Close
رستوران

پانتیون (پانتئون)

Pantheon

3739-WJ9jaYSjZO5Hng0x5Dq7.jpeg
3739-uN69rurvObQU17K7ULiY.jpeg
Pantheon (2).JPG
Pantheon (3).JPG
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

پانتیون یا پانتئون یکی از مهمترین بناهای تاریخی از دوران آگوستوس روم است. بنایی دیدنی با سنگ های مرمر و فضایی باشکوه که هر کسی را تخت تاثیر قرار می دهد. بنای پانتیون به 7 الهه آسمانی اختصاص داده شده است.

نوع جاذبه:
 • کلیسا

نقد و بررسی پانتیون (پانتئون)


امتیاز این جاذبه :
 • کاربر لست سکند پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش

  این کلیسا که در زمان روم باستان یک معبد بوده، در محل معبدی قدیمی تر (معبد مارکوس آگریپا) که زمانی در آتش سوخته بود، بنا شده است. زمانی که هادریان این بنای کنونی را به پایان رساند هیچ کتیبه ای از معبد جدید قرار نداد و تنها کتیبه باقی مانده از معبد پیشین در آن حفظ شد و به همین دلیل زمان دقیق اتمام ساخت این معبد در دست نیست. در قسمت بیرونی هشت ستون بلند در ردیف اول و دو دسته چهارتایی در پشت آنها قرار گرفته است. از درهای عظیم آن که وارد شوید با گنبدی روبرو میگردید که با وجود گذشت 2000 هزار سال از ساخت آن همچنان بزرگترین گنبد غیر آهنی جهان به حساب میآید و چشمها را به خود خیره میکند. از قرن هفتم میلادی پانتئون به عنوان کلیسا و اختصاص داده شده به St. Mary and the Martyrs زیر نظر سازمان میراث فرهتگی ایتالیا فعالیت میکند و ورودی آن رایگان می باشد. پانتئون در حال حاضر یکی از برترین جاذبه های گردشگری رم می باشد و در زمان بازدید ما رتبه دوم را بین سایر جاذبه های شهر در وبسایت تریپ ادوایزر داشت.


  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Mr NvB
  نقدها:
  گزارش
  پانتئون
  توصیه شده توسط کاربر

  پانتئون (Pantheon) روزگاري در اين معبد قديمي ، از خدايان روم باستان نگهداري مي شد .
  اين معبد باستاني ، بعد ها تبديل به كليسا شد .
  در مقابل این معبد دوار بنایی مستطیلی با 12 ستون ( 8 ستون ردیف جلو و 4 ستون در ردیف عقب ) قرار دارد که به نظر می رسد بعدها به این بنا اضافه شده است زیرا تناسبی با بنای دوار پشت آن ندارد.
  گنبد بتن پانتئون، بزرگترین گنبد بتن دنیاست و جزوی از شگفتی های دنیای معماری است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سمیه ترکمان
  نقدها:
  گزارش
  پانتئون
  توصیه شده توسط کاربر

  پانتئون رم یکی از جاها و بناهای مهم ودیدنی رم محسوب میشه و اولین معبدی هست که برای تمام خدایان درست بشه . یکی از دلایلی که این معبد خیلی مهم هست بخاطر اینکه از روزی که ساخته شده دست نخورده مونده و در طول جنگهای مختلف خوشبختانه هیچ آسیبی بهش نرسیده . پانتئون در زبان یونانی یعنی احترام به تمام خدایان .این معبد معماری فوق العاده زیبایی داره و معبد این بنا یکی از معروفترین گنبدها محسوب میشه .به جرات میگم وقتی جلوی پانتیون میرسین امکان نداره تحت تاثیر اون ستونهای بلند جلوی معبد قرار نگیرین. اصلا اون ستونها خود به خود ابهت این جاذبه رو چند برابر میکنه و در ضمن یک حوض زیبا جلوی پانتیون هست که جذابیت این جاذبه رو چندان میکنه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Tina Azimi
  نقدها:
  گزارش

  با پیاده روی در کوچه پس کوچه های رم، به فاصله کمی از میدان ناوونا و فواره تروی، بنای عظیم و پرهیبت پانتئون قرار گرفته. البته ما از مسیر خیلی دورتر یعنی از کلوسئوم تا اینجا پیاده روی کردیم و در کل، تقریبا از هر منطقه دیدنی رم، می توان به پانتئون که تقریبا در مرکز شهر قرار گرفته رسید.

  باور اینکه این مکان بیشتر از 2000 سال پیش ساخته شده واقعا سخت است. از آنجایی که کل بنا سنگی است، نسبتا سالم مانده. گنبد پانتئون یکی از بزرگترین گنبدهای جهان است. همچنین دایره ای بودن کل فضا و نور طبیعی که فقط از یک سوراخ بالای گنبد وارد می شد، حس و حال خاصی به آن داده بود.
  بازدید از پانتئون رایگان است و معمولا تا قبل از غروب می توان وارد آن شد. اکثر توریست ها چند دقیقه ای تحت تاثیر فضای خاص پانتئون، روی صندلی ها می نشستند و فقط به سقف خیره می شدند. رو به روی پانتئون معمولا شلوغ و پرهیاهوست و موزیسین ها و خواننده های مختلفی مشغول هستند و کافه های متعددی هم برای انتخاب کردن وجود دارند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند Hossein
  نقدها:
  گزارش
  بتکده و کلیسا
  توصیه شده توسط کاربر

  باور نکردنی است که ۲۰۰۰ سال از عمر این بنا می‌گذرد. تاریخش را ندانید، فکر می‌کنید حداکثر ۱۰۰ یا ۲۰۰ ساله است.
  بتکده‌ای است که کلیسا شده و عجب که فضایش از فضای واتیکان معنوی‌تر است.
  بلیط ورودی ندارد؛ اما ساعت بازدیدش محدود است و مخصوصا عصرها، زود تعطیل می‌شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند سعید عسکریان
  نقدها:
  گزارش
  پانتئون، بزرگ و باشکوه
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از پرآوازه ترین و پرنفوذترین بناها در تاریخ معماری و از شاخص ترین بناها در رم است یکی از بزرگترین گنبدهای جهان که در سال 125 میلادی ساخته شد به عبارتی تقریبا 2000 سال قدمت دارد و از رم باستان برجای مانده است، ساختمانی گرد و گنبددار است که در جلوی آن رواق مستطیلی ساخته شده است به نظر این رواق با ساختمان اصلی کمی نامتجانس استو با ساختار گرد و اولیه آن تناسب ندارد و احتمالا بعدا به آن اضافه شده است

  گنبد بزرگ آن با قطر 43 مترمی باشد فاصله بالاترین نقطه گنبد از زمین هم 43 متر است، سوراخی در سقف گنبد تعبیه شده که نور معبد را تامین می کند به آن سوراخ (چشم بزرگ) می گویند. ستون های بنا نیز بزرگ و یک تکه است.
  کاربری آن در قدیم تالار اجتماعات بود و در اطراف آن حجره های کوچکی با فضای خصوصی تری وجود داشت.
  مقبره رافائل (نقاش) و همسرش و بعضی پادشاهان رم در این معبد است.
  در مقابل پانتئون فواره ای قرار دارد که مکان مناسبی برای نشستن و تجمع توریست ها و لذت بردن از فضای خاص آن است.
  معبد هادریان هم در نزدیکی پانتئون قرار دارد.
  ورود به این جاذبه رم رایگان است. ساعات بازدید همه روزه به جز یکشنبه از 8.5 تا 19.5 و یکشنبه ها 9 الی 18 می باشد.
  از نظر موقعیت در نزدیکی میدان ناوونا piazza navonaقرار دارد که با پیاده روی 5 دقیقه ای به آن دسترسی خواهید داشت از اواسط خیابان دل کورسو و از طریق خیابان via del seminario هم دسترسی دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: