ترسناکترین جاذبه های جهان که طرفداران زیادی دارند!

4.4
از 967 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت ۲ - جایگاه K - دسکتاپ
وحشتناک‌ترین جاذبه‌های دنیا که طرفداران زیادی دارند! +‌تصاویر
25 شهریور 1401 08:00
86

همه‌ ما کسانی را می‌شناسیم که گاهی داستان‌های باورنکردنی از مکان‌های عجیب برایمان تعریف می‌کنند. برخی از آن‌ها ادعا می‌کنند در طول شب، صداهای عجیبی شنیده‌اند و حتی گاهی در مورد ارواح گذشتگانشان با ما صحبت می‌کنند که در بعضی روزها به آنها زل زده‌اند. باور کردن این ادعاها خیلی سخت است، اما به این فکر کنید که اگر در مورد مکانی داستان‌های عجیبی تعریف شود، باز هم باور کردن این حرف‌ها برایتان سخت است؟ چقدر مشتاق دیدن جاذبه ترسناک هستید؟

چه به داستان‌های ماورالطبیعه اعتقاد داشته باشید و چه نداشته باشید، یک سری مناطق متروکه وجود دارند که داستان‌های ترسناکی در مورد آنها گفته می‌شود و مردم هم مشتاق دیدن این مکان‌ها هستند. برخی از این داستان‌ها در مورد ارواحی است که سال‌ها سرگردانند و حتی شکنجه شده‌اند. با ما همراه باشید تا در این مطلب از مجله لست سکند برخی از ترسناکترین جاذبه های جهان را به همراه داستان‌هایشان برایتان تعریف کنیم.

(01-03-30) (19).jpg

جزیره عروسک‌ها (The Island of the Dolls)

بین تمام انسان‌های قرن حاضر، ترس مشترکی از دلقک‌ها، عنکبوت‌ها و حتی پرواز وجود دارد که شاید در میان این موارد عجیب‌ترین آن، ترس از عروسک‌هاست. تصور راه رفتن با چشمانی بی‌روح، تلوتلو خوردن و تمایل به کشتن انسان‌ها در خواب، جزو لیست مواردی است که عروسک‌ها را ترسناک می‌کند. حالا به جای یک عروسک به گروهی از عروسک‌ها فک کنید. اینکه این عروسک‌ها در گوشه‌ای از خانه یا در اتاق زیر شیروانی یا حتی آویزان از درختان به فکر کشتن شما هستند. ترسناک می‌شود، نه؟

بد نیست بدانید جزیره‌ای در مکزیک به نام Xochimilco وجود دارد که در آن عروسک‌های پلاستیکی به درختان آویزان هستند. خوشبختانه این عروسک‌ها قرار نیست به دنبال شما بیفتند بنابراین از این بابت جای نگرانی نیست. اما دلیل حضور این عروسک‌ها کمی ترسناک است. بر اساس افسانه‌ها، مرد جوانی به نام جولیان سانتانا باررا به این جزیره نقل مکان می‌کند. وی بعد از مدتی، بدن دختری را در یک کانال نزدیک محل زندگی خود پیدا می‌کند که در کنار او عروسک شناوری وجود داشته است. جولیان عروسک را به یاد آن دختر از نزدیک‌ترین درخت آویزان می‌کند.

او ادعا کرده بعد از آویزان کردن عروسک از درخت، صدای قدم‌ها و زمزمه‌ها و حتی گاهی فریادهای دختری را می‌شنیده است. جولیان با آویزان کردن عروسک‌های بیشتری تلاش می‌کند که آن دختر را آرام کند، اما موفق نمی‌شود. می‌گویند صداهای آن دختر تا زمانی که جولیان در جنگل جان باخته، ادامه داشته است. جالب اینجا است که گفته می‌شود جولیان توانسته بود با روح دختر ارتباط برقرار کند. در حال حاضر این جزیره یک جاذبه گردشگری ترسناک محسوب می‌شود و گردشگران ادعا می‌کنند که چشمان عروسک‌های آویزان هر جا که می‌روند، آنها را دنبال می‌کنند. جزیره عروسک یک جاذبه ترسناک در مکزیک محسوب می‌شود.

جزیره عروسک‌ها
عکس جزیره عروسک‌ها
جزیره عروسک‌ها مکزیک
جزیره عروسک‌ها در مکزیک
جاذبه های وحشتناک
جزیره عروسک‌ها از ترسناکترین جاذبه های جهان

بیمارستان هیلز واولی (Waverly Hills Sanatorium)

بیمارستان هیلز واولی در ایالت جنوبی جفرسون در کنتاکی واقع شده است و در ابتدا ساختمانی دو طبقه بوده است که در آن از بیماران مبتلا به سل مراقبت می‌شده است. با توجه به اینکه کنتاکی بیشترین میزان مرگ و میر را در کشور به علت بیماری سل داشت، تصمیم گرفتند این بیمارستان را گسترش دهند و هیلز واولی تبدیل به یک بیمارستان پنج طبقه برای بیماران مبتلا به «مرگ سفید» شد.

علت شهرت سل به نام مرگ سفید این بود که زمانی که فرد به این بیماری مبتلا می‌شد، رنگ پوست او رو به سفیدی می‌رفت. گفته می‌شود که حدودا 63 هزار بیمار تا قبل از اینکه این بیمارستان تعطیل شود، در اینجا مُردند. بعد از کشف درمان بیماری سل، این بیمارستان تبدیل به تیمارستان شد. از این دوره اتفاقات ماورالطبیعه شروع شدند. بازدیدکنندگان این بیمارستان ادعا می‌کنند که گاهی صداهای عجیب و غریب از راهروها شنیده می‌شود. برخی نیز ادعا می‌کنند که سایه‌‌هایی را در قسمت‌هایی از ساختمان مشاهده کرده‌اند. وحشتناک‌ترین بخش این بیمارستان اتاق شماره 502 است. این اتاق متعلق به زنی بوده که زمانی مبتلا به بیمار سل بوده، باردار شده. او خود را با سیم لامپ اتاقش دار زده بود. این جاذبه ترسناک یکی از مخوف‌ترین مکان‌ها در کنتاکی است.

بیمارستان هیلز واولی
بیمارستان هیلز واولی
ترسناکترین جاذبه های جهان
بیمارستان هیلز واولی از ترسناکترین جاذبه های جهان
بیمارستان هیلز واولی
اتاق 502 بیمارستان هیلز واولی

چیچن ایتزا (Chichen Itza)

هنگامی که به خانه‌های متروکه فکر می‌کنید، شاید خانه‌های ویکتوریایی یا حداقل یکی از خانه‌های قرن‌های اخیر به فکرتان برسد. اینکه شاید این خانه‌ها ارواحی داشته باشند یا خیر، آنقدر ترسناک نیست، به ویژه در برابر خرابه‌های متروکه‌‌ای که ارواح هزار ساله را در خود پنهان کرده‌اند، این خانه‌ها بیشتر شبیه شوخی هستند. ارواحی که اصولا محکوم به مرگ و سرگردانی در زمین شده‌اند و حتی برخی از آنها بعد از شکنجه در این بخش از زمین، سال‌ها سرگردان بوده‌اند.

چیچن ایتزا که مربوط به اقوام مایا است، مکانی بین مرگ و زندگی است. قوم مایا اعتقاد داشتند که مرگ، راه ارتباطی بین زندگی حاضر و زندگی بعدی فرد است. آنها قربانیانی را برای خدایان خود اهدا می‌کردند که در این میان قربانی انسان‌ها چیز عجیبی برای آنها نبوده است. قربانیانی که روح آنها به گفته گردشگران هنوز در این منطقه حاضر است و گویی مشغول تماشای محل قربانی خود هستند.

چندین گردشگر که از قسمت‌های مختلف این جاذبه ترسناک بازدید کرده‌اند، ادعا داشتند که تماشاگران عجیب و غریبی در کنار سالن راه می‌رفتند و همچنین برخی شعارهای قبیله‌ای در سراسر بخش‌های مختلف شنیده می‌شده است.

چیچن ایتزا
چیچن ایتزا، از ترسناکترین جاذبه های جهان
چیچن ایتزا
نمایی از چیچن ایتزا
چیچن ایتزا مکزیک
چیچن ایتزا

آسایشگاه Trans-Allegheny Lunatic

آسایشگاهی که در سال 1864 در وسترون ساخته شد، بعدها به بیمارستان ایالتی وستون تبدیل شد. این بیمارستان برای پاسخگویی به 250 بیمار آماده شده بود. بیمارستان بعد از گذشت مدت زمانی، مجبور به پذیرش بیماران الکلی، معتادان و بیماران روانی شد. تعداد بیماران این بیمارستان به 2600 نفر رسید.

بیماران و کارکنان این بیمارستان مدام در حال عذاب کشیدن بودند که گویا این عذاب به جز دلایل بهداشتی و کمبود وسایل روشنایی، دلایل دیگری هم داشته است. کارکنان این بیمارستان ادعا می‌کردند که روح سربازانی که در جنگ داخلی در این آسایشگاه بوده‌اند را دیده‌اند. حالا علاوه بر روح سربازان، روح بیماران و کارکنان بیمارستان نیز به تبدیل شدنش به یک جاذبه ترسناک کمک می‌کند.

آسایشگاه ترسناک
آسایشگاه ترسناکی در وسترن
آسایشگاه ترسناک
نمای داخلی آسایشگاه ترسناک وسترن
ترسناک ترین آسایشگاه جهان
آسایشگاهی که از ترسناکترین جاذبه های جهان است

عمارت سلطان (The Sultan's Palace)

در مورد این عمارت که در نیواورلئان فرانسه واقع شده، شایعات بسیاری هست. این عمارت در سال 1836 توسط مردی ترک ساخته شده است. وی ادعا می‌کرده که سلطان است. بعد از مدتی اقامت در این عمارت، همسایه‌ها به وی مشکوک می‌شوند. علاوه بر اینکه وی چند زن و تعداد زیادی فرزند داشته، مهمانی‌های عجیبی که در عمارت برگزار می‌شد، بر شک همسایه‌ها می‌افزود. مهمانی‌هایی که ساعت‌ها به طول می‌انجامید و در آن، مهمان‌ها به طرز وحشتناکی مواد مخدر مصرف می‌کردند. همچنین برخی از همسایه‌ها ادعا می‌کردند سلطان، همسران و فرزندان خود را شبانه شکنجه می‌کند. 

یک روز صبح یکی از همسایه‌ها متوجه رد خونی در کنار در ورودی می‌شود و به پلیس اطلاع می‌دهد. ورود پلیس به خانه شروع یک کابوس بود. در بخش‌های مختلف خانه، قسمت‌هایی از بدن انسان افتاده بود. دست، پا و بازوی قطع شده که در خون غلت می‌زدند.  همانطور که پلیس در حال بررسی صحنه جرم بود، بدن سلطان را کشف کردند که در حیاط خانه‌اش زنده به گور شده بود و فقط دست سلطان از خاک بیرون مانده بود. مردم این محله ادعا دارند که هنوز صدای فریاد سلطان و برخی دیگر از اعضای خانه در سراسر این عمارت شنیده می‌شود. با این حال، عده‌ای علاقه دارند از این جاذبه ترسناک بازدید کنند.

عمارت سلطان
نمایی از عمارت سلطان
عمارت سلطان فرانسه
عمارت سلطان از ترسناکترین جاذبه های دنیا
فرانسه عمارت ترسناک سلطان
در ورودی عمارت سلطان

برج لندن (The Tower of London)

بیش از 900 سال از ساخت برج لندن توسط ویلیام فاتح می‌گذرد. برج لندن یکی از مشهورترین ساختمان‌های متروکه‌ بریتانیا است که علت شهرت آن اعدام‌ها، قتل‌ها و شکنجه‌هایی است که در هزاران سال پشت این دیوارها صورت گرفته است و گفته می‌شود ارواح این افراد هنوز در این مکان حضور دارند. ارواح مربوط به افراد مشهوری‌ست که گفته می‌شود در این برج زندگی می‌کنند. در میان این ارواح، توماس بکت، اسقف اعظم کانتربری هم هست که به گفته مردم محلی، چند بار در نزدیکی دیوار داخلی قلعه دیده شده است.

شاید یکی از معروف‌ترین ارواح پادشاهانی که در این برج ساکن است، روح ملکه آن بولین است. وی در سال 1535 اعدام و سر از بدنش جدا شد. گفته می‌شود که روح بی سر او در این برج سرگردان است. در هر حال وجود یا عدم وجود این ارواح در این برج انقدرها مهم نیست. مهم‌ترین موضوع باور مردم این منطقه است که اعتقاد دارند این ارواح در برج ساکن هستند. اکنون این جاذبه ترسناک محلی برای تجربه حس ترس و کنجکاوی برای گردشگران است.

برج لندن
نمایی از برج لندن
ساختمان برج لندن
ساختمان برج لندن، از جاذبه های ترسناک در دنیا
برج ترسناک لندن
فضای مخوف برج لندن

پناهگاه خالی از سکنه (Borgvattnet)

بسیاری از فیلم‌های ترسناک، تصویر خانه‌‌ای قدیمی را نشان می‌دهد که ناگهان پیرزنی در آن ظاهر می‌شود. حالا تصور کنید این خانه واقعا وجود داشته باشد، آن هم در شهر Jämtland در شمال سوئد. خانه‌ متروکه با یک ساکن که دیده نمی‌شود. این مکان مذهبی در سال 1876 ساخته شد. ساختمان مربوط به کاهنان بود و آن‌ها در این جا به مدت تقریبا پنجاه سال عبادت و استراحت می‌کردند. حالا چطور به طور ناگهانی این خانه متروکه شد؟ درست حدس زدید: یک پیرزن!

ادعا می‌شود که اواخر شب، سایه‌ پیرزنی که لباس خاکستری به تن داشته ظاهر می‌شد و در گوشه‌ای از اتاق به انتظار می‌نشست. در برخی موارد تعداد این زنان به سه نفر هم می‌رسید. گزارشاتی شامل فریاد زنی پیر و سایه تکان خوردن صندلی باعث شده که این ساختمان قدیمی متروکه باقی بماند. برخی اعتقاد دارند که این پیرزن در واقع مادر کودکانی است که احتمالا در حیاط این خانه دفن شده‌اند یا روح خدمتکارانی که در این خانه مذهبی آزار و اذیت شده‌اند. 

پناهگاه ترسناک
نمایی از پناهگاه خالی از سکنه
وحشتناکترین جاذبه های دنیا
پناهگاه خالی از سکنه از ترسناکترین جاذبه های جهان
ترسناک ترین مکان ها
پناهگاه خالی از سکنه

زندان ایالت شرقی (Eastern State Penitentiary) 

اگر در مورد زندان مطالبی خوانده باشید، می‌دانید که سلول‌ انفرادی یکی از وحشیانه‌ترین مجازات برای زندانیان است. زمانی که زندانی رفتار نامناسبی در زندان داشته یا جرم سنگینی داشته باشد به اتاقی بدون پنجره و در شرایط بسیار دردناک فرستاده می‌شود تا از تمامی تماس‌های انسانی جدا شود. این نوع مجازات به گفته روانشناسان، یکی از وحشتناک‌ترین شکنجه‌های بشر است. ساختمان زندانی در بخش شرقی فیلادلفیا واقع شده است که شاید تنها دلیل ساخت آن شکنجه و سلول انفرادی بوده است.

این زندان در سال 1829 ساخته شده و سلول‌های انفرادی این زندان داستان‌های عجیب و گاهی باورنکردنی دارد. اینجا اولین زندانی بود که از سیستم سلول های انفرادی برای تنبیه زندانیان استفاده کرده است. نگه داشتن طولانی مدت در سلول‌های انفرادی باعث ایجاد توهمات در افراد می‌شدند. اگرچه خیلی زود این سیستم شکست خورد و زندان به حالت عادی برگشت اما شایعاتی در مورد حوادث عجیب همچنان در مورد این زندان ادامه داشت. هنوز هم افرادی که از این جاذبه ترسناک بازدید می‌کنند صدای زندانیان در سلول‌ها و قدم‌های متزلزل آنها را می‌شنوند.

زندان ایالت شرقی
نمایی از زندان ایالت شرقی
زندان ترسناک
فضای داخلی زندان ایالت شرقی
ترسناک ترین زندان
زندان ایالت شرقی، از جاذبه های ترسناک

قلعه‌ بنگار (Bhangarh Fort)

بنگار نیز به مانند تمامی شهرهای باستانی، روزگار پر رونقی داشته است. این قلعه که در بخش بلند شهر بنگار واقع شده، به طرز عجیبی از تخریب جان سالم به در برده است. قلعه متعلق به چهارصد سال پیش است که توسط پادشاه سایا مادو سینگ در راجستان هند ساخته شده است. طبق افسانه‌های محلی، این قلعه نفرین شده است و ارواح سرگردان در آن زندگی می‌کنند. بازدید از این مکان از غروب خورشید تا طلوع خورشید ممنوع است زیرا در این زمان، ارواح برای گشت زنی به قلعه می‌آیند.

گفته می‌شود شاهزاده زیبارویی در این شهر زندگی می‌کرده که عاشقان فراوانی داشته است و یکی از این عاشقان، جادوگر بوده است. جادوگر بعد از درخواست و رد این درخواست از طرف شاهزاده خانم، شهر را نفرین کرده است و در لحظه‌ آخر اعلام کرده که به زودی این شهر نابود خواهد شد.

این شهر که بیش از 10 هزار ساکن داشته و همچنین داخل قلعه، کاخ مسکونی پادشاه بوده، چند روز بعد از این نفرین، توسط ارتش مهاجمی سقوط می‌کند و تمامی افراد شهر را تکه تکه می‌کنند. شهر یک شبانه روز در سکوت به سر می‌برد و بعد ارواح کشته شدگان بیدار می‌شوند. از آن روز به بعد هر تلاشی برای ورود به قلعه ناکام می‌ماند. اکنون گردشگران می‌توانند این جاذبه ترسناک را در لیست جاهای دیدنی هند قرار دهند و در سفر به هند از آن دیدن کنند.

آخرین قیمت تور هند

قلعه بنگار
نمایی از قلعه بنگار
قلعه ترسناک
فضای داخلی قلعه بنگار
قلعه بنگار
قلعه بنگار، از ترسناکترین جاذبه های جهان

جنگل خودکشی ژاپن (Aokigahara)

در نزدیکی کوه فوجی، جنگلی به نام Aokigahara هست که به عنوان یکی از محبوب‌ترین نقاط خودکشی جهان شناخته شده است و در اساطیر ژاپنی با خانه مردگان ارتباط نزدیک دارد. مشکل خودکشی ژاپن به حدی افزایش یافته است که در سال 2010، 200 نفر اقدام به خودکشی کردند. بر همین اساس در ورودی این جنگل اکنون به افراد هشدار می‌دهد که در صورت مشاهده خودکشی به دنبال کمک باشند و گشت‌ها به طور مرتب جنگل را برای یافتن اجساد جستجو می‌کنند. این جنگل یک جاذبه ترسناک در ژاپن محسوب می‌شود.

جنگل خودکشی در ژاپن
جنگل خودکشی ژاپن
ترسناک ترین جنگل
جنگل خودکشی ژاپن از ترسناکترین جاذبه های جهان
جنگل خودکشی
خودکشی‌های متعدد در جنگل خودکشی ژاپن

دخمه‌های پاریس (Catacombs of Paris)

دخمه‌های معروف پاریس یکی دیگر از جاذبه های ترسناک در جهان هستند که دیوارهای آن‌ها با جمجمه پوشانده شده‌اند. این دخمه‌ها و دالان‌ها، اسکلت بیش از 6 میلیون نفر را در خود جای داده‌اند. این دخمه در اواخر قرن هجدهم به عنوان مکانی برای دفن افراد درنظر گرفته شده بود، زیرا در آن زمان گورستان‌های شهر مملو از اجساد بودند و به خاک سپردن اجساد جدید غیر ممکن بود. امروزه این مکان یکی از رازهایی که در قلب خیابان های پاریس وجود دارد را در خود جای داده است. دخمه‌ها شامل بخش‌هایی هستند که به استخوان‌ها و قسمت‌های مختلف بدن اختصاص دارد. از سال 2013، این دخمه‌ها یکی از موزه‌های شهر پاریس به شمار می‌آیند. اگرچه دخمه استخوان‌خانه تنها بخش کوچکی از «Catacombs of Paris» را تشکیل داده‌ است، اما پاریسی‌ها در حال حاضر کل شبکه تونل را به عنوان دخمه می‌شناسند.

