Close
مسجد پوترا
فاطمه خرقه پوش
نقدها:
گزارش
#مسجدپوتراجایا_مالزی
توصیه شده توسط کاربر

#مسجد_صورتی یا #مسجدپوترا در شهر #پوتراجایا کشور #مالزی می باشد، در این مسجد همه چیز به رنگ صورتی میباشد و با آب های دریاچه ی #پوتراجایا احاطه شده و فقط از یک طرف به خشکی راه دارد حدودا سه چهارم این مسجد در دریاچه ساخته شده به طوری که وقتی از دور نگاه میکنید انگار مسجد در میان آب قرار دارد.
نام این مسجد را به افتخار اولین نخست وزیر #مالزی، تانکو عبدالرحمان پوترا الحاج، پوترا نامیده اند.
مسجد گنبدی گرانیتی با رنگ گل رز دارد و در مساحتی حدود ۱.۳۷ هکتار ساخته شده و نزدیک به ۱۵/۰۰۰ نفر همزمان میتوانند در آن به اقامه نماز بپردازند، مسجد دارای معماری منحصر به فرد و بخش هایی مانند : شبستان ، حیاط یا صحن مسجد و اتاق هایی برای امور آموزشی و برپایی کلاس های دینی است.
در سال ۱۹۹۷ میلادی ساخت مسجد شروع شده و بعد از دو سال یعنی در سال ۱۹۹۹ به پایان رسید.
سبک معماری مسجد اسلامی و از مساجد دوران صفویه در ایران برای ساخت آن الهام گرفته اند و دیواره های سطح پایینی مسجد هم بر گرفته از مسجد ملک حسن در مراکش میباشد.
نکاتی که در زمان ورود به #مسجدپوترا باید رعایت کنید:
سیگار کشیدن ممنوع است
در زمان ورود نیاز به پرداخت هزینه نمیباشد.
باید نظافت را رعایت کنید و هیچگونه زباله ای نریزید.
رعایت حجاب در مسجد حتی برای گردشگران نیز الزامی است.
بانوان هم نباید لباس های تنگ بپوشند در غیر این صورت باید از شنل های بلند و کلاه دار که رنگ صورتی بسیار خوشرنگی دارند استفاده کنند.
برخورد مسئولین مسجد نیز بسیار دوستانه و مودبانه است.
و در نهایت همه چیز در این مسجد بسیار لوکس و زیبا و خوشرنگ می باشد.
در زمان ورود به مسجد حس آرامش عجیبی در محوطه وجود دارد که واقعا عجیب بود سکوت عجیبی حکم فرما بود هر کسی در گوشه ای مشغول به عبادت و اقامه نماز بود و هوای محیط هم بسیار مطبوع بود و حیاط ها هم با گل هایی به رنگ صورتی تزئین شده بودند که زیبایی مکان را چندین برابر مینمود.
حتما در سفرتان به کشور #مالزی به شهر #پوتراجایا بروید و از این مسجد و بنای زیبا دیدن کنید.

نوع سفر:
تاریخ سفر: