رستوران

مسجد جامع اصفهان

Jame Mosque of Isfahan

Jameh Mosque (2).jpg
Jameh Mosque (1).jpg
Jameh Mosque (3).jpg
Jameh Mosque (5).jpg
Jameh Mosque (8).jpg
Jameh Mosque of Isfahan.jfif
Jameh-Mosque-of-Isfahan-1.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

قدیمیترین بنای تاریخی اصفهان رو باید «مسجد جمعه» یا «مسجد جامع» اصفهان تلقی کرد. نمایی که این مسجد الان داره بیشتر مربوط به اقدامات دوره سلجوقیه‌است اما تعمیراتش به دورانهای بعد به خصوص عصر صفویان مربوط می شه. مسجد ورودیهای متعددی داره که هر کدوم فضای مسجد رو به بخشهایی از بافت داخلی اون مربوط می کنن. این ورودیها همه در یه زمان ساخته نشدن و هر کدوم در مقطعی از تاریخ و در ارتباط با ساختمان درون و بیرون بنا به وجود اومدن. شبستان مسجد که روی ستون های مدور استواره، با گچبریهای خیلی قشنگی تزئین شده که مربوط به عصر دیلمیانه. یه محراب فوق العاده زیبا و معروف هم داره که به دستور سلطان محمد خدابنده ساخته شده و به «محراب الجایتو» معروفه.

نوع جاذبه:
 • مکان های تاریخی
 • مسجد و حسینیه
 • جاذبه های مذهبی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  مسجد امام
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد امام مهم‌ترین مسجد تاریخی اصفهان و یکی از مساجد میدان نقش جهان است که در طی دوران صفوی ساخته شد و از بناهای مهم معماری اسلامیایران به‌شمار می‌رود. این بنا شاهکاری جاویدان از معماری،کاشی‌کاری و نجاری در قرن یازدهم هجری است. مسجدِشاه همراه با میدان نقش جهان، به عنوان یکی ازمیراث جهانی یونسکو ثبت شده‌است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بهار
  نقدها:
  گزارش
  مسجد جامع شاه عباسي اصفهان
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد جامع شاه عباسی اصفهان یکی دیگر از نگین هاي درخشان میدان بی نظیر نقش جهان است. این بنا متعلق به زمان صفوی و شاهکاری بنظیر ازهنر کاشی کاری قرن 11 هجریه. كتیبه سردر مسجد به خط ثلث توسط علیرضا عباسی حکاکی شده و نشان میده كه شاه عباس این مسجد را، كه در كتیبه مسجد جامع نامیده شده، از مال خالص خود بنا كرده و ثواب آن را به روح جد اعظم خود- شاه طهماسب- اهداء کرده .
  نکته جالب و معروف این مسجد، انعكاس صوت در مركز گنبد بزرگ جنوبی اشه .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سیمین ابراهیمی
  نقدها:
  گزارش
  نگین اصفهان
  توصیه شده توسط کاربر

  از بناهای مهم معماری اسلامی ایران است.ورودی اصلی این مسجد در ضلع جنوبی میدان نقش جهان قرار گرفته . بنظرم یکی از زیباترین مسجدهای جهان است. کاشی کاریها فوق العاده زیباهستند.گنبد این مسجد در عین زیبائی دارای عظمتی وصف ناشدنی است. در سفر به اصفهان حتما ازین مسجد دیدن کنید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ماه نو
  نقدها:
  گزارش
  مسجد جامع عباسی
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از لندمارک های اصفهان و البته میدون نقش جهان همین مسجد عباسی یا مسجد شاه است که در دوران شاه عباس ساخته شده، این مسجد نام های زیادی داره گویا ولی بیشتر افراد ب این دو نام می شناسند، جالبه که در سفری ک ب اصفهان داشتیم خانمی مسن مسجد رو ب نام مسجد شاه صدا زد و یک آقایی ب شدت عصبانی شد و بهش گفت اینجا مسجد امام...
  ب هر حال این که مسجد ب خاطر معماری و کاشی کاری باشکوهش شما رو درگیر خواهد کرد...

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش

  به نظر من مسجد امام اصفهان كه در ميدان نقش جهان واقع شده، جزو عالی‌ترین نمونه‌های ساخته شده مسجد در دوره صفوی‌ هست و يكي از باشكوه ترين معماري ها و كاشي كاري هاي اسليمي را دارد. از وقتي كه مسجد امام را ديدم خيلي از مساحد زيباي ديگري كه ديدم كنارش رنگ باختن.

  يكي از جذاب ترين قسمت هاي مسجد علاوه بر طرح و نقش بينظيرش انعكاس خاص صداست، كه خصوصا براي كساني كه خوش صدا هستند بسيار جذابتر است و گه گاه افرادي انجا ميخوانند كه بسيار گوش دادن به صدايشان لذت بهش است.

  البته بعضي ها هم براي امتحان انعكاس صدا دست ميزنند يا پا به زمين ميكوبند.
  ديدن اين مسجد را به شدت پيشنهاد ميكنم.
  #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Tina Azimi
  نقدها:
  گزارش
  یک بنای شکوهمند
  توصیه شده توسط کاربر

  مجموعه مسجد جامع اصفهان و عظمتش، باعث شگفتی من شد. هرگوشه اش زیبا بود و پر از ریزه کاری. قسمت های زیادی از مسجد و صحن اصلی در حال مرمت و تعمیرات بود ولی چیزی از عظمتش کم نمی کرد.
  برای وارد شدن به صحن (که نماز هم در صحن و حیاط اصلی برگزار می شد) نیازی به بلیط نیست ولی برای قسمت های داخلی باید بلیط تهیه شود هرچند انگار یک قسمت هایی از داخل مسجد هم برای تعمیرات یا چیز دیگری بسته بود و حس کردم همه جا را کامل ندیدیم.
  یک قسمت از مسجد که مخصوص اذان گرفتن بود، طوری طراحی شده بود که صدا می پیچید و فوق العاده بود. فقط تنها عیبش این بود که اطلاعات کمی در مورد همچین اثر مهم و تاریخی در دسترس بود و من اصلا نتوانستم در مسجد تابلویی که اطلاعات دقیقی داده باشد پیدا کنم.این مسجد این قابلیت را داشت که بروشورها یا حتی کتابچه های مفصلی در موردش تهیه شود و در اختیار توریست ها گذاشته شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  مسجد شاه یا مسجد امام در نصف جهان
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از باشکوه ترین مساجد اصفهان که معماری بسیار زیبایی داره و رنگ فیروزه ای رنگش تمامی حواس هارو به خودش جلب میکنه مسجد امام نام داره که در گذشته با نام مسجد شاه شناخته میشده. این مسجد که یادگاری از دوران صفویه می باشد و ساختش حدود ۲۰ سال به طول انجامیده در نزدیکی میدان نقش جهان مشهورترین میدان شهر اصفهان قرار گرفته. یکی از جالبترین قسمتهای اون فاصله بسیار زیاد گنبد تا کف مسجد هست که حدود ۵۰ متر ارتفاع داره. زمان بازدید ما فردی در زیر این گنبد مشغول خواندن آواز سنتی بود و با توجه به اینکه صدای این شخص اکو میشد بسیار جالب بود.


  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ماه نو
  نقدها:
  گزارش
  مسجد جامع
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد جمعه یا جامع اصفهان یکی از مساجد قدیمی و باشکوه این شهر هست. مسجد دارای گنبد، شبستان و ایوان و سایر قسمت های زیباست. تا جایی ک من اطلاع دارم از نظر معماری یکی از الگوهای برتر برای ساخت سایر مساجد جامع هست و بسیار هم مورد پسند جهانگردان، یک بهره برداری بسیار سنجیده از اصول هندسی. روی دیوارها میشه اشعار و ایوان رو خوند ک برای من بسیار جالب بود چون داستان گونه بود.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  مسجدی مانده در سایه نقش جهان
  توصیه شده توسط کاربر

  ما از میدان نقش جهان به دنبال حمام شیخ بهایی و کنیسه‌ای بودیم. در زمان مسافرت ما حمام تحت مرمت قرار گرفته بود و امکان بازدید نداشت. کنیسه را هم بالاخره یافتیم که بنایی کوچک بود و ما که تا اینجا چیزی ندیده بودیم گفتیم لااقل این مسجدی که در این نزدیکی است ببینیم. قبل آن هیچ شناختی از این مسجد نداشتم.
  مسجد جامع اصفهان که بنا به اظهار کارشناسان بر روی آتشکده‌های دوران ساسانی ساخته شده است. عظمت صحن این مسجد در بدو ورود بازدید کننده را تحت تاثیر قرار می‌دهد، ما که بدون برنامه‌ریزی و مطالعه قبلی این مسجد را در حقیقت کشف کرده بودیم، بیشتر از این عظمت و زیبایی شگفت‌زده شده بودیم.

  در زمان بازدید از این بنا حس خوب و توام با آرامشی داشتیم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: