Close
ادینبرو
amir.dr
نقدها:
گزارش
آتن شمال
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

ادینبرا ترکیبی منحصربه‌فرد از دوران باستان و مدرن است و بر فراز آن قلعه‌ی ادینبرا، نماد شهر، برای تقریبا هزار سال به تماشای زیبایی آن نشسته است. ادینبرا یا "آتن شمال" با کاخ‌های قرون وسطایی و معماری مدرن، کلیساهای گوتیک با موزه‌ها و گالری‌های شگفت‌انگیز، بزرگترین سالن تئاتر اروپا، محله‌ی زیرزمینی و پر رمز و راز Mary King's Close، منطقه‌ی رنگارنگ و منحصر به فرد Grassmarket با فروشگاه‌ها، کافه‌ها، رستوران‌ها و بارها یکی از مقاصد اصلی گردشگری در بریتانیاست.
ادینبرا خانه و الهام بخش نویسندگان شناخته شده‌ای مانند والتر اسکات، رابرت لویی استیونسن نویسنده‌ی رمان جزیره‌ی گنج، آرتور کانن دویل نویسنده‌ی داستان‌های شرلوک هولمز، جی کی رولینگ نویسنده‌ی مجموعه‌ی هری پاتر، ژول ورن و همچنین محل انتشار دایرةالمعارف بریتانیکا است. برای سالیان طولانی از ادینبرا به عنوان پایتخت ادبی انگلیسی‌زبان جهان نام برده شده و اولین شهری است که در سال 2004 عنوان شهر ادبیات را از یونسکو دریافت کرده است.
برای خرید و بازدید از مغازه‌های متنوع می‌توانید به خیابان پرنس و برای فروشگاه‌های لوکس به خیابان Multrees بروید. دوست‌داران مجموعه‌ی هری پاتر نیز می‌توانند از خیابان ویکتوریا و همچنین کافه‌ی Elephant House که محلی الهام‌بخش برای نویسنده‌ی این اثر بوده بازدید کنند. برای گشت و گذار و فعالیت بیشتر با یک پیاده‌روی کوتاه و بالارفتن از تپه‌ی کالتون می‌توانید از شاخص‌ترین آثار ادینبرا نظیر بنای یادبود ملی، بنای یادبود نلسون، بنای یادبود استوارت دوگالد و موارد دیگر و از همه مهمتر منظره‌ای بی‌نظیر از شهر دیدن کنید. برای دیدن مناظر طبیعی، تپه‌ی Arthur's Seat که یک آتشفشان خاموش شده است نیز با فاصله‌ی کمی از مرکز شهر قرار دارد و منظره‌ای فوق العاده از شهر ارائه می‌کند.
بهترین زمان سفر: ادینبرا در تابستان هنگامی که تعداد زیادی از جشنواره‌های مهم هنری ملی و بین‌المللی به میزبانی این شهر برگزار می‌شود، به "شهر جشنواره" تبدیل می‌گردد که بیشتر آن‌ها همزمان در ماه آگوست برگزار می‌شوند. جشنواره‌ی بین‌المللی ادینبرا ، جشنواره‌ی نظامی tattoo با اجرای نیروهای مسلح بریتانیا در محل قلعه‌ی ادینبرا، و مهم‌ترین آن جشنواره‌ی فرینج که با بیش از پنجاه هزار اجرا شامل تئاتر، ، سیرک، کمدی و غیره بزرگترین جشنواره‌ی هنری جهان است.
بهترین غذاها: زمین‌ها و دامنه‌های سرسبز اسکاتلند به تولید برخی از نژادهای برتر گوشت گاو در جهان کمک کرده است. در نتیجه، از گوشت گاو و گوشت بره معمولاً در غذاهای سنتی این شهر استفاده می‌شود. هاگیس، غذای ملی اسکاتلند، ترکیبی از گوشت گاو، چربی گاو یا گوسفند، پیاز، بلغور، جو دوسر و ادویه‌جات است که به طور سنتی این مخلوط در معده‌ی حیوانِ ذبح شده جوشانده می شد.
بهترین روش حمل و نقل: ادینبرا شهری تاریخی و زیباست و از آن‌جا که اکثر قسمت‌های شهر جهت پیاده‌روی برنامه‌‌ریزی و ساخته شده است، معمولاً راهی بهتر از پیاده‌روی وجود ندارد.

مناسب برای
 • خرید

 • تفریح

 • طبیعت گردی

 • ماجراجویی

 • فرهنگی و تاریخی

 • آرامش و استراحت

 • تفریحات شبانه

نوع سفر:
تاریخ سفر:
 • amir.dr

  ادینبرا ترکیبی منحصربه‌فرد از دوران باستان و مدرن است و بر فراز آن قلعه‌ی ادینبرا، نماد شهر، برای تقریبا هزار...

 • paria kamali

  برای سفر به این شهر رویایی تعلل نکنید. سحری اعجاب‌انگیز در ذات این شهر وجود دارد. <br /> در کمتر...