Close

در این شهرهای ایتالیایی به قیمت 1 دلار صاحب خانه شوید!

4.7
از 24 رای
فقط با 1 دلار در ایتالیا صاحب خانه شوید! +تصاویر
  • 18 آذر 1398 07:00
  • 9
  • 46.6K

احتمالاً شما هم با دیدن تیتر این خبر بسیار متعجب شده‌اید و در ذهن خود حساب‌ و کتاب کرده‌اید که چطور امکان دارد قیمت خانه‌های یک منطقه از 1 دلار شروع شود! حتی اگر زمین قیمتی نداشته باشد، هزینه چند آجر چیزی بیش از 1 دلار خواهد شد! حتی ممکن است در بعضی از مناطق علاوه بر قیمت ارزان خانه، با معافیت‌های مالیاتی نیز روبه‌رو شوید. خب داستان چیست؟ دلیل این کاهش قیمت و معافیت‌ها چیست؟ اگر شما هم کنجکاو شده‌اید، با ما در لست سکند همراه باشید تا ببینیم در چه مناطقی از ایتالیا و به چه دلیل خانه‌های ارزان وجود دارد.

در این شهرهای کوچک ایتالیایی خانه هایی به قیمت 1 دلار به فروش میرسد!

چرا خانه‌های بیوونا (BIVONA) به قیمت یک دلار به فروش می‌رسند؟

بیوونا جزو شهرهای بسیار کوچکی در ایتالیا است که خانه‌هایی با قیمت کمتر از 10 دلار در آن یافت می‌شود. بسیاری از اهالی این شهر کوچک به دلیل مشکلاتی که برای زندگی در آنجا وجود داشته است به شهرهای بزرگ‌تر یا حومه شهرهای پرجمعیت مهاجرت کرده‌اند. یکی از مسئولان این شهر می‌گوید: «جمعیت بیوونا طی 40 سال گذشته حدوداً نصف شده است»؛ بنابراین قیمت پایین خانه در بیوونا در اصل برای جایگزینی جمعیتی است که از آنجا مهاجرت کرده‌اند. خانه‌هایی که قیمتشان از 1 دلار شروع می‌شود.

شرایط خرید چگونه است؟

در این شهرهای کوچک ایتالیایی خانه هایی به قیمت 1 دلار به فروش میرسد!

شاید خیلی‌ها فکر کنند که این پیشنهاد بسیار عالی است! و منطق اقتصادی بسیار درستی دارد؛ اما در واقع کمتر کسی تمایل به خرید این خانه‌ها دارد. بیوونایی‌ها از خریداران می‌خواهند که بعد از خرید ملک به بازسازی آن بپردازند و در واقع سرمایه‌گذاری در قسمت بازسازی خانهِ خریداری‌ شده جزو شرایط خرید است. همچنین شرط دیگر برای خرید خانه، سپرده تضمینی 2750 دلاری در ازای تعمیرات است. البته پس از اتمام بازسازی این پول به صاحب‌خانه بازگردانده می‌شود.

تعمیرات باید حداکثر طی 4 سال به اتمام برسد. همچنین خریدارانی که تصمیم می‌گیرند به شهر بیوونا مهاجرت کنند می‌توانند از معافیت‌های مالیاتی در نظر گرفته‌ شده بهره‌مند شوند. شما هم در این فکر هستید که چطور می‌توانیم از جزئیات این خانه‌ها مطلع شویم؟ اطلاعات خانه‌های 1 دلاری قرار است در وب‌سایتی به آدرس comune.bivona.ag.it قرار بگیرد. در این وب‌سایت، نقشه، جزئیات و عکس‌های خانه‌ها منتشر می‌شود.

سایر گزینه‌های ارزان در ایتالیا

در این شهرهای کوچک ایتالیایی خانه هایی به قیمت 1 دلار به فروش میرسد!

اگر بیوونا گزینه مطلوب شما نیست، در ایتالیا چند گزینه تخفیف‌دار دیگر نیز وجود دارد. موسوملی (Mussomeli) روستایی در جزیره سیسیل ایتالیا است که خانه‌هایی با قیمت کمی بیشتر از 1 دلار عرضه می‌کند. البته سپرده تضمینی در این روستا نسبت به بیوونا بیشتر است. در موسوملی سپرده‌ای 5600 دلاری از خریدار اخذ می‌کنند و 3 سال به او مهلت بازسازی می‌دهند. درواقع هم میزان سپرده بیشتر است و هم مدت بازسازی کمتر است.

در این شهرهای کوچک ایتالیایی خانه هایی به قیمت 1 دلار به فروش میرسد!

شهر سوم هم سامبوکا (Sambuca) است که خانه‌های 1 دلاری را عرضه می‌کند. شرایط آن‌ها کمی سخت‌تر است. برای بازسازی باید 5700 دلار به‌عنوان تضمین بازسازی سپرده‌گذاری شود و فرایند بازسازی طی 3 سال پایان یابد. همچنین خریدار باید تعهد دهد که حداقل 17000 دلار برای بازسازی هزینه کند.

شما هم علاقه دارید یکی از این خانه‌ها را بخرید؟ به نظرتان شرط و شروطی که دارد، به داشتن یک خانه و اقامت در ایتالیا می‌ارزد؟

 

منبع: thetravel.com

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (9 نظر)

× در حال پاسخ به:

امیر یارمند 22 خرداد 1399 ساعت 23:14

دوستان من واقعاً خریداری کنم میخواستم بدونم چجوری میتونم خونه بخرم؟
لطفاً کمکم کنید

المیرا 3 اسفند 1398 ساعت 19:28

سلام من چند ماه پیش این موضوعو تو تلویزیون دیدم باورم نشده بود تا اینکه اینجام دیدم. خیلی عالیه به خصوص برای کسانیکه میخوان مهاجرت کنن اما مشگلی که داره اینه که کاش واقعا میشد فهمید که علته ترک مردم و صاحبه این خونه ها چی بوده. با تشکر.

یارعلی 30 دی 1398 ساعت 20:58

اول باید بری ایتالیا که حدود دویست سیصدتا آب میخوره البته دلار.....بعد هم باید تشریف ببری توی این روستاها با کشاورزی امرارمعاش کنی

سما 20 آذر 1398 ساعت 16:10

بنظر من که صاحب اول و اخر اون خونه خودتی و پولی که هزینه میکنی رو اگه بخوای بعدن بری جای دیگه ای نمیتونی زنده کنی

Mina 18 آذر 1398 ساعت 18:20

من شنیدم این شهرها به این دلیل که مافیا اونجا زیاد بوده مردم از اونجا رفتن.مافیای سیسیل هم که خیلی خطرناکه.