رستوران

موزه استالین

Stalin Museum

Joseph Stalin Museum Gori (2).jpg
Joseph Stalin Museum Gori (1).jpg
Joseph Stalin Museum Gori (3).jpg
Joseph Stalin Museum Gori (4).jpg
Joseph Stalin Museum Gori (5).jpg
Joseph Stalin Museum Gori (6).jpg
Joseph Stalin Museum Gori (7).jpg
Joseph Stalin Museum Gori (8).jpg
Joseph Stalin Museum Gori (9).jpg
Joseph Stalin Museum Gori (10).jpg
Joseph Stalin Museum Gori (11).jpg
Joseph Stalin Museum Gori (12).jpg
Joseph Stalin Museum Gori (14).jpg
Joseph Stalin Museum Gori (13).jpg
Joseph Stalin Museum Gori (15).jpg
Joseph Stalin Museum Gori (16).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

یکی از مهمترین جاذبه های دیدنی گرجستان ، موزه استالین در شهر گوری گرجستان است. شهر گوری در فاصله ۶۸ کیلومتری شمال شرقی تفلیس پایتخت گرجستان قرار گرفته است.

موزه استالین در حقیقت خانه استالین دیکتاتور سابق روسیه بوده است که تا سن چهار سالگی در آن می زیسته است. در این موزه کلیه فعالیت های استالین از قبیل نامه نگاری های وی ، عکس ها و …. می باشد. استالین رهبر شوروی سابق در جنگ جهانی دوم بود و شاید تعجب کنید که بدانید استالین دیکتاتور سابق روسیه که ظلم و ستم بسیار زیادی به مردم کرد و افراد زیادی را به کام مرگ فرستاد اصالتا گرجی بود. هر چند استالین توانسته در یک دهه گذشته در روسیه و مسکو نظرات مثبت بیشماری را جذب کند و اذهان منفی مردم روسیه درباره وی از چهل درصد به بیست درصد کاهش یافته است ولی مردم گرجستان ظلم زیاد وی را در حق خودشان هرگز فراموش نمی کنند.

Types:
 • بناهای باستانی
 • مکان های تاریخی
 • اماکن دیدنی
 • موزه های تخصصی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • کاربر لست سکند
  سپيده محمدي
  نقدها:
  گزارش
  موزه ای بسیار جذاب
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  یکی از جاذبه های توریستی کشور گرجستان شهر گوری و موزه استالین هست. این موزه چندین قسمت دارد که شامل خانه پدری استالین، موزه استالین و قطار استالین هست. وقتی به محوطه موزه رسیدیم ابتدا به سمت خانه پدری استالین رفتیم که خانه ای با دو اتاق و بسیار ساده بود. وقتی کودکی استالین را آنجا تصور میکردیم و اینکه در حیاط آنجا بازی میکرده حس میکردیم روح استالین در این محوطه وجود دارد. بعد از دیدن خانه به سمت موزه رفتیم و نفری 15 لاری ورودی دادیم.
  در موزه شما میتوانید روند تکامل زندگی استالین از خانواده و کودکی وی تا مرگ او را ببینید و این سالها و اتفاقات با توضیح و عکس وجود دارد و حدود دو ساعتی وقت میخواهد تا کل موزه با دقت دیده شود.
  بعد از دیدن موزه کوپه قطار استالین را در حیاط دیدیم که بسیار جالب بود.
  روبروی موزه هم چند کافه است که میتوانید از خوردن قهوه و شیرینی های خوشمزه اش لذت ببرید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • کاربر لست سکند
  پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  موزه استالین، رهبری دیکتاتور
  دیدن این جاذبه توسط کاربر پیشنهاد شده است

  جوزف استالین با نام کامل جوزف ویساریونوویچ جوگاشویلی در شهر کوچک گوری به دنیا آمد که بعد ها جزئی از خاک شوروی سابق گردید. البته وی بعد ها در دهه ی سوم زندگی خود، نام «استالین» را برای خود انتخاب کرد که در زبان روسی به معنای «مرد آهنین» است.

  جوزف استالین رهبر دیکتاتور جمهوری های سوسیالیستی شوروی از سال ۱۹۲۹ تا ۱۹۵۳ بود که تحت رهبری وی، اتحاد جماهیر شوروی از یک جامعه ی رعیتی به یک ابرقدرت صنعتی و نظامی تبدیل شد.

  با این وجود او با خشونت بسیار حکومت می کرد و میلیون ها نفر از مردم این کشور پهناور در طول دوران حکومت وی جان باختند. استالین در خانواده ای فقیر به دنیا آمد و همین موضوع نقش زیادی در گرویدن وی در دوران جوانی به جریانات سیاسی انقلابی و همچنین فعالیت های خرابکارانه و شرارت داشت.

  بعد از مرگ ولادیمیر لنین، رهبر جنبش بلشویک ها در سال ۱۹۲۴، استالین تمامی رقبای حزبی خود را از میان برداشت و رهبری کشور را در دست گرفت.


  بعد از به قدرت رسیدن، استالین کشاورزی را به صورت یک جنبش اشتراکی سازماندهی کرد و مخالفان خود را به قتل رسانده، تبعید نمود یا به اردوگاه های کار اجباری فرستاد.

  استالین در سال های جنگ جهانی دوم از متحدان ایالات متحده و بریتانیا به شمار می آمد اما بعد از پایان جنگ روابط بسیار پرتنشی را با غرب داشت که از آن به دوران «جنگ سرد» یاد می شود. البته بعد از مرگ وی در سال ۱۹۵۳ زمامداران جدید سیاست استالین زدایی از حکومت را در پیش گرفتند.

  بر اساس برآوردها وی در قتل بیش از ۲۰ میلیون نفر از مردم کشورش در دوران زمامداری سرکوبگرانه اش دخالت داشته است

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سپيده محمدي

  یکی از جاذبه های توریستی کشور گرجستان شهر گوری و موزه استالین هست. این موزه چندین قسمت دارد که شامل...

 • پوریا اقتداری

  جوزف استالین با نام کامل جوزف ویساریونوویچ جوگاشویلی در شهر کوچک گوری به دنیا آمد که بعد ها جزئی از...