Close
رستوران

بازار سنتی چابهار (بلک ها)

Chabahar markets

2942-nhwpsGQolOKkPJXMi5z1.jpeg
بازار سنتی چابهار (2).jpg
بازار سنتی چابهار (1).jpg
بازار سنتی چابهار (4).jpg
بازار سنتی چابهار (3).jpg
بازار سنتی چابهار (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

مجتمع ها و بازارهای بزرگ خرید چابهار، اغلب در محدوده منطقه آزاد چابهار قرار دارند، اما قابل مقایسه با مراکز خرید و بازارهای مناطق آزاد قشم و کیش نیستند و کالاهای عرضه شده در این بازارها از کیفیت به مراتب نازل تری برخوردارن. یک بازار قدیمی و تعدادی پاساژ هم در بافت شهر وجود داره که بسیار شبیه بازارهای سنتی سایر شهرهاست و در آن ها صنایع دستی مثل سوزن دوزی و لوازم مورد نیاز آن، پارچه های مناسب برای لباس های هندی و پاکستانی،مست کاموای کیلویی و اقلامی نظیر این ها عرضه می شه.

نوع جاذبه:
 • اماکن دیدنی
 • مراکز خرید
 • بازارهای خیابانی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند سمیه ترکمان
  نقدها:
  گزارش
  بازار سنتی چابهار
  توصیه شده توسط کاربر

  همیشه بازار سنتی شهر یکی از قسمتهای جذاب و دیدنی سفر هر توریستی اصولا خانم ها هست که بازار سنتی چابهار هم از این قاعده قطعا جدا نیست. ولی کل جذابیت این بازار ساده بودن در عین حال رنگی بودن اجناس و خوراکی‌ها محلی و رفت و آمد و دیدن ساکنین و افراد محلی منطقه هست که جذابیت دیدن این بازار و دو چندان میکنه . از همه مهمتر ساده زیستن و صداقت کسبه بازار هست . راه رفتن بین این مردم خونگرم و مهربون و بوی غذاهای محلی بیشتر از هرچیز دل آدم رو میبره. من شخصا وقتی تو این بازار قدم بین افراد بومی قدم میزدم در حالیکه با هاشون صحبت میکردم خیلی احساس خوبی داشتم . اصلا همین سادگی و خالی بودن از هر تجملی جذابیت این جاذبه برای هر توریستی دوچندان میکنه . تجربه ای که شاید من خودم شخصا تو هیچ سفری نداشتم. .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند نیما علایی
  نقدها:
  گزارش
  بازار سنتي چابهار
  توصیه شده توسط کاربر

  اين بازار در بلوار امام خميني قرار داره.
  بازار سنتي چابهار محل فروش انواع لباس هاي سنتي، ادويه جات، غذاها و شيريني هاي خيابوني و محلي، انواع ميوه ها، دست فروش ها و غرفه هاي زيادي هست.
  همبرهاي پاكستاني كنار خيابون رو ديديم كه بيشتر شبيه به كوكو سيب زميني بود.
  تو اين بازار بيشتر افراد بومي بودن، براي من جالب بود كه اينجا همه زنان و مردان لباس محليشون رو پوشيده بودن و خبري از لباس هاي معمولي نبود.
  براي كسايي كه دوست دارند با فرهنگ مردم اون شهر، نحوه خريد هاي روزانه شون، اشنا بشن، جاي خوبي هست.
  اگر زمان كافي براي گشت و گزار داشته باشيد، تو اين سه لاين موازي بازار سنتي، ميتونيد ساعت ها زمان بذاريد و از هر غرفه و مغازه سنتي كه مختص سيستان و بلوچستان هست، ديدن كنيد.
  مردم اينجا از ديدن مهمان هاي شهرشون خوشحال بودن و هر از چند گاهي ميومدن و بامون صحبت ميكردن و از مشكلات شهرشون و خوشحاليشون از ورود گردشگرها ميگفتن.
  با توجه به اينكه اون روز جاهاي زيادي رو ديده بوديم و حسابي خسته بوديم، من ترجيح ميدادم كه وقتم رو جاي ديگه اي، سپري كنم.
  خيلي گذرا از بازار ديدن كرديم، بعد از نيم ساعت،ماشين گرفتيم و به سمت منطقه ازاد رفتيم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند علی عباسی
  نقدها:
  گزارش
  جایی برای خرید ادویه!
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام به همه دوستان اهل سفر

  چابهار را می توان به عنوان یکی از بهشت های ادویه ایران محسوب کرد. اگه گذرتون به این شهر افتاده باشه، قطعا میدونید که یکی از غذاهای معروف این شهر بریونی می باشد. اما همین غذا که برای خیلی ها دلرباست، ادویه مخصوصی هم به نام ادویه بریونی دارد که می توان از این شهر تهیه کرد. به نظرم بازار سنتی چابهار قطعا ارزش بازدید را دارد، نه صرفا برای خرید ادویه. بلکه برای دیدن ، بلکه برای شنیدن و حتی برای خریدن. فلافل، غذاهای محلی، و حتی لباس محلی را می توان از این بازار در کنار ادویه جات محلی تهیه کرد. بازدید از این بازار رو به همه دوستان پیشنهاد میکنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند زهره دشتی
  نقدها:
  گزارش
  بازاري متفاوت از همه مراكز خريد
  توصیه شده توسط کاربر

  در همه شهرها در كنار مراكز خريد و پاساژها، بازارهاي سنتي با سبك و فضايي متفاوت وجود دارند. چابهار هم از اين قاعده مستثني نيست. بازار سنتي چابهار با مغازه هاي فروش ادويه، پارچه هاي رنگارنگ و نخ هاي سوزن دوزي رنگي رنگي خاص و جذابه.
  اين وسط غذاهاي خيابواني مثل فلافل و همبرگر هندي و چرخي هاي فروش ميوه هاي استوايي هم اضافه كنين
  بازار سنتي چابهار اصلا قابل مقايسه با بازارهايي مثل وكيل شيراز يا گنجعليخان كرمان نيست ولي جذابيت خودش رو داره و ديدنش خالي از لطف نيست. مخصوصا كه چابهار بهترين ادويه ها در ايران رو داره و بهترين جا براي خريد اونها همين جاس.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند nazarian
  نقدها:
  گزارش
  بازار سنتی چابهار
  توصیه شده توسط کاربر

  در شهر چابهار یکی از مکانهایی که دیدنش جذاب است و توصیه می شود بازار سنتی آن می باشد که به بازار مادر بزرگها نیز مشهور است . در این بازار می توان انواع و اقسام غذاهای سنتی ، شیرینی های محلی ، میوه جات ، صنایع دستی ، ادویه جات ، لباس های محلی و ... را مشاهده کرد . می توان با مردم به گفتگو پرداخت و از شنیدن لهحه های شیرین بلوچی لذت برد . می توان چابهار واقعی را در این بازار دید و از غذاهای خیابانی و شیرینی های محلی آنها چشید و با ذائقه غذایی ، لباسهای محلی و رسم و رسومات و فرهنگ آنها تا اندزه ای آشنا شد و بیشتر به خونگرمی و مهمان نوازی آنها پی برد .‌ بازار سنتی چابهار در بلوار امام خمینی واقع شده و شامل سه راسته بازار موازی است که چندان هم طولانی نیست و در آخر به خیابان دیگری منتهی می شود .‌ در این بازار می توان سوغاتیهایی مانند انواع ادویه ، لباس سنتی ، پارچه های خوش رنگ ، شیرینی سنتی ، دست بند و پیشانی بندهای زیبا، میوه محلی زیتون که خوش عطر هم می باشد و ...را خریداری نمود . از هتل لاله که محل اقامت ما بود با تاکسی ۵ دقیقه راه بود . غذاهای خیابانی مانند : سمبوسه ، فلافل ، برگر هندی و ... نیز در این مکان عرضه می شود .
  #چابهار _چهار_فصل #دورهمی _ لست سکند
  #آژانس_ لیپارگشت_ نوین

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Nedajrg
  نقدها:
  گزارش
  بازار سنتي
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاذبه هایی که در بازدید از هر شهری نباید فراموش شود به نظرم بازار سنتی هر شهری است. با ورود به بازارهای سنتی می توانید زندگی مردم بومی و فرهنگ خرید آنها را مشاهده کنید. ما بازدید کوتاهی از بازار سنتی چابهار داشتیم. بازاری که در آن پر بود از مغازه های فروش نخهای رنگی، پارچه های تریکو، لباسهای محلی سوزن دوزی شده، انواع ادویه و توتون و تنباکو. به سفارش یکی از دوستان وارد یک مغازه ادویه فروشی شدیم و ناگهان در محاصره بوهای تند ادویه ها قرار گرفتیم. تا زمانی که ادویه ها را بخریم و خارج شویم کلی عطسه کردیم. در این بازار دکه های مخصوص شیرینی، همبرگر هندی و آبمیوه هم بود که متاسفانه به دلیل سیری و عجله ای که داشتیم سریع از این بخشها گذر کردیم. زمان کمی را در بازار محلی صرف کردیم ولی به نظرم جا دارد کمی با حوصله تر و وقت بیشتری به دیدن این جاذبه زیبا رفت.
  #چابهارچهارفصل

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Reza
  نقدها:
  گزارش
  بازار سنتی بلوکان (مادربزرگان)
  توصیه شده توسط کاربر

  سلام. این بازار مابین خیابان امام خمینی و خیابان دریا واقع شده است. بازار نسبتا بزرگ با انواع و اقسام اجناس محلی و غیر محلی هستش. انواع پارچه، زیورآلات، شال و روسری، مواد آرایشی و بهداشتی، ادویه های بومی، شیرینیهای محلی و موارد بسیاری دیگر در این بازار یافت میشوند. بازار لاینهای زیادی داره که اگر حواستان را خوب جمع نکنید ممکنه گم بشید داخلش. شاید به جز ادویه و شیرینهای محلی و همچنین لباسهای محلی مورد خاصی که مخصوص این شهرستان باشه داخل بازارش مشاهده نکنید. اما در کل بازار سنتی هر شهر تا حدودی بیانگر فرهنگ مردم اون شهر هستش و بازدید از این بازار رو بهتون پیشنهاد می کنم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  بازار سنتی بلوکان چابهار
  توصیه شده توسط کاربر

  بازار سنتی شهر چابهار در مرکز شهر، پرترددترین قسمت شهر محسوب میشه، این بازار از سه راسته موازی هم شکل گرفته که هرسه در انتها به یک خیابان میرسند.نام دیگر این بازار سنتی بلوکان(مادربزرگان) یا بی بی بازار هست و قسمت کوچکی از بازار هم بازار زرگران نام دارد.ورودی راسته ها بسیار شلوغ و پر از موتورهایی هست که لبه پیاده رو پارک شده، راسته ها خیلی طولانی نیستن و با یه پیاده روی کمتر از ده دقیقه ای در هر راسته به خیابان پشتی بازار میرسید. در مسیر بیشترین چیزی که نظرها رو جلب میکنه، لباسهای رنگارنگ و پر از نقش و نگار سنتی منطقه هست که هم نوع سوزن دوزی و دست سوزش با قیمت بالا موجوده و هم نوعی که با گلدوزی دوخته شدن و قیمت مناسبتری دارن.دکه هایی که کلاف نخهای رنگی میفروشن هم از جاذبه های رنگی این بازار سنتی هست.اکثر مراجعین به این بازار ساکنین و بومیان منطقه هستند که بهترین مکان برای آشنایی با فرهنگ، سبک زندگی و پوشش شهر چابهاره، مغازه هایی که نظرم رو خیلی جلب کرد و تعدادشون هم کم نبود، بدلیجات فروشی با ویترینهای بزرگ و تنوع فراوان بود. تعدادی مغازه هم قالبهایی آماده از طرح های مختلف برای چاپ روی پارچه میفروختن که احتمالا برای طرح اولیه نقشهای سوزن دوزی استفاده میشن.خیاطی هایی هم که کار گلدوزی روی پارچه انجام میدن کم نیستن و با عنوان گلدوزی روی تابلو معرفی شدند.در خیابانی که این راسته ها بهش میرسن، تعدادی فروشگاه ادویه فروشیه که بهشت ادویه دوستان هست ادویه ها هم به صورت بسته بندی و هم به صورت باز و وزنی به فروش میرسن. در قسمتهای مختلف بازار دکه های کوچکی که اغذیه میفروشن و همینطور انواع میوه و نوشیدنی طبیعی میبینید. در روبروی ورودی این بازار سنتی ، آنطرف خیابان اصلی بازاری به نام بازار فجر که به دکه بازار معروفه هم وجود داره که انواع نیازهای روزمره رو تامین میکنه. ساعت پایان کار بازار ساعت شش عصر و روزهای تعطیل بسته هست، پس بهتره طوری برنامه ریزی کنید که قبل از تعطیلی در بازار باشید. #دورهمی_لست_سکند #لیپارگشت #آژانس_لیپارگشت_نوین #چابهارچهارفصل #چابهار #بازار

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • گزارش
  بازاری با بوی ادویه
  توصیه شده توسط کاربر

  بازار سنتی چابهار در خیابان امام خمینی و تقریبا در مرکز شهرروبروی بانک ملی واقع شده است.دارای چند راسته بوده و انواع و اقسام اجناس مورد لزوم مردم چابهار را میتوان در این بازار یافت.در واقع بازارها علاوه برمحل عرضه انواع مایحتاج مورد نیاز مردم، محلی برای آشنائی با فرهنگها و آداب و رسوم مردم محلی است‌.انواع پارچه های خوش رنگ در مغازه های پارچه فروشی، انواع ادویه های تازه و با کیفیت در چند مغازه معروف ادویه فروشی، غذاها و شیرینی های خیابانی ، لباسهای بومی و محلی، موز های تولیدی اطراف چابها، صنایع دستی مختص چابهار از نکات بسیار جذاب برای توریستها محسوب میشود.دیدن این بازار با انواع فروشگاهها و جنسها که همه برای گردشگرها تازگی داره رو توصیه میکنم.
  #چابهارچهارفصل
  #دورهمی_لست_سکند
  #آژانس_لیپار_گشت_نوین

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند فاطمه فراهانی
  نقدها:
  گزارش
  بازار محلی چابهار
  توصیه شده توسط کاربر

  بازار سنتی چابهار در قسمت محلی و سنتی چابهار قرار داره. این بازار در واقع برای مردم محلی هست و تقریبا گردشگر کمی اینجا میبینید. اجناس بازار به شدت متنوع هست و قیمتها هم نسبتا مناسب هست. لباسهای محلی و سوزن دوزی شده بلوچ اگر بخوایید بخرید اینجا خیلی تنوع داره و بسیار هم زیبا هستند.
  نکته جذاب این بار خوراکی ها و غذاهای خیابونیش هست. یه نوع ساندویچ هندی روی دکه ها همون لحظه جلوی چشمتون درست میکنن و با قیمت خیلی کم بهتون میدن (حدودا ۵ تومن). فلافل، سمبوسه و یه نوع نون افغانستانی و کلی خوراکی عجیب و روغنی که میتونید توی این بازار تست کنید. البته اگر به طعمها و ادویه های اسیایی علاقه دارید وگرنه ریسک نکنید. مثلا سمبوسه ای که من خریدم به شدت تند و با سمبوسه های که خوردم کاملا متفاوت بود.
  ابمیوه های تازه به خصوص اب موز و انبه هر قسمت بازار قابل دسترس هست و میتوتید با قیمت ۱۵۰۰ تومن یه لیوان بزرگ اب موز و انبه بخورید. یه سری دست فروش هم هستن که میوه های استوایی میفروشن که خوب من اسمهاشون رو فراموش کردم. ادویه های جنوبی و اسیایی هم اگر بخواهید این بازار به شدت بهتون چشمک میزنه

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: