 نفر جان خود را از دست دادند. از آن روز این شهر متروک به اعتقاد محلی‌ها پر است از ضجه و گریه ارواح کودکان و زنان بی گناه و تبدیل به شهر ارواح شده.

اورا دور سور گلان
عکس شهر ارواح اورا دور سور

1. پریپیات، اوکراین

پیرپیات شهر رها شده در «منطقه بیگانگی» در شمال اوکراین است. ساکنان این شهر اکثرا کارگران نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل بودند که در 1986 بعد از حادثه چرنوبیل شهر را رها کردند و رفتند.

قبلا جمعیت حدود 50.000 نفر بود و الان تا شعاع چندین کیلومتر هیچ انسانی در آن دیده نمی‌شود و این شهر سالم به طور کامل به ارواح مقاوم در برابر رادیواکتیو به ارث رسید.

پریپیات، اوکراین
شهر ارواح پریپیات در اوکراین

سخن آخر

آیا تا به حال تصوّر بودن در چنین شهرهایی را داشته‌اید؟ شهرهایی که پس از متروکه شدن داستان‌های فراوان و ترسناکی درباره آنها میان مردم رد و بدل می‌شود و معلوم نیست کدامیک از این داستان‌ها واقعیت دارد و کدام صرفا توهمی از سر ترس بوده است؟ به نظر شما داستان‌های ترسناکی که درباره این شهرها گفته می‌شود واقعیت دارد؟

 

منبع: History

لست سکند
لست سکند

سایت لست‌سکند از سال 1389 آغاز به کار کرد. از همان ابتدا، بخش مجله گردشگری راه‌اندازی شد تا بتواند با توجه به نیاز اهالی سفر، اطلاعات به‌روز و کاربردی را با مخاطبان به اشتراک بگذارد.