رستوران

برج ایفل

Eiffel Tower

2919-KXU5KEqgMugjZjRRDp9d.jpeg
2919-lzx1rQkez3sgXtQ7RWJs.jpeg
2919-kAZ5rHgfLT9LW5e5yHqt.jpeg
2919-eM60VDr1GhQUMbSWxZEh.jpeg
2919-vbdbIWZpMwwqxWc0zltB.jpeg
2919-mRmqqI8kxM6MN6QnO7IS.jpeg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

در سال 1889، این عالمت عظیم ساخته شد. هرچند در ابتدا مورد تنفر بسیاری از پاریسی ها بود، اما اکنون نماد معروف غرور مدنی فرانسه است.

نوع جاذبه:
 • عرشه ها و برج ها
 • مناظر دیدنی معروف

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • paria kamali
  نقدها:
  گزارش
  برج ايفل
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  برج ایفل،
  ساعت كار از جون تا اگوست ٩-٤٥ دقيقه بامداد
  سپتامبر تا جون: ٩/٣٠- ٢٣ شب
  هزينه ورودي ٧-١٧ يورو
  آدرس: Champ de Mars, 5 Avenue Anatole France, 75007 Paris,
  وبسايت: http://www.toureiffel.paris
  که یکی از آن مكان هايي است كه باید حتما در پاریس ببیند، و هنكلم خركت ماشين ها عموما ميتوانيد آن را ببينيد. این بنا توسط مهندس فرانسوی گوستاو ایفل ساخته شد که در آن زمان در ساخت پل ها شهرت داشت. اگر چه امروز، بدون شک یکی از آثار شناخت شده در اروپا است، و همچون مجسمه آزادی در نیویورک، بيگ بن لندن و تاج محل در هند همه آن را مي شناسند، ولي در ابتداي ساخت قرار بود كه صرفا براي نمايشگاه باشد و بعد از نمايشگاه ١٩٨٨ جمه شود بد نيست بدانيد ساخت برج ایفل، با انتقاد شدید از طرف نخبگان هنری و ادبی پاریس روبرو شد.
  اما بعد اد مدتي، برج ایفل به صورت يك بناي دائمی در پاریس تبدیل شد و در قلب پاریس ها به عنوان نماد پاریس قرار گرفت و در طول شب به با نور پردازي هاي زيبايي كه روي آن صورت گرفت محدوديتش دو چندان شد
  شما ميتوانيد از طريق پله ها تا طبقه سوم برويد. ولي بابارفتن از طبقه ٣ تا بالاي برج رفتن تنها با استفاده از آسانسور امکان پذیر است. از بالای برج ایفل، ميتوانيد پاریس را بخصوص در شب عاشقانه تر ببينيد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • زهره دشتی
  نقدها:
  گزارش
  زيباترين برج فلزي دنيا
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  برج ایفل به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شه، این برج فلزی پربازدیدترین بنای جهان هم هست که طی دو سال و دو ماه توسط گوستاو ایفل و همکارانش ساخته شده. طی این سال ها برج همواره در دست مرمت بوده و هر ز گاهی برخی قطعات به کل عوض شده به طوری که می گن کل برج تا بحال چندبار به صورت کامل عوض شده.
  براي بالارفتن از برج، دو آسانسور مختلف سوار شديم و به نوك برج رسيديم. نماي شهر پاريس از بالاي برج ايفل واقعا زيبا و ديدني بود.
  شب ها راس ساعات مشخص برج چراغوني ميشه كه خيلي جذابه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نوا جمشیدی
  نقدها:
  گزارش
  برج ایفل غول فلزی
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  برج ایفل این غول فلزی، شاید مهمترین نماد ایفل است و هر ساله میلیون ها نفر را برای بازدید به پاریس می‌‌کشاند. این برج در کنار رود سن و در میدان شان دومارس قرار دارد و اکنون برای ورود به برج باید از یک محیط امنیتی و بازرسی های طولانی رد شوید. تا همین چند ماه پیش اطراف برج باز بود و به راحتی می‌‌توانستید در پارک کنار آن قدم بزنید. هر ساعتی از روز که بخواهید به بالای برج بروید و شهر را از آن بالا ببینید باید ساعت‌ها در صف کیلومتریِ آن بایستید و این موضوع کمی خسته کننده است. در بالای برج چند مکان تفریحی و رستوران هم وجود دارد که ظاهرا قیمت‌هایشان بسیار بالاست. یکی ازجذابیت‌های برج ایفل نورپردازیِ آن در شب است که هر یک ساعت یکبار چراغ‌های کل برج چشمک زن می شوند و به مدت چند دقیقه واقعا صحنه ی خیره کننده ای است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش
  برج ایفل- سمبل پاریس
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  نمی توان به پاریس رفت و ایفل را ندید، بدون اغراق یکی از مهمترین جاذبه های این شهر است، نماد و سمبل پاریس و مرتفع ترین بنای این شهر و پربازدید کننده ترین بنا در جهان می باشد
  این برج زیبا در سال 1889 توسط گوستاو ایفل برای نمایشگاه جهانی پاریس و به مناسبت یکصدمین سال انقلاب فرانسه در کنار رود سن و در یک فضای سبز عمومی بنا شده است.
  ارتفاع سازه 300 متر که با آنتن 24 متری در بالای برج 324 متر می شود،
  وزن کل برج 10100 تن که در آن 7300 تن فلز به کار رفته است. جالب اینکه رنگ این برج نیز به نام ایفل ثبت شده و برای تجدید رنگ آن که هر 7 سال تکرار می شود نیاز به 50 تن رنگ می باشد.
  مجسمه ایفل در بالای برج و نیز در پای برج قرار داده شده است.
  تعداد پله ها تا نوک برج به مرور زمان متغیر بوده ولی امروزه 1665 پله و یک نفس تازه شما را به بالای برج خواهد رساند.
  نزدیکترین ایستگاههای مترو برای رسیدن به این برج Bir Hakim و Champ de Tour Eiffel از خط RER C می باشد.
  در اطراف برج ابتدا مراقبت جیب ها کیف ها و وسایل خود باشید (البته این نکته را به کل پاریس هم می شود تعمیم داد) سرقت کنار برج بسیار زیاد اتفاق می افتد همچنین از دستفروشان و دوره گردها حذر کنید.
  این تازه اول راه است بعد رسیدن به پای برج ابتدا از ابهت و فضای آنجا لذت ببرید اگر قصد بازدید و بالارفتن برج را دارید سعه صدرتان را تقویت و خود را آماده انتظار کشیدن و عبور از صف های مختلف به شرح زیر بکنید.
  ورود به محوطه، خرید بلیط، آسانسور اول برای بالکن اول، آسانسور دوم برای آخرین بالکن و در برگشت هم آسانسورها
  در هر پایه یک آسانسورتعبیه شده که تا طبقه دوم می رود این فضا مسقف و دور تا دور آن با شیشه پوشانده شده است.با آسانسور بعدی در این طبقه می شود تا بالای برج رفت، از بالای برج چشم انداز زیبایی از کل پاریس مهمان چشم هایتان خواهد بود و تصویر پانورامای زیبایی از پاریس میتوان دید.
  علاوه بر بازدید این برج در روز توصیه می کنم در هنگام غروب و شب هم ملاقات با این جاذبه خاص را از دست ندهید، نورافشانی های زیبای این برج و چراغ های چشمک زن جلوه خاصی به آن در شب هنگام می دهد.
  پیشنهاد می کنم برای عکاسی از برج بعد از عبور از پل واقع بر رود سن در مجاورت برج ایفل به پارک Jardin Du Trocodero که به آب نماهای زیبایش شهره است رفته و در انتهای همین پارک بعد از بالارفتن تعدادی پله در تراس جلوی موزه ملی دریایی از فضای مناسب و مشرف به برج جهت عکاسی استفاده کنید.
  جمعیت در اطراف برج موج می زند در پای برج و پارک کنار آن دسته دسته افراد نشسته و از زیبایی های آن فضا لذت می برند، ماشین های لوکس به صورت ساعتی در اطراف برج اجاره داده می شوند دستفروشان جهت فروش سمبل ها و اجناس خود از هیچ کاری فروگذار نمی کنند، شهر بازی کوچک و کیوسک های محدود با کاربری سوپر مارکت و فروشگاه و رستوران هم در اطراف برج مشاهده می شود.
  توصیه می کنم از کروز روی رودخانه سن که یکی از ایستگاههای آن در کنار برج ایفل هست حتما استفاده کنید و خیلی از جاذبه های پاریس مجاور رود سن و مهمترین آن برج ایفل را از روی قایق هم نظاره کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: