Close
جزیره هنگام
حامد مهدی پور
نقدها:
گزارش
جزیره هنگام - قطعه ای از بهشت ...
توصیه شده توسط کاربر

جزیره هنگام یکی از زیباترین جزیره های خلیج فارس هست .
داخل جزیره حدود 30 تا 40 خانواده زندگی میکنن که از بومیان قدیمی این جزیره هستن .
شغل اکثر مردان جزیره صیادی هست و خانوم های جزیره هم مغازه هایی که برای فروش لوازم تزیینی دریایی و غذاهای محلی هست اداره میکنن .
یکی از زیباترین و بکرترین مکان هایی که داخل کشور عزیزمون میشه دید همین جزیره هست .
داخل جزیره زیستگاه آهو هایی که به زبان محلی جبیر گفته میشه هست و اگر شانس داشته باشید میتونید پیداشون کنید و از دور تماشا کنید .
میتونید توی ساحل طلایی و شن های نقره ای جزیره قدم بزنید و قدرت و عظمت آفریده های خداوند بزرگ رو کاملا درک کنید.
میتونید از مغازه های محلی جزیره صدف و لوازم تزیینی که از دریا گرفتن بخرید یا طعم خوشمزه سمبوسه های محلی که جلوی خودتون آماده و سرخ میکنن رو تجربه کنید !
اطراف جزیره و داخل آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس محل زندگی و تجمع انواع ماهی های زیبای آکواریومی ، لاکپشت ها و دلفین های زیبای این منطقه هست که اکثرا به صورت دسته ای و توی فصل بهار به این آب ها مهاجرت میکنن و اگر قسمتتون باشه و شانس داشته باشید با قایق توی اون منطقه گشت میزنید و میتونید حرکت دسته ای و بیرون پریدن دلفین ها کنار قایق رو تجربه کنید که یکی از زیباترین و لذت بخش ترین صحنه هایی هست که خواهید دید !با اینکه به ما گفته بودن توی پاییز دلفین ها نمیان و امکان دیدنشون نیست اما قسمتون شد دقیقا روزی که رفتیم بازدید جزیره چندین و چند دسته دلفین بعد از هفته ها خودنمایی کردن و خودشون رو نشون دادن که لیدر محلی خودش تعجب کرده بود !
قسمتی هست به اسم آکواریوم طبیعی که هزاران ماهی زیبا نزدیک ساحل و قسمت پر عمق دریا جمع میشن و با ریختن نون خشک براشون حسابی شلوغ میکنن و برای خوردن غذا دسته های بزرگ ماهی دور قایق جمع میشن واقعا لذت بخشه !
دوستانی که به جزیره قشم سفر میکنن توی هر فصلی پیشنهاد میکنم حتماو حتما گشت جزیره هنگام رو از دست ندن که یکی از زیباترین جزیره های دنیا همینجاست!

نوع سفر:
تاریخ سفر: