Close

ساحل صخره ای چابهار (ساحل دریای بزرگ)

Chabahar Rocky Beach
4.7
(از 13 نقد و بررسی)

درباره ساحل صخره ای چابهار (ساحل دریای بزرگ)

ساحل بزرگ چابهار یک آکواریم طبیعی است، با انواع ماهی‌های کوچک و بزرگ، صدف‌ها و سنگ‌های صیقلی که هنگام جزر در کناره ساحل می آیند و قابل مشاهده است. در ساحل صخره‌ای نبرد موج و صخره وجود دارد، این موج فشانی که صورت می‌گیرد به دلیل قرار گرفتن این ساحل در حاشیه‌ دریای عمان و دهانه اقیانوس هند می‌باشد، ارتفاع این موج در ماه مرداد به 15 متر هم می‌رسد، دیواره‌های سنگی که در این قسمت وجود دارد، در اثر برخورد مداوم آب، همان نبرد موج وصخره که گفتیم، باعث به وجد آمدن فرشی از خزه روی دیوارهها می‌شوددر کنار این ساحل که یکی از دیدنی‌ترین و بزرگ‌ترین سواحل ایران است.  چشم‌انداز کم نظیرش تا گواتر پیش می‌رود،به دفعات بازیگوشی پستانداران دریایی بزرگ مثل نهنگ را خواهیم دید. در کنار این ساحل لذت‌های نابی را نوشِ جان خواهیم کرد.

نوع جاذبه
سواحل
موقعیت
چابهار
پیشنهاد کاربران
%100 از 13 رای
رتبه در چابهار
3 از 42 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف ساحل صخره ای چابهار (ساحل دریای بزرگ)

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
منصوره اسکندری
نوشته شده در 29 بهمن 1400
report-icon گزارش

ساحل صخره ایی چابهار از جمله جاذبه های شرق چابهار محسوب میشه . صخره های کنار ساحل ارتفاع بسیار بلندی از دریا دارند. این ساحل محل خودنمایی امواج دریای عمان هست و البته این خودنمایی در فصل تابستان بیشتر اتفاق می‌افتد. از بالا که به پایین و کنار دریا میدیدم دسته ایی از پرندگان دریایی کنار دریا میدیدم. صحنه فوق العاده ایی بود و آرامشش بسیار خاص بود . در زمان بازدید از ساحل صخره ایی مواظب باشید که که خیلی جلو نرید چون احتمال ریزش وجود دارد.

بیشتر
امتیاز کل
5
شیلان صادقی
نوشته شده در 4 اسفند 1399
report-icon گزارش

ساحل دریا بزرگ یکی از ساحل های زیبای چابهار است که به ساحل صخره ای نیز معروف است زیرا صخره های بلند و وهم انگیز دارد که گویا در تابستان موج های بلندی به بلندای صخره به وجود می آید که موج فشان نام دارد .همچنین طلوع و غروبهای بسیار زیبایی دارد ولی نکته منفی این ساحل که نتیجه رعایت نکردن مردم و ریختن زباله در مکانی به این زیبایست .در انتهای ساحل رستوران و کافی شاپ های وجود دارد که غروب ها باز است .

بیشتر
امتیاز کل
3
سمیه ترکمان
نوشته شده در 26 دی 1398
report-icon گزارش

سرحال دریا بزرگ یکی از جاذبه های دیگه این شهر دیدنی هست . که دو تا قسمت داره یک قسمت ساحل شنی هست و میتونید کنار ساحل بشینید و از دیدن ساحل مخصوصا هنگام غروب و طلوع خورشید لذت ببرید و یا اینکه به قسمت صخره ای ساحل برید و از دیدن موجهای بلندی که به صخره های کنار ساحل میخوره لذت ببرید. ارتفاع موج تو فصل تابستان مخصوصا تو فصل مرداد به ۱۵ متر هم میرسه . حتی کنار ساحل آب از لای ماسه به بیرون با فشار زیاد پرتاب میشه و به شکل آبفشان درمیاد . پدیده آب فشان رو تو این ساحل میتونید ببینید و لذت ببرید . کنار ساحل هم کلی خرچنگ و ستاره دریایی رو میتونید ببینید که خالی از لطف نیست. من برای دیدن طلوع آفتاب چابهار صبح زود به این منطقه رفتم و تو سکوت صبح از دیدن طلوع آفتاب نهایت لذت رو بردم و بعد از طلوع خودم رو قسمت صخره ای ساحل رسوندم و از دیدن جدال امواج با صخره ای کنار ساحل نهایت لذت رو بردم. # لیپار_گشت

بیشتر
امتیاز کل
5
ساره سلطانپور
نوشته شده در 22 دی 1398
report-icon گزارش

ساحل دریا بزرگ که به نام ساحل صخره ای چابهار نیز شناخته می‌شود، یکی از تفرجگاه‌های ساحلی چابهار به‌شمار می‌رود. موج‌های سهمگین بعد از برخورد با صخره‌های کنار این ساحل چندین متر به هوا پرتاب می‌شوند و جلوه‌ی بی‌نظیری را به این ساحل می‌دهند. ارتفاع این امواج در فصل مرداد و مصادف با وزش بادهای موسمی پدیده مونسون رخ میدهد و 2۵ متر نیز می‌رسد. اگر زمان مونسون به این محل رفتید قدرت امواج را دست کم نگیرید و از نزدیک شدن به صخره ها خوددرای کنید.#گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
5
فاطمه فراهانی
نوشته شده در 8 دی 1398
report-icon گزارش

ساحل دریا بزرگ چابهار یکی از معروف ترین تفرجگاه های ساحلی این شهر هستش. مردم محلی هنگام عصر اینجا جمع میشن و نخود میخورن و از دریا لذت میبرند. موجهای این دریای در حالت عادی به علت عمق اب خیلی بزرگ است ولی در زمانی که هوا طوفانی موجها به شدت وحشیانه به ساحل میخورند برای همین خیلی باید احتیاط کرد. بخشی از ساحل صخره ای هست که از برخورد موجها حفره های در میان انها ایجاد شد و با هر موج از این حفره ها اب مثل فواره بیرون میزنه و اگر موجها سنگین باشه فواره هم بزرگتر ایجاد میشه. در بخش دیگر ساحل شنی هست و مردم زیرانداز میندازن و از دریا لذت میبرند. کنار ساحل دکه ها و چرخهای هست که میتونید نخود، باقالا و ساندویچهای محلی بخرید. شیر چای هم اینجا وجود داره اگر البته دوست دارید. فقط نکته منفی این ساحل اینکه اصلا ساحل تمیزی نیست و هر سمت که نگاه کنید پلاستیک و ظرف یکبار مصرف ریخته شده. ولی حتما اگر به چابهار رفتید این جاذبه رو بهش سربزنید به ویژه طلوع یا غروب افتاب!

بیشتر
امتیاز کل
4
نیما علایی
نوشته شده در 23 آذر 1398
report-icon گزارش

روز اخر از سفر در ، نظرسنجي برگزار شد تا كساني كه دوست دارند طلوع افتاب رو ببيند، سپيده دم به سمت دريا بزرگ بريم و اين لحظه ي زيبا رو از قشنگترين ساحل چابهار ببينيم.
نيمي از همگروه ها نظرشون مثبت بود و اين تور رو برامون برگزار كردن.
من غروب هاي زيادي رو ديدم ولي طلوع افتاب اون هم با چنين لوكيشني برام تازگي داشت، با اشتياق ساعت ٥ صبح بيدار شدم و همراه گروه به سمت دريا بزرگ رفتم.
نيم ساعتي منتظر مانديم تا افتاب خانم خودش رو به ما نشون داد و شروع به پرتو افشاني كرد.
همراه با طلوع افتاب اواز خواني و پرواز مرغان دريايي جذابيت و زيبايي اينجارو چند برابر كرده.
از زيبايي اين لحظه هر چقدر بگم كم گفتم.
ساحل دريا بزرگ، پر از صخره هاي سرسخت و بلند هست، مكان ديگه اي كه ميتونيد در فصل هاي تابستان موج افشان هارو ببينيد، به اين موج افشان ها، فواره هاي طبيعي دريا هم ميگن، چون در زمان برخورد موج هاي سنگين اب از اين حفره تا ٢٠ متر هم به اسمان پرتاب ميشه و مثل يه فواره رقص اب در اسمان رو ميتونيد نظاره گر باشيد.
در امتداد اين ساحل رستوران ها و كافي شاپ هايي هست كه چون صبح زود بود همه تعطيل بودن.
لاك پشت ها و خرچنك هاي زيادي اينجا قابل ديدن هستن.

ادرس: چابهار، جاده چابهار رمين، امتداد خيابان كارگر

بیشتر
امتیاز کل
4
علی عباسی
نوشته شده در 22 آذر 1398
report-icon گزارش

سلام به همه دوستان اهل سفر

هنگامی که در سفر چابهار بودیم، یکی از برنامه هایی که در ذهن داشتیم، تماشای طلوع خورشید بود. برای همین منظور، دریای بزرگ به گفته مردم محلی بهترین جا برای تماشای طلوع خورشید تلقی می شد. از این رو صبح زود، قبل از طلوع، به سمت دریای بزرگ رفتیم. انصافا حس تماشای طلوع خورشید بی نظیر بود. دریای مواج و گوش سپردن به صدای مرغان دریایی و امواج دریا، آرامشی در انسان ایجاد میکند که در قالب کلمات نمی گنجد. بعد از تماشای طلوع، به سمت ساحل صخره ایی رفتیم. امواج در این قسمت کمی زیاد بودند، و می شد ابهت دریا و امواج دریا را با برخورد به صخره ها حس کرد. اگر گذرتون به چابهار افتاد، لذت تمشای طلوع خورشید رو در دریای بزرگ از دست ندهید.

بیشتر
امتیاز کل
5
طلوع کوچک
نوشته شده در 12 آذر 1398
report-icon گزارش

همونطور که از اسمش مشخصه قطعا تصور دیدن یک دریایی رو داریم که ساحل پر از صخره است، اما اینکه این ساحل در شمال باشه یا جنوب خیلی متفاوته، ساحل صخره ای که در جنوب شرق چابهار قرار گرفته به دلیل وصل بودن به آبهای بزرگ یا همون مکران دارای جزر و مدهای زیباییه و موجهای بزرگی رو به خودش می بینه، خیلی عکسهای قشنگی میشه گرفت و فعلا تا زمانیکه اکوسیستم اونجا به هم نخورده و موجودات آبزی زنده هستند به وفور میشه انواع خرچنگ ها، گوش ماهی ها و صدف ها رو دید.
#سفرباطلوع #چابهار

بیشتر
امتیاز کل
5
nazarian
نوشته شده در 5 آذر 1398
report-icon گزارش

یکی از سواحل چابهار به نام ساحل دریا بزرگ‌ مشهور است که یک ساحل صخره ای و زیبا می باشد . ما قبل از طلوع آفتاب ، در واقع برای دیدن طلوع به این ساحل رفتیم که به ساحل صخره ای زیبای آنجا مواجه شدیم که در سپیده دم زیباتر هم بود . بعد از طلوع آفتاب گستره زردرنگ‌ نور خورشید بر ساحل و صخره ها جلوه زیبایی پدید آورد .‌ برخورد موج دریا بر ساحل صخره ای دریا یزرگ و پراکنده شدن قطرات آب در سکوت صبحگاهی لذت بخش بود.‌ در کنار این ساحل صخره ای پارک ، کافی شاپ و مسیر پیاده روی نیز موجود بود . ساحل صخره ای دریا بزرگ در قسمت غربی چابهار و در فاصله تقریبا ۱۵ دقیقه ای از هتل لاله قرار داشت .‌لیدر خوب آژانس لیپارگشت نوین راهنمایمان برای دیدن این ساحل صخره ای و طلوع زیبای خورشید بود . #چابهار چهار فصل #دورهمی لست سکند

بیشتر
امتیاز کل
5
Reza
نوشته شده در 5 آذر 1398
report-icon گزارش

سلام. در یکی از روزهایی که به همراه همسفران خوب لست سکندی بصورت داوطلبانه بنا به پیشنهاد لیدر بسیار خوب لیپار گشت، صبح حدود ساعت 5:30 به این ساحل رفتیم تا طلوع خورشید رو نظاره گر باشیم. منظره دریا و صخره های آن و همچنین رنگ آب قبل از هر چیز چنان توجهم را جلب کرد که دقایقی از طلوع خورشید غافل شدم. طلوع خورشید بسیار دیدنی بود و خوشحالم که باوجود خستگی این منظره و ساحل رو از دست ندادم و صبح زود بلند شدم برای این جریان. جوری بود که میشد تصور کرد خورشید از داخل آبهای انتهای دریا درحال بیرون آمدن است! خلاصه بعد از اینکه نظاره گر کامل طلوع خورشید بودیم، بعدش به صخره های کوچک و درشت این منطقه سرکشی کردیم که به دلیل موجهای نسبتا شدید اول صبح مناظر بسیار بسیار زیبایی از برخورد موج با صخره های ساحلی رو شاهد بودیم. آبها پس از برخورد به صخره ها گاها به داخل گودالهی ریزی که بود ریخته میشد و حوضچه تشکیل میداد که داخلش بعضا ماهی دیده میشد. یک خرچنگ و ستاره دریایی بسیار کوچک هم در ساحل دیدم که ازشون عکس رفتم و پیوست کردم. این جاذبه داخل خود شهرستان چابهار هست و دسترسی آسانی دارد و صبحش شدیدا پیشنهاد میشه.

#چابهارچهارفصل
#دورهمی_لست_سکند
#آژانس_لیپار_گشت_نوین

بیشتر
امتیاز کل
5

تماشای طلوع خورشید از زیباترین لحظات هست. مخصوصا اگر کنار دریا و در ساحلی زیبا منتظر شروع روز باشی. در سفری که با آژانس لیپار گشت به چابهار داشتیم نیمساعت قبل از طلوع با تعدادی از دوستان لست سکند برای تماشای مناظر زیبای این اتفاق هر روزه به ساحلی که به ساحل دریابزرگ در چابهار معروفه رفتیم.این ساحل در قسمت شرقی شهر قرار داره و از هتل لاله یکربع با ماشین فاصله داره. با اینکه جمعه و روز تعطیل بود ساحل کاملا خلوت و آروم بود و سر و صدای مزاحمی نبود. در آرامش کامل به صدای امواج گوش دادیم تا خورشید کامل طلوع کرد و صدای مرغان دریایی آسمان را پرکرد. بعد از طلوع کمی در ساحل گشت زدیم سمت غربی ساحل کاملا صخره ای و بلندتر از ساحله که برخورد امواج با صخره ها باعث ایجاد موجهای بلندی میشه طوریکه ممکنه ادامه امواج به شما برسه و لباسهاتون رو خیس کنه.اتفاقی که برای من افتاد. راه رفتن روی مسیر صخره ای به دلیل ناهموار و تیز بودن سطح خیلی سخته و باید با دقت حرکت کنید. چاله هایی سنگی هم به خاطر فرسایشی که موجها در صخره ها ایجاد کردند وجود داره که جانورهای دریایی داخلش دیده میشن. در کل ساحلهایی که در خط ساحلی چابهار قرار دارن هر کدام زیبایی منحصر بفردی دارند و نباید از دیدنشان غافل شد. در کنار این ساحل مسیری برای پیاده روی و دکه ای برای فروش خوراکی و امکانات اولیه به چشم میخورد و البته در قسمت ورودی کمی زباله بود ولی ساحل کاملا تمیز بود.
#دورهمی_لست_سکند
#چابهارچهارفصل
#لیپارگشت
#آژانس_لیپارگشت_نوین
#چابهار
#دریابزرگ

بیشتر
امتیاز کل
5
فرشاد شفیعی شهیدلو
نوشته شده در 2 آذر 1398
report-icon گزارش

ساحل صخره ای در سمت جنوب شرقی شهر و ابتدای جاده رمین واقع شده است.چون این ساحل به دریا بزرگ یا به عبارت دیگر دریای عمان یا دریای مکران باز میشود، آثار جذر و مد و طوفانهای دریائی را روی صخره های ساحل میشود مشاهده کرد.در جنب این ساحل، ساحل شنی قرار دارد . مشاهده طلوع زیبای آفتاب در این ساحل بسیار زیباست . حلزون، ستاره دریائی و خرچنگ در بالای صخره ها براثر امواج دریا و گیر افتادن آنها در حفره های کوچک آبی که در اثر امواج گیر افتاده اند، در صبح زود رو میشه مشاهده کرد.در روزی که ما آنجا بودیم یک ستاره کوچک و زنده دریائی را مشاهده کردیم.
#چابهارچهارفصل
#دورهمی_لست_سکند
#آژانس_لیپار_گشت_نوین

بیشتر
امتیاز کل
5
پریسا افخمی
نوشته شده در 20 آبان 1398
report-icon گزارش

یکی از قشنگ ترین دیدنی های چابهار دریای بزرگ هستش که با موج های قشنکی که داره عکس های فوق العاده ای میتونید بگیرید. کلی هم صدف و گوش فیل های خوشگل پیدا میکنید . کلی هم تو ساحل عروس دریایی با موجها به بیرون منتقل شدن که بهشون بهتره دست نزنید . من خودم با لیوان یکبار مصرف برشون میداشتم و به دریا منتقلشون میکردم.
ساحل فوق العاده قشنگیه

بیشتر
امتیاز کل
5
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت