فروش تورهای آنلاین - بنر ویژه
Close

مسابقه سفرنامه نویسی 96 ، معرفی شهرهای ایران و نقد و بررسی هتل ها و آژانس های مسافرتی

4.6
از 44 رای
60 میلیون تومان جایزه در انتظار شماست
 • 21 مرداد 1396 14:34
 • 0
 • 72.7K

وب سایت "لست سکند" با همکاری آژانس های مسافرتی عضو و در جهت ترویج فرهنگ سفر و به اشتراک گذاری دانش و تجربه کاربران خود اقدام به راه اندازی مسابقه ای با عنوان "مسابقه بزرگ سفرنامه نویسی" برای ششمین سال متوالی نموده است (اگر نمی دانید سفرنامه چیست اینجا کلیک کنید | توضیح سفرنامه در ویکی پدیا). تاریخ شروع مسابقه از پایان مسابقه سال 95 (30 آبان ماه 95) و تاریخ پایان مسابقه 30 آبان 1396 است .(تمامی سفرنامه ها و نقد و بررسی های ارسالی بعد از پایان مسابقه سال 1395 به صورت اتوماتیک در مسابقه شرکت داده می شوند)

 

در این مسابقه 5 آژانس مسافرتی به عنوان حمایت کننده و اسپانسر آمادگی خود را اعلام نموده اند و در نتیجه جوایز بسیار ارزشمند و نفیسی انتظار برندگان خوش شانس و پرتلاش مسابقه را می کشد. برای اطلاع از جوایز به انتهای همین صفحه مراجعه فرمایید. 

 

 

تفاوت های مسابقه سال 96 با دوره های قبل

تمامی شرکت کنندگان در بخش سفرنامه نویسی و معرفی شهرهای ایران پنل داوری در اختیارشان قرار خواهد گرفت و می توانند به دیگر آثار شرکت داده شده در مسابقه امتیاز دهند . این پنل در حال حاضر تکمیل نهایی نشده ولی در چند روز آینده در اختیار شرکت کنندکان قرار خواهد گرفت.

همچنین در بخش نقد و بررسی هتل ها امکان اضافه کردن (آپلود) تصاویر نیز وجود دارد که این گزینه خود دارای امتیاز ویژه ای است، اما ذکر این نکته ضروری است که  تمامی نقد و بررسی های انجام شده تا تاریخ 9 مرداد 96 بدون این گزینه امتیاز گرفته اند و این گزینه تنها برای مطالب درج شده از امروز به بعد محاسبه می شود. همچنین امکان افزودن تصاویر به نقد و بررسی هایی که قبل تر در سایت درج شده اند به زودی میسر می شود.

اما تفاوت اساسی و بسیار مهم این است که امکان درج سفرنامه توسط کاربر فراهم شده و ارسال سفرنامه توسط ایمیل (روش قدیمی) مورد استفاده قرار نخواهد گرفت . برای دسترسی به این امکان می بایست عضو سایت باشید و با دیدن کلیپی که جهت آموزش نحوه درج سفرنامه در سایت تهیه شده و یا مطالعه فایل PDF با نحوه این کار آشنا شوید. اما به هر حال قبل از آپلود مطالب در سایت متن سفرنامه را حتما در فایل Word تهیه و دخیره نمایید.

می توانید به روش زیر سفرنامه های خود را برای ما ارسال نمایید:

  • سفرنامه خود را در قالب یک فایل ورد (متن تایپ شده به فارسی) و تصاویر (با کیفیت مناسب و بدون واتر مارک و اینکه عکسها را شخصا و توسط دوربین خود گرفته باشید) را آماده کنید و با لاگین کردن در سایت و مراجعه به داشبورد (پنل کاربری) به بخش افزودن سفرنامه مراجعه کنید (با مطالعه فایل PDF و یا مشاهده کلیپ زیر با تمامی مراحل کار به صورت دقیق آشنا شوید).

 

 

 

نکته مهم : در هر صورت لازم است که شما به عضویت وب سایت در آمده باشید تا سفرنامه با نام و مشخصات شما در سایت قرار گیرد.

شرایط شرکت در مسابقه

  • 1- سفرنامه می بایست توسط شخص شرکت کننده در مسابقه تهیه شده باشد و به صورت کامل و مفید باشد و از هیچ وب سایت /وبلاگ دیگری برداشت/منتشر نشده باشد.

