Close
رستوران

ساحل سرخ هرمز(معدن خاک سرخ)

Red Beach Hormoz

Red Beach Hormoz (2).jpg
Red Beach Hormoz (1).jpg
Red Beach Hormoz (3).jpg
Red Beach Hormoz (4).jpg
Red Beach Hormoz (5).jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

همیشه وقتی سخن از جزیره هرمز به میان می‌آید، یاد خاک‌های سرخ و فرشی که از خاک‌هایی با رنگهای متفاوت درست شده است، در ذهن تداعی می‌گردد، جزیره هرمز دارای 42 کیلومتر مساحت است و در 8 کیلومتری بندرعباس واقع شده است و در طول تاریخ به دلیل بازرگانی بسیار حائز اهمیت بوده است. در سال 700 هجری، هرمز مورد حمله مغولان قرار گرفت و بخش اعظمی از آن ویران شد. در ساحل جزیره هرمز به دلیل وجود خاک هایی به رنگ قرمز آب دریا نیز قرمز شده و همراه با موج پدیده ای غیرقابل وصف را پیش چشمانتان به تصویر خواهد کشید. 

نوع جاذبه:
 • سواحل

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این جاذبه :
 • V_alizadeh
  نقدها:
  گزارش
  ساحل سرخ
  توصیه شده توسط کاربر

  شاید فکر کنید همه ساحل ها مثل هم هستن ، ولی ساحل هرمز با رنگ قرمزش یک استثنا محسوب میشه.
  رنگ سرخ خاک هرمز به خاطر وجود اکسید آهن هست و قبلا به صورت زیادی برای مواد اولیه لوازم ارایشی و صنعتی صادر میشده.
  وقتی که با سه چرخه اونجا رسیدیم فکر نمیکردم واقعا انقدر قرمز باشه ، قبل پیاده شدن زود کفشامون رو درآوردیم و صندل پوشیدیم چون کفش مخصوصا اگه سفید باشه کاملا رنگ میگیره
  معمولا همه خاک رو‌تو دستشون میگیرن و عکس میگیرن ماهم همینکار رو انجام دادیم.
  قدم زدن در ساحلی که آب رو به رنگ قرمز نشون میده خیلی حس عجیبی داره و فضای مناسبی برا عکاسی بود.
  فقط کاش بیشتر رسیدگی میشد و تو جایی مثل هرمز که الان از پرطرفدارترین مقصدهای گردشگری هست امکانات بهداشتی هم فراهم میکردن.
  #گلفام_سفر

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • farokh.m
  نقدها:
  گزارش
  ساحل سرخ
  توصیه شده توسط کاربر

  جزیره هرمز به دلیل وجود مواد معدنی در خاکش دارای خاک هایی به رنگ های مختلف است. در بخشی از این جزیره به دلیل وجود اکسید آهن بسیار ، خاک این منطقه کاملا سرخ است و این خاک های سرخ که در دریا نیز پیش رفته اند باعث شده تا آب دریا در این ساحل زیبا قرمز رنگ باشد و منظره ای بسیار زیبا را به وجود آورده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سمیه ترکمان
  نقدها:
  گزارش
  ساحل سرخ
  توصیه شده توسط کاربر

  ساحل سرخ هم یکی از دیدنیها و جاذبه های دیدنی هرمز هست که حتما باید رفت و اونجا رو دیدو این جاذبه تقریبا نزدیک دره مجسمه ها هست . تو این بخش خاک به رنگ سرخ هست و این خاک بیشتر جنبه درمانی خوراکی داره بخاطر همین هم خیلی از نظر اقتصادی مهم هست . برای اینکه بتونید بیشتر این جاذبه رو درک کنید بهتون پیشنهاد میدم یا این خاک سرخ صورت خودتون رو به رنگ سرخ دربیارید و هم لذت ببرید و هم عکسهای خوبی بندازید وقتی که از دیدن جاذبه های این منطقه لذت کافی رو بردید دوباره از مسیر خاکهای نقره خودتون رو به ساحل سرخ برسونید جاییکه ساحل دریا و دریا به رنگ قرمز هست و کمی کنار ساحل بشینید و از منظره زیبا و چشم انداز خلیج همیشگی فارس لذت ببرید. باید برای رفتن به این جاذبه بدونید لباسها و کفش شما قطعا رنگی خواهد شد البته اگه چند بار بشورید قطعا رنگ قرمز از لباس و کفشهای شما پاک خواهد شد ولی ترجیحا لباسها و کفشهایی رو تو این مسیر استفاده کنید که براتون مهم نباشه اگه بعدا قابل استفاده نبود. بهتون پیشنهاد حتما کفشهاتون رو دربیارید و توساحل سرخ پیاده روی کنید .بیشتر مواقع هم محلیها رو خواهید دادی که دارند آهنگهای بندری و جنوبی و میخونند و خود این داستان جذابیت این و حال و هوای جنوب رو بیشتر به شما منتقل میکنه جذابیت این جاذبه رو برای شما صد برابر بیشتر میکنه .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • آوات مام قادری
  نقدها:
  گزارش
  خاک سرخ
  توصیه شده توسط کاربر

  معدن خاک سرخ قبلا بهره برداری می شده و الان به جاذبه توریستی تبدیل شده . خاکش واقعا قرمزه و اولین چیزی که باید مواظب باشین اینه که کفش سفید نپوشین وگرنه باید باهاش خداحافظی کنید .
  از این خاک به عنوان ادویه هم توغذاهای بندری استفاده میشه .
  وقتی وارد این قسمت میشی کلا حس و حالت هم تغییر میکنه چون کلا قرمزی میبینی .
  اینجا هم مثل بقیه مکان های هرمز با گروهی از جوانان برخورد کردیم که صنایع دستی میفروختن و به اصطلاح خودشون از دنیا فارغ شده بودن.
  درسته میشه خاک رو برداشت ولی سعی کنید حدالامکان این کار رو انجام ندین تا اکوسیستم تعادلش به هم نخوره.
  در کل عالی بود اینکه وقتی دست میزدی رنگش کاملا رو دستت میموند تجربه جالبی بود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • طلوع کوچک
  نقدها:
  گزارش
  ساحل فراموش نشدنی
  توصیه شده توسط کاربر

  یادم میاد روزی که برای اولین بار قرار شد بریم قشم هدفمون بازدید از سایتهای دیدنیه قشم بود و وقتیکه یکی از دوستانم فهمید که دارم به قشم سفر میکنم بهم پیشنهاد کرد که اگه تونستی برو و حتما جزیره هرمز رو هم ببین?? وقتیکه به قشم رسیدیم و دو روز اول در قشم گشتهامون رو زدیم و خریدهامون هم کردیم، به دوستانم پیشنهاد دادم بریم هرمز هرچند با استقبال نه چندان گرمی روبرو شدم اما به قولی به زور اونها راضی شدن که فردا ۶ صبح بیدار بشیم و ۷ لب اسکله باشیم خلاصه رفتیم هرمز....بعد از بازدید از چند تا از اماکن دیدنی نوبت به این ساحل رسید.... وقتیکه نگاهمون به ساحل سرخ خورد مات و مبهوت موندیم... شنهای نقره ای و آب سرخی که بر اثر خاک اون منطقه رنگ خون به خودش گرفته بود، واای که چقدر عالی میشد حداقل دو روز اونجا اقامت می کردیم?? #قشم #ساحل_سرخ #سفرباطلوع

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • shadi
  نقدها:
  گزارش
  ساحل خونی هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  از بالای تپه که نیگاه میکنی فقط قرمزیه و قرمزی.وقتی که میری پایین میرسی به یه ساحل که خاکش بجای قهوه ای به رنگ قرمزه.خیلی جالب و با نمک بود .کنار این ساحل یه قسمت خیلی کوچیکی خاکش نقره ای و اکلیلی بود که میریختن تو شیشه و بصورت تزیینی میفروختن همونجا.اما اگر کسی میخواست از این خاک بریزه تو بطری و ببره اجازه نمیدادن.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • فرزانه امینی زاده
  نقدها:
  گزارش
  ساحل سرخ
  توصیه شده توسط کاربر

  معدن خاک سرخ و ساحل سرخ از دیدنی های جذاب جزیره زیبای هرمز هستند. جزیره هرمز به خاطر رنگارنگی خاک و کوه هایش به جزیره هفتاد رنگ مشهوره و یکی از زیباترین رنگ های اون سرخ هستش که بیشتر هم به همین رنگ شناخته میشه. این سرخی در این بخش از جزیره انباشته تر است و در این نقطه معدنی از خاک سرخ قرار داره و حتی امواج در ساحل زیبای کنار معدن نیز سرخ اند و چنان زیبایند که چشم از دیدنشان سیر نمیشود. از خاک این معدن در لوازم آرایشی ، ادویه و رنگ آمیزی استفاده میشود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Ehsantrips
  نقدها:
  گزارش
  سرخ‌ترین نقطه هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  جزیره هرمز به خاک سرخش معروف است و سرخ‌ترین خاک جزیره را هم در جایی به اسم معدن خاک سرخ می توان دید. در واقع اینجا واقعا خاکش سرخ و البته زیباست! معدن خاک سرخ در شمال شرقی جزیره قرار دارد و ما با سه چرخه کرایه ای به اینجا می رسیم که به نوعی پارکینگ سه چرخه ها هم محسوب می شود که مسافرانش به تماشای ساحل رفته اند. پس از کمی قدم زدن در میان خاکِ سرخ از سرازیری پایین رفته و به ساحل می رسیم که خلوت و ساکت است و فقط صدای موج هاست که این سکوت را می شکند. اینجا می توان ساعت ها نشست و به صدای امواج خلیج فارس گوش داد اما با توجه به اینکه ساعت ۳ باید از اسکله راهی قشم شویم مجبوریم از اینجا دل کنده و برگردیم. مسیر معدن تا خود شهر هرمز نیز بسیار زیبا و همچنان سرخ رنگ است و بهشتی برای عکاسان محسوب میشه!

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ناصر Nassaj2011
  نقدها:
  گزارش
  ساحل قرمز هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  از زیبایی های جزیره رنگ‌به رنگ هرمز هرچی بگم‌کم گفتم و حتما شما هم‌کم نشنیدید‌؛ اما یکی از دلرباترین بخش های این جزیره ساحل قرمز است. این ساحل که بخاطر معدن خاکی که در این ساحل قرار دارد به این رنگ است. در امتداد این ساحل تا چشم کار میکند رنگ قرمز زیبایی را میبینید که در ترکیب با نیلگون خلیج فارس شما را سحر میکند‌. بهترین یادگاری از این ساحل سلفی گرفتن هنگامی است که صورت خود را با این خاک به رنگ قرمز در آورده اید

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • غزاله آشتیانی
  نقدها:
  گزارش
  ساحل سرخ هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  بخشی از ساحل جزیره هرمز در نزدیکی معدن خاک سرخ به رنگ سرخ هست که این خاک رنگی تا خود دریا امتداد پیدا کرده و باعث میشه قسمت هایی از آب که در نزدیکی ساحل هستند به رنگ صورتی دیده بشه. دیدن موج های سرخ و صورتی رنگ در دریای آبی تصویر بسیار زیبایی هست و جزو زیباترین جاذبه های جزیره هرمز محسوب میشه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Yannar
  نقدها:
  گزارش
  ساحل سرخ هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  ساحل سرخ نامی زیبا برای سواحل جزیره هرمز است که به سبب خاک قرمز رنگش به این نام می‌شناسند. این ساحل به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در جزیره هرمز شناخته می‌شود و علاقه‌مندان بسیاری از سراسر دنیا آن را به عنوان مقصدی برای سفرهای خود انتخاب می‌کنند. مواد معدنی موجود در خاک جزیره هرمز، رنگ‌های گوناگونی همچون زرد، سفید و سرخ را پدید آورده است و با خلق منظره‌ای رویایی شما را مسحور زیبایی‌هایش می‌کند. اکسید آهن یکی از مواد معدنی موجود در خاک این جزیره شگفت‌انگیز است که صحنه‌های بی‌بدیلی را می‌آفریند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Yannar
  نقدها:
  گزارش
  معدن خاک سرخ هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  معدن ساحل جزیره ی هرمز تنها ساحل خوراکی ایران و یکی از عجایب خلیج فارس است و معدن خاک سرخ هرمز از شهرت جهانی برخوردار است که در درجه دوم درجهان بعد از اسپانیا قرار دارد و طیف وسیعی از رنگ قرمز و سفید و آبی و صورتی و خاکستری از ترکیبات آتشفشانی هستند که در زمینه رنگسازی و آرایشی و نقاشی و سرامیک و موزائیک و سفال و ضد زنگ و..استفاده میشود .مردم این منطقه از نوعی ازین خاک برای مصرف غذایی استفاده میکنند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • shahrzad
  نقدها:
  گزارش
  ساحل سرخ هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  ساحل سرخ هم از دیدنی های هرمز می باشد. که این نام بدلیل خاک قرمز رنگش است. اکسیدآهن یکی از مواد معدنی موجود درخاک این جزیره است، وزیبایی آن زمانی بیشتربه چشم می آید که مرز سرخ رنگ ساحل وآبی دریا را درکنار هم دیده می شود. درزمانی که درساحل هستید وموجی سرخ رنگ به طرف شما می آید متوجه زیبایی آن وتفاوتش با آب نیلگون خلیج فارس می شوید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • هانا صالحی
  نقدها:
  گزارش
  معدن خاک سرخ
  توصیه شده توسط کاربر

  معدن خاک سرخ جزیره هرمز در ۹کیلومتری منطقه مسکونی هرمز در جاده کرانه قرار دارد و بسبار بسیار زیبا و دیدنیست مخصوصا برای عکاسی ! این خاک قرمز شگفت انگیز خوراکی است و در غذا استفاده میشود سوراغ هم از این خاک درست میشود .ویوی بسیار زیبای به ساحل نقره ای دارد .زمان لازم برای بازدید ۲۰دقیقه و رایگان است .

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • شکوفه.
  نقدها:
  گزارش
  ساحل سرخ هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  ساحل سرخ در جزیره زیبای هرمز واقع شده است.در این ساحل زیبا موجهای دریا که به سمت ساحل می آیند به علت وجود مواد معدنی، سرخ رنگ هستند.در این ساحل متفاوت و سرخرنگ میتوانید مرز سرخ ساحل و آبی دریا را مشاهده کنیدولذت ببرید. این ساحل متفاوت سالانه توریست های زیادی را به سمت خود می کشاند. از جذابیت های قدم زدن کنار ساحل سرخ این است که صدفهایی که امواج با خود به ساحل آورده اند نیز بدلیل خاک سرخ ساحل هرمز،رنگ سرخ به خود گرفته اند و بسیار زیبا و جذاب هستند.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • shahrzad
  نقدها:
  گزارش
  معدن خاک سرخ هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  معدن خاک سرخ هرمز که از شهرت جهانی برخورداراست واین خاک یکی از دیدنی‌های مهم این جزیره است. این جزیره به عنوان یکی ازمعادن بزرگ خاک سرخ جهان یادمی شود.وتنها ساحل خوراکی ایران ویکی از عجایب خاص خلیج فارس است که درجنوب ایران ودر سواحل آب‌های خلیج فارس قراردارد. به گفته اهالی آن منطقه ازخاک آن برای خوردن ولوازم آرایش استفاده می شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ثمین شهرستانی
  نقدها:
  گزارش
  ساحل سرخ هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  ساحل سرخ در حقیقت معدن خاک سرخ مرغوبی‌ است که بعد از اسپانیا بهترین کیفیت این کانی را در جهان داراست و کاربردهای صنعتی و آرایشی بسیاری دارد. اکسید آهن با خلوص 70 درصد عنصر اصلی این خاک است که آن را به رنگ صورتی و سرخ درآورده است. هنگام تلاقی موج دریا با خاک رنگی، بخشی از این خاک در آب حل می‌شود و به موج‌های کف‌آلود رنگ صورتی می‌بخشد که منظره‌ای جذاب و به‌یادماندنی پدید می‌آورد. این خاک خاصیت خوراکی دارد و در ادویه گلک به کار می‌رود. می‌توانید کمی از آن را بدون نگرانی به دهان بگذارید و بچشید.
  قدم زدن در امتداد خط ساحل شما را از رنگ سرخ به رنگ جیوه‌ای درخشان و آینه‌مانندی می‌رساند که آن نیز حاصل فرایند شیمیایی و فرسایش ترکیبات فلزی است.
  پیشتر اهالی هرمز این خاک را به صورت بی رویه برداشت میکردند که گویا خدا رو شکر این رویه متوقف شده است.
  واقعا رنگ سرخ و جذاب این ساحل هر بیننده ای رو به وجد میاره

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • شکوفه.
  نقدها:
  گزارش
  خاک سرخ هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  از مهمترین و جذاب ترین موردها در جزیره زیبای هرمز خاک سرخ و خوشرنگ جزیره است که سرشار از آهن است و از آن در تهیه نوعی نان و گاه درتهیه غذاهای دریایی هم استفاده می شود.خاک سرخ و خوراکی این جزیره اهمیت اقتصادی بالایی دارد واز آن در تهیه لوازم آرایشی و صنعت رنگسازی، شیشه و سرامیک سازی استفاده می شود. خاک این جزیره صادر می شد که خوشبختانه صادرات آن محدود شده است تا شاهد از بین رفتن خاک این جزیره بی نظیر و زیبا نباشیم

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Mostafa
  نقدها:
  گزارش
  ساحل نقره ای و معدن خاک سرخ هرمز
  توصیه شده توسط کاربر

  در خلیج فارس جزایر متعددی وجود دارد که یکی از این جزیره ها که در استان هرمزگان قرار گرفته است،جزیره کوچک هرمز میباشد که ساحلی بسیار خاص و ویژه دارد. در ساحل جزیره هرمز ،موج های آب به رنگ سرخ بوده و شما با دیدن این منظره ،شگفت زده خواهید شد.
  جزیره هرمز به دلیل وجود مواد معدنی دارای خاک هایی به رنگ های متفاوت و به ویژه سرخ میباشد و به همین علت است که رنگ موج های آب در این جزیره ،رنگ سرخ دارد.
  خاک سرخ موجود در این جزیره از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار هست و تا گذشته نه چندان دور از این خاک در صنایع مختلف رنگ سازی، لوازم آرایشی، شیشه و سرامیک سازی استفاده میشد و این خاک با ارزش به کشورهای دیگر صادر میگردید که خوشبختانه صادرات این خاک محدود شد تا از بین رفتن این خاک منحصر به فرد جلوگیری شود.
  شما میتوانید برای گشت و گذار در این ساحل زیبا و دیدن جاذبه های آن فعالیت های مختلفی را انجام دهید تا لحظات خاطره انگیزی را برای خود بوجود آورید.
  با انجام دادن فعالیت های زیر از بودن در این جزیره لذت ببرید:
  قدم زدن در ساحل سرخ ،تماشای طلوع و غروب خورشید ،عکاسی و آب بازی که تمام این فعالیت ها میتوانید خاطرات بی نظیری را برای شما به همراه داشته باشد.
  تمام رنگ های ساحل جزیره هرمز از وجود یک عنصر ناشی میگردد و این عنصر اکسید آهن است که در ۷۰ درصد خاک سرخ این جزیره وجود دارد و رنگ آن را به این صورت درآورده است.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ادریس بهرام پور
  نقدها:
  گزارش
  خاک واقعا ! خیلی قرمز !!
  توصیه شده توسط کاربر

  تقریبا خاک کل جزیره هرمز قرمز رنگه, اما بخشی از جنوب جزیره این سرخی خیلی اشباع و زیاد میشه. جلوه ای جالب و زیبا رو میسازه.
  ماشین هایی که اینجا میاین لاستیک هاشون به طرز زیبایی قرمط رنگ میشه.
  البته با شستن با آب پاک میشه.
  از این خاک سرخ در ماده ای سس مانند هم به اسم سوراغ استفاده میشه که پودر ساردین خشک شده و این خاک رو بهم اضافه و اون سس درست میشه که املت ش رو خوردیم طعم جدید و جالبی داشت.
  من مقداری از خاک رو چشیدم طعم ملایم و شوری داشت ! البته پیشنهاد نمیشه فقط کنجکاوی بود.
  هزینه ورودی نداره اینجا.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: