Close
رستوران

تنگه چاهکوه

Chahkooh Canyon

4074-Nwf8Grb8zAmyMc1Ndpzf.jpeg
Chahkooh Canyon (1).jpg
Chahkooh Canyon (2).jpg
Chahkooh Canyon (4).jpg
Chahkooh Canyon (3).jpg
Chahkooh Canyon (5).jpg
Chahkooh Canyon (6).jpg
Chahkooh Canyon (7).jpg
Chahkooh Canyon (8).jpg
Chahkooh Canyon (9).jpg
Chahkooh Canyon (10).jpg
Chahkooh Canyon (11).jpg
Chahkooh Canyon (12).jpg
Chahkooh Canyon (13).jpg
Chahkooh Canyon (14).jpg
Chahkooh Canyon (15).jpg
Chahkooh Canyon (16).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

تنگه چاهکوه یکی ازعجیب ترین جاذبه های ژئوپارک قشم به حساب میاد که در ۷۰ کیلومتری قشم واقع شده، با دیواره هایی به ارتفاع ۱۰۰ متر که باعث شده فضایی ساکت وکم نورو گاها وهم انگیز ایجاد بشه. این آرامش در حین قدم زدن برای ماهایی که توی شهرهای شلوغ و پرترافیک زندگی میکنیم احساس بی نظیریه.حفره ها و شیارهای این تنگه در اثر آب باران، باد و بارش های سیل آسا و فرسایش خاک ایجاد شدن که اشکال هندسی بسیار زیبایی رو ایجاد کردن. در ابتدای تنگه، چهار چاه دست ساز و کانال هایی برای هدایت آب حفر شده تا اهالی بتونن توی اون منطقه گرم و خشک، دسترسی به آب شیرین داشته باشن که این چاه های باستانی، جلوه ی خیلی بیشتری به این منطقه داده و میزبان خوبی برای گونه های جانوری هم شده. به دلیل اینکه کف این تنگه بعد از هر بارندگی محل جاری شدن آب می شه، مردم محلی برای استفاده از این آب اقدام به حفر چاه در کفش نموده و به همین دلیل نام چاهکوه رو برای این تنگه انتخاب کردن. چاهکوه در ابتدای مسیر عریض و با دیواره های بلند هستش ولی هرچه بیشتر وارد میشیم از عرض اون کاسته میشه و گاها فاصله ی بین دو دیواره به نیم متر هم میرسه، به همین خاطر برای دسترسی به بعضی جاهاش باید یه سری مهارت های سنگ نوردی داشته باشید. طبقه ها و لایه های چاه کوه در ظاهر مقاوم هستند اما به دلیل فرسایش زیاد کاملا فرسوده و توخالی هستند، برای همین در هنگام راه رفتن روی شیارهای بزرگ باید خیلی احتیاط کنید. این تنگه در یک لایه ماسه سنگی ایجاد شده و به دلیل وجود میان لایه های مارن، سیلت و آهک و فرسایش انحلالی آنها حفره ها، درزها و بریدگی های بسیار زیبایی در این دره ایجاد شده که چشم هر بیننده ای رو خیره می کنه. این تنگه در حقیقت از دو دره عمود برهم تشکیل شده که یکی از آن ها یه گسله که به وسیله فرسایش توسط آب های جاری به اشکال متنوع و زیبایی تبدیل شده و همین طور به مکانی زیبا برای عکاسی و ثبت خاطرات. تنگه چاهکوه یکی از جاذبه های ژئوپارک قشم است و تاکنون اقدام هایی در حد تایید سازمان یونسکو در این تنگه انجام شده است.یک نمونه:جاده به طول ۴ کیلومتر شناخته شدن ژئوپارک قشم را به عنوان یکی از ژئوپارک های مهم و توریستی دنیا نیازمند نگاه ملی است قابل ذکر است که درآمد کشور چین از ۸ ژئوپارک خود که به ثبت جهانی رسیده، چندین برابر درآمد نفتی ایران است؛ به یقین برای رسیدن چنین وضعی باید تمام ارگان های مانند محیط زیست، وزارت علوم، سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سازمان زمین شناسی، و غیره به کمک منطقه آزاد قشم در جهت معرفی آن کوشا باشند.

نوع جاذبه:
 • جاذبه طبیعت

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • Lnaz
  نقدها:
  گزارش
  تنگه ی زیبای چاهکوه
  توصیه شده توسط کاربر

  تنگه ی چاهکوه ۷۰ کیلومتری قشم قرار داره ، یه فضای زیبا که پر از دیوارهای حدودا صد متری و حفره های هندسی خوشگله که کلی نور و سایه ی زیبا ایجاد کرده ، این تنگه چهار چاه باستانی داره برای حفظ اب بارندگی جهت استفاده ی مردم ، واقعا به نظرم یکی از زیباترین مناطق جنوب کشوره، توصیه میکنم فصلهای سرد سال رو برای دیدن این منطقه ی زیبا انتخاب کنید و لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • مریم رجایی
  نقدها:
  گزارش
  تنگه اعجاب انگیز
  توصیه شده توسط کاربر

  به نظر من تنگه چاهکوه عحیب ترین و باابهت ترین جاذبه قشم است. این تنگه با اشکال عجیب و ماورایی اش براثر فرسایش خاک ناشی از باد و باران در طی قرنها ایجاد شده است. چاهکوه واقعا رعب انگیز و عجیب است و تا رسیدن به بخش های جذاب تنگه چند دقیقه ای بایستی پیاده روی کنید. در ابتدای تنگه چند چاه دستکند نیز قرار دارد که اب اشامیدنی از انها برداشت میشود. در مواقعی که بازندگی زیاد باشد بخشهایی از تنگه با اب پر میشود که بر زیبایی ان میافزاید. این تنگه واقعا جذاب و دیدنی است اما دسترسی به برخی بخشها دشوار است و باید به هنگام بازدید احتیاط کرد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  تنگه چاهکوه
  توصیه شده توسط کاربر

  تنگه چاهکوه در جزیره قشم یکی از شگفت انگیزترین مکانهایی که در ایران دیدم. این تنگه در غرب جزیره قشم جزئی از دیدنیهای ژئوپارک قشم هست.ورودی تنگه دیواره های با شکل لایه های رسوبی هست که تعدادی درخت بومی هم در مسیر وجود داره که محیط رو کاملا متفاوت از بیرون میکنه. در طول مسیر شما کاملا متوجه میشید که یک کوه رسوبی به دلیل یک عامل طبیعی مثل زلزله شکاف خورده و این تنگه زیبا ایجاد شده، کف مسیر بازدید ،خاک ساییده شده از تنگه ریخته شده و باعث خاکی شدن کفش و لباسها میشه. در اواسط مسیرهم تعدادی چاه که وظیفه تهیه آب شیرین برای روستای نزدیک چاهکوه رو داشته میبینید. این چاهها آب باران را در خودش جمع میکنه و مردم ازش استفاده میکردن.انتهای مسیر با اینکه شکاف هنوز وجود داره و نور وارد میشه ولی بدلیل باریک بودن مسیر مانع ادامه میشه. این تنگه یکی از عجایب جزیره قشم محسوب میشه و ارزش طی مسیر طولانی رو داره، توصیه میکنم دوستداران طبیعت حتما بازدید کنید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فاطمه خرقه پوش
  نقدها:
  گزارش
  #تنگه_چاهکوه
  توصیه شده توسط کاربر

  #تنگه_چاهکوه یکی از جاذبه های هفت گانه در یکی از زیباترین جزایر خلیج فارس به نام #قشم و در #روستای_چاهو_شرقی قرار گرفته است.
  این تنگه با عمق 100 متر در اثر فرسایش سنگ های رسوبی به وجود آمده است که بخشی از #ژئوپارک_قشم میباشد و به ثبت یونسکو نیز رسیده است.
  بنا بر روایتی می گویند نام #چاهکوه برگرفته است چهار چاه آبی است که در این مکان وجود دارد که در قدیم مردم روستای چاهو برای تامین آب شرب این چاه ها را حفر کرده اند .
  در زمان ورود به تنگه شما با کمپی مواجه میشوید که درآن مردم بومی مشغول به فروش صنایع دستی و نوشیدنی های خنک و میوه های جنوب میباشند و بعد به سمت تنگه راهی میشوید که در مسیر گونه های گیاهی جالبی را که مختص منطقه جنوب و گرمسیر میباشد را مشاهده میکنید درختانی کوتاه قد و پهن که همانند کوپه ای بر روی زمین گسترده شده اند.
  تقریبا بعد از طی 15 دقیقه پیاده روی به ورودی #تنگه_چاهکوه میرسید که از همان ابتدا شما را حیرت زده خواهد کرد جایی که در آن فرسایش سنگ ها را به طور خارق العاده ای نظاره گر خواهید بود.
  برخلاف جای جای قشم که بسیار گرم و سوزان بود این منطقه و میان این تنگه هوای تقریبا خنک و مطبوعی را شاهد خواهید بود که بر دلچسب بودن این منطقه می افزاید.ساعت ها محو تماشای این زیبایی خواهید شد طوریکه باور آن برایتان سخت خواهد بود که طبیعت هم هنرمند بسیار قهاری است با خلق و ایجاد چنین آثاری.
  حتما در سفرتان به این جزیره شگفت انگیز دیدن این تنگه خارق العاده و بینظیر را از دست ندهید.
  ورود آن برای عموم آزاد و رایگان میباشد و برای بازدید بهتر است صبح ها بورید چون دمای هوا مناسب تر میباشد.
  تقریبا دو ساعت مدت زمان مناسبی برای بازدید از این تنگه زیبا خواهد بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Amin
  نقدها:
  گزارش
  تنگه چاهکوه
  توصیه شده توسط کاربر

  تنگه چاهکوه یکی از عجایب هفتگانه قشم و اسرار آمیز ترین مناطق جزیره است که در 70 کیلومتری شهر قشم قرار دارد. این تنگه در کنار روستای چاهوی شرقی قرار دارد. دو دره عمود بر هم به عمق 100متر و دیوار ه هايي گاه تا 20متر نمایی بسیار زیبا از حجم ها، حفره ها و تندیس ها ی طبیعی ایجاد کرده اند.در بعضی قسمتها فاصله دیوارها کمتر از نیم متر است. در این تنگه، چاهک های طبیعی وجود دارد که در آن آب شیرین توسط باران ذخیره شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • S.khezri
  نقدها:
  گزارش
  تنگه اي زيبا و رويايي
  توصیه شده توسط کاربر

  تنگه چاهكوه يكي از زيباترين و عجيب ترين جاذبه هاي جزيره قشم است كه در دل كوه هاي سنگي، غرب ساحل جزيره و در هفتاد كيلومتري شهر قشم قرار گرفته است. اين مكان از سايت هاي اصلي ژئوپارك قشم است كه دو دره عمود بر هم نماي بسيار زيبايي از حفره ها و تنديس هاي طبيعي ايجاد كرده اند. باران هاي سيلابي و حركت باد و آب از بين سنگ ها و فرسايش آن ها در گذر زمان باعث ايجاد ساختارهاي لايه اي شبيه امواج دريا و اشكال هندسي زيبا شده اند. در ابتداي تنگه ديوارها عريضترند اما هر چه به انتها نزديك ميشويم عرض ديواره ها كم مي شود و شيب بيشتر ميشود. آب باران در داخل چاه هاي اين مكان جمع مي شود و براي بوميان قابل استفاده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Samin
  نقدها:
  گزارش
  تنگه چاهکوه زیبا و حیرت اور
  توصیه شده توسط کاربر

  تنگه چاهکوه از سایت های اصلی ژئوپارک قشم است
  این دره حدود ۷۰ کیلومتر از مرکز شهر قشم فاصله دارد و حوالی روستای چاهوی شرقی قرار گرفته. از جایی که ماشین را پارک می‌کنید تا نزدیکی تنگه باید ۲۰ دقیقه پیاده‌روی کرد،پس بهتر است صبح زود یا بعدازظهر به این منطقه بروید.
  استفاده از نام چاهکوه برای این دره به وجود چهار حلقه چاه در نقطه آغاز آن بازمی‌گردد. گفته می‌شود علت شهرت این دره به نام چاه‌کوه به دلیل وجود سه یا چهار چاه در دل آن است که در زمان‌های دور به دست اهالی روستای چاهو شرقی برای تأمین آب شیرین کنده شده‌است.
  تنگه چاهکوه جذاب و عجیب است. تصور کنید وارد دره‌ای می‌شوید که دیواره‌های آن تا صد متر بلندند و آسمان را شکل یک باریکه آبی در آن بالا می‌بینید.
  دلیل به وجود امدن این تنگه شکستگی تاقدیس بزرگی است که احتمالا در ساختن گنبدهای نمکی هم نقش داشته اند.جنس سنگ دیواره‌ها هم رسوبی‌ست. کوه‌های زاگرس هم از همین جنس‌اند. اسیدی که در آب باران هست، آهک سنگ‌ها را آب کرده و در طول سال‌ها این حفره‌ها و شکاف‌ها را به وجود آورده ویژگی خاص این سنگ ها باعث می شده آب درون آن ها نفوذ نکند و برعکس در حفره ها بچرخد و اشکال متنوع ایجاد کند.
  در هنگام بازدید حتما آب و آفتابگیر به همراه داشته باشید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Yannar
  نقدها:
  گزارش
  تنگه چاه کوه
  توصیه شده توسط کاربر

  Memol B:
  چاه کوه
  یکی از جاذبه های طبیعی در استان هرمزگان و جزیره ی زیبای قشم است که در ۷۰ کیلومتری شهر قشم ودر کنار روستای چاهو شرقی بخش شهاب قرار دارد.این جاذبه بخشی از ژئو پارک قشم محسوب میشود که به تایید یونسکو رسیده است این دره پر از شیار و شکاف و حفره های عجیب و غریب است و ۴۰۰ سال پیش بخاطر ذخیره آب باران چاه هایی کف این جاذبه ساخته شد تا از آب باران در روزهای بی آبی استفاده شود.در این مکان با آقایی برخورد میکنید که نگهبان چاهه و بهتون آبی برای نوشیدن میده سعی کنید ی مبلغی جهت حمایت مالی بهشون بدید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  تنگه چاهکوه
  توصیه شده توسط کاربر

  زیباترین اثر طبیعی و دیدنی قشم از نظر من تنگه چاهکوه است که از قشم ۷۰کیلومتر فاصله دارد و بازدید رایگان است و حدود ۴۰دقیقه پیاده روی دارد و زمان لازم برای بازدید ۲ساعت است .در اثر باد و فرسایش خاک اشکال بسیار زیبا و دیدنی در این شکاف از کوه درست شده است که انسان از دیدنشان سیر نمیشود.در بعضی قسمتها ارتفاع دیوارها زیاد و فضلی شکاف تنها به اندازه عبور یک نفر است .در ابتدای مسیر چند دکه هست حتما آب تهیه کنید چون داخل تنگه آب در دسترس نیست با توجه مسیر پیاده روی و گرمای هوا

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • shahrzad
  نقدها:
  گزارش
  تنگه چاه کوه
  توصیه شده توسط کاربر

  یکی از جاذبه های طبیعی جزیره قشم در استان هرمزگان است. این دره در فاصله هفتاد کیلومتری شهرقشم ودر کنار روستای چاهو شرقی بخش شهاب قرار دارد. دره‌ی چاهو به عمق صد متر نمایشی است فرسایش سنگ های رسوبی است.وبخشی از جزیره قشم محسوب می شود که به تأیید یونسکو رسیده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Sareh soltanpour
  نقدها:
  گزارش
  تنگه چاهکوه
  توصیه شده توسط کاربر

  تنگه چاهکوه از عجایب هفتگانه جزیره قشم در شرق جزیره واقع شده.در ابتدای ورود این تنگه طبیعی و زیبا یک چاه آب وجود دارد و مسئول آن با آب زلال در گرمای تابستان از ما پذیرایی کرد.کم کم با دره ای عریض و دیواره های بلند مواجه میشویم. دیواره ها از دو طرف شما را احاطه می کنند به همین دلیل در چاهکوه نور کمی وجود دارد.
  هر چه پیش تر می رویم از میزان عرض کاسته می شود و به نقاطی می رسیم که به سختی می توان از آنها عبور کرد. در این نقاط دیواره ها تقریبا به هم می رسند و فاصله 2 دیواره از یکدیگر از نیم متر هم کمتر می شود.کمی جلوتر این دره از چهار طرف، چهار تنگه، شکلی مانند یک چهارراه را تشکیل میدهد. با هر قدمی که برمبداریم این پدیده طبیعی با جلوه ای تازه غافلگیرمان می کند.چاله ها،چاهها و خطوط موازی و منحنی باعث بوجود امدن اشکال زیبایی در این تنگه شده است. در استاد این تنگه بعنوان تنگه مقدس یاد شده زیرا در گذشته محلی برای ذخیره آب بوده است.هنوز هم هنگام بارش باران چاله های موجود پر از آب میشود و مناظر شگفت انگیزی ایجاد میکند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • شکوفه.
  نقدها:
  گزارش
  تنگه زیبا و سحرانگیز چاهکوه
  توصیه شده توسط کاربر

  درجزیره قشم و ۷۰کیلومتری شهرقشم درنزدیکی روستای چاهوی شرقی تنگه زیبا و سحرانگیز چاهکوه قراردارد که خاصترین و زیباترین دیدنی های جزیره است ویکی از عجایب هفتگانه قشم است.وقتی پا به چاهکوه میگذارید آنقدر مجذوب زیباییهای آن می شوید که گویا پا به سرزمین دیگری نهاده اید وتابلویی هزار نقش روبرویتان قرار دارد.فرسایش در اثر بارندگیهای شدید و نادر عامل شکل گیری این زیباییست.به علت اینکه سنگهای این تنگه در برابر آب غیر قابل نفوذ بوده است ، جاری شدن آب باران در آن باعث فرسایش شده و در طی سالیان سال این تنگه زیبا و بینظیر را ساخته است.به علت ذخیره مناسب آب،تعدادی چاه در گذشته دراین تنگه حفرشده که علت نام گذاری چاهکوه به همین خاطر است.(اگر تمایل به دیدن زیباییهای چاهکوه دارید میتوانید فیلم آنرا که برای لست سکندفرستاده ام مشاهده نمایید).

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mostafa
  نقدها:
  گزارش
  تنگه چاهکوه
  توصیه شده توسط کاربر

  این دره حدود ۷۰ کیلومتر از مرکز شهر قشم فاصله دارد و حوالی روستای چاهوی شرقی قرار گرفته. از جایی که ماشین را پارک می‌کنید تا نزدیکی تنگه باید ۲۰ دقیقه پیاده‌روی کرد و وقتی به لب آن برسید، حیرت‌زده می‌شوید.
  دره چاهکوه بیشتر از این‌که زیبا باشد، جذاب و عجیب است. تصور کنید وارد دره‌ای می‌شوید که دیواره‌های آن تا صد متر بلندند و آسمان را شکل یک باریکه آبی در آن بالا می‌بینید.
  این دره از چهار طرف تنگه دارد. عمق دره ۱۰۰ متر است؛ این یعنی تا ۱۰۰ متر، دیواره‌های تنگه را می‌بینید.
  طبیعی است که آب در یک جزیره اهمیت زیادی داشته باشد. قدیم‌ها وقتی باران می‌بارید، آب در کف تنگه جاری می‌شد. محلی‌ها که ارزش آب را می‌دانستند، چند چاه در کف آن کندند تا آب باران را ذخیره کنند. اسم چاهکوه هم از همین‌جا می‌آید. بیشتر از ۴۰۰ سال است که این چاه‌ها با نظم و ترتیب کنار هم قرار گرفته‌اند. به همین دلیل است که روی تابلوی راهنمای این‌جا نوشته شده دره مقدس چاهکوه. البته این‌جا چاه و حفره طبیعی هم کم ندارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • منصوره اسکندری
  نقدها:
  گزارش
  تنگه چاه کوه
  توصیه شده توسط کاربر

  تنگه چاهکوه حدود ۹۰ کیلومتری شهر قشم و نزدیک روستای چاهو قرار داره.
  تا اونجا همش راه آسفالتس که یکی دو کیلومتر آخری خاکیه که اگه می خواید با ماشین برید، مشکلی نیست و وضعیتش خوبه.

  وقتی رفتید تنگه چاهکوه یه سری چاه کم عمق می بینید با یه سری کانال که از تو تنگه تا این چاه ها کشیده شده. این کانالا و چاهها هم برای جمع آوری آب شیرین موقع بارندگیه (میدونید دیگه قشم که از همه جا جداس و دریا هم که شور برای همین قدیمیا یاد گرفته بودن از همه منابع حداکثر استفاده رو ببرن). به خاطر همین چاه ها به تنگه گفتن “تنگه چاهکوه”.
  تنگه چاهکوه در واقع یه شکاف ضربدری بزرگه که تو کوه ایجاد شده. مرور زمان و بارندگی باعث شده شکلای قشنگی توی دیواره های تنگه درست بشه.
  موقع ورود عرض تنگه زیاده اما همینجور که جلوتر میرید عرضش کم و کمتر میشه تا جایی که آخراش کمی برای رد شدن مشکله.
  ارتفاع دیواره هم که در طول مسیر ثابته و صد متری میشه، برای همین تو تنگه نور کمتره. #تنگه_چاهکوه #قشمگردی

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  تنگه ای فوق العاده دیدنی
  توصیه شده توسط کاربر

  دره چاه‌کوه (یا تنگهٔ چاه‌کوه) یکی از جاذبه‌های طبیعی جزیره قشم در استان هرمزگان است.این دره در فاصلهٔ ۷۰ کیلومتری شهر قشم و در کنار روستای چاهو شرقی بخش شهاب قرار دارد. در تابلوی اطلاعات سازمان منطقه آزاد قشم از این تنگه با عنوان دره مقدس چاهکوه یاد شده است چرا که آب در گذشته های دور تقدس خاصی برای پیشینیان ما داشته و این دره محلی برای ذخیره آب بوده است. در ورودی دره، تندیسی طبیعی را خواهید دید که به «سه سر نگهبان» شهرت دارند. سپس به چهار چاه می رسید که توسط ساکنان در میان دره حفر شده اند تا ذخیره گاهی برای آب شیرین باشند. دره چاه‌کوه، در دل یک کوه سنگی یکپارچه قرار گرفته که به شکل ضربدر برش خورده‌است. چاه‌کوه در ابتدا عریض و با دیواره‌های بلند در برابر دیدگان مخاطب ظاهر می‌شود، ولی به تدریج از عرض آن کاسته تا جایی که عبور از میان آن دشوار می‌شود این درحالی است که ارتفاع دیواره‌ها همچنان زیاد است. چاه‌کوه دره‌ای است با احجام و تندیسها و پوشیده از صدها حفره و کاسه و تاقچه بر بدنهٔ عمومی آن با جوی‌های سنگی و چاه‌های آب که از یورش باد، بارش باران‌های تند و تابش آفتاب داغ پدید آمده‌است.باد، آب باران و بارش‌های سیل‌آسا و شدید از مهم‌ترین دلایل وجود این حفره‌های زیاد در میان دیواره چاهکوه است. سنگ‌های چاهکو دارای آهک یا بی کربنات کلسیم است که اسید آب باران دلیل حل شدن آنها و ایجاد شکاف‌ها و حفره‌های کوچکی در میان آنها شده و این حفره‌ها در طول چند میلیون سال بزرگ‌تر شده و تبدیل به دالانه‌هایی شده‌اند.این دره از چهارسو، چهارتنگه دارد که در جاهایی دیواره‌ها به هم می‌رسند و فاصله ۲ دیواره از هم شاید به حدود نیم متر برسد. با توجه به شکلهای عجیب و زیبا ی این تنگه جای خوبی برای عکاسی و گرفتن عکسهای متفاوت است. ما برای رفتن به این منطقه پرس و جوی زیادی کردیم چون ماشین نداشتیم و تورهایی هم که بود هزینه بالایی داشت و تقریبا از دیدن آن نا امید شده بودیم. اما ماشینی که از آژانس گرفتیم با هزینه ساعتی 20 تومن ما را به این منطقه رویایی برد و خوشحالیم که توانستیم این دره باشکوه را ببینیم. دیدن این دره رایگان است و با وجه به پیاده روی نسبتا طولانی بهتر است کفش مناسب داشته باشید 

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • زهرا طوسی
  نقدها:
  گزارش
  تنگه چاهکوه
  توصیه شده توسط کاربر

  این تنگه یکی از جاذبه های دیدنی و بخشی از ژئوپارک قشم است که به ثبت یونسکو رسیده و احتمالا دلیل نام گذاری، وجود 4 حلقه چاه در ابتدای تنگه میباشد. با توجه به گرم و خشک بودن منطقه، این چاهها برای ذخیره آب باران بسیار مهم تلقی میشده است. چاهکوه دره ای به عمق 100 متر است که از فرسایش سنگهای رسوبی بوجود آمده. تمامی صخره های موجود در دره پر از شیار و حفر ه های زیبایی هستند که هر کدام شکل خاصی را دارند. این تنگه از دو دره عمود بر هم تشکیل شده که در ابتدای ورود، دهانه عریض بوده و کم کم در طی مسیر از عرض دره کاسته میشود. بعضی از تصاویر توسط همسفران گرفته شده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش
  از زیباترین آثار طبیعی ایران
  توصیه شده توسط کاربر

  تنگه ی چاهکوه یکی از مشهورترین و زیباترین جاذبه های طبیعی جنوب ایران واقع در غرب جزیره قشم است.
  در اثر زلزله دره ای عمیق و زیبا بوجود آمده است و اثر فرسایش باد و آب نمونه ای بسیار زیبا از آثار طبیعی ایران را باعث شده است.
  دسترسی به این دره از طریق خودرو براحتی و با جاده ای مناسب امکان پذیر است. ما که گروهی به دیدن اینجا رفته بودیم از ماشین دربست ساعتی استفاده کردیم که روزانه 500 هزار تومن کرایه اش بود که ممکن است در ایام مختلف سال متفاوت باشد.
  بخش کوتاهی از انتهای جاده خاکی است. هیچ هزینه ورودی ندارد و تعداد معدودی هم بوفه برای فروش آب و نوشیدنی و خوراکی وجود دارد.
  پس از حدود نیم ساعت پیاده روی به بخش اصلی دره خواهید رسید که حالت چهار راه مانند بسیار جالبی دارد.
  حتمن حتمن دیدن اینجا رو در برنامه سفر یه قشم قرار بدید.واقعن جالب و زیبا و دیدنی است.
  کفش مناسب و کلاه همراه داشته باشید چون حتی در زمستان هم پیاده روی اینجا باعث میشه که گرمتون بشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • paria kamali
  نقدها:
  گزارش
  تنگه چاهكوه
  توصیه شده توسط کاربر

  يكي از بينظيرترين مكان هايي كه در اثر فرسايش هاي مداوم ابي و بادي ايجاد شده است اين جاذبه كم نظير در جزيره قشم قرار دارد
  علت اصلي ايجاد اين پديده كم نظير به اين شكل است كه ابتدا دو گسل در مسير هم جابجا شده و كوه شكاف خورده است و بعد در اثر فرسايش اين زيبايي ها خلق شده
  در زمان حمله پرتقالي ها بومي ها به اين بخش جزيره پناه ميبرن. و در آن براي ١٠٠ سال زندگي ميكنند بهوهمين علت شما چند حلقه چاه در اين بخش ميبينيد كه قديميترين آن ٥٠٠ سال قدمت دارد و جديدترينش ١٠٠ سال پيش اخداث شده در انتهاي تقاطع دو مسير در سمت چپ اشكال خاصي را مشاهده خواهيد كرد
  در يكي از عكسها شيارهايي را بر روي هم ميبينيد اقاي رحيمي مسئول حفاظت از تنگه برايمان گفت كه در گذشته مراسم ازدواج در اينجا برگذار ميشده و به تعداد سن پسر شمع در بالا و به تهداد سن دختر ها شمع در پايين قرار ميدادند
  اگر به قشم رفتيد و وقت نداشتيد بين دره ستارگاه و چاهكوه حتما چاهكوه را انتخاب كنيد

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید خدایاری
  نقدها:
  گزارش
  تنگه چاهکوه
  توصیه شده توسط کاربر

  تنگه چاهکوه تنگه ای حیرت انگیز و زیبا در جزیره قشم است. هنگام عبور از تنگه صخره ها، تندیس هاو سنگ های دگرگون شده که هر کدام دارای اشکال مختلفی هستند شما رو محسور می کنند.
  یکی از تفریحات جالب پیدا کردن اشکال حیوانات، اجسام و ... در این صخره ها است.
  هر چی به درون تنگه پیش بریم عبور سختر میشه و از یه جایی به بعد دیگه امکان عبور وجود نداره.
  دلیل نامگذاری چاکوهه هم اینه که در مسیر تنگه، چاهایی حفر شده که در قدیم آب روستا از اینجا تامین میشده.
  از این به بعد هر جاذبه ای رو که معرفی کنم چند آیتمش رو هم بررسی میکنم :
  بهترین زمان بازدید: از آبان ماه تا فروردین
  آدرس : پس از طی ۷۰ کیلومتر از جزیره قشم به سوی غرب جزیره و در نزدیک آبهای شمالی به روستای چاهوی شرقی میرسیم و بعد از آن با طی کردن تقریبا ۲ کیلومتر جاده خاکی به ابتدای دره میرسیم.
  مدت زمان لازم برای بازدید : حداقل ۲ ساعت
  امکانات : در ورودی تنگه پارکینگ وجود داره ولی برای اقامت و خرید از سوپری باید به روستای چاهکوی شرقی مراجعه کنید البته اونجا اقامتگاه بومی گردی نیز داره.
  بازدید کنندگان : با توجه به پیاده روی و عبور از صخره و سنگ های بزرگ افراد مسن فقط میتوانند ابتدای دره را ببینند البته برای طبیعت گردان جاذبه ای فوق العاده است.
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: