Close

تفلیس را رایگان بگردید

4.5
از 35 رای
گرجستان را رایگان بگردید + تصاویر
 • 3 مرداد 1396 09:00
 • 8
 • 80K

تفلیس شهری چند فرهنگی و چند مذهبی است که دارای غذاهای خوشمزه ، معماری خارق العاده و سنت هایی قدیمی و دوست داشتنی است. گشتن این شهر زیبا بسیار آسان است و می توان حتی آن را رایگان دید. اگر می خواهید بدانید چطور می توانید تفلیس را رایگان بگردید با لست سکند همراه باشید.

 1. به جمع تور رایگان قدم زدن در تفلیس بپیوندید

اگر زمانتان کم است و می خواهید گشتن در این شهر را در کنار سایر گردشگرانی که همانند شما فکر می کنند بگذرانید ، ساعت 5 عصر به میدان Freedon بروید و در آنجا سایر گردشگران را خواهید دید که در خیابان به تماشای ساختمان ها و معماری های دیدنی شهر می پردازند. اگر به معماری علاقه مند باشید با قدم زدن در این خیابان با معماری های خارق العاده و دیدنی مواجه می شوید که برایتان خوشایند خواهد بود.

تفلیس را رایگان بگردید

چطور به میدان Freedom یا Liberty برویم ؟

بستگی دارد در کجای شهر قرار دارید ، اگر کمی از این میدان دور هستید می توانید سوار مترو شوید یا از اتوبوس هایی که به این میدان می روند استفاده کنید. اگر در نزدیکی شهر قدیمی تفلیس باشید می توانید پیاده به میدان Freedom بروید  و سایر دیدنی ها را نیز در مسیر ببینید.

 1. از خانه یک نویسنده گرجی دیدن کنید

یکی از ساختمان های قدیمی و دیدنی شهر ، خانه نویسنده گرجی ، دیوید ساراجیشویلی است که در سال 1905 توسط یک معمار آلمانی ساخته شده است. این خانه در گذشته محلی برای گردهمایی نویسندگان و هنرمندان بود. امروزه نیز جایی برای به اشتراک گذاشتن کارهایشان است. امکان ورود به باغ و طبقه اول این خانه وجود دارد.

تفلیس را رایگان بگردید

چطور به این خانه قدیمی برویم ؟

از میدان Freedom ئارد خیابانی به نام Leonidze بشوید. سمت چپ این خیابان نیز خیابان دیگری به نام Machabeli وجود دارد که وارد آن می شوید و پلاک 13 را پیدا می کنید.

 1. در خیابان های قدیمی پرسه بزنید

اگر دوست دارید با تفلیس قدیم و معماری و ساختمان های آن بیشتر آشنا شوید باید به خیابان های شهر قدیمی بروید ، خیابان های Betlemi ، Gomi و Botanikuri می توانند گزینه های خوبی باشند.

Betlami یکی از قدیمی ترین محله های شهر است که در آن می توانید ساختمان های مسکونی و کلیساهای قدیمی شهر را ببینید. در این منطقه همچنین یک معبد قدیمی آتش نیز وجود دارد که به آن آتشگاه گفته می شود.

تفلیس را رایگان بگردید

چطور به این خیابان ها برویم ؟

از میدان Freedom به خیابان Dadiani وارد شوید تا انتهای خیابان بروید تا به خیابانی با نام Asatiani برسید. به سمت چپ خیابان بروید تا به میدانی با نام Puris Moedani برسید. سمت راست این میدان خیابان Betlemi قرار دارد.

 1. به ناریکالا بروید

قلعه نارین یا ناریکالا یک نماد شناخته شده در تفلیس است که در گذشته از این شهر در برابر حملات مختلفی محافظت کرده است. اما آنچه امروزه دیده می شود بخش کوچکی از این قلعه است که سالم باقی مانده. وقتی به ناریکالا بروید می توانید چشم اندازی پانورامیک از شهر تفلیس را به زیبایی ببینید. هرچند بالا رفتن از دیوارهای این قلعه کاری خطرناک و سخت است اما وقتی به بالا برسید می بینید ارزشش را داشته است.

تفلیس را رایگان بگردید

چطور به قلعه نارین برویم ؟

از میدان Meidani پلکانی سنگی وجود دارد که با بالا رفتن از آن می توانید به قلعه برسید. این قلعه از خیابان Betlemi نیز قابل دسترسی است. تله کابین نیز راه دیگری برای رسیدن به قلعه نارین است.

 1. از مجسمه مادر گرجستان دیدن کنید.

مجسمه نقره ای و بزرگ زنی که یک دست شمشیر دارد و در دست دیگرش پیاله ای قرار دارد تقریبا از تمام قسمت های شهر تفلیس قابل رویت است. این مجسمه بیست متری به گرجی Kartlis Deda نام دارد که همان مادر گرجستان معنی می دهد. این زن جنگو پیراهنی سنتی به تن کرده که شخصیت گرجی او را نشان می دهد. با پیاله ای که در دست دارد ، او به افرادی که برای دوستی به این شهر می آیند خوش آمد می گوید و با دست دیگر که شمشیر گرفته است آماده مبارزه با دشمنان است.

تفلیس را رایگان بگردید

چطور به مجسمه مادر گرجستان برسیم ؟

وقتی از نارینکالا دیدن کردید ، مسیری باریک خارج از قلعه را به سمت چپ ادامه دهید تا به مجسمه برسید. می توانید با تله کابین نیز به بالای این تپه بروید و زمانیکه از تله کابین پیاده شدید به سمت راست بروید.

 1. زمان خود را در پارک ریکه Rike بگذرانید

پارک ریکه در شهر قدیمی قرار دارد ، این پارک مکان مناسبی برای گذراندن وقت و استراحت کردن پس از بازدید از ناریکالا است . پارک ریکه در سمت چپ رودخانه Mtkvari قرار دارد و ورودی تله کابین نیز در این پارک است.

تفلیس را رایگان بگردید

چطور به پارک ریکه برویم ؟

اگر پس از بازدید از ناریکالا و مجسمه مادر گرجستان با تله کابین به پایین بیایید به راحتی در این پارک قرار می گیرد.

 1. برج ساعت دست ساز شهر قدیمی را ببینید

برج ساعت ، شاهکار یک نقاش و مجسمه ساز گرجی است. هر ساعت ، یک فرشته از این ساعت بیرون آمده و با یک چکش کوچک ناقوس را به صدا در می آورد. شاید صدای آن خیلی بلند نباشد اما زیبایی آن چشم گیر تر است.

تفلیس را رایگان بگردید

برج ساعت را کجا ببینیم ؟

از پارک ریکه به سمت پل صلح بروید ، پل را رد کنید و پس از گذر از خیابان Erekle II وارد خیابان Shavteli شوید. برج ساعت دقیقا کنار کلیسا و یک کافه قرار دارد و به راحتی پیدا می شود.

 1. از بازار پل درای (Dry Bridge ) دیدن کنید

حتی اگر علاقه ای به خرید اجناس دست دوم نداشته باشید ، گشتن در بازار روی پل درای می تواند تجربه هیجان انگیزی باشد. شما نمی دانید چه چیزهایی می توانید در این بازار بیابید ، پرچم های قدیمی ، مدال ها و حتی دوربین های خیلی قدیمی و انواع اسباب بازی را می توانید در این بازار بیابید.

تفلیس را رایگان بگردید

چطور به پل درای برویم ؟

این بازار در پارک ددائنا ( Dedaena Park ) قرار دارد ، از هر کجای شهر که باشید می توانید با وسایل نقلیه عمومی به این منطقه بیایید و در ایستگاهی که Justice House نام دارد پیاده شوید و یا از پل باراتاشواری ( Baratashvali ) پیاده به سمت این پارک بروید.

 1. هتل قدیمی لندن را ببینید

 هتل لندن یک هت لوکس و قدیمی در شهر تفلیس است که بین سالهای 1875 و 1914 فعال بوده است. در این هتل افراد مشهور زیادی اقامت داشته اند. اما امروزه این ساختمان دیگر هتل نیست و به یک خانه مسکونی تبدیل شده است اما تغییری در جذابیت و چهره تاریخی آن ایجاد نشده است. می توان به لابی این هتل قدیمی رفت و دیوارهای نقاشی شده آن را دید و سفری سه قرنه در زمان داشت.

تفلیس را رایگان بگردید

چطور به هتل لندن برویم ؟

از پل درای رد شوید و به خیابان Atoneli بروید. این خانه و هتل قدیمی درست در گوشه خیابان و رو به روی پارک قرار گرفته است. گاهی اوقات درب آن باز است و می توان از لابی و قسمت هایی از این ساختمان قدیمی به صورت رایگان دیدن کرد.

 1. استون هنج گرجستان را ببینید

مجسمه های تاریخ گرجستان شامل چندین مجسمه سنگی کنار هم است که 30 متر ارتفاع دارند و شامل پادشاهان ، ملکه ها و قهرمانان گرجستانی می شود. علاوه بر اینکه می توان درباره تاریخ و افسانه های گرجستانی اطلاعات کسب کرد ، چشم اندازی که از این منطقه از دریای تفلیس به چشم می خورد بی نظیر است.

تفلیس را رایگان بگردید

چطور به دیدن این مجسمه های تاریخی برویم ؟

سوار مترو شوید و در ایستگاه Grmaghele پیاده شوید. از آنجا اتوبوسهایی که با شماره 60 مشخص شده اند را سوار شوید و در ایستگاهی با نام Military School پیاده شوید.

منبع :  matadornetwork

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (8 نظر)

× در حال پاسخ به:

یکتا 8 آذر 1396 ساعت 18:26

سلام
واقعا گرجستان را رایگان میشه بگردیم
خصوصیات تو ر چیه؟

ناشناس 9 آبان 1396 ساعت 17:39

خانه های قدیمی انها از خانه های جدید ما شیکتر است

samaneh 25 مرداد 1396 ساعت 16:23

بسیار زیبا وجالب

رضایی 3 مرداد 1396 ساعت 19:23

برخورپلیس گرجستان با گردشگران ایرانی بالاخص اونهایی که با ماشبن شخصی به این کشور مسافرت میکنند اصلا خوب نیست یا رشوه میخواهند یا بی جهت می خواند جریمه ات کنند