Close
رستوران

باغ کتاب تهران

Tehran Book Garden

2.jpg
1.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
12.jpg
13.jpg
11.JPG
15.jpg
14.JPG
16.JPG
17.JPG
19.jpg
18.JPG
22.JPG
23.JPG
25.jpg
24.JPG
26.JPG
27.JPG
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

باغ کتاب تهران در منطقه عباس آباد واقع شده است و فضایی بسیار مدرن و دیدنی دارد که هر کسی را وسوسه می کند به آن جا برود و سری به بزرگ ترین مرکز کتاب بزند. باغ کتاب تهران در زمینی به مساحت هفتاد هزار متر مربع افتتاح شد. باغ کتاب، در شمال اراضی عباس آباد و حاشیه بزرگراه حقانی قرار دارد. باغ کتاب تهران از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز است و علاقمندان میتوانند با استفاده از خط یک مترو به ایستگاه متروی حقانی آمده و از آنجا با خودروهایی

نوع جاذبه:
 • فعالیت های در فضای باز
 • دیدنی ها
 • کودک

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  باغ کتاب بی روح!
  توصیه شده توسط کاربر

  باغ کتاب تهران یکی از مجموعه های فرهنگی جدید در تپه های عباس آباد است که بنظر می رسد هزینه زیادی برای ساخت آن هزینه شده است اما واقعا با چه هدفی این هزینه صورت گرفته است؟ بطور کلی این مجموعه دو بخش دارد که یکی برای کودکان و بخش دیگر برای بزرگسالان است. بخش عمده ای از بازی ها و سرگرمی ها نیز مربوط به کودکان است. شاید تنها چیز جذاب این مجموعه برای من فقط کتاب فروشی آن بود و بس! بقیه چیزها همه مصنوعی و بی روح بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش
  باغی گرانبها
  توصیه شده توسط کاربر

  معماری ساختمان و مجموعه باغ مدرن و درخور تحسین می باشد مجموعه سالن های سینما پاسخگوی علاقمندان به این هنر می باشد
  موضوع اصلی باغ کتاب به دو بخش بزرگسالان و کودکان و در دو بال طبقه همکف تقسیم شده است
  تفکیک موضوعی نوع کتابها و در بخش کودکان اسباب بازیها با توجه به شرایط سنی مناسب هست
  رفتار پرسنل و راهنمایان در این مجموعه خوب، مودبانه و حرفه ای هست.
  در طبقه بالا به نوعی پارک علم و فناوری و بازی گردآوری شده است.
  این مجموعه میزبان اردوهای دانش آموزی بوده و جوابگوی نیازهای فرهنگی بخش عمده ای از مخاطبان می باشد
  وجود المان های کارتونی متعدد برای بزرگترها نوستالژی و خاطره انگیز می باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند پریسا افخمی
  نقدها:
  گزارش
  باغ کتاب تهران
  توصیه شده توسط کاربر

  باغ کتاب جایی هست که من هر وقت دلم میگیره بهش سر میزنم و با کلی انرژی مثبت برمیگردم.
  تا به حال نشده دنبال کتابی باشم و اونجا پیداش نکنم.
  فضای بیرونی بسیار زیبا و آبنمای قشنگی داره که برای پیاده روی عالیه. داخل حیاط و طبقه دوم باغ کتاب رستوران داره و طبقه همکف هم غذای فست فودی و کافه موجود هست.
  فضای داخلی و همکف باغ کتاب به سه قسمت تشکیل شده. اولی قسمت کتاب و لوازم بزرگسالان دومی سینما ها که سالن های فوق العاده خوبی داره و تعداد سالنهای سینمایی زیاده و سومین قسمت کتاب و لوازم تحریر کودکان میباشد.
  طبقه دوم هم فضای بازی هم برای بزرگسالان و هم برای بچه ها به وجود آوردن که هر بازی قیمت مخصوص خودشو داره.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند زهرا طوسی
  نقدها:
  گزارش
  باغی با کتابهای دوست داشتنی
  توصیه شده توسط کاربر

  مدتها بود که میخواستم سری به این باغ بزنم که خوشبختانه امروز فرصت مهیا شد. با مترو به ایستگاه مترو حقانی رفتم و بعد از خروج از ایستگاه با ون به مبلغ ۲۳۰۰ تومن به باغ رفتم. چون جمعه بود ترافیک وحشتناکی وجود داشت. در کنار باغ کتاب یک پردیس سینمایی هست و روبروی اون کتابخانه ملی دیده میشه. باغ موزه های دفاع مقدس و چند باغ موزه دیگه هم در اطراف هستند. باغ کتاب از دو طبقه تشکیل شده. طبقه اول مجموعه طبقه بندی کتابها هستند که قابل دسترسی و مطالعه هستند و غرفه های اسباب بازی, کیف و تزئینات سنتی, لوازم جانبی موبایل و ..... دیده میشه. چند غرفه بستنی و انواع خوراکی هم هست. طبقه دوم باغ علوم نوجوان هست که از چندین کارگاه علوم تشکیل شده و در یک کنار میزهایی بودند که فکر کنم دانشجویان مشغول تحقیق و مطالعه بودند. به دلیل اینکه من از کتابهای الکترونیکی استفاده میکنم کتابی خریداری نکردم. ضمنا راننده ون گفت برای برگشت باید پیاده از باغ موزه دفاع مقدس برگردید که نمیدونم همیشه اینجوریه یا حالا بخاطر برگزاری هفته دفاع مقدس بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند می‌ناز
  نقدها:
  گزارش
  باغ کتاب تهران
  توصیه شده توسط کاربر

  این مجموعه دوطبقه با معماری مدرن و لندسکیپ زیبا روبه‌روی کتاب خانه ملی واقع شده است.فضای بزرگ و یک پارچه ی مجموعه شیشه های سرتا سری زیبایی فضا رو دو چندان کرده در مجموعه فضاهایی از قبیل غرفه کودک و نوجوان غرفه فروش کتاب رستوران و کافه سالن نمایش و ... وجود دارد. در کنار مجموعه در فضایی به نام لمکده مبل هایی واقع شده که گروه های دانشجو و ... در انجا مشعول کار هستند. دو بخش مجموعه در طبقه همکف به وسیله گذر خیال از هم جدا شده اند.در فضای طبقه اول نیز میزهایی قرار داده اند برای کار گروهی که متاسفانه هزینه ای بابت استفاده از میزها میگیرند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Shamim
  نقدها:
  گزارش

  با کلی هیجان بلخره موفق شدیم تو سفر اینبار به تهران بریم باغ کتاب.در لحظه ورود که با مشکل جای پارک و بی نظمیش مواجه شدیم، در صورتی که هزینه ورودی پارکینگ رو پرداخت کرده بودیم. رفتیم داخل و مجسمه ها واقعا تا سی دقیقه اول گردش رو کاملا پر کرد و سعی کردم با همشون عکس بگیرم. بعد از اون رفتیم به قسمت بزرگسال که به نظرم به اندازه بخش کودک خلاقانه و جذاب نبود برام. یه بخش نمایشگاه هم بود که فروش غرفه ها به خیریه تعلق داده می شد و این قسمت رو دوس داشتم. بخش کتابها فقط کاش دسته بندی هاش دقیقتر و کاملتر انجام ی شد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند RashiD
  نقدها:
  گزارش
  باغ کتاب
  توصیه شده توسط کاربر

  باغ کتاب یه مجموعه از کتاب و سرگرمی علمی هست که بسیار مدرن و جذاب طراحی شده که هر شخصی تو هر سنی رو جذب خودش میکنه
  باغ کتاب متشکل از چند غرفه از جمله کتاب کودکان، کتاب بزرگسالان، رباتیک، آمفی تاتر که بازدید از آنها رایگان میباشد.
  باغ کتاب بزرگ ترین کتاب فروشی جهان محسوب میشه و پیشنهاد میکنم که از این مجموعه کم نظیر دیدن کنید.
  ساعت بازدید از ده صبح تا ده شب میباشد. دسترسی با خط یک مترو، ایستگاه حقانی میباشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  باغ کتاب
  توصیه شده توسط کاربر

  این بهشت کتاب در تپه‌ های عباس‌ آباد تهران واقع شده‌ است. البته اگر بخواهیم آدرس دقیق تر بدهیم، این باغ از سمت شرق با کتابخانه ی ملی ایران، از قسمت شمال شرقی با فرهنگستان ‌های علوم، زبان و ادبیات فارسی، از سمت شمال غربی با باغ هنر و از غرب با باغ موزه ی دفاع مقدس همسایه است. فضای داخلی باغ کتاب تهران شامل چهار بخش اصلی با نام‌های بهارستان (کودک و نوجوان)، خیالستان (فناوری‌های دیجیتال)، نگارستان (سالن‌های سینما) و سروستان (عمومی و بزرگسال) است و در دو طبقه ساخته شده‌ است. در باغ کتاب 5 سالن همایش و 5 سالن سینما وجود دارد. همچنین رستوران و کافه هایی هم برای استراحت و رفع خستگی وجود دارد . تا قبل از شروع فعالیت سینماها باغ کتاب محیط خلوت و آرامی داشت اما با اکران فیلمها در این سالنها فضای باغ کتاب به خصوص در سه شنبه ها بسیار شلوغ می شود. به همین دلیل هم جای پارک در فضای اطراف به سختی پیدا می شود . ایستگاه مترو حقانی هم نزدیکترین ایستگاه به این مکان است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  وسیع
  توصیه شده توسط کاربر

  برای بازدید از باغ کتاب اگر کودک همراه‌تان هست باید بیشتر از یک نصف روز زمان در نظر بگیرید‌. ما عصر روز پنج شنبه برای بازدید از این محل مراجعه کردیم. یکی از چالش‌ها پیدا کردن جای پارک برای خودرو است.
  داخل مجموعه باغ کتاب از چندین سالن سینما، پارک علم و فناوری و فروشگاه‌های کتاب در دو بخش بزرگ بزرگسالان و کودک و نوجوان تشکیل شده است. در طبقه دوم کارگاه‌های مختلف آموزشی برگزار می‌شود. در پارک فناوری طبقه دوم، هزینه ورودی برای هر نفر ۲۵هزار تومان است و خلوت‌ترین بخش این مجموعه بود. در این بخش یک شبیه‌ساز پرواز هواپیماهای سبک قرار دارد که استفاده از آن با هماهنگی و پیش‌ ثبت نام میسر است.
  با توجه به زمان نیم روزی ما، تقریبا تمامی زمان صرف بازدید از فروشگاه کتاب کودک شد. کتاب‌های کودک و نوجوان تنوع موضوعی خوبی داشت و توانستیم کتاب‌هایی که دخترم دوست داشت در زمینه‌های مختلف نجوم و علوم تهیه کنیم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند ماه نو
  نقدها:
  گزارش
  باغ کتاب
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از مکان های گردشگری و فرهنگی که تقریبا به تازگی افتتاح شده باغ کتاب هست مجموعه ای شامل پردیس سینمایی، مجموعه کتاب کودکان و بزرگسالان، کافی شاپ و سمبل های هنری. یکی از مدرن ترین دکوراسیون ها و جدیدترین امکانات رو برای مردم فراهم کرده همراه با محوطه لمکده که براحتی می تونید اونجا برید، مطالعه کنید، فیلم ببینید و استراحت کنید در یک فضای باز و سرسبز ساخته شده که علاقه رو برای کتابخوانی چندبرابر میکنه. در ضمن تنوع کتاب های در دست فروش هم بسیار زیاد هست. #کتاب بخوانیم #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند میثم
  نقدها:
  گزارش
  باغ کتاب تهران
  توصیه شده توسط کاربر

  من برای رفتن به باغ کتاب ؛ از مترو استفاده کردم . ایستگاه حقانی پیاده شدم و بعد از ۱۵ دقیقه پیاده روی به باغ کتاب رسیدم . موزه ی دفاع مقدس هم توی مسیر هست و می تونید اونها رو هم مشاهده کنید . به محض اینکه به ماکت بزرگ هواپیمای جنگی رسیدید باید به سمت چپ برید و بعد روبروتون باغ کتاب رو خواهید دید . داخلش سالن سینما و غرفه های فروش صنایع دستی و ... هم هست اما بخش عمده اش کتابفروشی هاش هست که خیلی شیک و منظمه . چندین کامپیوتر هم برای جستجوی کتابها هست که میتونید سرچ کنید و شماره ردیف و قفسه ای که کتاب داخلش هست رو بهتون میده . جالب تر از همه چی قسمت مخصوص کودکانش بود که پر از کتاب داستان و نقاشی و پازل و ... هستش . واقعا اونهمه تنوع و کتابای رنگارنگ حس خوبی به آدم میده . رفتن به باغ کتاب به نظرم برای کسی که اهل کتاب هستش خالی از لطف نیست .
  #تایسیز #لستگرام #لست_سکند #تهران #باغ_کتاب_تهران

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Shene
  نقدها:
  گزارش
  باغ کتاب تهران
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از سفرهای شیرین، سفر به دنیای کتاب هاست. اینجا تو باغ کتاب تهران میشه گذر زمان روحس نکرد با دیدن اون همه کتاب. مخصوصا قسمت کتاب های کودکان. اونقدر دسته بندی کتاب ها خوبه که هر کتابی رو بخوای می تونی راحت پیدا کنی. فضا بسیار دلنشین و زیباست مکان های برای رفع خستگی و حتی دراز کشیدن، برای قرارهای ددرسی و همفکری، کافه هایی با نوشیدنی و سرگرم شدن کودکان با خوردنی های خوشمزه و همچنین فست فودهایی در میحیط بیرونش. اگه مثه من یه کودک دارید حتما بیاد که مثله ما از این مکان و دنیای کتاب ها حسابی کیف کنید.#تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Tina Azimi
  نقدها:
  گزارش
  یک روز خوش در باغ کتاب
  توصیه شده توسط کاربر

  حدود یک سالی است که از افتتاح فازهایی از باغ کتاب تهران در اراضی عباس آباد به عنوان یکی از بزرگترین و به نظر من هیجان انگیزترین پروژه های شهرداری می گذرد.

  در خبرهای مربوط به افتتاحیه نوشته بودند اینجا بزرگترین کتابفروشی دنیاست. ولی من کمی سرچ کردم و متوجه شدم شاید از نظر زیربنای کلی ۶۵ هزار متری (که شامل فضای فرهنگی و نمایشگاهی و تالار و ... می شود) بزرگترین باشد،

  اما از نظر تعداد قفسه های کتاب هنوز خیلی مانده تا به ترین ها برسد. البته این موضوع هیچ چیزی از ارزش های باغ کتاب کم نمی کند!

  راه دسترسی از اتوبان حقانی است و از مسیر کتابخانه ملی است. همچنین از متروی حقانی ون هایی برای رفت و برگشت به باغ کتاب وجود دارد. ظاهرا پارکینگ چندطبقه ای در دست ساخت است ولی در حال حاضر ماشین ها باید دو طرف مسیر پارک کنند.

  با وجود اینکه هیچ وقت نشده جا پیدا نکنیم ولی گاهی باید خیلی دورتر از ورودی اصلی پارک کرد که شاید برای خانواده های بچه دار کمی سخت باشد.

  ضمن اینکه مسیر اصلا کامل و ایمن نیست و قسمت هایی با اینکه در ارتفاع است هیچ نرده و حفاظی ندارد و دیدن چاله و آهن تیز کف زمین که طببعی است. در کل محوطه بیرون هنوز برای بدوبدو کردن بچه ها امن نیست.

  داخل مجموعه، پنجره های سرتاسری هست و زیر پنجره ها قسمت لمکده و فضایی برای استراحت و کتاب خواندن. این ایده پنجره ها واقعا عالی بوده. همه جا تمیز و شیک است فقط مبل های قسمت لمکده به دلیل نشستن زیاد و ریختن خوراکی های مردم، به شدت چرک شده که نمیدانم چرا تمیزشان نمی کنند.

  قسمت بزرگسالان واقعا بزرگ و کامل هست و شاید بیشتر اوقات خستگی به ما اجازه نداده کامل بگردیم. ولی بهترین و شلوغ ترین قسمت، قسمت کودک و نوجوان است.

  کامل ترین و بیشترین کتاب های کودک و نوجوان یعنی فکر کنم هرچیزی که منتشر شده باشد، در این قسمت پیدا می شود. ضمن اینکه یک قسمتی هم به اسباب بازی و لوازم تحریر اختصاص دارد.

  حتی ما و دوستانمان که بزرگسال هستیم ساعت ها در این قسمت چرخیده ایم! در این قسمت ماکت هایی هم شخصیت های کودکی قرار داده اند که باعث ذوق کردن بچه ها و البته بزرگترها می شود.

  بین این دو قسمت یک راهرو به اسم خیالستان ساخته اند که پروژکتورهای زیادی فقط یک سری تصاویر به دو طرف می اندازند، در صورتیکه می شد این قسمت را به شدت هیجان انگیز یا سه بعدی کرد.

  در طبقه بالا باغ علم کودک و نوجوان قرار دارد که فکر می کنم باغ علم نوجوان هنوز تکمیل نشده و باغ علم کودک هم در فضای دربسته دیگری بود که احتمالا بچه ها به شکل گروهی وارد می شدند.

  قیمت بلیط این قسمت ۳۰ هزار تومان است و فکر میکنم به عنوان اردوی مدارس واقعا جالب باشد.

  پردیس سینمایی هم با ۱۰ سالن هم چند ماهی است که افتتاح شده و مثل همه ی پردیس ها کیفیت صدا و صندلی های عالی دارد. ضمن اینکه سالن یک با نزدیک به ۵۰۰ صندلی یکی از بزرگترین سالن هاست و مثل قدیم بالکن هم دارد!

  از نقطه ضعف های بزرگ اینجا نبود کافه و رستوران است. البته کم کم در حال تکمیل شدن هستند ولی هنوز کیفیت خوبی ندارند. البته یک کافه کودک خیلی بامزه هست که به بچه ها کلاه و پیشبند می دهند و بچه ها خودشان غذا برمیدارند و همگی ردیف کنار هم می نشینند.

  سرویس بهداشتی هم فکر می کنم یک شوخی بزرگ باشد و فکر می کنم (یا حداقل امیدوارم) سرویس اصلی در حال ساخت باشد چون فقط یک سرویس تنگ و کوچک برای صدها مراجعه کننده باغ کتاب و صدها نفری که به سینما آمده اند، قطعا خنده دار است.

  در کل فکر می کنم باغ کتاب برای کتاب دوستان یک جای فوق العاده است و هر شهروند تهرانی بهتر است حتما از اینجا بازدید کند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: