Close

نقد و بررسی روتردام (شهر)


میانگین امتیاز:
 • روتردام
  روتردام
  کاربر لست سکند
  مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  رتردام، شهر مدرن هلند
  (راضی)
  توصیه شده توسط کاربر

  رتردام دومین شهر بزرگ هلند و بزرگترین بندر اروپاس و در غرب هلند قرار دارد. نام این شهر نیز از دو بخش روته که نام رودی است که از شهر می ­گذرد و دام به معنای سد آمده است یعنی سدی که بر روی رود روته احداث شده است. این سد در قرن 13 م ساخته شد. در قرن 14 م اولین کانال کشتیرانی در رتردام ساخته شد و این بندر کم کم گسترش پیدا کرد. این شهر برخلاف سایر شهرهای اروپایی چهره ای مدرن دارد زیرا در جنگ جهانی دوم تقریبا بطور کامل بمباران و نابود شده است.
  ساختمان شهرداری تنها ساختمانی است که از قبل از جنگ سالم مانده است. رتردام فضای مدرنی دارد و معماریهای جذاب و خاصی را میتوان در این شهر دید از جمله مارکت رنگی تونل مانند، خانه های مکعبی و برج مداد که همگی در نزدیکی یکدیگر قرار دارند.
  رودخانه شهر نیز ارام و زیبا و تمیز است و در قسمتی از ان بندرگاه قدیمی نیز قرار دارد. در کنار این اسکله ساختمان معروف Witte Huis نیز قرار دارد. این ساختمان در سال 1898 در فرمی نوین ساخته شد و در آن زمان با 43 متر ارتفاع و 10 طبقه، اولین آسمان خراش اروپا به حساب میامد. پل اراسموس نیز که شمال و جنوب شهر را به یکدیگر متصل می­کند دومین پل بزرگ هلند می­باشد. این پل محل نبرد نازی ها و متفقین نیز بوده است. در کنار این پل موزه و پارکی نیز به یادبود جنگ جهانی قرار دارد. رتردام شهر کوچک و جذابیست که با سایر شهرهای هلند متفاوت است و ظاهر مدرنی دارد. برای رسیدن به رتردام میتوان از اتوبوس یا قطار استفاده کرد.

  مناسب برای
  • خرید

  • تفریح

  • فرهنگی و تاریخی

  نوع سفر:
  تاریخ سفر: