Close
تروی فانتین
سعید عسکریان
نقدها:
گزارش
تروی سرآمد چشمه های رم
توصیه شده توسط کاربر

فواره تروی (آب نمای دختر دوشیزه) یا چشمه آرزوها در منطقه تروی در رم ایتالیا واقع شده، ارتفاع آن 26 متر و عرض آن 49 متر است بزرگترین فواره دوران باروک بوده که بر روی سرچشمه اصلی شهر رم بنا شده است قسمتی از آب مصرفی شهر رم از آب این سازه زیبا تامین می شود.

این آب نما با انبوهی از مجسمه ها از جنس تراورتن که هر یک برای خود تعبیر و داستانی دارد ساخته شده است مجسمه ها سمبل خدایان رومی است مجسمه وسط خدای اقیانوس مجسمه سمت چپ خدای ثروت و مجسمه سمت راست با تاجی از گل خدای درمانگر است.
بر فراز آب نما پرچم روم، مجسمه شیپورچیان و کتیبه دختر باکره قرار دارد.
داستان افسانه دختر دوشیزه به 19 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد روزی که سربازان رومی در چند کیلومتری شهر روم از تشنگی در حال تلف شدن بودند و دختر دوشیزه ای از این مکان آنها را سیراب کرد.

مجسمه اسب خشمگین و اسب آرام نیز نشانگر تلاطم و تغییرات اقیانوس هاست.

سکه انداختن به داخل این آب نما جزو کارهای مرسوم این جاذبه می باشد اهالی رم اعتقاد داشتند اگر پشت به حوضچه و با دست راست از روی شانه سکه به درون آب حوضچه انداخته شود خدای اقیانوس ها به آنها قدرت، خدای نعمت به آنها ثروت و خدای طب به آنها سلامتی می دهد و آرزوهایشان توسط خدایان برآورده می شود.
روایت دیگر در این باره هم اینست که با انداختن سکه دوباره به رم برمیگردی

جالب اینکه این کار توسط توریست ها به وفور انجام شده و در روز حدود 3000 یورو جمع می شود که این پول برای فقرا مصرف می شود برداشتن پول ممنوع است ولی امان از دست دزدان در رم که به این سکه ها هم رحم نمی کنند.
فیلم سه سکه در چشمه بر همین اساس و روایت ساخته شده است.
همچنین این مکان با فیلم زندگی شیرین به کارگردانی فدریکو فلینی شهرت دوچندان یافت.
ترمیم و مرمت نهایی آب نما در سال 2015 انجام شده است.

در اطراف فواره تروی کیوسک های فروش سوغاتی سمبل های رم ، بستنی فروشی ایتالیایی و انواع رستوران وجود دارد فضای اطراف آن بسیار دوست داشتی بوده و اتمسفر خاصی دارد که هر توریستی را جذب خود می کند.

همینطور هنرمندان خیابانی با هنرشان شما را سرگرم و حرکت تان را کند خواهند کرد پس وقت آزاد بیشتری برای بازدید از این مکان بگذارید.
بازدید از این جاذبه رایگان می باشد. دسترسی بسیار راحتی از اواسط خیابان دل کورسو و از خیابان via dei sabini دارد.
یکی از معضلات این مکان ازدحام و شلوغی بیش از حد و عدم امکان عکاسی مناسب به خاطر آن و فاصله کم فواره با ساختمان روبروی آن است و عملا امکان اینکه کل فواره در یک قاب قرار داده شود را غیر ممکن می کند.
در اطراف فواره تروی مراقب دزدان و جیب بران باشید

نوع سفر:
تاریخ سفر: