Close

به زودی ورود به لوکیشن اصلی سریال بازی تاج وتخت ممنوع می شود!

4.5
از 4 رای
ممنوعیت ورود به لوکیشن اصلی محبوب‌ترین سریال دنیا! +تصاویر
  • 10 بهمن 1397 12:00
  • 0
  • 4.9K

عبارت «خوبی بیش از حد» را از دوبرونیک (Dubrovnik) به خاطر داشته باشید. شهر کرواتی محبوب که محل فیلمبرداری سریال عظیم بازی تاج و تخت (Game of Thrones) بوده، قربانی موفقیت خودش شد. شهردار جدید، فرانکوویچ (Mato Frankovic)، بعد از اینکه روی کار آمد، اعلام کرد که بازدید از ساحل Adriatic gem محدود و سخت‌تر خواهد شد. اما چرا؟

لوکیشن اصلی سریال بازی تاج وتخت

تلویزیون قدرت زیادی برای تعیین محل تعطیلات مردم دارد و این نفوذ را نباید نادیده گرفت. زمانی که جزیره‌ی عشق ITV در اوایل سال 2017 مورد استقبال بازدیدکنندگان واقع شد، هزاران پاسپورت به امید داشتن تعطیلاتی عاشقانه، پروازهایی را به سمت مایورکا (Mallorca) رزرو کردند.

لوکیشن اصلی سریال بازی تاج وتخت

بعد از پخش سریال بازی تاج و تخت درسال 2011 نیز روز به روز به تعداد طرفداران شهر قرون وسطایی دوبرونیک (Dubrovnik) یا همان سرزمین پادشاهان در سریال، افزوده شد. تا جایی که در سال 2017، روزانه ده هزار نفر از این شهر بازدید می‌کردند.

لوکیشن اصلی سریال بازی تاج وتخت

لوکیشن اصلی سریال بازی تاج وتخت

این شهر در سال 1979 به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید و میزان پذیرش پایدار این شهر 8 هزار نفر به صورت روزانه تخمین زده شد. اما دولت محلی تصمیم گرفته است، به علت افزایش تعداد بازدیدکنندگان و آسیب‌های وارده به شهر، در سال جاری تعداد گردشگران را به روزانه 4 هزار نفر محدود کند.

لوکیشن اصلی سریال بازی تاج وتخت

لوکیشن اصلی سریال بازی تاج وتخت

در طرح دو ساله‌ای که به همین منظور تصویب شده است، نامه‌ای به رئیس اداره‌ی بنادر شهر دوبرونیک ابلاغ شد که تمامی برنامه‌های کشتی کروز به سمت این شهر باید کنسل شود. در این نامه ذکر شده است که: «وضعیت به معنی واقعی کلمه، فاجعه است. به مراکز تاریخی شهر فشار زیادی وارد شده، به خصوص در روزهای پایانی هفته که در ساعت اولیه روز، شهر باید از بیش 7 هزار بازدید کننده استقبال کند. این مورد علاوه بر سختی حفظ میراث فرهنگ و تاریخی شهر دوبرونیک، به لحاظ حفظ امنیت بازدیدکنندگان نیز بسیار مشکل آفرین است».

لوکیشن اصلی سریال بازی تاج وتخت

شهردار جدید با جدیت تصمیم دارد که به مشکلات گردشگری شهر رسیدگی کند و اهمیتی به ناراحتی بقیه و نارضایتی گردشگران نمی‌دهد. فرانکوویچ در یکی از سخنرانی‌هایش گفت: «من اینجا نیستم که مردم را خوشحال کنم، من اینجا هستم که کیفیت زندگی آنها را بهبود بخشم». او همچنین گفت که: «برخی از کشتی‌های کروز اصول گردشگری پایدار را رعایت می‌کنند اما هدف اصلی من ایجاد کیفیت بهتر برای گردشگران و حفظ آثار فرهنگی شهر برای گردشگران آینده است که این امر با شرایط حاضر اتفاق نمی‌افتد.».

لوکیشن اصلی سریال بازی تاج وتخت

لوکیشن اصلی سریال بازی تاج وتخت

همچنین فرانکوویچ به The Telegraph گفت که: «احتمالا با این طرح محدود کردن تعداد گردشگران، درآمد زیادی را از دست می‌دهیم (در حدود یک میلیون یورو) اما این روند باعث می‌شود که درآمد ما در آینده پایدار باشد و افزایش یابد. ما باید یک مقصد با کیفیت ارائه دهیم». بنابراین اگر تمایل به بازدید مسیر شرمسازی (walk of shame) سرسی لنستر یا سرزمین پادشاهان و صندلی پادشاه هفت اقلیم را دارید، بهتر است سریع‌تر اقدام کنید.

لوکیشن اصلی سریال بازی تاج وتخت

لوکیشن اصلی سریال بازی تاج وتخت

 آیا شما هم از طرفداران سریال بازی تاج و تخت هستید؟ آیا تصمیمی برای سفر به لوکیشن سریال داشتید؟ به نظرتان محدود کردن ورود گردشگران به این منطقه، کار صحیحی است؟ منتظر دریافت نظراتتان هستیم.

 منبع: theculturetrip.com

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

سپیده ص 11 بهمن 1397 ساعت 12:37

چه جالب بود نمی دونستم
ممنون

محمدرضا 11 بهمن 1397 ساعت 10:52

اقدام بسیار عالی و به جایی بوده که از درامد زیاد فعلی صرفنظر کرده و بعلت پایداری خود اثر و اینکه بتونه تا سالیان طولانی تری درامد زایی داشته باشه این تصمیم گرفته شده که نشاندهنده ی عقل سلیم زمامداران و مسؤولین اون شهره که صرفا دنبال کسب محبوبیت ظاهری نیستند .

محمد مروتی 10 بهمن 1397 ساعت 15:05

دوبرونیک شهری قدیمی در ساحل دریای آدریاتیک و متعلق به کشور کرواسی است.

کاربر سایت 10 بهمن 1397 ساعت 14:25

کدوم کشوره؟