Close
باغ ارم شیراز
فاطمه خرقه پوش
نقدها:
گزارش
باغ ارم شیراز
توصیه شده توسط کاربر

یکی از 9 باغ ایرانی که به عنوان باغ های ایرانی در یونسکو ثبت شده #باغ_ارم_شیراز و بی شک زیباترین آنها میباشد. این باغ در خیابان ارم و در نزدیک دانشگاه شیراز در #شهر_شیراز میباشد.
برای ورود به باغ باید مبلغ 3.000 تومان در ازای هر نفر جهت بلیط تهیه نمایید و سپس وارد باغ میشوید که در همان ابتدا محو زیبایی های بینظیر و بی بدیل باغ میشوید و در گوشه ای میایستید و نظاره گر این همه ذوق و سلیقه و هنر میشوید.
ساختمانی در وسط باغ قرار دارد که آن را متعلق به دوره سلجوقیان میدانند ولی هنوز کاملا قدمت آن مشخص نیست ، معماری بسیار دوست داشتنی و متفاوتی دارد، ساختمان بنا در 3 طبقه به نظر میرسد که شامل ایوانی دلباز در طبقه وسط و ستون هایی بلند و سفید رنگ به همراه پنجره های ارسی با شیشه های مشبک و درب های 3 دری و 2 دری و 5 دری میباشد به همراه کاشی کاری هایی هنرمندانه و با ظرافت بر روی سقف و دیواره های عمارت که زیبایی آن را دو چندان نموده است.
باغ ایرانی که درست در روبه روی عمارت آن را مشاهده میکنید تماما در اوج هنر و ماهرانه ساخته و تزئین شده است، کل محوطه باغ با درختان تنومند و بلند و درختچه ها و گل های زینتی تزئین شده است.
قدم زدن و نشستن در این باغ یکی از بهترین زمان های زندگی هر شخص خواهد بود انگار زمان در اینجا میایستد و قصد گذشتن ندارد و ذهن ها تماما آرام و بدون استرس خواهد بود.
سعی کنید زمان بازدیدتان از این باغ بهشتی و زیبا در صبح زود و زمان طلوع آفتاب و یا در عصر زمان غروب آفتاب باشد که هر یک به نوبه خود شگفتی عجیبی را به همراه دارد. دیدن باغ در شب با نور افشانی های زیبا هم خارق العاده است.
در قسمتی از باغ هم شربت بهار نارنج و بستنی و شربت سکنجبین به فروش میرسد که خوردن ان ها هم بر لذت بودن در این مکان میافزاید.

نوع سفر:
تاریخ سفر: