Close

وزیر راه: قیمت های جدید بلیط هواپیما لغو شد!

3.3
از 3 رای
وزیر راه: قیمت های جدید بلیط هواپیما لغو شد! +جزییات
  • 4
  • 6.3K

به گزارش ایرنا محمد اسلامی شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا در خصوص نرخ نامه جدید انجمن شرکت های هواپیمایی که در آن قیمت بلیط هواپیما ٨٠ درصد گران شده است، گفت: افزایش قیمت اعلام شده از سوی انجمن شرکت های هواپیمایی معتبر نیست.

وی گفت: قیمت های جدید که قرار بود از اول آبان ماه اعمال شود لغو شده است. دیروز در خبری لیست جدیدترین قیمت بلیط هواپیما از آبان 1399 را منتشر کرده بودیم.

ظهر امروز مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی در گفت و گو با ایرنا از احتمال تعدیل در نرخ‌های جدید بلیط هواپیما خبر داد و گفت:تصمیم افزایش قیمت‌ها موقتی است، حتی به همین دلیل است که هنوز نرخ‌نامه جدید را روی سایت شرکت نگذاشتیم و ممکن است تا اول آبان تغییر داشته باشد.

وی گفته بود: اگر شرط محدودیت ۶۰ درصدی مسافرگیری در پرواز که مصوب ستاد ملی مبارزه با کرونا است برداشته شود و ایرلاین‌ها مجاز به مسافرگیری با ظرفیت کامل شوند، ما هم نرخ‌ها را کاهش خواهیم داد.

unnamed.jpg

سامانی ادامه داد: بلیط پروازها ۸۰ درصد گران شده که ۴۰ درصد آن سهم ارز ۲۷ هزار تومانی که همین امروز ۳۰ هزار تومان شده بود و ۴۰ درصد آن سهم مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران در نرخ‌نامه جدید که بر اساس دلار ۲۷ هزارتومانی تعیین شده است، حداکثر قیمت بلیط هواپیما را در بیش از ۶۰ مسیر به بیش از یک میلیون تومان افزایش داد.

شهرهای از مبدا تهران به مقصد ارومیه، اهواز، ایرانشهر، آبادان، بجنورد، بوشهر، تبریز، زاهدان، زابل، رفسنجان، دزفول، چابهار، جیرفت ، خارک و ....... از جمله مسیرهایی هستند که قیمت بلیط آن بیش از یک میلیون تومان به فروش خواهد رسید.

مسافران مسیر کرمانشاه به بندرعباس نیز با کف قیمت ۷۰۰ هزار تومان و حداکثر قیمت  ۲ میلیون و ۶۰ هزار تومان مجبور به تهییه بلیط هواپیما هستند.

مسافران مسیر کیش - تبریز نیز با حداکثر قیمت دو میلیون و ۵۷۱ هزار و ۳۰۰ تومان می‌توانند سفر هوایی به جزیره کیش داشته باشند.

برای مردم تهران نیز پرواز در این مسیر در کف قیمتی هفتصد هزار تومان و حداکثر قیمت یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار تومان به فروش می رسد.

مردم تهران نیز برای سفر هوایی به مشهد که معمولا مسیر پرتقاضایی از پایتخت است حداقل قیمت ۶۴۷ هزار تومان و حداکثر قیمت یک میلیون و سیصد و ۵۴ هزار تومان را باید پرداخت کنند.

در نرخ‌نامه جدید قیمت بلیط هواپیما در بیش از ۶۰ مسیر میلیونی شده است و برای مثال پرواز ماهشهر- مشهد هم ۲ میلیون و ۳۰ هزار تومان به مشتریان فروخته خواهد شد.

پروازها در مسیر ارومیه- کیش، ساری- کیش، کرمانشاه- کیش، کرمانشاه- قشم، رشت-عسلویه بین یک میلیون و ۸۰۰ تا یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروخته می شود.

مسافران تهران- قشم نیز با قیمت حداقل۷۲۲ هزار و حداکثر ۱ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان می توانند در این مسیر هوایی تردد داشته باشند.

 

منبع: irna.ir

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (4 نظر)

× در حال پاسخ به:

هموطن 22 مهر 1399 ساعت 12:48

تو این مملکت گل و بلبل و قحط الرجال که یه مشت شیخ برای بقای خود از چین گرفته تا سپاه و بسیج و یه مشت بازاری طرفدار خودشون و فلسطینی و لبنانی همه رو آزاد گذاشتن خون مردم رو به شیشه کنن و تنها کسانی که اصلا براشون مهم نیست همین مردم نجیب و اسیر و به تعبیر آقایان بردگان و غنایم جنگی شان هستند که هر بلایی به سرشان بیاورند حق اعتراض و به فرمایش رهبرشان اغتشاش ندارند. کی باشد کاوه ای یا آرشی دودمان این قوم ظالم را از این سرزمین براندازد و مردم نفسی به راحتی بکشند...

ثنا 20 مهر 1399 ساعت 17:35

واقعا تاسف باره این وضعیتی که بوجود آورده این سیستم

احساناتان 20 مهر 1399 ساعت 13:35

همیشه همینطوره، اول خبر افزایش رو میدن و بعد تکذیب، که مردم آمادگی داشته باشن، بعد چند روز تصویب میکنن و نهایت گرون میشه

رضا 20 مهر 1399 ساعت 12:13

اگر این حرف رو نمیزد شاید امیدی بود،ولی الان مطمئنم گرون میشه.