latssecond.ir-Catacombs of Paris.jpg
دخمه‌های پاریس 
lastsecond.ir-Catacombs of Paris 2.jpg
دخمه‌های پاریس از ترسناکترین جاذبه های جهان
lastsecond.ir-Catacombs of Paris.jpg
اسکلت خانه پاریس

قلعه دراکولا، قلعه برن (Bran Castle)

شنیدن نام ترانسیلوانیا خون آشام‌های شنل سیاه پوش را به یاد ما می‌اندازد. یک قلعه قرون وسطایی بزرگ و برجکی ترسناک در این شهر شما را به وحشت خواهد انداخت، به خصوص اگر در تاریکی شب به بازدید این جاذبه ترسناک بروید. تمام شواهد تاریخی نشان می‌دهد که قلعه برن هرگز قلعه دراکولا نبوده و کنت دراکولا، شاهزاده‌ای که محکوم به زنده ماندن با خون انسان‌های زنده برای یافتن ابدیت است، آفرینش برام استوکر، رمان نویس ایرلندی قرن نوزدهم است و هرگز در این قلعه حضور نداشته. استوکر با الهام از داستان‌ها و افسانه‌های ترانسیلوانیا، که مردم محلی به آن استریگوی‌ها می‌گفتند، شخصیت خود را در قلعه‌ای قرار داد که کاملاً با توصیف قلعه برن مطابقت دارد. اما در واقع برام استوکر هرگز از رومانی دیدن نکرد. او قلعه دراکولا را بر اساس توصیفی از قلعه‌ای که در قرن نوزدهم در بریتانیا موجود بود به تصویر کشید. 

مانند بسیاری از قلعه‌های دیگر در رومانی، برن در ابتدا یکی از استحکامات نظامی بود که توسط شوالیه‌های توتونی در سال 1211 ساخته شد. موقعیت قلعه برن بسیار استراتژیک بود. روی یک صخره بلند در داخل یک دره باریک، در گذرگاه بین ترانسیلوانیا و والاچیا (در رومانی قدیم). در طول تاریخ این قلعه بارها دست به دست شد. از پادشاه زیگیزموند لوکزامبورگ به متحدش شاهزاده میرچا بزرگ والاچیا و سپس به شاهزادگان ترانسیلوانیا رسید. در حال حاضر قلعه دراکولا یکی از ترسناکترین جاذبه های جهان به شمار می‌آید.

lastsecond.ir-Dracula’s Castle, Romania.jpeg
قلعه دراکولا، از ترسناکترین جاذبه های جهان
lastsecond.ir-Dracula’s Castle, Romania 2.jpeg
قلعه دراکولا رومانی
lastsecond.ir-Dracula’s Castle, Romania 3.jpeg
داخل قلعه دراکولا

سخن آخر

آیا شما چنین ماجراهایی را باور می‌کنید؟ آیا می‌دانستید در ایران هم جاذبه ترسناک وجود دارد؟ از کلبه وحشت انزلی تا قلعه جنی کیش، بسیاری از این جاذبه های ترسناک را می‌توان در سفرهای داخلی نیز تجربه کرد. برای تجربه حس ترس حتی نیازی به سفر ندارید. در تمام شهرها مکان‌های ترسناکی وجود دارند که قصه‌های زیادی در موردشان نقل می‌شود. ما پیشنهاد می‌کنیم برای تجربه ترس در یک فضای امن به اتاق فرارهای موجود در شهرتان مراجعه کنید. اگر شما نیز تجربه حضور در این جاذبه های ترسناک را داشتید می‌توانید در قسمت نظرات آن را با دیگر کاربران در میان بگذارید.

 

تألیف: تیم نویسندگان لست سکند

فاطمه فراهانی
فاطمه فراهانی