Close
برج گالاتا
Mr.Traveler
نقدها:
گزارش
برج گالاتا ، کهنه اما همیشه نو
توصیه شده توسط کاربر

این برج زیبا در منطقه گالاتا و بی اغلو واقع شده. قدمت این بنای باشکوه به حدود هفتصد سال پیش باز می گردد و اگرچه بارها و بارها دچار آسیب شده اما هربار پس از بازسازی مجددا شکوه و عظمت گذشته اش را باز یافته . برج گالاتا با 9 طبقه و 67 متر ارتفاع بدلیل قرار گرفتن بر روی زمینی نسبتا مرتفع ، تقریبا مشرف به تمام استانبول است. برای رسیدن به برج باید خود را به انتهای خیابان استقلال برسانید ، سپس از طریق خیابان گالیپ دد ( خیابان سرپایینی در انتهای خیابان استقلال ) به این برج زیبا خواهید رسید. اگر نیاز به کمک گرفتن از افراد محلی داشتید، بد نیست بدانید که در گویش ترک ها " گالا کوله سی " یعنی برج گالا . محوطه پایین برج هم در نوع خود دیدنیست . کافه ها و رستوران ها ، فروشگاههای صنایع دستی ، اجرای موسیقی و مردمی که با دوربین مشغول ثبت یادگاری هستند، همه اینها کافیست تا محیط اطراف برج را بسیار پویا و سرزنده بحساب بیاوریم . بعد از گرفتن چند عکس یادگاری در این محوطه ، نوبت به بالا رفتن از برج می رسد . برای بازدید از برج باید بلیط تهیه کنید . قیمت این بلیط 25 لیر است.

معمولا برای تهیه بلیط و بالا رفتن از برج باید کمی معطلی در صف را بجان بخرید اما تضمین می کنم که این معطلی به دیدن تراس بینظیر بالای برج می ارزد. تراسی 360 درجه، مشرف به اغلب جاذبه های توریستی این شهر زیبا. از ایاصوفیه و مسجد آبی بگیرید تا تنگه بسفور و پل معروف آن. بعد از تهیه بلیط ، از پایین تا نزدیکی راس برج را با آسانسور طی خواهید کرد، اما زحمت بالارفتن از حدود 20 پله آخر با خودتان خواهد بود. آن بالا از در آسانسور که بیرون بیایید، وارد یک فضای تالار مانند می شوید. در این تالار، غرفه ای وجود دارد که درون آن می توانید البسه دوران عثمانی را پوشیده ، روی تخت سلطان بنشینید و عکس هایی به یادگار بگیرید. مسئول غرفه ، بلافاصله عکس ها را به قیمت خون آقاجانش پرینت گرفته و تقدیمتان می کند. شوخی میکنم ، قیمت ها را جلوی در غرفه نوشته اند و خیلی بالا نیست. بعد از عبور از این غرفه باید از طریق پلکان نسبتا باریکی به سمت راس برج، حرکت کنید ،

دقیقا بالای برج ، یک رستوران وجود دارد که طبیعتا با توجه به موقعیت بی نظیر استقرارش ، قیمتهایش کمی بالاست. اطراف این رستوران تراس 360 درجه برج قرار دارد که بعد از ورود به آن، پا به مرحله نوینی از زندگی خود خواهید گذاشت. استانبول از این بالا از همیشه خواستنی تر دیده می شود. تراس برج مثل کوچه آشتی کنان باریک است و بخصوص در ساعتهای شلوغی برای رد شدن از کنار یکدیگر، کمی به زحمت خواهید افتاد اما شما به این مساله توجه نکنید و لااقل 3-4 بار آن بالا بچرخید و با هر چشم اندازش دهها سلفی بگیرید. هرگاه که احساس خستگی کردید، به چهره جاری و خواهرشوهرتان موقع لایک کردن این عکسها فکر کنید و باز بچرخید و عکس بگیرید . ضمنا حین این طواف مستحب و برخوردهای اجتناب ناپذیرش ، دوستان زیادی نیز پیدا خواهید کرد. سعی کنید نزدیک غروب که چراغهای شهر در حال روشن شدن هستند این بالا باشید، منظره ای که دم غروب می بینید شبیه یک تابلوی نقاشی، زیباست .

لااقل 50% زیباتر از چشم انداز تراس در ساعات صبحگاهی. ضمنا گاهی اوقات مرغهای دریایی برای گرفتن خوراکی ( اغلب خمیر نان ) به تراس برج مراجعه می کنند ، اصلا نترسید ، این موجودات مودب با شما کاری ندارند ، تکه نانی بر میدارند ، نگاهی از سر تعجب به شما می اندازند و پر می کشند به آسمان . خب ! موقع پایین آمدن از برج است . باید از پله ها برگردیم به همان تالار معروف . لباس عثمانی و عکس و خون آقاجان که یادتان هست ؟ راستی اگر از این تالار و از طریق راه پله ( و نه آسانسور ) به سمت پایین برج حرکت کنید بعد از طی 20-30 پله به محل اجرای FLY RIDE خواهید رسید. فلای راید یکجور سینمای سه بعدیست که بوسیله آن می توانید بصورت سه بعدی کلیه جاذبه های استانبول را مرور کنید .قیمت بلیط این سینمای سه بعدی 10 لیر است. کجا ؟ لازم نیست بقیه برج را از پله ها به سمت پایین برگردید. همین یکی-دو طبقه که پایین آمدید تا به فلای راید برسید را برگردید بالا و مجددا با آسانسور ( از همان تالار عکس و خون آقاجان ) خودتان را برسانید پایین برج .

تبریک می گم از الان شما می تونید با من حرف بزنید . لطفا تا قبل از بازدید از تراس برج گالا با من حرف نزنید . متشکرم

نوع سفر:
تاریخ سفر: