Close
رستوران

جزیره ناز

Naaz Island

4068-sSP9TghemXYcAe7tENGd.jpeg
Naaz Island (2).jpg
Naaz Island (1).jpg
Naaz Island (4).jpg
Naaz Island (3).jpg
Naaz Island (5).jpg
Naaz Island (6).jpg
Naaz Island (7).jpg
Naaz Island (8).jpg
Naaz Island (9).jpg
Naaz Island (10).jpg
Naaz Island (11).jpg
Naaz Island (12).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

در نزدیکی سواحل شرقی جزیره قشم جزیره زیبایی وجود داردبه نام " ناز" که از ساحل در حدود یک کیلومتر فاصله دارد. مساحت این جزیره سه هکتار است و دیواره های صخره ی به ارتفاع ۵ تا ۱۰ متر اطراف آن را پوشانده . این جزیره ساحل ماسه ای ندارد و کلا مسطح و سنگی است. هنگام جزر یک مسیر باریک این جزیره را برای مدت کوتاهی به قشم متصل می کند.

نوع جاذبه:
 • جاذبه طبیعت

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  جزیره‌های صخره‌ای ناز
  توصیه شده توسط کاربر

  اولین باری که اسم این جزیره ها و تحت تاثیر قرار گرفتن اونا توسط جزر و مد دریا را دیدم، در سریال پایتخت بود که خانواده نقی معمولی ماشین را در خشکی پارک کردند و رفتند و وقتی برگشتند با ماشین زیر آب رفته مواجه شدند! جزایر ناز دو جزیره کوچک صخره ای در ساحل جنوبی قشم هستند که به نوعی بخشی از جزیره قشم هستند و شاید نتوان آنها را جزیره مستقل حساب کرد. فاصله این جزایر تا ساحل قشم حدود یک کیلومتر است و در هنگام جزر و عقب نشینی آب دریا، جزیره ها در واقع به قشم می چسبند و یک راه خشکی بین قشم و ناز ایجاد می شود. این جزایر کوچک خالی از سکنه است و فقط از نظر گردشگری اهمیت دارد. چشم انداز جزایر از ساحل قشم نیز زیباست و در ساحل ورزش ها و تفریحات آبی و چیزهایی مثل شترسواری و ... را می توان دید. ورود به این جزیره ها هم در هر زمانی از روز امکان پذیر نیست و ساعات جزر و مد در فصول مختلف متفاوت است. بنابراین قبل از رفتن به این منطقه باید از ساعات جزر و مد اطلاع پیدا کنید. در مورد علت نامگذاری این جزایر به ناز هم گفته می شود چون این جزایر به نوعی برای پیوستن دائمی به جزیره قشم ناز می کنند و در ساعاتی از روز به جزیره اصلی می پیوندند و سپس جدا می شوند، به این نام معروف شده اند!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • طلوع کوچک
  نقدها:
  گزارش
  جزیزه ای خاص در نزدیکی قشم
  توصیه شده توسط کاربر

  با شنیدن اسم این جزیره آدم وسوسه میشه که این مکان ببینه، چرا این اسم رو داره؟! مگه چه شکلیه؟!
  جزیره ای که در ۲۷ کیلومتری از جزیره قشم قرار گرفته و تنها راه ارتباطی بین این دو زمانیست که جزر بشه و آب دریا پایین بره تا شنها پل ارتباطی این دو جزیره بشن و بشه به جزیره ناز رفت، جزیره ای که دارای خرچنگ و صدف های زیباییه، امکانات پارکینگ و سرویس بهداشتی و شتر سواری و پاراگلایدر سواری رو داره اما رستوران و ...نه و همه توریست ها برای ساعتی به این حزیره سری میزنند.
  #جزیره_ناز #سفرباطلوع #قشم

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  جزایر ناز
  توصیه شده توسط کاربر

  جزایر ناز یکی از جاذبه های قشم میباشند که در هنگام مد مسیر دسترسی به انها مسدود شده و ساحل را اب فرا میگیرد و در هنگام جزر اب دریا پایین رفته و میتوان تا جزایر پیاده رفت. حتما سعی کنید برای دیدن این جزایر در هنگام جزر در این محل باشید. ساحل حال و هوای خوبی دارد. تفریحات ساحلی اندکی و همچنین امکان شترسواری در ساحل فراهم است. ما پیاده تا اولین جزیره رفتیم که حس خوب و به یادماندنی داشت. جزایر ناز -البته در هنگام جزر_ یکی از دیدنیهای جذاب قشم است که نباید از دست داد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ناصر Nassaj2011
  نقدها:
  گزارش
  جزیره زیبای ناز
  توصیه شده توسط کاربر

  جزیره یا جزایر ناز چند صخره بسیار بزرگ هستند که در میان خلیج فارس قرار گرفته اند. مهم ترین نکته که این جزایر را بسیار معروف کرده، قطع شدن دسترسی به جزیره با ماشین و پیاده در هنگام مد آب است. و طی روز هنگام جزر و فرونشستن آب امکان نزدیک شدن به جزیره بصورت پیاده و با ماشین فراهم میشه. در ساحل کناری جزایر هم امکان شترسواری و اسب سواری و نوعی از پاراسیلینگ از پشت ماشین سافاری? هم هست.
  در عکس اول جزایر رو هنگامی که آب در حالت بالا امده هست میبینید، و در عکس های بعدی وقتی که آب فروکش کرده و راه دسترسی به جزیره باز هست قابل مشاهده هست.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Amin
  نقدها:
  گزارش
  جزایر ناز
  توصیه شده توسط کاربر

  جزایر ناز درنزدیکی سواحل شرقی قشم قرار دارد و از ساحل حدود یک کیلومتر فاصله دارد. مساحت این جزایر در حدود 3هکتار است. و دیواره های صخره ای به ارتفاع 5تا10متر اطراف آن را فرا گرفته است. این جزایر فاقد سواحل شنی است.جزایر ناز شامل 3جزیره بسیار کوچک هستند که در زمان جزر از راه خشکی به یکی راه دارد و در زمان مد،بصورت جزیره است.در این جزایر انواع تفریحات از قبیل پاراگلایدر، جت اسکی و تر سواری و... نیز دیده میشود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Samin
  نقدها:
  گزارش
  جزایر ناز قشم
  توصیه شده توسط کاربر

  در بخش جنوبی جزیره قشم، دو جزیره زیبا با شرایط منحصر به فرد وجود داشته که با نام جزایر ناز شناخته می شوند.
  این جزایر در فاصله اندکی از ساحل جزیره قشم قرار داشته به نوعی که به آن وصل بوده و در هنگام جزر وصل ساحل شده و در هنگام مد به شکل جزیره ای در آمده و از اسحل جدا می شوند.
  جزایر ناز از ژوئوپارک های قشم بوده که شهرت جهانی داشته و به عنوان یکی از جزایر هفتگانه قشم به شمار می آیند.
  جزایر ناز با حدود ۳ هکتار وسعت به عنوان دو جزیره کوچک اما دیدنی در جزیره کیش به شمار آمده که یک سوی آن همواره در آب بوده و سوی دیگر آن با جزر و مد آب زمانی در درون آب بوده و گاهی نیز به ساحل وصل می شود.

  نکته قابل توجه و منحصر به فرد در خصوص سفر به این جزایر این موضوع است که برای رفتن به جزیره های ناز در تمام طول روز نمی توان اقدام کرده و تنها زمانی که آب خلیج فارس فروکش کرده باشد امکان سفر به آن وجود دارد.
  حتی برای رسیدن به این جزایر در هنگامی جزر می توان بر روی آب دریا پیاده روی کرده و با سپری کردن یک کیلومتر از مسیر و راه رفتن بر روی آب دریا به جزایر ناز می رسید.
  جزایر ناز برای خود اهالی بومی قشم هم بسیار با اهمیت و با ارزش است و اکثر محلی ها برای تفریح یا سیزده به در این محل می آیند.
  به دلیل اینکه ما ماشین نداشتیم و مجبور شدیم با تور به دیدن قشم برویم زمان مد به جزیره رسیدیم.
  پبشنعاد من برای اینکه شگفتی جزیره را بیشتر ببینید این است که هم هنگام مد و هم هنگام جزر به این جزایر سری بزنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mostafa
  نقدها:
  گزارش
  جزایرناز
  توصیه شده توسط کاربر

  جزایر ناز با تمام ساحل هایی که تا به حال دیده اید تفاوت دارد، اینجا هنگام جزر، باریکه‌ای از شن‌های درخشان، سه صخره‌ بیرون آمده از آب را به قشم وصل می‌کنند. این جزایر را محلی‌ها دو کَردَه می‌نامند و در نقشه‌ها به نام جزایر ناز ثبت شده‌اند و با همین نام نیز برای گردشگران شناخته‌ شده هستند. در زمان جزر با پس‌روى کامل آب دریا، براى مدت کوتاهى، باریکه‌اى از خشکى جزیره ناز را به ساحل قشم وصل مى‌کند. هرچند زمان این اتفاق کوتاه است، اما در همین مدت مسافران با ورود به جزایر ناز می توانند از بالای ارتفاعات، تنگه هرمز، جزیره لارک را تماشا کنند.
  جالب است بدانید که جزایر ناز جزو ژئوپارک جهانی قشم و یکی از عجایب هفتگانه این جزیره به شمار می روند. به گفته بسیاری از کارشناسان این منطقه در گذشته محلی برای استراحت ماهی گیران بوده است. در جزایر ناز به جز دست‌ فروشان هیچ مغازه یا امکانات رفاهی روی خود جزایر وجود ندارد. اما همان نزدیکی در حاشیه پارکینگ، امکانات ابتدایی برای رفاه بازدیدکنندگان برقرار می باشد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • شکوفه.
  نقدها:
  گزارش
  جزایر ناز قشم
  توصیه شده توسط کاربر

  جزایر ناز یکی ازعجایب هفتگانه قشم است و در فاصله ۳۲ کیلومتری شهر قشم قرار گرفته است.چیزی که آنرا از بقیه جزایر متفاوت کرده این است که در ساعات خاصی از شبانه روز بر اساس جذر آب،باریکه ای خشکی باعث اتصال این جزایر به ساحل میشود و میتوان بدون اینکه۴ خیس شوید قدم زنان فاصله ۱کیلومتری ساحل تا جزایر را طی کنید و هنگام مد آب بالا آمده و کاملا این فاصله در زیر آب فرو میرود(مثل فیلم پایتخت ۲).هنگام بازدید از جزایر ناز میتوانید از تفریحات هوایی یا تفریحاتی چون شتر سواری یا استفاده از نقش حنا لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  ساحل ناز
  توصیه شده توسط کاربر

  در ساحل جنوب شرقی جزیره قشم، جایی در مسیر جاده ساحلی جنوبی و نرسیده به اسکله ساحلی روستای سوزا، توقف کنید. اینجا جایی است که می‌توان دل به دریا زد و از غرق شدن نترسید. روی آب راه رفتن یک زمانی معجزه حساب می‌شد. باورتان نمی‌شود اما جایی در حاشیه خلیج فارس هست که می‌توانید روی آب راه بروید. درواقع در دریا پیاده‌روی کنید. از این هم بیشتر، می‌توانید در دریا آفرودسواری کنید یا اسب‌سواری شاید هم شتر سواری! عجله نکنید. هر زمانی نمی‌شود این جاذبه را دید. این جزیره‌های کوچک مثل اسم‌شان ناز دارند. وقتی دریا نازشان را می‌کشد آنها از زیر آب بیرون می‌آیند تا این تجربه عجیب را برای‌تان رقم بزنند. پس برای دیدن‌شان تا جزر دریا و پایین رفتن آب باید صبر کرد. #ساحل_ناز #قشمگردی

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  جزایر ناز
  توصیه شده توسط کاربر

  جزایر ناز در ساحل جنوب شرقی جزیره قشم، جایی در مسیر جاده ساحلی جنوبی و نرسیده به اسکله ساحلی روستای سوزا قرار گرفته. جزایر ناز با تمام ساحل هایی که تا به حال دیده اید تفاوت دارد، اینجا هنگام جزر، باریکه‌ای از شن‌های درخشان، سه صخره‌ بیرون آمده از آب را به قشم وصل می‌کنند. این جزایر را محلی‌ها دو کَردَه می‌نامند و در نقشه‌ها به نام جزایر ناز ثبت شده‌اند. در زمان جزر با پس‌روى کامل آب دریا، براى مدت کوتاهى، باریکه‌اى از خشکى جزیره ناز را به ساحل قشم وصل مى‌کند. هرچند زمان این اتفاق کوتاه است، اما در همین مدت مسافران با ورود به جزایر ناز می توانند از بالای ارتفاعات، تنگه هرمز، جزیره لارک را تماشا کنند. جزایر ناز جزو ژئوپارک جهانی قشم و یکی از عجایب هفتگانه این جزیره به شمار می روند. در جزایر ناز به جز دست‌ فروشان هیچ مغازه یا امکانات رفاهی روی خود جزایر وجود ندارد. ما قبل از رفتن به این مکان سایت ماهیگیری را چک کردیم که مطین شویم در زمان جزر و پایین بودن آب آنجا باشیم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش

  جزایر ناز که در حدود 35 کیلومتری جنوب شهر و جزیره قشم قرار دارند, یکی ازمکان های جالب برای دیدن جزر و مد دریا است !
  خود جزایر سواحل سنگی و آب بسیار زلال و زیبا و شفافی دارند. اگر در زمستان اینجا بیایید هوایی مطبوع و نسیمی عالی در انتظارتان است.
  فقط ! باید زمان رفت و برگشت را از محلی ها و راهنماهای محلی بپرسید که اونجا گیر نوفتید و مجبور نشید تا جزر دوباره آب منتظر بمانید برای برگشت !!
  تفریحات آبی و شتو سواری و این دست تفریحات هم در اطراف و ساحل جزیره ها وجود داره.
  ورودی و هزینه ای نیز برای بازدید از اینجا پرداخت نخواهید کرد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • S J
  نقدها:
  گزارش
  شتر سواری
  توصیه شده توسط کاربر

  در جزیره زیبای قشم به ساحل ناز بروید و با این شترهای قشنگ شتر سواری کنید، بسیار آرام و مهربان هستند و ساربان های این شترها با لهجه قشنگ جنوبی به خوبی مراقب شما هستند تا از شتر سواری لذت ببرید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • paria kamali
  نقدها:
  گزارش

  جزيره ناز يك جزيره كوچك و جمع و جور در نزديكي قشم است جالب است بدلنيد كه در قشم ٢بار در روز جزر و ٢ بار مد دريا رخ ميدهد زماني كه اب عقب ميرود اهالي با ماشين به ساحل قشم مياند و در باقي موارد با قايق
  در اينجا ساحل زيبايي در دسترس است و ميتوانيد شترسواري و خرسواري در ازاي مبلغي كم تجربه كنيد
  صنايع دستي هم در ساحل به فروش ميرسد جزيره ناز برا گذراندن اوقاتي خوش در كنار دريا انصافا گزينه مناسبي است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • S.khezri
  نقدها:
  گزارش
  جزايري از عجايب هفتگانه قشم
  توصیه شده توسط کاربر

  جزاير ناز در ٢٢ كيلومتري قشم قرار دارند كه موقع جزر آب به ساحل وصل ميشوند و موقع مد از ساحل جدا ميشوند و در هنگام جزر ميتوان در دريا پياده روي كرد و با قدم گذاشتن بر كف دريا روي شن هاي نرم و خيس حس آرامش بخش خوبي را تجربه كرد.از ديگر تفريحات اين جزاير ميتوان به شتر سواري و اسب سواري و تفريحات هوايي مثل پاراگلايدر و تفريحات آبي مثل قايق سواري اشاره كرد. #تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سعید پورعزت
  نقدها:
  گزارش
  جزیره ناز دوس داشتنی
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاذبه‌های بی نظیر قشم، که تو هر بار سفر به جزیره، باید رفت و‌ دید. ساحل زیبا و‌ نیلگون قشم، همیشه دیدنی بوده.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  جزایر ناز
  توصیه شده توسط کاربر

  جزایر ناز دو تا جزیره که به فاصله کمی از ساحل قرار دارند و هنگامی که جزر اتفاق می افتد این جزایر به ساحل وصل شده و میتوانید پیاده به این دو جزیره برید البته یکی از جزیره هاشم میتونید با ماشین برید، یکی از جاذبه های پیاد رفتنش اینه میتونیدانواع موجودات آبزی که در چاله ها یا کف دریا گیر افتادن رو ببینیم مثل ماهی مرکب، ماهی، خرچنگ، عروس دریایی، صدف و ...
  بهترین زمان بازدید: از آبان ماه تا فروردین
  آدرس : در جزیره قشم ودر فاصله ۲۰ کیلومتری از شهر قشم
  مدت زمان لازم برای بازدید : حداقل ۲ ساعت و حداکثر 4 ساعت (شما باید توی اینترنت ساعت جزر و مد روزی که میخواهید به جزیره ناز بروید رو پیدا کنید سپس میتونید ۳ ساعت پس از جزر(پایین آمدن آب) به طرف جزیره ها پیاده بروید و یک ساعت بعد از مد(بالا آمدن آب) برگردید به ساحل یعنی در کل شما حداکثر ۴ ساعت در طول یک روز وقت دارید.
  امکانات : پارکینگ، پاراگرایدر، جت اسکی
  بازدید کنندگان : همه
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ویدا مهین پو
  نقدها:
  گزارش
  جزایر ناز
  توصیه شده توسط کاربر

  استان هرمزگان یکی از زیباترین استان های کشور است که جاذبه های متنوعی را در دل خود دارد. یکی از این جاذبه ها به "جزایر ناز" معروف است. این جزایر در حقیقت جزیی از ژئوپارک جهانی قشم هستند. در سفری که نوروز سال ۱۳۹۵ به قشم داشتم از این جزایر بازدید کردم. برای رسیدن به این منطقه که در 32 کیلومتری قشم قرار دارد باید از قشم راهی جاده ساحلی جنوبی شوید و آن را ادامه دهید تا به نزدیک روستای سوزا برسید. در نگاه اول جزیره به نظرم خالی از سکنه آمد در حقیقت همینطور هم بود و تنها اتاقک های قدیمی ماهیگیران به چشم میخورد و دستفروشانی که کالاهای دست ساز خودشان را به گردشگران ارایه می کردند. اما چیزی که ما را به سمت این جزایر کشاند داستان غریب جزر و مد آن بود. وقتی از دور به جزیره نگاه می کنید دو صخره کوچک و بزرگ را در آب میبینید اما وقتی که جزر آب شروع شود، حدودا ً سه ساعت بعد از آن آب دریا به حدی عقب می‏رود که می توانید تا یک کیلومتر در آن راه بروید! در حقیقت یک راه شنی زیبا و فوق العاده جزایر ناز را به ساحل قشم متصل می کند. میتوانید وارد این مسیر شوید و از قدم زدن در آن لذت ببرید. اما حواستان باشد که یک ساعت بعد از آغاز مد برگردید وگرنه گرفتار می‏شوید! بهترین راهنما در رابطه با ساعت جزر و مد پرسش از بومی های آن منطقه است. از بردن ماشین هم به نزدیکی های این مسیر جدا خودداری کنید چرا که ساحل آن نرم و مرطوب است و به راحتی ماشین در آن گیر می کند. بهتر است ماشین را در محل اختصاصی پارکینگ جزیره پارک کنید. این منطقه یکی از زیباترین و بکر ترین مناطق قشم بود که حس آرامش خوبی داشت. حتما توصیه میکنم در سفر به قشم به جز بازارگردی از دیدن این جاذبه نیز غافل نشوید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: