فروش تورهای آنلاین - بنر ویژه
Close

تاریخ باز شدن مرز هوایی بین ایران و ترکیه مشخص شد! (بروزرسانی در 27 شهریور 1400)

4.4
از 98 رای
تاریخ باز شدن مرز هوایی بین ایران و ترکیه مشخص شد!
  • 14 مهر 1399 11:02
  • 219
  • 190.6K

به گزارش خبرگزاری آناتولی در شهریور 1400

پس از گسترش واکسیناسیون‌ها و بهبود شرایط کرونا سرنجام فعالیت گذرگاه مرزی کاپی‌کوی (رازی) در شهرستان سرای استان وان ترکیه که از 24 مارس 2020 تاکنون به روی تردد مسافران و خودروها مسدود شده بود، دیروز با بازگشایی طرف ایران دوباره به صورت محدود آغاز شد. بنابراین، فعلا به صورت محدود مسافران می‌توانند عبور کنند و بازگشایی گسترده در روزهای آینده انجام خواهد شد.

 

اطلاعیه ماهان (14 مهر 1399)

به استحضار می رساند پذیرش مسافر در مسیر تهران-استانبول-تهران برای روزهای ۹۹/۰۷/۱۶ ، ۹۹/۰۷/۱۷ ، ۹۹/۰۷/۱۹ و ۹۹/۰۷/۲۰ برابر با هفتم، هشتم، دهم و یازدهم اکتبر ۲۰۲۰ امکانپذیر و بر روی سیستم فروش شرکت هواپیمایی ماهان قابل فروش می باشد.

شایان ذکر می باشد همراه داشتن پاسخ منفی تست کووید ۱۹ (PCR) برای مسافرین ورودی و خروجی بالای دو سال که ۷۲ ساعت قبل از پرواز صادر شده باشد از آزمایشگاه هایی که در زیر معرف شده اند، الزامی است./هواپیمایی ماهان

برای چک کردن قیمت بلیط استانبول اینجا کلیک کنید.

لیست آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ماهان به شرح زیر است :

انجام تست کرونا (PCR) برای کلیه مسافران الزامی است و تأکید می گردد گواهی مربوطه صرفاً باید از مراکز ذیل تهیه گردد:

1- آزمایشگاه ونک – تهران

2- آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش – تهران (اتوبان همت غرب)

3- آزمایشگاه بیمارستان پارس – تهران (بلوار کشاورز)

4- آزمایشگاه بیمارستان رسالت – تهران (جنب پل سیدخندان-خیابان ابوذر)

5- آزمایشگاه انستیتو پاستور (جهت دیپلمات ها و مامورین دولتی جمهوری اسلامی ایران) – تهران

6- آزمایشگاه دکتر اکبرزاده – مشهد

7- آزمایشگاه نیکان – مشهد (احمدآباد-عارف 2)

8- آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد – کرج

9- آزمایشگاه نوبل – اصفهان

10- آزمایشگاه راز – شیراز

11- آزمایشگاه بیمارستان خصوصی پارس – رشت (بلوار قلی پور)

12- آزمایشگاه فرزان – همدان (بوعلی)

توجه داشته باشید در زمان ورود به کشور ترکیه، نباید از زمان صدور گواهی تست منفی PCR بیش از ۷۲ ساعت گذشته باشد (مسافران زیر 2 سال نیازی به انجام تست PCR ندارند). ضمنا داشتن اصل گواهی تست منفی کرونا و ارائه کپی آن به مسئول پذیرش در فرودگاه الزامی میباشد.

 


لیست بیمارستانهای مورد تایید وزارت بهداشت ترکیه جهات انجام تست PCR

 

اطلاعیه ایران ایر (14 مهر 1399) :

برقراری مجدد پروازهای "هما" به استانبول

براساس توافق به عمل آمده بین سازمان هواپیمایی کشوری ایران و ترکیه وصدور مجوز پرواز برای برقراری پرواز به فرودگاه استانبول، پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما " براساس برنامه در روزهای سه‌شنبه ۱۵ مهرماه و جمعه ۱۸ مهرماه انجام می‌شود.

دو پرواز برنامه‌ریزی شده "هما" به استانبول، با پرواز شماره ۷۱۹ در ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه از فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) انجام و در ساعت ۱۴ و ۲۰ دقیقه به وقت محلی وارد فرودگاه استانبول انجام می‌شود.

بازگشت این پرواز در همان روز، با پرواز شماره ۷۱۸ در ساعت ۱۵ و ۲۰ دقیقه از استانبول پرواز و ساعت ۱۹ در فرودگاه حضرت امام خمینی(ره) به زمین می‌نشیند.

براساس اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری ترکیه، تمامی مسافران ورودی به فرودگاه استانبول، می‌بایست در محدوده‌ی ۷۲ ساعت مانده به پرواز، اقدام به انجام آزمایش PCR نموده و نتیجه آن را در زمان ورود به ماموران بهداشت مستقر در فرودگاه استانبول ارائه‌ کنند.

شایان ذکر است هفته گذشته سازمان هواپیمایی کشوری ترکیه مجوز پرواز شرکت‌های هواپیمایی را ابطال کرد که در هفته جاری به دنبال مذاکرات انجام شده دو سازمان هواپیمایی کشوری ایران و ترکیه، مجوز ادامه پرواز برای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" صادر شده است./هواپیمایی هما

 

اطلاعیه ترکیش ایرلاین (14 مهر 1399)

هواپیمایی-ترکیش.jpg

لیست آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ترکیش ایرلاین به شرح زیر است :

turkish-airline-trusted-labs.jpg

 

===========================

 

جدید ترین خبر در تاریخ 12 مهر 1399 :

 توقف مجدد پروازهای بین ایران و ترکیه از ساعت صفر روز 13 مهر

به گزارش خبرگزاری فارس، قصود اسعدی سامانی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه لغو مجدد پروازهای ترکیه قطعی شد اظهار داشت: "همه پروازها بین ایران و ترکیه از ساعت صفر روز 13 مهر متوقف می شود."

وی اظهار کرد: "شرکت های هواپیمایی دو طرف فقط می توانند Repatriation Flight انجام دهند و فقط انجام پرواز خالی توسط ایرلاین های دو طرف برای برگرداندن اتباع دو طرف انجام می شود."

دبیر انجمن شرکت های هواپیمای یادآور شد: "این تصمیم سازمان هواپیمایی ترکیه به دلیل شیوع بیشتر بیماری کرونا و تلاش برای کاهش شیوع این بیماری اعلام شده است."

مطالعه ادامه مطلب

===========================

 

 خبر در تاریخ 30 شهریور 1399 :

1️⃣ آغاز پرواز تهران - استانبول - تهران با هواپیمایی ترکیش
۵ مهر ماه - فرودگاه استانبول

2⃣ آغاز پرواز تهران - استانبول - تهران با هواپیمایی پگاسوس
۷ مهر - فرودگاه صبیحا

3⃣ آغاز پرواز تهران - استانبول - تهران با هواپیمایی ایران ایر تور
۴ مهر از تهران و ۷ مهر از تبریز

4⃣ آغاز پرواز تهران - استانبول - تهران با هواپیمایی ایران ایر
۴ مهر - فرودگاه استانبول

5⃣ آغاز پرواز تهران - استانبول - تهران با هواپیمایی قشم ایر
۳ مهر - فرودگاه استانبول

6⃣ آغاز پرواز تهران - استانبول - تهران با هواپیمایی ماهان
2-3-6-8-9 مهر - فرودگاه استانبول

7️⃣ آغاز پرواز تهران - استانبول - تهران با هواپیمایی آسمان
۴ مهر - فرودگاه استانبول

جهت چک کردن قیمت بلیط استانبول اینجا کلیک کنید.

نکته مهم : با توجه به ظرفیت پایین تک پروازهای برنامه ریزی شده، ظرفیت پروازها خیلی سریع پر میشوند. ما از همین طریق تاریخها و اطلاعیه های بعدی را اطلاع رسانی میکنیم.

 

بخشنامه جدید و مهم ایران ایر در خصوص شرایط سفر به ترکیه از طریق مرز هوایی

photo_2020-09-22_12-41-38.jpg

===========================

  خبر در تاریخ 30 شهریور 1399 :

  ترکیش ایرلاین برای چندمین بار تاریخ جدید باز شدن پروازهای تهران - استانبول - تهران را اعلام کرد. در اطلاعیه ای که امروز از طرف ترکیش منتشر شده تاریخ 26 سپتامبر مصادف با 5 مهر 1399 به عنوان اولین تاریخ شروع پروازها اعلام شده است. جهت چک کردن قیمت بلیط استانبول اینجا کلیک کنید.

photo_2020-09-20_10-14-57.jpg

===========================

 

 خبر در تاریخ 29 شهریور 1399 :

برقراری اولین پرواز توریستی تهران - استانبول در 1 مهر 1399

هواپیمایی ماهان طبق بخشنامه اعلامی خود در روز سه‌شنبه 1 مهر 1399، اولین پرواز توریستی بین تهران و استانبول برگزار خواهد شد. جهت مشاهده ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

===========================

  خبر در تاریخ 2 شهریور 1399 :

 

ترکیش ایرلاین، شرکت هواپیمایی حامل پرچم ترکیه، در جدیدترین بروزرسانی برنامه‌های پروازی خود اعلام کرد، از اوایل سپتامبر پروازهای خود را به ۵ شهر ایران از سر می‌گیرد. برنامه پروازی که ترکیش اعلام کرده به شرح زیر است:

1️⃣ تهران: ۲۱ پرواز در هفته، شروع از ۱ سپتامبر (در تاریخ 2 شهریور مشخص شد این برنامه کنسل شده است)
2️⃣ تبریز: ۴ پرواز در هفته، شروع از ۱ سپتامبر  (در تاریخ 2 شهریور مشخص شد این برنامه کنسل شده است)
3️⃣ شیراز: ۴ پرواز در هفته، شروع از ۱ سپتامبر  (در تاریخ 2 شهریور مشخص شد این برنامه کنسل شده است)
4️⃣ مشهد: ۲ پرواز در هفته، شروع از ۵ سپتامبر  (در تاریخ 2 شهریور مشخص شد این برنامه کنسل شده است)
5️⃣ اصفهان: ۲ پرواز در هفته، شروع از ۵ سپتامبر  (در تاریخ 2 شهریور مشخص شد این برنامه کنسل شده است)

لازم به ذکر است این برای چندمین بار است که ترکیش برنامه پروازی به ایران را اعلام میکند، در چند سری قبل برنامه های اعلامی انجام نشدند و کنسل شدند. طبق شنیده ها فعلا تاریخ 10 مهرماه برای شروع مجدد پروازها اعلام شده است.

turkish-airlines.jpg

 منبع : وب سایت ترکیش ایرلاین

===========================

اطلاعیه قدیمی :

به نظر می‌رسد پس از گذراندن روزهای سخت قرنطینه در دوران کرونا، کم‌کم مرزهای هوایی کشورهای مختلف به روی یکدیگر باز می‌شود و البته این امر مهم با رعایت اصول تازه‌ای که دیگر به بخش جداناپذیری از فرهنگ سفر تبدیل شده، رخ خواهد داد.

باتوجه به همین موضوع و به تازگی، وزیر امور خارجه ترکیه، کاووس اوغلو، اظهار داشته است که ترکیه برنامه دارد تا از تاریخ 11 شهریور ( در تاریخ 2 شهریور مشخص شد این برنامه کنسل شده است و طبق شنیده ها تاریخ 10 مهر 99 به عنوان تاریخ بعدی اعلام شده است) ، مرزهای هوایی این کشور را به روی ایران باز کرده و پروازهای بین ترکیه و ایران را از سر بگیرد.

d605ef57e0b9ee83be18dce345fd00f2b4c2807ab39b9fa4d0e34c3cd34f5ab2.jpg

در جلسه‌ای که در مورد روابط و مسائل منطقه‌ای دو کشور در آن صحبت شد به این موضوع مهم نیز پرداخته شد، چراکه صنعت گردشگری در روابط بین دو کشور بسیار اهمیت داشته و یکی از نقاط عطف آن به شمار می‌رود و سالانه گردشگران بسیاری از ایران و از طریق هوایی به این کشور سفر می‌کنند. در این جلسه، هر دو طرف مذاکره اظهار امیدواری کردند که با برداشتن این قدم مهم، بتوان بخش ناچیزی از زیان‌هایی که صنعت گردشگری دو کشور در دوران پاندمی کرونا متحمل شدند را جبران کرد.

33024.jpg

آیا شما به محض باز شدن مرزهای هوایی ترکیه، به این کشور سفر خواهید کرد؟

 

منبع: cnnturk.com

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (219 نظر)

× در حال پاسخ به:

امیر 1 مهر 1399 ساعت 08:52

اونهایی که خیلی دلشون تنگ شده و اصرار دارن برن ترکیه بخصوص استانبول، میتونن توی گوگل بزنن istiklal cadesi canli camera (دوربین زنده خیابان استقلال) یا هر مکام معروف دیگه ای که دوست دارن. میتونن بصورت لایو ببینن!!

بشیر 31 شهریور 1399 ساعت 14:25

کشور ترکیه هنوز هیچ پرواز مستقیمی رو که مسافرای ایرانی رو ببره به ترکیه قبول نمیکنه و تا مقامات ترکیه اعلام نکنن هیچ اعتباری به برقراری پرواز نیست .
بهونه بستن پرواز ها مگه جز کرونا بوده ؟، خب الان مجدد مقامات ایران اعلام کردند که ایران مجدد به حالت هشدار و قرمز رسیده وضعیت کروناش .... من که امیدی ندارم اینبارم باز شه مرز هوایی

لیلا 28 شهریور 1399 ساعت 20:42

سلام کسی خبر جدید نداره

عباسپور 28 شهریور 1399 ساعت 14:57

بيشتر كشورهاى توسعه يافته به روال عادى برگشته اند و پروازهاى خود را به شكل منظم برگزار ميكنند. تنها چيزى كه از ارائه آمار نادرست كرونا و بسته نگه داشتن مرزها حاصل ميشود ربوده شدن مال مردم توسط ايرلاين هاى خارجى، به خطر افتادن اقتصاد كشور و نزولى شدن شيب نمودار سرمايه و پيشرفت در طول زمان است.

شاهین 28 شهریور 1399 ساعت 01:48

خب با هواپیمایی قطر به صورت یکطرفه میشه رفت استانبول؟ تو فرودگاه استانبول رامون میدن داخل شهر یا نه؟پاسپورت ترکیه یا اجازه کار هیچی ندارما فقط توریستی میخوام برم

علیرضا 27 شهریور 1399 ساعت 18:00

عتلی

رحمان 26 شهریور 1399 ساعت 00:33

اینهمه آدم به شکل غیر قانونی از سوریه و عراق و افغانستان و سیاه پوستان آفریقایی دارن وارد ترکیه میشن اونوقت ترکیه مرزهای خودشو بر روی ایرانیها بسته یعنی فقط ما کرونا داریم؟ سوریه ای ها وغیره ندارن؟! از لحاظ گردشگری هم ترکیه با این کار ضرر میلیاردی میکنه بستن مرز راه حل نیست راه حل رعایت فاصله اجتماعی و زدن ماسک و شستشوی دستها میباشد

مصطفی اورکی 25 شهریور 1399 ساعت 23:41

انشالله مرز زودتر باز شه چقددیگه دارن اذیت میکنم بابا شاید یکی آنجا کار داشته باشه آخه پرواز قطر هم که کمتر از 30 ملیون نیس فقط کاش زودتر باشه من خودم شخصا اینجا خیلی کار دارم

لیلا 24 شهریور 1399 ساعت 22:05

سلام کسی خبر جدید از بازگشایی مرز ترکیه نداره؟

فرشته 24 شهریور 1399 ساعت 16:55

من هر روز صبح چک می کنم
اما متاسفانه فقط قطر ایر موجوده 😔بخدا ما کار داریم چیکار کنیم؟هزینه ی هتل و ... کمه ؟ قطر ایر هم ااضافه شد

یک ایرانی 19 شهریور 1399 ساعت 15:31

سلام آیا این خبر صحت داره که ایرانیان از این پس برای ورود به ترکیه احتیاج به روادید دارند؟

سلماز 19 شهریور 1399 ساعت 10:56

آیا واقعن هیچ مسئول و نماینده ای برای دفاع از حقوق ملت وجود نداره!!!،چطور ترکیش میتونه برای چندمین بار پروازها رو از تاریخ خاصی شروع کنه و سه روز مونده به پرواز برداره!حداقل در سایت های هواپیمایی خودمون فروش نزارن !پول مردم تو جیب هواپیماییهای خارجی و ترکیش ،تاسف تاسف

Sara 19 شهریور 1399 ساعت 09:30

چجوريه كه تو سايت تركيش و سايت هاي داخلي از ٢٨ شهريور از تهران به استانبول پرواز هست ولي اعلام شده از ١١ مهر پروازها باز ميشن چه سياست كثيفيه كه ورود ايراني ها با قطر اير مشكلي نيست فقط با پرواز مستقيم مشكل دارن

Tohid_Mhd 19 شهریور 1399 ساعت 05:51

ایشالا به این زودی مرزا باز میشه با مذاکرات اردوغان و ظریف در ۱۸ شهریور خبرای خوبی در راهه دوستان امیدمون به خدا باشه اقای اردوغان گفتن روابط کلی ما مثل قبل خواهد شد😍🕺

لیلا 18 شهریور 1399 ساعت 22:52

سلام به همگی امروز اقا روحانی و اقا اردوغان با هم مذاکره داشتن دعا کنید که بازگشایی مرزها هم جز توافق هاشون باشه

مشاهده نظرات بیشتر