Close

گزارشی از آپارتمانی مخفی که در دل برج ایفل قرار دارد

4.5
از 14 رای
رونمایی از آپارتمانی مخفی در دل زیباترین برج دنیا! +تصاویر
  • 5 اردیبهشت 1398 08:00
  • 0
  • 32.5K

طرفداران جهانی دیزنی بزرگ از مجموعه‌ی اقامتی لوکس در قلعه‌ی سیندرلا باخبر هستند، اما آیا می‌دانستید که یک آپارتمان مخفی هم در بالای برج ایفل وجود دارد؟ بااین‌حال، برخلاف قلعه، بنیان‌گذار شرکت، گوستاو ایفل این مخفی‌گاه حماسی را فقط برای خودساخته است و مهمانان مجاز به استفاده از آن نیستند. در این مطلب قصد داریم تا قدم به داخل این ساختمان مخفی بگذاریم، پس همراهمان باشید.

بهترین منظره در شهر

اگر از ما می‌پرسیدند که بهترین منظره در اروپا کجاست، قسمت راسی برج ایفل می‌توانست یکی از کاندیدها باشد. تصور کنید در یک آپارتمان دنج از خواب بیدار می‌شوید که کاغذ دیواری‌های رنگارنگ، کابینت‌های چوبی و یک پیانوی بزرگ در آن جای گرفته است. شما همزمان که دارید یک اسپرسو را می‌چشید و یک کروسان را مزه مزه می‌کنید، از فاصله‌ی 1000 فوتی(305 متری) از آسمان به  Palais de Chaillot نگریسته‌اید. ممکن است فکر کنید که این همان چیزی است که گوستاو ایفل در سال 1889 هنگام آموختن به تیم خود برای ساخت برج و آپارتمان مخفی‌اش به آن فکر می‌کرد، اما حقیقت چیز دیگری بود.

یک آپارتمان مخفی در برج ایفل وجود دارد !

در اصل، برج ایفل به‌ عنوان یک سمبل موقت تعیین‌ شده بود تا گویای قدرت صنعتی فرانسه برای بقیه اروپا باشد. ایفل می‌دانست که شرایط پروژه‌ی ساخت‌ و ساز طوری طراحی‌شده که این برج در سال 1909 تخریب شود، بنابراین او با برجسته‌ترین دانشمندان در دنیا ارتباط برقرار کرد تا تلاششان را بکار گیرند و برج را باهدفی علمی و به شکلی قانونی بسازند تا از فراموش‌شدن تدریجی نامش جلوگیری شود.

یک آپارتمان مخفی در برج ایفل وجود دارد !

پس از تکمیل شدن برج، آپارتمان به‌عنوان یک آزمایشگاه برای اندازه‌گیری‌های جوی‌ (اتمسفری)، مشاهدات نجومی و آزمایش‌های فیزیک به‌ کار گرفته شد. درنهایت او کاپیتان گوستاو فری را به‌عنوان هم‌دستش استخدام کرد. او در سال 1903 از برج در جهت آزمایش‌های تلگرافی بی‌سیم ارتش فرانسه بهره برده بود. برج می‌توانست سیگنال‌های بی‌سیم را تا مسافت‌هایی مثل آمریکای شمالی پخش کند و این موضوع اهمیت آن را بیشتر برای شهر روشن می‌کرد، چون در غیر اینصورت تا 6 سال بعد از بین می‌رفت.

یک آپارتمان مخفی در برج ایفل وجود دارد !

نویسنده Henri Girard اعلام کرد که در مقابل ساختار آهنی مدرن و تکنولوژی پیشرفته‌ی برج، آپارتمان ایفل از سبکی ساده و بی‌شیله‌پیله برخوردار است که محبوب دانشمندان می‌باشد. همان‌طور که ممکن است به نظر برسد، طرف صحبت او نخبگان پاریس بودند و بعد از آن، افراد زیادی خواستار اجاره کردن مخفی گاه او شدند. با این‌ حال، آپارتمان ایفل محرمانه باقی ماند و او در فرصت مناسب تنها پذیرای مهمانانی مثل توماس ادیسون بود.

یک آپارتمان مخفی در برج ایفل وجود دارد !

در تابستان سال 2016، شرکت اجاره‌ای HomeAway فضای گردهم‌آیی داخل برج را به آپارتمان تبدیل کرد. نه، این دو یکسان نیستند! اما بازهم با ارتفاع 188 فوتی (57 متر) از سطح زمین، با دو اتاق‌خواب، گلخانه‌ی آپارتمانی و چشم‌انداز‌هایی وسیع از Arc de Triomphe ، Sacré Coeur و رودخانه‌ی Seine که از پنجره‌های تمام‌قد قابل‌رؤیت می‌باشند.

یک آپارتمان مخفی در برج ایفل وجود دارد !

در مورد خود آپارتمان چه؟ آیا وقتی هنوز نمی‌توانید در آنجا اقامت کنید، می توانید داخل آن را بگردید؟ پاسخ این سوال مثبت است، بله! شما حتی می‌توانید مانکن‌های ایفل و ادیسون را که در حال گفت‌و‌گو هستند، زیرچشمی نگاه کنید و حتی شاید، تنها شاید بتوانید هنوز هم یک اسپرسو بچشید و کروسانی را مزه مزه کنید در حالیکه وانمود می‌کنید یکی از مهمانان بورژوایی‌ ایفل هستید.

یک آپارتمان مخفی در برج ایفل وجود دارد !

یک آپارتمان مخفی در برج ایفل وجود دارد !

آیا از وجود چنین آپارتمانی در برج ایفل اطلاع داشتید؟

منبع: curiosity.com

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

آرمان 10 اردیبهشت 1398 ساعت 15:10

خیلی وقته همه میدونن

احسان 5 اردیبهشت 1398 ساعت 13:07

بله
ده سال پیش