Close

10 جاذبه وحشتناک در دنیا که طرفداران زیادی دارند

4.4
از 870 رای
وحشتناک‌ترین جاذبه‌های دنیا که طرفداران زیادی دارند! +‌تصاویر
  • 81
  • 373K

همه‌ی ما کسانی را می‌شناسیم که گاهی داستان‌های باورنکردنی از مکان‌های عجیب برایمان تعریف می‌کنند. برخی از آن‌ها ادعا دارند که در طول شب، صداهای عجیبی شنیده‌اند و حتی گاهی در مورد ارواح گذشتگانشان با ما صحبت می‌کنند که در بعضی روزها به آنها زل زده‌اند. باور کردن این ادعاها خیلی سخت است، اما به این فکر کنید که اگر در مورد مکانی داستان‌های عجیبی تعریف شود، باز هم باور کردن این حرف‌ها برایتان سخت است؟ چه به داستان‌های ماورالطبیعه اعتقاد داشته باشید و چه نداشته باشید، یک سری مناطق متروکه وجود دارند که داستان‌های ترسناکی در مورد آنها گفته می‌شود. برخی از این داستان‌ها در مورد ارواحی است که سال‌ها سرگردان هستند و حتی شکنجه شده‌اند. با ما همراه باشید تا برخی از این جاذبه های ترسناک را به همراه داستان‌هایشان برایتان تعریف کنیم.

 

جزیره عروسک‌ها (The Island of the Dolls)

بین تمام انسان‌های قرن حاضر، ترس مشترکی از دلقک‌ها، عنکبوت‌ها و حتی پرواز وجود دارد که شاید در میان این موارد عجیب‌ترین آن، ترس از عروسک‌هاست. تصور راه رفتن با چشمانی بی‌روح، تلوتلو خوردن و تمایل به کشتن انسان‌ها در خواب، جزو لیست مواردی است که عروسک‌ها را ترسناک می‌کند. حالا به جای یک عروسک به گروهی از عروسک‌ها فک کنید! اینکه این عروسک‌ها در گوشه‌ای از خانه یا در اتاق زیر شیروانی یا حتی آویزان از درختان به فکر کشتن شما هستند. ترسناک شد، نه؟

بد نیست بدانید جزیره‌ای در مکزیک به نام درXochimilco وجود دارد که در آن عروسک‌های پلاستیکی به درختان آویزان هستند. خوشبختانه این عروسک‌ها قرار نیست به دنبال شما بیفتند بنابراین از این بابت جای نگرانی نیست. اما دلیل حضور این عروسک‌ها کمی ترسناک است. بر اساس افسانه‌ها، مرد جوانی به نام جولیان سانتانا باررا به این جزیره نقل مکان می‌کند. وی بعد از مدتی، بدن دختری را در یک کانال نزدیک محل زندگی خود پیدا می‌کند که در کنار او عروسک شناوری وجود داشته است. جولیان عروسک را به یاد آن دختر از نزدیک‌ترین درخت آویزان می‌کند.

او ادعا کرده بعد از آویزان کردن عروسک از درخت، صدای قدم‌ها و زمزمه‌ها و حتی گاهی فریادهای دختری را می‌شنیده است. جولیان با آویزان کردن عروسک‌های بیشتری تلاش می‌کند که آن دختر را آرام کند اما موفق نمی‌شود. می‌گویند صداهای آن دختر تا زمانی که جولیان در جنگل جان باخته، ادامه داشته است. جالب اینجا است که گفته می‌شود جولیان توانسته بوده با روح دختر ارتباط برقرار کند. در حال حاضر این جزیره یک جاذبه گردشگری محسوب می‌شود و گردشگران ادعا می‌کنند که چشمان عروسک‌های آویزان هر جا که می‌روند، آنها را دنبال می‌کنند.

جزیره عروسک‌ها
عکس جزیره عروسک‌ها
جزیره عروسک‌ها مکزیک
جزیره عروسک‌ها در مکزیک
جاذبه های وحشتناک
جزیره عروسک‌ها از جاذبه های وحشتناک دنیا

 

بیمارستان هیلز واولی (Waverly Hills Sanatorium)

بیمارستان هیلز واولی در ایالت جنوبی جفرسون در کنتاکی واقع شده است و در ابتدا ساختمانی دو طبقه بوده است که در آن از بیماران مبتلا به سل مراقبت می‌شده است. با توجه به اینکه کنتاکی بیشترین میزان مرگ و میر را در کشور به علت بیماری سل داشت، تصمیم گرفتند این بیمارستان را گسترش دهند و هیلز واولی تبدیل به یک بیمارستان پنج طبقه برای بیماران مبتلا به «مرگ سفید» شد.

علت شهرت سل به نام مرگ سفید این بود که زمانی که فرد به این بیماری مبتلا می‌شد، رنگ پوست او رو به سفیدی می‌رفت. گفته می‌شود که حدودا 63 هزار بیمار تا قبل از اینکه این بیمارستان تعطیل شود، در اینجا مُردند. بعد از کشف درمان بیماری سل، این بیمارستان تبدیل به تیمارستان شد. از این دوره اتفاقات ماورالطبیعه شروع شدند. بازدیدکنندگان این بیمارستان ادعا می‌کنند که گاهی صداهای عجیب و غریب از راهروها شنیده می‌شود. برخی نیز ادعا می‌کنند که سایه‌‌هایی را در قسمت‌هایی از ساختمان مشاهده کرده‌اند. وحشتناک‌ترین بخش این بیمارستان اتاق شماره 502 است. این اتاق متعلق به زنی بوده که زمانی که مبتلا به بیمار سل بود، باردار شد. او خود را با سیم لامپ اتاقش دار زده بود.

بیمارستان هیلز واولی
بیمارستان هیلز واولی
ترسناکترین جاذبه های جهان
بیمارستان هیلز واولی از ترسناکترین جاذبه های جهان
بیمارستان هیلز واولی
اتاق 502 بیمارستان هیلز واولی

 

چیچن ایتزا (Chichen Itza)

هنگامی که به خانه‌های متروکه فکر می‌کنید، شاید خانه‌های ویکتوریایی یا حداقل یکی از خانه‌های قرن‌های اخیر به فکرتان برسد. اینکه شاید این خانه‌ها ارواحی داشته باشند یا خیر، آنقدر ترسناک نیست، به ویژه در برابر خرابه‌های متروکه‌‌ای که ارواح هزار ساله را در خود پنهان کرده‌اند، این خانه‌ها بیشتر شبیه شوخی هستند. ارواحی که اصولا محکوم به مرگ و سرگردانی در زمین شده‌اند و حتی برخی از آنها بعد از شکنجه در این بخش از زمین، سال‌ها سرگردان بوده‌اند.

چیچن ایتزا که مربوط به اقوام مایا است، مکانی بین مرگ و زندگی است. قوم مایا اعتقاد داشتند که مرگ، راه ارتباطی بین زندگی حاضر و زندگی بعدی فرد است. آنها قربانیانی را برای خدایان خود اهدا می‌کردند که در این میان قربانی انسان‌ها چیز عجیبی برای آنها نبوده است. قربانیانی که روح آنها به گفته گردشگران هنوز در این منطقه حاضر است و گویی مشغول تماشای محل قربانی خود هستند.

چندین گردشگر که از قسمت‌های مختلف این خرابه‌ها بازدید کرده‌اند، ادعا داشتند که تماشاگران عجیب و غریبی در کنار سالن راه می‌رفتند و همچنین برخی شعارهای قبیله‌ای در سراسر بخش‌های مختلف شنیده می‌شده است.

چیچن ایتزا
چیچن ایتزا از ترسناکترین مناطق جهان
چیچن ایتزا
نمایی از چیچن ایتزا
چیچن ایتزا مکزیک
چیچن ایتزا

 

آسایشگاه Trans-Allegheny Lunatic

آسایشگاهی که در سال 1864 در وسترون ساخته شد، بعدها به بیمارستان ایالتی وستون تبدیل شد. این بیمارستان برای پاسخگویی به 250 بیمار آماده شده بود. بیمارستان بعد از گذشت مدت زمانی مجبور به پذیرش بیماران الکلی، معتادان و بیماران روانی شد. تعداد بیماران این بیمارستان به 2600 نفر رسید.

بیماران و کارکنان این بیمارستان مدام در حال عذاب کشیدن بودند که گویا این عذاب به جز دلایل بهداشتی و کمبود وسایل روشنایی، دلایل دیگری نیز داشته است. کارکنان این بیمارستان ادعا می‌کردند که روح سربازانی که در جنگ داخلی در این آسایشگاه بوده‌اند را دیده‌اند. حالا علاوه بر روح سربازان، روح بیماران و کارکنان بیمارستان نیز به ترسناک بودن این ساختمان کمک می‌کند.

آسایشگاه ترسناک
آسایشگاه ترسناکی در وسترن
آسایشگاه ترسناک
نمای داخلی آسایشگاه ترسناک وسترن
ترسناک ترین آسایشگاه جهان
آسایشگاهی که از ترسناکترین جاذبه های جهان است

 

عمارت سلطان (The Sultan's Palace)

در مورد این عمارت که در نیواورلئان فرانسه واقع شده، شایعات بسیاری وجود دارد. این عمارت در سال 1836 توسط مردی ترک ساخته شده است. وی ادعا می‌کرده که سلطان است. بعد از مدتی اقامت در این عمارت، همسایه‌ها به وی مشکوک می‌شوند. علاوه بر اینکه وی چند زن و تعداد زیادی فرزند داشته، مهمانی‌های عجیبی که در عمارت برگزار می‌شد، بر شک همسایه‌ها می‌افزود. مهمانی‌هایی که ساعت‌ها به طول می‌انجامید و در آن، مهمان‌ها به طرز وحشتناکی مواد مخدر مصرف می‌کردند. همچنین برخی از همسایه‌ها ادعا می‌کردند سلطان، همسران و فرزندان خود را شبانه شکنجه می‌کند.

یک روز صبح یکی از همسایه‌ها متوجه رد خونی در کنار در ورودی می‌شود و به پلیس اطلاع می‌دهد. ورود پلیس به خانه شروع یک کابوس بود. در بخش‌های مختلف خانه قسمت‌هایی از بدن انسان افتاده بود. دست، پا و بازوی قطع شده که در خون غلت می‌زدند.  همانطور که پلیس در حال بررسی صحنه جرم بود بدن سلطان را کشف کردند که در حیاط خانه‌اش زنده به گور شده بود و فقط دست سلطان از خاک بیرون مانده بود. مردم این محله ادعا دارند که هنوز صدای فریاد سلطان و برخی دیگر از اعضای خانه در سراسر این عمارت شنیده می‌شود.

عمارت سلطان
نمایی از عمارت سلطان
عمارت سلطان فرانسه
عمارت سلطان از ترسناکترین جاذبه های دنیا
فرانسه عمارت ترسناک سلطان
در ورودی عمارت سلطان

 

برج لندن (The Tower of London)

بیش از 900 سال از ساخت برج لندن توسط ویلیام فاتح می‌گذرد. برج لندن یکی از مشهورترین ساختمان‌های متروکه‌ بریتانیا است که علت شهرت آن اعدام‌ها، قتل‌ها و شکنجه‌هایی است که در هزاران سال پشت این دیوارها صورت گرفته است و گفته می‌شود ارواح این افراد هنوز در این مکان حضور دارند. ارواح مربوط به افراد مشهوری‌ست که گفته می‌شود در این برج زندگی می‌کنند. در میان این ارواح، توماس بکت، اسقف اعظم کانتربری هم هست که به گفته مردم محلی چند بار در نزدیکی دیوار داخلی قلعه دیده شده است.

شاید یکی از معروف‌ترین ارواح پادشاهانی که در این برج ساکن است، روح ملکه آن بولین است. وی در سال 1535 اعدام و سر از بدنش جدا شد. گفته می‌شود که روح بی سر او در این برج سرگردان است. در هر حال وجود یا عدم وجود این ارواح در این برج انقدرها مهم نیست. مهم‌ترین موضوع باور مردم این منطقه است که اعتقاد دارند این ارواح در برج ساکن هستند.

برج لندن
نمایی از برج لندن
ساختمان برج لندن
ساختمان برج لندن
برج ترسناک لندن
فضای مخوف برج لندن

 

پناهگاه خالی از سکنه (Borgvattnet)

بیایید با هم رو راست باشیم، پیرزنان می‌توانند ترسناک باشند. آنها لزوما مانند عروسک‌ها یا عنکبوت‌ها ترسناک نیستند اما بسیاری از فیلم‌های ترسناک، تصویر خانه‌‌ای قدیمی را نشان می‌دهد که ناگهان پیرزنی در آن ظاهر می‌شود. حالا تصور کنید این خانه واقعا وجود داشته باشد، آن هم در شهر Jämtland در شمال سوئد. خانه‌ متروکه با یک ساکن که دیده نمی‌شود.

این مکان مذهبی در سال 1876 ساخته شد. ساختمان مربوط به کاهنان بود و آن‌ها در این جا به مدت تقریبا پنجاه سال عبادت و استراحت می‌کردند. حالا چطور به طور ناگهانی این خانه متروکه شد؟ درست حدس زدید: یک پیرزن!

ادعا می‌شود که اواخر شب، سایه‌ پیرزنی که لباس خاکستری به تن داشته ظاهر می‌شد و در گوشه‌ای از اتاق به انتظار می‌نشست. در برخی موارد تعداد این زنان به سه نفر هم می‌رسید. گزارشاتی شامل فریاد زنی پیر و سایه تکان خوردن صندلی باعث شده که این ساختمان قدیمی متروکه باقی بماند. برخی اعتقاد دارند که این پیرزن در واقع مادر کودکانی است که احتمالا در حیاط این خانه دفن شده‌اند یا روح خدمتکارانی که در این خانه مذهبی آزار و اذیت شده‌اند.

پناهگاه ترسناک
نمایی از پناهگاه خالی از سکنه
وحشتناکترین جاذبه های دنیا
پناهگاه خالی از سکنه از وحشتناکترین جاذبه های دنیا
ترسناک ترین مکان ها
پناهگاه خالی از سکنه

 

زندان ایالت شرقی (Eastern State Penitentiary

اگر در مورد زندان مطالبی خوانده باشید، می‌دانید که سلول‌ انفرادی یکی از وحشیانه‌ترین مجازات برای زندانیان است. زمانی که زندانی رفتار نامناسبی در زندان داشته یا جرم سنگینی داشته باشد به اتاقی بدون پنجره و در شرایط بسیار دردناک فرستاده می‌شود تا از تمامی تماس‌های انسانی جدا شود. این نوع مجازات به گفته روانشناسان یکی از وحشتناک‌ترین شکنجه‌های بشر است. ساختمان زندانی در بخش شرقی فیلادلفیا واقع شده است که شاید تنها دلیل ساخت آن شکنجه و سلول انفرادی بوده است.

این زندان در سال 1829 ساخته شده و سلول‌های انفرادی این زندان داستان‌های عجیب و گاهی باورنکردنی دارد. اینجا اولین زندانی بود که از سیستم سلول های انفرادی برای تنبیه زندانیان استفاده کرده است. نگه داشتن طولانی مدت در سلول‌های انفرادی باعث ایجاد توهمات در افراد می‌شدند. اگرچه خیلی زود این سیستم شکست خورد و زندان به حالت عادی برگشت اما شایعاتی در مورد حوادث عجیب همچنان در مورد این زندان ادامه داشت. هنوز هم افرادی که از ساختمان بازدید می‌کنند صدای زندانیان در سلول‌ها و قدم‌های متزلزل آنها را می‌شنوند.

زندان ایالت شرقی
نمایی از زندان ایالت شرقی
زندان ترسناک
فضای داخلی زندان ایالت شرقی
ترسناک ترین زندان
زندان ایالت شرقی

 

قلعه‌ بنگار (Bhangarh Fort)

بنگار نیز به مانند تمامی شهرهای باستانی، روزگار پر رونقی داشته است. این قلعه که در بخش بلند شهر بنگار واقع شده، به طرز عجیبی از تخریب جان سالم به در برده است. قلعه متعلق به چهارصد سال پیش است که توسط پادشاه سایا مادو سینگ در راجستان هند ساخته شده است. طبق افسانه‌های محلی، این قلعه نفرین شده است و ارواح سرگردان در آن زندگی می‌کنند. بازدید از این مکان از غروب خورشید تا طلوع خورشید ممنوع است زیرا در این زمان، ارواح برای گشت زنی به قلعه می‌آیند.

گفته می‌شود شاهزاده زیبارویی در این شهر زندگی می‌کرده که عاشقان فراوانی داشته است و یکی از این عاشقان، جادوگر بوده است. جادوگر بعد از درخواست و رد این درخواست از طرف شاهزاده خانم، شهر را نفرین کرده است و در لحظه‌ آخر اعلام کرده که به زودی این شهر نابود خواهد شد.

این شهر که بیش از 10 هزار ساکن داشته و همچنین داخل قلعه کاخ مسکونی پادشاه بوده، چند روز بعد از این نفرین، توسط ارتش مهاجمی سقوط می‌کند و تمامی افراد شهر را تکه تکه می‌کنند. شهر یک شبانه روز در سکوت به سر می‌برد و بعد ارواح کشته شدگان بیدار می‌شوند. از آن روز به بعد هر تلاشی برای ورود به قلعه ناکام می‌ماند.  

قلعه بنگار
نمایی از قلعه بنگار
قلعه ترسناک
فضای داخلی قلعه بنگار
قلعه بنگار
قلعه بنگار

جنگل خودکشی ژاپن

در نزدیکی کوه فوجی، جنگلی به نام Aokigahara وجود دارد که به عنوان یکی از محبوب‌ترین نقاط خودکشی جهان شناخته شده است و در اساطیر ژاپنی با خانه مردگان ارتباط نزدیک دارد. مشکل خودکشی ژاپن به حدی افزایش یافته است که در سال 2010، 200 نفر اقدام به خودکشی کردند. بر همین اساس در ورودی این جنگل اکنون به افراد هشدار می‌دهد که در صورت مشاهده خودکشی به دنبال کمک باشند و گشت‌ها به طور مرتب جنگل را برای یافتن اجساد جستجو می‌کنند.

جنگل خودکشی در ژاپن
جنگل خودکشی ژاپن
ترسناک ترین جنگل
جنگل خودکشی ژاپن از ترسناکترین مکان های جهان
جنگل خودکشی
خودکشی‌های متعدد در جنگل خودکشی ژاپن

سخن آخر

آیا شما چنین ماجراهایی را باور می‌کنید؟ آیا در ایران هم چنین مکان‌های وحشتناکی وجود دارند که به عنوان جاذبه‌ گردشگری می‌توان از آن‌ها بازدید کرد؟ شما چنین مواردی را می‌شناسید؟ خوشحال می‌شویم آن‌ها را به ما معرفی کنید تا بتوانیم در موردشان گزارش تهیه کنیم.

 

 منبع: www.ranker.com

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (81 نظر)

× در حال پاسخ به:

احمدمباری 31 شهریور 1400 ساعت 23:58

قبرستان.ظهیرالدوله.درطهران.هم.مکان.گردشگریه.هم.مزار.بزرگان.موسیقی.وقبرهای.افراد.مشهور.وحکومت.گذشته.میباشد.مثلا.پروین.اعتصامی.فروغ.فرخزاد.برادرمحمدرضاشاه.ووو.طهرانیهای.عزیز.بهتر.میدانن.چی.میگم.حیف.خودم.ازطهران.۱۵ساعت.فاصله.دارم.بااتوبوس.وگرنه.هروزمیرفتم.

Amir Mahdi 3 شهریور 1400 ساعت 14:42

سلام دوستان.
خسته نباشید.
از نظر بنده (که کاملا به وجود ارواح و اجنه اعتقاد دارم) این داستان هایی که از اجنه و ارواح تعریف میکنن کاملا مسخره هست.
حالا چرا؟؟
اگه یه سرچی توی اینترنت بکنیم می‌بینیم که کلیه این داستان حداقل از سال 2005 به قبل که امکانات کمی هم وجود داشت اتفاق می افته.
من بعد از ساعت ها گشت و گذار توی اینترنت نتونستم موردی رو از سال 2015 به اینجا پیدا کنم!!!
ولی خودم یک داستانی که از یکی از صمیمی ترین دوستانم که بسیجی هم بود شنیدم رو میخوام براتون تعریف کنم با سند و مدرک :::

این داستان در روستایی به نام انجم آباد (روستایی در جاده رباط کریم) اتفاق می افته.
میگفت که یه شب مثل همه شب ها که درحال برگشت به پایگاه بودیم. (این روستا دو جاده‌ی ورودی داره که به یکیش میگن جاده قدیم که قبلا کلا باغ انگور بوده ولی الان کلا بیابونه. . پایگاه بسیج اول روستا و در انتهای جاده‌ی جدیده. در اطراف جاده قدیم پره از چهاردیواری های کوچک ماه گلی که نمیدونم برای چیه. ) همینطور داشتیم میرفتیم که نوری از داخل یکی از چهار دیواری ها شنیدیم. گفتیم لابد معتاد ها هستن که آتیشی روشن کردن و...
زدیم بغل و یکیمون تو ماشین منتظر موند و ما سه نفر دیگه راه افتادیم به سمت آتیش.
جلوتر که رفتیم دیدیم دارن دور آتیش میچرخن و بالا و پایین می‌پرند. یکی از همراه هام که رنگش مثل گچ شده شده بود اصرار داشت که برگردیم ولی من قبول نکردم و رفتیم جلوتر.
به قدری غیر طبیعی بودن که به انسان بودنشون شک کردیم. حتی سم هم داشتن و گردنشون مو داشت ( باور کنین به این رفیقم از چشم هام بیشتر اعتماد دارم)
بعد سریع برگشتیم به ماشین و مثل فشنگ غیب شدیم.
یه داستان دیگه هم دارم که در کوهی در نزدیکی همون انجم آباد به اسم تخت رستم اتفاق می افته که اگه لایک کردین اون رو هم میذارم

عظیم 2 مرداد 1399 ساعت 02:20

با سلام
دو تا از مکانهای بسیار ترسناک کشور در استان خوزستان قرار دارد

اولی که قدمت آن حدود 3500 سال میباشد معبد چغازنبیل است
دومی قلعه شوش است که هر دوی این اماکن در نزدیکی شهرستان شوش قرار دارند

ایلیا 31 تیر 1399 ساعت 16:06

سلام ممنون از شما می شه لطفا از مکان های دیدنی ترسناک ایران هم بنویسید ؟

mah 27 خرداد 1399 ساعت 13:02

عالی

سبحان 7 فروردین 1399 ساعت 21:48

به نظر من از مطالب جالبی استفاده شده بود اما اگه کمی عکس هارو ترسناک تر جلوه بدید عالی میشه
ممنون از تلاشتون

یک پزشک 30 آبان 1398 ساعت 16:09

با سلام
من امروز از صبح تا ظهر حدود 100 مریض توی یه درمونگاه روستائی دیدم
از ظهر اومدم سر شیفت توی یه مرکز شبانه روزی که تا همین لحظه 28 مریض اومده و تا فردا ظهر هم اینجام درحالی که طبق قانون ما نباید بیشتر از 12 ساعت پیاپی شیفت باشیم
و بعد اگه کوچکترین خطائی بکنیم هم باید دیه بدیم هم از نظر مردم تبدیل میشیم به یه سری جانی پول پرست
از این ترسناک تر

شهاب 2 مهر 1398 ساعت 08:44

نویسنده طوری نوشته که احساس ترس را در خواننده و بازدید کننده القا کند.
در هر حال دیدن مکان های جدید و قدید با دانستن تاریخچه آن ، جاذبه داشته و جالب است.
تا آنجا که قوانین مکان های توریستی در هر کشوری مشخص می کند بازدید از این مکان ها در زمان های کاری و ایام روز صورت می گیرد و شب ها همگی تعطیل هستند. بنابر این ایجاد ترس و دلهره برای بازدید شب از این مکان ها و تعطیلی آنها چیزی جز مغلطه نیست کردن نیست.
در ایران هم مکان های توریسیتی ، همه کاخ ها و موزه ها و خانه های قدیمی در خارج از ساعات کاری و تعطیل اند. بد نیست این مکان ها نیز جزو جاذبه های توریسی خوفناک معرفی شوند (با لبخند) ..

حمید 28 شهریور 1398 ساعت 10:29

ذهن و قدرت خلاقیت و تفکر انسان بسیار پیچیده است به گونه ای که به راحتی میتوانیم از یک سوسک یه موجود وحشتناک و یا یه موجود دوست داشتنی خلق کنیم مثل خاله سوسکه حالا چه برسه به جن و شیطان و فسط علی هذا بخش عمده ترسی که در وجود ما شکل میگیرد عامل ثانوی دارد به این مفهوم که افرادی این تصورات را ساخته و پرداخته و با فن بیان و قدرت به تصویر کشیدن تخیلات خود امکان تفکر مخاطب در مورد واقعی یا حقیقی بودن داستان و یا افسانه بودن آن را سلب میکنند و از طرفی به شکل نا خود آگاهی مردم عامه گویی به شنیدن و باور اینگونه تخیلات علاقمند هستند و این باعث ایجاد نوعی هیجان در ضمیر آنها میشود . این موارد اغلب ریشه در دین ، مذهب ، آداب ، رسوم دارد . مثل مجسمه ای که برای حضرت عیسی گریه میکند یا درختی که در ایام محرم از تنه آن ماده ای قرمز خارج میشود و موارد زیادی از این قبیل . بخش عمده ای از این موارد خرافاتی هستند که برای دل مشغولی عوام ساخته و پرداخته می شوند . و البته افراط و تفریط همین عوام باعث رخنه این خرافات در باور عامه میشود .

تولیدی مبل راحتی افرا 29 مرداد 1398 ساعت 19:21

شاید با توهم اینکه در این مکانها صدایی رو نفرات قبلی شنیدن وارد میشن همین باعث می شه که اونها هم دچار توهم بشن

حمید 26 مرداد 1398 ساعت 18:33

من یه نظر دیگه هم دارم


تمام این مکانهایی که شما نام بردید که وحشتناک هستند اگر به صورت عمومی در بیاد و همیشه شلوغ باشه و هر روز از انجا دیدن کنن دیگه وحشتناک نیست


در ذهن انسان محیطی وجود دارد که منبع واکنش بدن نسبت به محیط پیرامون خودش هست که ترس از انجا نشات می گیرد
اگر یک نوزاد را به اینگونه محیط ها ببرید ترس برای ان نامفهوم هست چون هنوز در ذهن خودش ترس رو تداعی نکرده ولی یک فرد بالغ در ذهن خود از محیط پیرامون خودش محیطی دلهره اور میسازد

م موسوی 24 تیر 1398 ساعت 01:46

با سلام همانطور که مطالب راخواندیدتنها وجه مشترک بین این مکانها رخ دادن ظلم و ستم ویاقتل وشکنجه ناحق دراین مکانها میباشدنکته ای که ارواح سرگردان دراین مکانها میخواهندبه مابفهمانند

نسترن 14 تیر 1398 ساعت 12:36

سلام به همه عزیزان درسته خیلی از این داستانها واقعی هستن روح، جن ، شیطان ،موجودات فضایی و.... همه وجود دارن هر کدوم توی مدار خودشون هستن حالا گاهی به دلایلی ممکنه وارد دنیای ما ادمها بشن و این واقعیت داره و تا خودت حس نکنی شاید باورش خیلی سخت باشه

nadya 3 تیر 1398 ساعت 06:53

جالبه و خوب گاهی اوقات انسان به دنیای اطرافش نگاه کنه و به زندگی پس از مرگشم فکر کنه چه جن باشیم وچه انسان همه روزی به خدا بر میگردیم پس بهتره با موجوداتی که دورو بر مون زندگی می‌کنن کنار بیایم حالا چه باورشون داریم یا فکر میکنیم الکی هستن که صد در صد واقعی هستن مثل اینکه شما یه جایی هستی یه لحظه یه صحنه ای رو میبینی انگار اونو قبلا دیدی این نشون میده شما قبلا یه بار دیگه هم زندگی کردی یا وقتی خواب میبینی خودت که نمیتونی اشیایی که تو خواب هستند رو لمس کنی ولی روحت این صلاحیت رو داشته

صدرا 30 بهمن 1397 ساعت 14:49

ببینید عزیزان من به جن یا ارواح عقیده ندارم،اصلاً لازم نیست کسی فکرش رو درگیر اینجور چیز ها بکنه،پس بهتره الکی وقت خودتون رو طلف نکنید.
شیطان هم یک اصطلاح است و نباید به این حرف ها باور کرد. من تا وقتی که چیزی رو نبینم اون رو باور نمیکنم.

مشاهده نظرات بیشتر