Close

عدم نیاز به ارائه تست کرونا برای مسافران ترکیش ایرلاین به مقصد ترکیه

4.3
از 12 رای
لیست مراکز تست کرونا (PCR) در ترکیه
  • 3 آبان 1399 16:00
  • 9
  • 24.5K

آخرین بروزرسانی : 3 آبان 1399 :

photo_2020-10-24_14-33-44.jpg

برای مسافران ترکیش ایرلاین ، همراه داشتن و ارائه تست کرونا PCR در حال حاظر جهت ورود به کشور ترکیه الزامی نیست. ضمنا جهت اتباع ایرانی در بدو ورود به ایران در صورتکیه مدت سفر آنها کمتر از 14 روز بودده باشد نیازی به ارائه تست کرونا نیست.

لطفا به قوانین کشور مقصد دقت کنید. جهت چک کردن قوانین کشور مقصد به وب سایت Iatatravelcenter مراجعه کنید.

منبع : دفتر ترکیش ایرلاین در تهران

===================

 

از تاریخ 16 مهرماه پروازهای بین ایران و ترکیه و دو شهر تهران و استانبول به صورت محدود (هفت پرواز در هفته ) برقرار خواهند شد. 

لیست آزمایشگاه های مورد تایید ترکیش ایرلاین در ایران :

photo_2020-10-28_13-55-29.jpg

لیست آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ترکیه در کشور ترکیه :

جهت مشاهده لیست آزمایشگاه ها اینجا کلیک کنید

لازم به ذکر است هیچ کدام از ایرلاینهای داخلی لیست آزمایشگاه های مورد تایید خودشان جهت انجام تست در کشور ترکیه را اعلام نکرده اند و به نظر میرسد که لیست اعلام شده از سوی وزارت بهداشت ترکیه (لینک بالا) مورد تایید ایرلاینهای داخلی نیز باشد.

 

 نکات بسیار مهم :

۱. بر اساس بخشنامه وزارت بهداشت ایران، کلیه مسافرینی که از طریق مرزهای هوایی وارد کشور ایران شوند، صرف نظر از مدت اقامت خارج از کشور، ملزم به ارائه جواب منفی تست pcr می‌باشند. جواب تست باید حداکثر ۷۲ ساعت قبل از ورود به ایران صادر شود.

۲. در صورت عدم ارائه تست با جواب منفی، ایرلاین ها می‌توانند از پذیرش مسافر برای پرواز های ورودی به ایران جلوگیری کنند.

۳. در صورتی که مسافر بتواند بدون انجام تست سوار هواپیما به مقصد ایران شود، در فرودگاه های ایران از مسافر تست گرفته شده و تا زمان دریافت جواب تست، مسافر قرنطینه خواهد شد.

۴. تست کرونا باید در مراکز معتبر کشور مبدا انجام شود. علاوه بر باجه های نمونه گیری در فرودگاه استانبول، اسامی سایر مراکز معتبر انجام تست در کشور ترکیه "اینجا" قابل مشاهده هست.

۵. هزینه انجام تست در فرودگاه استانبول ۲۵۰ لیر بوده و برای انجام تست، مسافر باید حداقل ۸ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشد.

۶. هزینه انجام تست در بیمارستان ها و مراکز دولتی در استانبول و سایر شهر های کشور ترکیه ۲۵۰ لیر است و جواب تست ۲۴ ساعت بعد به مسافر تحویل داده می‌شود.

همچنین انجام تست و نمونه گیری در مراکز خصوصی در کشور ترکیه نیز امکان پذیر بوده و هزینه آن از ۵۰۰ لیر شروع می‌شود.

۷. برای انجام تست در فرودگاه استانبول یا مراکز دولتی موجود در سطح شهر، ارائه اصل پاسپورت یا کیملیک (کارت اقامت کشور ترکیه) و کپی بلیت هواپیما ضروری است.

۸. اگر جواب تست کرونا در کشور ترکیه مثبت شود، مسافر با هزینه شخصی قرنطینه و درمان خواهد شد.

۹. دارندگان اقامت ترکیه و شهروندان این کشور می‌توانند بدون انجام تست و از طریق مرز زمینی وارد ترکیه شوند.

۱۰.خروج از ترکیه و ورود به ایران بدون نیاز به انجام تست برای توریست ها و دارندگان اقامت ترکیه، از طریق مرز زمینی امکان پذیر است.

اخبار جدید متعاقبا اعلام میگردد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (9 نظر)

× در حال پاسخ به:

کوروش 13 آذر 1399 ساعت 02:07

آیا ایرانیان مسافر ترکیه می‌توانند از مرز زمینی به ایران بازگردند؟

عبدالرضا کهنپور 10 آذر 1399 ساعت 20:38

من بوشهر زندگی میکنم بوشهر آزمایشگاه برای تست pcrهست آیا خدا خوش داره توی این وضعیت خطرناک من ۴۰۰کیلومتر بدم شیراز و برگردم و مجددا بروم برای دریافت جواب این کار بسیار خطرناکی هست اگر هدف سلامت مسافرین هست این راهش نیست تکلیف من چیه لطفا راهنمایی کنید

محیا 26 آبان 1399 ساعت 11:13

سلام،مادرم پرواز رفت و برگشت قطری برای استانبول داشت،برای برگشت به ایران هم باید ازمایش بده،حالا سوال ما این هست که آیا میتونه تو فرودگاه ازنایش بده چون تو لیست آزمایشگاه‌های مورد تایید قطر نبود

نازنین کرمی 3 آبان 1399 ساعت 23:05

با سلام
آیا این مطلب درسته که فرودگاه امام در هر صورت نتیجه تست رو میخواد و مهم نیست که بلیط برای کدوم ایرلاین باشه؟

كيانوش صحرائي كليمانى 3 آبان 1399 ساعت 15:57

با سلام
ما در شهر رشت هستيم ، چطور با اين وضعيت كرونا به تهران برويم در صورتي كه در شهر خودمون رشت آزمايشگاه هاي بسيار معتبري وجود دارد و در ثاني همه ي پرواز ها از جمله إيران اير ، قطر اير لاين ، هما و ... همگي در شهر همين رشت تست كرونا ميدهند كه مورد قبول آن شركت ها مي باشند.

امیر 24 مهر 1399 ساعت 14:50

این جور سفر کردن با اعمال شاقه س و از دماغ آدم در میاد

عبدالرضا کهنور 15 مهر 1399 ساعت 09:34

ببخشید توی این وضعیت خراب بااین ویروس کرونا تکلیف اون بنده خدایی که ساکن شهرستان هست چیه باید دو یا سه روز برود تهران ویا اصفهان اون هم ۷۲ ساعت قبل پرواز و برگرده به شهرستان خودش و دوباره برای پرواز برگرده تهران آیا واقعا این درسته توی این وضعیت خراب هم بهداشتی وهم اقتصادی

سولماز 14 مهر 1399 ساعت 23:35

لطفا برای تست کرونا شهرستان خودمون باشه من نوعی برام سخته برم تهران ی روز دوروز بمونم تا نتیجه تست بگیرم....بعدش بخام دوتا پرواز پشت سرهم داشته باشم گزینه زیاد باشه برای تست کرونا مهم نتیجه اس که باید منفی باشه