Close

ساحل سرخ هرمز (معدن خاک سرخ)

Red Beach Hormoz
4.8
(از 25 نقد و بررسی)

درباره ساحل سرخ هرمز (معدن خاک سرخ)

همیشه وقتی سخن از جزیره هرمز به میان می‌آید، یاد خاک‌های سرخ و فرشی که از خاک‌هایی با رنگهای متفاوت درست شده است، در ذهن تداعی می‌گردد، جزیره هرمز دارای 42 کیلومتر مساحت است و در 8 کیلومتری بندرعباس واقع شده است و در طول تاریخ به دلیل بازرگانی بسیار حائز اهمیت بوده است. در سال 700 هجری، هرمز مورد حمله مغولان قرار گرفت و بخش اعظمی از آن ویران شد. در ساحل جزیره هرمز به دلیل وجود خاک هایی به رنگ قرمز آب دریا نیز قرمز شده و همراه با موج پدیده ای غیرقابل وصف را پیش چشمانتان به تصویر خواهد کشید. 

نوع جاذبه
سواحل
موقعیت
جزیره هرمز
پیشنهاد کاربران
%100 از 25 رای
رتبه در جزیره هرمز
1 از 15 جاذبه
این مسافت به صورت خط مستقیم در نظر گرفته شده است

اطراف ساحل سرخ هرمز (معدن خاک سرخ)

رستوران های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
هتل های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
جاذبه های اطراف
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
مراکز مهم شهر
{{ item.titleFa }}
{{ item.distance | metric }}
comment icon
افزودن نقد و بررسی
نوشتن نقد و بررسی
camera icon
افزودن تصویر
افزودن تصویر
پروانه کشاورز
نوشته شده در 26 اسفند 1400
report-icon گزارش

یکی از دیدنی های جزیره هرمز ساحل سرخ است. با ماشین یا موتور سه چرخ تا نزدیکی ساحل میتوان رفت که مثل باقی لوکیشن های هرمز بازار محلی آن به راه است. از بالای صخره ها ساحل بسیار دیدنی و جذاب است ولی میتوان از مسیری پایین رفت و به کنار آب رسید. ساحل سرخ هم صخره ای و هم شنی است و انعکاس نور خورشید باعث درخشش سنگها میشود. در ساحل سرخ آب دریا تا چند متری قرمز رنگ است و حتی صدف ها و صخره های ساحل هم قرمز است. اگرچه در کل جزیره هرمز خاک سرخ وجود دارد اما در ساحل سرخ پر رنگ تر و مشهودتر است. چیزی که خیلی ناراحت کننده بود زباله هایی بود که رها شده بود کنار ساحل و صحنه بسیار زشت و ناراحت کننده ای ایجاد کرده بود. شنهای ساحل سرخ به هر قسمت ازلباس یا بدن برخورد میکرد قرمز میشد ولی خداروشکر با آب و شستشو تمیز میشه.

بیشتر
امتیاز کل
5
Maryam_aram63
نوشته شده در 5 اسفند 1398
report-icon گزارش

ساحل سرخ نامی زیبا برای ساحل جزیره هرمز است که به سبب خاک قرمز رنگش به این نام می شناسند. این ساحل یکی از شناخته ترین و زیبا ترین سواحل دنیا است که گردشگران بسیاری از سراسر دنیا برای دیدن این ساحل به این جزیره سفر میکنند .مواد معدنی موجود در خاک جزیره هرمز، رنگ های گوناگون همچون زرد ،سفید و سرخ را پدید آورده. اکسید آهن یکی از مواد معدنی موجود در خاک این جزیره شگفت انگیز است . بخاطر رنگ ساحل آب دریا هم قرمز دیده میشود وسرخی آن به صورتی است که کفشهای شما اگه رنگی بشه هر چقدر بشوری رنگش نمیره حتما از این خاک به صورت خودتون بزنید و لذت ببرید وکلی عکسای خوشگل بگیرید.

بیشتر
امتیاز کل
5
هادی انصاری
نوشته شده در 16 بهمن 1398
report-icon گزارش

هرمز از معدود مکان هایی در ایران است که هر چند صد متر که در آن حرکت کنی بافت زمین و شکل و طرح های طبیعت اطراف متفاوت یا به رنگی دیگر می شود .
جزیره هرمز را باید جزیره رنگی نامید چون رنگ خاک و زمین و کوه در هر قسمتی از این جزیره به رنگ های سرخ و نارنجی و زرد و سفید و مشکی است .
معدن خاک سرخ و ساحل سرخ در سواحل جنوبی جزیره هرمز قرار دارد . معدن خاک سرخ از شدت برداشت خاک آن ( برای استفاده در صنایع سرامیک سازی و یا برای صادرات به کشورهای دیگر ) مانند یک دره عمیق شده است .
ساحل سرخ در جنوب جزیره هرمز از مکان های بسیار پربازدید این جزیره است . تمام این ساحل نسبتا وسیع به رنگ سرخ یکدست است و این سرخی در قسمتی از آب های نزدیک به ساحل هم به چشم می خورد .
خاک سرخ هرمز که محلی ها به آن گلگ ( Gelak ) می گویند مانند یک ادویه در طبخ غذا مصرف می شود.

بیشتر
امتیاز کل
5
ندا
نوشته شده در 29 دی 1398
report-icon گزارش

ساحل سرخ نامی زیبا برای ساحل جزیره هرمز است که به سبب خاک قرمز رنگش به این نام می شناسند. این ساحل یکی از شناخته ترین و زیبا ترین سواحل دنیا است که علاقه مندان بسیاری از سراسر دنیا برای دیدن این ساحل به این جزیره سفر میکنند .مواد معدنی موجود در خاک جزیره هرمز، رنگ های گوناگون همچون زرد ،سفید و سرخ را پدید آورده. اکسید آهن یکی از مواد معدنی موجود در خاک این جزیره شگفت انگیز است . بخاطر رنگ ساحل آب دریا هم قرمز دیده میشود و شن های نقره ای که در نور آفتاب مانند ستاره ای می‌درخشد زیبایی این ساحل را چند برابر کرده است . #ساحل_سرخ #گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
5
V_alizadeh
نوشته شده در 23 دی 1398
report-icon گزارش

شاید فکر کنید همه ساحل ها مثل هم هستن ، ولی ساحل هرمز با رنگ قرمزش یک استثنا محسوب میشه.
رنگ سرخ خاک هرمز به خاطر وجود اکسید آهن هست و قبلا به صورت زیادی برای مواد اولیه لوازم ارایشی و صنعتی صادر میشده.
وقتی که با سه چرخه اونجا رسیدیم فکر نمیکردم واقعا انقدر قرمز باشه ، قبل پیاده شدن زود کفشامون رو درآوردیم و صندل پوشیدیم چون کفش مخصوصا اگه سفید باشه کاملا رنگ میگیره
معمولا همه خاک رو‌تو دستشون میگیرن و عکس میگیرن ماهم همینکار رو انجام دادیم.
قدم زدن در ساحلی که آب رو به رنگ قرمز نشون میده خیلی حس عجیبی داره و فضای مناسبی برا عکاسی بود.
فقط کاش بیشتر رسیدگی میشد و تو جایی مثل هرمز که الان از پرطرفدارترین مقصدهای گردشگری هست امکانات بهداشتی هم فراهم میکردن.
#گلفام_سفر

بیشتر
امتیاز کل
5
farokh.m
نوشته شده در 2 دی 1398
report-icon گزارش

جزیره هرمز به دلیل وجود مواد معدنی در خاکش دارای خاک هایی به رنگ های مختلف است. در بخشی از این جزیره به دلیل وجود اکسید آهن بسیار ، خاک این منطقه کاملا سرخ است و این خاک های سرخ که در دریا نیز پیش رفته اند باعث شده تا آب دریا در این ساحل زیبا قرمز رنگ باشد و منظره ای بسیار زیبا را به وجود آورده است.

بیشتر
امتیاز کل
4
سمیه ترکمان
نوشته شده در 25 آذر 1398
report-icon گزارش

ساحل سرخ هم یکی از دیدنیها و جاذبه های دیدنی هرمز هست که حتما باید رفت و اونجا رو دیدو این جاذبه تقریبا نزدیک دره مجسمه ها هست . تو این بخش خاک به رنگ سرخ هست و این خاک بیشتر جنبه درمانی خوراکی داره بخاطر همین هم خیلی از نظر اقتصادی مهم هست . برای اینکه بتونید بیشتر این جاذبه رو درک کنید بهتون پیشنهاد میدم یا این خاک سرخ صورت خودتون رو به رنگ سرخ دربیارید و هم لذت ببرید و هم عکسهای خوبی بندازید وقتی که از دیدن جاذبه های این منطقه لذت کافی رو بردید دوباره از مسیر خاکهای نقره خودتون رو به ساحل سرخ برسونید جاییکه ساحل دریا و دریا به رنگ قرمز هست و کمی کنار ساحل بشینید و از منظره زیبا و چشم انداز خلیج همیشگی فارس لذت ببرید. باید برای رفتن به این جاذبه بدونید لباسها و کفش شما قطعا رنگی خواهد شد البته اگه چند بار بشورید قطعا رنگ قرمز از لباس و کفشهای شما پاک خواهد شد ولی ترجیحا لباسها و کفشهایی رو تو این مسیر استفاده کنید که براتون مهم نباشه اگه بعدا قابل استفاده نبود. بهتون پیشنهاد حتما کفشهاتون رو دربیارید و توساحل سرخ پیاده روی کنید .بیشتر مواقع هم محلیها رو خواهید دادی که دارند آهنگهای بندری و جنوبی و میخونند و خود این داستان جذابیت این و حال و هوای جنوب رو بیشتر به شما منتقل میکنه جذابیت این جاذبه رو برای شما صد برابر بیشتر میکنه .

بیشتر
امتیاز کل
5
آوات مام قادری
نوشته شده در 24 آذر 1398
report-icon گزارش

معدن خاک سرخ قبلا بهره برداری می شده و الان به جاذبه توریستی تبدیل شده . خاکش واقعا قرمزه و اولین چیزی که باید مواظب باشین اینه که کفش سفید نپوشین وگرنه باید باهاش خداحافظی کنید .
از این خاک به عنوان ادویه هم توغذاهای بندری استفاده میشه .
وقتی وارد این قسمت میشی کلا حس و حالت هم تغییر میکنه چون کلا قرمزی میبینی .
اینجا هم مثل بقیه مکان های هرمز با گروهی از جوانان برخورد کردیم که صنایع دستی میفروختن و به اصطلاح خودشون از دنیا فارغ شده بودن.
درسته میشه خاک رو برداشت ولی سعی کنید حدالامکان این کار رو انجام ندین تا اکوسیستم تعادلش به هم نخوره.
در کل عالی بود اینکه وقتی دست میزدی رنگش کاملا رو دستت میموند تجربه جالبی بود.

بیشتر
امتیاز کل
5
طلوع کوچک
نوشته شده در 11 تیر 1398
report-icon گزارش

یادم میاد روزی که برای اولین بار قرار شد بریم قشم هدفمون بازدید از سایتهای دیدنیه قشم بود و وقتیکه یکی از دوستانم فهمید که دارم به قشم سفر میکنم بهم پیشنهاد کرد که اگه تونستی برو و حتما جزیره هرمز رو هم ببین?? وقتیکه به قشم رسیدیم و دو روز اول در قشم گشتهامون رو زدیم و خریدهامون هم کردیم، به دوستانم پیشنهاد دادم بریم هرمز هرچند با استقبال نه چندان گرمی روبرو شدم اما به قولی به زور اونها راضی شدن که فردا ۶ صبح بیدار بشیم و ۷ لب اسکله باشیم خلاصه رفتیم هرمز....بعد از بازدید از چند تا از اماکن دیدنی نوبت به این ساحل رسید.... وقتیکه نگاهمون به ساحل سرخ خورد مات و مبهوت موندیم... شنهای نقره ای و آب سرخی که بر اثر خاک اون منطقه رنگ خون به خودش گرفته بود، واای که چقدر عالی میشد حداقل دو روز اونجا اقامت می کردیم?? #قشم #ساحل_سرخ #سفرباطلوع

بیشتر
امتیاز کل
5
shadi
نوشته شده در 12 آذر 1398
report-icon گزارش

از بالای تپه که نیگاه میکنی فقط قرمزیه و قرمزی.وقتی که میری پایین میرسی به یه ساحل که خاکش بجای قهوه ای به رنگ قرمزه.خیلی جالب و با نمک بود .کنار این ساحل یه قسمت خیلی کوچیکی خاکش نقره ای و اکلیلی بود که میریختن تو شیشه و بصورت تزیینی میفروختن همونجا.اما اگر کسی میخواست از این خاک بریزه تو بطری و ببره اجازه نمیدادن.

بیشتر
امتیاز کل
5
فرزانه امینی زاده
نوشته شده در 4 آذر 1398
report-icon گزارش

معدن خاک سرخ و ساحل سرخ از دیدنی های جذاب جزیره زیبای هرمز هستند. جزیره هرمز به خاطر رنگارنگی خاک و کوه هایش به جزیره هفتاد رنگ مشهوره و یکی از زیباترین رنگ های اون سرخ هستش که بیشتر هم به همین رنگ شناخته میشه. این سرخی در این بخش از جزیره انباشته تر است و در این نقطه معدنی از خاک سرخ قرار داره و حتی امواج در ساحل زیبای کنار معدن نیز سرخ اند و چنان زیبایند که چشم از دیدنشان سیر نمیشود. از خاک این معدن در لوازم آرایشی ، ادویه و رنگ آمیزی استفاده میشود.

بیشتر
امتیاز کل
5
Ehsantrips
نوشته شده در 5 آبان 1398
report-icon گزارش

جزیره هرمز به خاک سرخش معروف است و سرخ‌ترین خاک جزیره را هم در جایی به اسم معدن خاک سرخ می توان دید. در واقع اینجا واقعا خاکش سرخ و البته زیباست! معدن خاک سرخ در شمال شرقی جزیره قرار دارد و ما با سه چرخه کرایه ای به اینجا می رسیم که به نوعی پارکینگ سه چرخه ها هم محسوب می شود که مسافرانش به تماشای ساحل رفته اند. پس از کمی قدم زدن در میان خاکِ سرخ از سرازیری پایین رفته و به ساحل می رسیم که خلوت و ساکت است و فقط صدای موج هاست که این سکوت را می شکند. اینجا می توان ساعت ها نشست و به صدای امواج خلیج فارس گوش داد اما با توجه به اینکه ساعت ۳ باید از اسکله راهی قشم شویم مجبوریم از اینجا دل کنده و برگردیم. مسیر معدن تا خود شهر هرمز نیز بسیار زیبا و همچنان سرخ رنگ است و بهشتی برای عکاسان محسوب میشه!

بیشتر
امتیاز کل
5
ناصر Nassaj2011
نوشته شده در 18 خرداد 1398
report-icon گزارش

از زیبایی های جزیره رنگ‌به رنگ هرمز هرچی بگم‌کم گفتم و حتما شما هم‌کم نشنیدید‌؛ اما یکی از دلرباترین بخش های این جزیره ساحل قرمز است. این ساحل که بخاطر معدن خاکی که در این ساحل قرار دارد به این رنگ است. در امتداد این ساحل تا چشم کار میکند رنگ قرمز زیبایی را میبینید که در ترکیب با نیلگون خلیج فارس شما را سحر میکند‌. بهترین یادگاری از این ساحل سلفی گرفتن هنگامی است که صورت خود را با این خاک به رنگ قرمز در آورده اید

بیشتر
امتیاز کل
5
غزاله آشتیانی
نوشته شده در 13 خرداد 1398
report-icon گزارش

بخشی از ساحل جزیره هرمز در نزدیکی معدن خاک سرخ به رنگ سرخ هست که این خاک رنگی تا خود دریا امتداد پیدا کرده و باعث میشه قسمت هایی از آب که در نزدیکی ساحل هستند به رنگ صورتی دیده بشه. دیدن موج های سرخ و صورتی رنگ در دریای آبی تصویر بسیار زیبایی هست و جزو زیباترین جاذبه های جزیره هرمز محسوب میشه.

بیشتر
امتیاز کل
5
Yanar
نوشته شده در 10 اردیبهشت 1398
report-icon گزارش

ساحل سرخ نامی زیبا برای سواحل جزیره هرمز است که به سبب خاک قرمز رنگش به این نام می‌شناسند. این ساحل به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در جزیره هرمز شناخته می‌شود و علاقه‌مندان بسیاری از سراسر دنیا آن را به عنوان مقصدی برای سفرهای خود انتخاب می‌کنند. مواد معدنی موجود در خاک جزیره هرمز، رنگ‌های گوناگونی همچون زرد، سفید و سرخ را پدید آورده است و با خلق منظره‌ای رویایی شما را مسحور زیبایی‌هایش می‌کند. اکسید آهن یکی از مواد معدنی موجود در خاک این جزیره شگفت‌انگیز است که صحنه‌های بی‌بدیلی را می‌آفریند.

بیشتر
امتیاز کل
5
Yanar
نوشته شده در 22 فروردین 1398
report-icon گزارش

معدن ساحل جزیره ی هرمز تنها ساحل خوراکی ایران و یکی از عجایب خلیج فارس است و معدن خاک سرخ هرمز از شهرت جهانی برخوردار است که در درجه دوم درجهان بعد از اسپانیا قرار دارد و طیف وسیعی از رنگ قرمز و سفید و آبی و صورتی و خاکستری از ترکیبات آتشفشانی هستند که در زمینه رنگسازی و آرایشی و نقاشی و سرامیک و موزائیک و سفال و ضد زنگ و..استفاده میشود .مردم این منطقه از نوعی ازین خاک برای مصرف غذایی استفاده میکنند.

بیشتر
امتیاز کل
5
shahrzad
نوشته شده در 23 فروردین 1398
report-icon گزارش

ساحل سرخ هم از دیدنی های هرمز می باشد. که این نام بدلیل خاک قرمز رنگش است. اکسیدآهن یکی از مواد معدنی موجود درخاک این جزیره است، وزیبایی آن زمانی بیشتربه چشم می آید که مرز سرخ رنگ ساحل وآبی دریا را درکنار هم دیده می شود. درزمانی که درساحل هستید وموجی سرخ رنگ به طرف شما می آید متوجه زیبایی آن وتفاوتش با آب نیلگون خلیج فارس می شوید.

بیشتر
امتیاز کل
5
هانا صالحی
نوشته شده در 23 فروردین 1398
report-icon گزارش

معدن خاک سرخ جزیره هرمز در ۹کیلومتری منطقه مسکونی هرمز در جاده کرانه قرار دارد و بسبار بسیار زیبا و دیدنیست مخصوصا برای عکاسی ! این خاک قرمز شگفت انگیز خوراکی است و در غذا استفاده میشود سوراغ هم از این خاک درست میشود .ویوی بسیار زیبای به ساحل نقره ای دارد .زمان لازم برای بازدید ۲۰دقیقه و رایگان است .

بیشتر
امتیاز کل
4
شکوفه.
نوشته شده در 20 فروردین 1398
report-icon گزارش

ساحل سرخ در جزیره زیبای هرمز واقع شده است.در این ساحل زیبا موجهای دریا که به سمت ساحل می آیند به علت وجود مواد معدنی، سرخ رنگ هستند.در این ساحل متفاوت و سرخرنگ میتوانید مرز سرخ ساحل و آبی دریا را مشاهده کنیدولذت ببرید. این ساحل متفاوت سالانه توریست های زیادی را به سمت خود می کشاند. از جذابیت های قدم زدن کنار ساحل سرخ این است که صدفهایی که امواج با خود به ساحل آورده اند نیز بدلیل خاک سرخ ساحل هرمز،رنگ سرخ به خود گرفته اند و بسیار زیبا و جذاب هستند.

بیشتر
امتیاز کل
5
shahrzad
نوشته شده در 21 فروردین 1398
report-icon گزارش

معدن خاک سرخ هرمز که از شهرت جهانی برخورداراست واین خاک یکی از دیدنی‌های مهم این جزیره است. این جزیره به عنوان یکی ازمعادن بزرگ خاک سرخ جهان یادمی شود.وتنها ساحل خوراکی ایران ویکی از عجایب خاص خلیج فارس است که درجنوب ایران ودر سواحل آب‌های خلیج فارس قراردارد. به گفته اهالی آن منطقه ازخاک آن برای خوردن ولوازم آرایش استفاده می شود.

بیشتر
امتیاز کل
5
آیا شما صاحب این کسب و کار هستید؟

برای پاسخ به نظرات، بروزرسانی اطلاعات و موارد دیگر مالکیت خود را به ثبت برسانید و پنل اختصاصی خود را از ما دریافت کنید.

ثبت ادعای مالکیت