 

  • 2- سفرنامه ها نباید تا قبل از تاریخ قرعه کشی برندگان در سایت دیگری منتشر شوند یا منتشر شده باشند.

 

  • 3-  بعد از انتشار سفرنامه، به هیچ عنوان امکان برداشتن آن از روی سایت وجود ندارد.

 

  • 4- در صورتیکه مشخص شود سفرنامه توسط شخص مذکور نوشته نشده است، شانس شرکت در قرعه کشی را از دست خواهد داد. ( برای اطمینان از این قضیه ارسال مشخصات سفر از جمله نام آژانس صادر کننده تور / تاریخ دقیق سفر / تلفن آژانس / نام مسئول مربوطه / آدرس و تلفن مستقیم فرد شرکت کننده الزامیست) و چنانچه بعد از انتخاب شدن به عنوان برنده مشخص شود اطلاعات ارسالی نادرست می باشد نام فوق از لیست برندگان خارج خواهد شد.

 

  • 5- سفرنامه ها می بایست مربوط به سفرهای سال 1395 به بعد باشد و از درج سفرنامه های قدیمی تر در بخش مسابقه امتناع خواهیم نمود. همچنین هیچ گونه فرقی نمی کند که آیا شما مسافر آژانسهای این سایت بوده اید یا خیر.

 

  • 6- برندگان برای تحویل جایزه خود می بایست اسکن رنگی کارت ملی خود را برای ما ارسال فرمایند .

 

  • 7- محدودیتی در ارسال سفرنامه، نقد و بررسی و معرفی شهر توسط یک شخص وجود ندارد و هر کس به هر تعداد دلخواه می تواند سفرنامه های خود را ارسال و شانس برنده شدن خود را افزایش دهد.

 

  • 8-سفرنامه ها می بایست از لحاظ ادبی و گفتار قابل قبول باشند و از لحاظ حجم و تعداد کاراکتر در سطح قابل قبولی باشند. (برای نمونه این سفرنامه را مشاهده نمایید)

 

  • 9-از طریق لینک مخصوص به عضویت کاربران، به عضویت وب سایت در آمده و نام کاربری خود را فعال نمایید. جهت نمایش بهتر در سایت از شما خواهش میکنیم تصویر آواتار خود را نیز آپلود نمایید .

 

  • 10- از ارسال تصاویر شخصی خود و همراهان خودداری فرمایید، عکسهای شما می بایست از مناظر دیدنی، هتل، خیابان ها  و . .  . و قابل انتشار و منطبق با اصول اخلاقی و اجتماعی باشد.

 

  • 11- درج سفرنامه تنها از طریق داشبورد (پنل کاربری) قابل قبول می باشد و مانند سالهای قبل امکان ارسال توسط ایمیل میسر نمی باشد.

 

  • 12- جهت نقد و بررسی هتل محل اقامت خود می بایست به بخش هتل ها مراجعه فرمایید و در صفحه مربوط به هتل اقامت خود ، نقد و بررسی هتل را نوشته و به آن هتل امتیاز دهید، جهت شرکت در مسابقه، آپلود قرارداد یا واچر هتل و یا هر مدرکی که نشان دهنده حضور شما در هتل باشند امتیاز ویژه محسوب می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه امتیاز دهی به هتل ها به این لینک مراجعه کنید.

 

 • 13- جهت نقد و بررسی آژانسهای مسافرتی می بایست به بخش آژانس ها مراجعه فرمایید و در صفحه مربوط به آن ، نقد و بررسی را نوشته و به آن آژانس امتیاز دهید. جهت شرکت در این بخش آپلود قرارداد شما با آژانس الزامی است، همچنین دقت کنید که این بخش فقط برای آژانسهای طرف قرارداد و فعال در سایت امکان پذیر است.

قوانین و مقررات

تمامی دوستانی که اقدام به تهیه و ارسال سفرنامه های خود میفرمایند ، می بایست شرایط و قوانین زیر را قبول داشته باشند :

  • 1- تعداد اسپانسرها و تعداد و ارزش جوایز، تیم داوری و . . .در هر لحظه امکان افزایش، کاهش و تغییر خواهد داشت و هیچ گونه اعتراضی در این زمینه از طرف شرکت کنندگان مورد قبول نمی باشد.

 

  • 2- تیم داوری شامل تمامی شرکت کنندکان در مسابقه سفرنامه نویسی می باشد و همچنین 5 نفر از کاربران قدیمی (برندگان سابق مسابقه سفرنامه نویسی) امر قضاوت را در کنار یکدیگر بر عهده خواهند داشت.

 

  • 3- تخریب، درج امتیاز منفی دیگر شرکت کندگان مسابقه توسط هر شرکت کننده ای باعث حذف نام از مسابقه خواهد شد. همچنین در صورتیکه در داوری هر شرکت کننده ای مواردی مشاهده شود (مانند اینکه به همه به غیر ار تعداد معدودی سفرنامه امتیاز پایین بدهد و یا . . .) باعث حدف آن داور از لیست داوران خواهد شد. تمامی آثار شرکت داده شده در مسابقه پس از پایان مسابقه امتیاز خود را میتوانند در داشبورد کاربری خود مشاهده نمایند.

 

  • 4- کیفیت و کمیت سفرنامه، نقد و بررسی هتل و آژانسها و عکسهای ارسالی می بایست مورد تایید تیم لست سکند باشد و سفرنامه ها و معرفی شهرهایی که از چهارچوب درخواستی خارج باشند یا کیفیت و کمیت لازمه را نداشته باشیند درمسابقه شرکت داده نخواهند شد. جهت شرکت در مسابقه ارسال تصاویر همراه با متن الزامیست و از شرکت دادن آثار بدون تصویر در مسابقه معذوریم.

 

انتخاب برندگان

این مسابقه 37 برنده خواهد داشت. انتخاب برندگان توسط تیم داوری به این صورت انجام خواهد گرفت که تمامی داوران، آثار ارسالی را مطالعه و به هر کدام از آنها نمره ای بین 1 تا 10 اعطاء خواهند نمود، بدین ترتیب به نفرات برگزیده (بر اساس تصویر زیر ) که بیشترین امتیاز ها را بدست آورند جوایز اعطا خواهد شد. برندگان مسابقه تا 15 دی 1396 مشخص خواهند شد و از طریق وب سایت ، خبرنامه و شبکه های اجتماعی لست سکند اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.

 

از 37 جایزه، تعداد 14 جایزه برای دوستان شرکت کننده در بخش سفرنامه نویسی (13 نفر 3 میلیون تومان بن خرید تور و یک نفر به عنوان برنده ویژه معادل مبلغ 5 میلیون تومان)، 3 جایزه (هر نفر 2 میلیون تومان بن خرید تور) برای برندگان بخش معرفی شهرهای ایران، 15 جایزه (هر نفر 500/000 تومان بن خرید خدمات مسافرتی و تور از سایت لست سکند) برای بخش نقد و بررسی هتل ها و 5 جایزه (هر نفر 500/000 تومان بن خرید خدمات مسافرتی و تور از سایت لست سکند )برای بخش نقد و بررسی آژانس های مسافرتی لحاظ خواهد شد.

تعداد برندگان و نحوه توزیع و تقسیم جوایز بدون اطلاع قبلی امکان تغییر خواهد داشت و در این زمینه هیچ گونه شکایتی از طرف شرکت کنندگان مورد قبول واقع نخواهد بود.

 

نحوه انتخاب برنده ویژه:

تمامی 14 اثر برنده شده در بخش سفرنامه نویسی به صورت مجزا و در یک نظر سنجی از عموم کاربران سایت شانس رقابت برای برنده شدن به عنوان نفر برگزیده اول را خواهند داشت . این نظرسنجی بعد از اعلام نتایج برگزار خواهد شد.*بهترین و کامل ترین سفرنامه

بهترین و کامل ترین سفرنامه، سفرنامه ای خواهد بود که به بیان موشکافانه و دقیق تمامی جزئیات سفر به همراه عکسهای اختصاصی توسط فرد تهیه کننده مطلب تهیه شده باشد. شما امکان نوشتن سفرنامه داخلی و خارجی را دارا هستید . برای آگاهی دقیق تر از قضیه سفرنامه برندگان سالهای قبل را مطالعه فرمایید :

 

لیست برندگان مسابقه سال 95

لیست برندگان مسابقه سال 94

لیست برندگان مسابقه سال 93

لیست برندگان مسابقه سال 92

لیست برندگان مسابقه سال 91

مشاهده نمونه معرفی شهر : ارومیه*فاکتورهای امتیاز دهی :

 

1-بیان دقیق و موشکفانه جزئیات سفر و نمایش نقشه راهها و جزئیات هزینه ها و قیمت ها به شکلی که خواننده کاملا فضای توضیح داده شده را درک نماید

2-پاسداشت زبان و ادبیات پارسی

3-کیفیت عکسها و درج به موقع و مناسب و تکمیل کننده توضیحات نوشتاری

4-خلاصه نویسی و انتقال سریع و راحت مطلب (بدون پرداختن به توضیحاتی که از حوصله ی خواننده خارج باشد)

 

*امتیازات ویژه و مازاد :

1-معرفی مقصد جدید و یا مقصدی که سفرنامه ی زیادی در ‏مورد آن نوشته نشده است.

2-ابتکار جدید در سفر و یا معرفی ابزاری جدید و ...

 

نکته مهم در رابطه با نقد و بررسی هتل ها و آژانسهای مسافرتی :

جهت کسب آگاهی در رابطه با نحوه نقد و بررسی هتل ها و درج در قسمت مربوطه به این لینک مراجعه فرمایید. نقد و بررسی هتل ها در بخش مربوطه (قسمت هتل ها) انجام میگیرد و امتیازات شما به هتل در انتهای سفرنامه شما درج خواهد شد.

همچنین برای انجام نقد و بررسی آژانس میبایست حتما قرارداد خودتان را به صورت رنگی اسکن کنید و در فرم مربوطه به همراه امتیازات ارسال فرمایید.

در این 2 بخش متن نوشته توسط شما میبایست حداقل 800 کاراکتر باشد.

 

لیست جوایز و اسپانسرها

اسپانسرها متعهد شده اند معادل مبلغ 60 میلیون تومان بن خرید تور و یا خدمات از سایت لست سکند اعطا نمایند. جهت خرید تور و استفاده از مبالغ برنده شده ارسال اسکن رنگی کارت ملی به نام نویسنده مطلب الزامی است

با توجه به تعداد شرکت کنندکان و تعداد آثار ارسالی امکان تغییر در نحوه تقسیم جوایز وجود خواهد داشت.

 

لیست اسپاسنرها به شرح زیر می باشد :

اسپانسر شماره 1 : الفبای سفر پارسیان
بازه خدمات : بن خرید خدمات مسافرتی و تور از سایت لست سکند
تاریخ استفاده از جایزه : شهریور 97
تلفن آژانس : 0214935
وب سایت : Alefbatour.com

 

 

اسپانسر شماره 2 : مقتدر سیر
بازه خدمات : بن خرید خدمات مسافرتی و تور از سایت لست سکند
تاریخ استفاده از جایزه : شهریور 97
تلفن آژانس : 26409828
وب سایت : MSTIran.com

 

 

اسپانسر شماره 3 : وب سایت Trip.ir
بازه خدمات : بن خرید خدمات مسافرتی و تور از سایت لست سکند
تاریخ استفاده از جایزه : شهریور 97
تلفن آژانس : 75143000
وب سایت : Trip.ir

 

 

اسپانسر شماره 4 : سلام پرواز
بازه خدمات : بن خرید خدمات مسافرتی و تور از سایت لست سکند
تاریخ استفاده از جایزه : شهریور 97
تلفن آژانس : 22221500
وب سایت : salamparvaz.com

 

 

اسپانسر شماره 5 : الماس نشان
بازه خدمات : بن خرید خدمات مسافرتی و تور از سایت لست سکند
تاریخ استفاده از جایزه : شهریور 97
تلفن آژانس : 02125712
وب سایت : almasneshantour.com

 

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

Lahiji_majid 27 اردیبهشت 1397 ساعت 10:53

با سلام خدمت سایت بینظیر لست سکند
خدمتتون سوالی داشتم
بنده در حال نگارش سفر نامه هستم ولی عکیها رو میخوام آپلود کنم پیغام حجم بالای عکس رو میده با اینکه حجم عکسها رو به زیر یک مگ رسوندم ولی همچنان خطا میده لطفا راهنمایی کنید

سمیرا خ 1 بهمن 1396 ساعت 20:25

با عرض سلام و خسته نباشید.میخواستم بدونم اسامی کسانی که میتونن در مراسم قرعه کشی 12 بهمن شرکت کنند چه زمانی در دسترس قرار خواهد گرفت؟؟ممنون

رضا 8 دی 1396 ساعت 17:56

سلام من اخیرا به صربستان رفتم و میخوام سفرنامه کامل و خوبی رو بنویسم ولی مهلت شرکت تو مسابقه تموم شده
از اونجایی که سفرنامه صربستان تقریبا وجود ندارد (خصوصا با اطلاعات کاملی که من نوشتم) آیا امکان شرکت در مسابقه برای من فراهم است؟؟؟؟

Mahboubeh 23 آذر 1396 ساعت 20:40

سپاسگزارم

Mahboubeh 23 آذر 1396 ساعت 18:19

سلام می دونم من یک سفرنامه داخلی فرستادم. که جزو اونها نبود شما می گید۱۲ تاست کلا پس مال من جزود اونها نیست.
و دو تا سفرنامه خارجی مثل سفرنامه دبی که در هتل جواهرگاردن بودم۱۱ بهمن منتشر شده بود و سفرنامه مالزی به اسم سفر به شبه جزیره مالایی همزمان با جشن دیوالی۱۶ اذر۹۶ منتشر بوده، من در قسمت داوری اسم سفرنامه هام نبود. ایا برای خودم دیده نمی شه چون نظر می دم یا نگذاشتید. ممنون

مقصود سلیمی 23 آذر 1396 ساعت 17:06

با سلام
واسه پنل داوری لینک خاصی وجود داره؟

محبوبه 22 آذر 1396 ساعت 04:14

سلام ببخشید چرا اسم فقط۱۲ تا سفرنامه تو لیست معرفی شهرهای ایران هست؟ بقیه سفرنامه ها چرا نیست؟ با اینکه سال ۹۶ دیدم نوشته شده بود. ممنون

م.خ 9 آذر 1396 ساعت 09:32

با سلام ببخشید که اینجا سوالم رو پرسیدم. چون جایی در پروفایل برای سوال پرسیدن نبود. در قسمت نقد و بررسی هتلها که تازگی امکان گذاشتن عکس هم هست من برای هتلهایی که تازه نظر دادم وارد قسمت ویرایش شدم. عکسها حجمشون رو مناسب کردم و اپلود شد و تایید کردم الان یک ماهی می گذره اما فقط نظرم در مورد هتل هست و عکسی نیست. ایا من اشتباه کردم یا فعلا نمی شه عکس گذاشت!من عکس برای قسمت هتلها گذاشتم. تایید نشده یا من اشتباه می کنم! البته عکسها برای خودم که صفحه رو میارم ویرایش کنم هست. اما در سایت نیامده.
با تشکر

navid amirian 6 آذر 1396 ساعت 20:45

با سلام و خسته نباشید
من سفری به ترکیه داشتم در اردیبهشت 96.
میخواستم بدونم ایا امکان تمدید زمان مسابقه هست؟
و اگر تمدید نمیشه توی مسابقه سال آینده شرکت داده میشه یا نه؟
ممنون

امیر 24 آبان 1396 ساعت 20:50

با سلام ایا سفر نامه هایی که در هفته اخر اپلود شوند امکان حضور در مسابقه را دارند ؟حدودا چه مدت زمان برای تایید سفر نامه لازم است؟

مهشید پرتوی 23 آبان 1396 ساعت 06:11

سلام و خسته نباشید . من هر کاری میکنم نمیتونم عکس آپلود کنم . جایی هم برای آپلود ویدئو ندیدم و یا ارتباط با مدیر سایت . میخوام سفرنامه م رو بذارم . لطفا راهنمایی کنید .

Mahboubeh 22 آبان 1396 ساعت 20:44

سلام من سفرنامه ام رو تقریبا10روز می شه که ارسال کردم. در جواب نوشته شده، در حال تایید است. البته جایی خوندم یک تاریخی رو میگن که روی سایت می گذارن. یعنی این بعد از تایید هست؟چون چیزی تا30 آبان نمانده!

آزاده 19 آبان 1396 ساعت 11:36

با عرض سلام
با توجه به اينكه داوري بر اساس راي كاربران است پس كساني كه روزهاي آخر سفرنامه خودرا بارگذاري ميكنند شانس خيلي كمتري از افرادي كه ماهها قبل اينكار را انجام داده اند، خواهند داشت. كاش امكانات مساوي براي جمع آوري امتياز در نظر مي گرفتيد.

ایوب هاشمی 17 آبان 1396 ساعت 02:48

با تشکر از عوامل برنامه برنامه بسیار کاربرد و مفید برای کسانی که اهل مسافرت هستند
خسته نباشید

حسین 13 آبان 1396 ساعت 07:30

برنامه عالیه آیه اما کاش پرواز از مشهدم میزاشتین با تشکر

مشاهده نظرات بیشتر