Close

زندگی در سردترین روستای جهان

4.7
از 17 رای
زندگی در سردترین روستای جهان + تصاویر
  • 30 مهر 1395 09:00
  • 0
  • 23.7K

آیا فکر می کنید که این زمستان بصورت غیرقابل تحملی سرد باشد و چندین سانتی متر برف و یخ مشکلات زیادی را در عملکرد ترافیکی ایجاد نماید؟ اگر اینگونه است شما تا به حال در سردترین مکان دنیا نبوده اید. ما در مورد روستای Oymyakon صحبت می کنیم. در شمال سیبری زمستان تقریبا تمام طول سال باقی می ماند، برف زیر پا جیر جیر صدا می دهد و با وجود اینکه شب های قطبی یخی و سرد هستند، اما ساکنان این مکان ها به چنین آب و هوایی عادت کرده اند.

زندگی در سردترین روستای جهان

زندگی در سردترین روستای جهان

زندگی در سردترین روستای جهان

زندگی در سردترین روستای جهان

از آنجا که فصل کاشت و پرورش هر نوع میوه و سبزیجاتی بسیار کوتاه است، مردم این روستا بیشتر از ماهی، گوشت گوزن های شمالی یا اسب و شیر حیوانات تغذیه می کنند.

Oymyakon در روسیه سردترین روستای جهان است. اینجا جایی است که در سال 19۳3 رکورد کمترین دما 67.7- درجه ی سلسیوس ثبت شده است. در اینجا متوسط دما در ژانویه حدود 50- درجه است و تنها مسیری که توسط آن می توانید به این روستا برسید نیز دائما زیر بارش برف قرار دارد. روستای Oymyakon در دره ای قرار گرفته و با کوه ها احاطه شده است. این مسئله نیز نقطه ی مثبتی برای ساکنان این روستا به شمار می رود چرا که موقعیت قرارگیری کوه ها از پایین تر آمدن دما و نفوذ بیشتر باد به اینجا جلوگیری می کند. با وجود آنچه گفته شد زندگی در این روستا اصلا ساده و آسان نیست و با چالش های زیادی رو در رو است.

زندگی در سردترین روستای جهان

زندگی در سردترین روستای جهان

زندگی در سردترین روستای جهان

زندگی در سردترین روستای جهان

در Oymyakon شما نمی توانید به هیچ گونه شبکه ی تلفن همراه متصل شوید و حتی اگر پذیرشی وجود داشته باشد، باتری گوشی ها در این هوای سرد دوام نمی آورند. اگر شما ماشین خود را در گاراژ مجهز به سیستم گرمایی قرار ندهید، مجبور می شوید تمام روز آن را روشن بگذارید! این روستا تنها یک فروشگاه دارد که احتیاجات غذایی و سایر ساکنان را بر آورده می سازد.

زندگی در سردترین روستای جهان

زندگی در سردترین روستای جهان


منبع : youramazingplaces

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

سپیده ص 11 بهمن 1397 ساعت 12:42

خیلی سخته

مسعود 5 خرداد 1396 ساعت 03:15

ای کاش در این روستا زندگی میکردم

سورنا 5 خرداد 1396 ساعت 03:15

نادر عزیز متاسفانه سفر به سرزمین یاقوتستان یا یاکوت ستان بسیار دشوار و تا حد زیادی غیر ممکن است چون دولت روسیه بنا بدلایلی اجازه سفر یه جمهوری خودمختار یاکوتستان را نمیدهد امیدوارم یک روز شما بتوانی به آنجا سفر کنی

مهدی 5 خرداد 1396 ساعت 03:15

چرا یه همچین جای سردی زندگی می کنن ؟!

سعیدجرفی 5 خرداد 1396 ساعت 03:15

سرررررررررده

نادر 5 خرداد 1396 ساعت 03:15

بنده هم خیلی دلم میخواد یاکوتسک را ببینم . ولی نمیدانم میتوانم از عهده این کار برآیم یا نه ؟ نیاز به راهنمائی دارم . از دوستان عزیز اگر کسی هست بتونه بطور مختصر راهنمائی کند تشکر و قدردانی میکنم.

سحر حسینی 5 خرداد 1396 ساعت 03:15

بنده یک بار در اواخر پاییز سال ۲۰۱۴ به یاکوتسک سیبری سفر داشتم که کمینه دما منفی ۴۳ و بیشینه دما در گرمترین زمان روز منفی ۲۹ بود

سید حمید 5 خرداد 1396 ساعت 03:15

باز خدا رو شکر اینجا به دنیا نیومدیم

یاس 5 خرداد 1396 ساعت 03:15

واقعا جای عجیبیه