Close

10 تا از چندش آورترین غذاهای دنیا که حتماً باید قبل از مرگ امتحان کنید

4.5
از 647 رای
نام غذای ایرانی در میان چندش‌آور‌ترین غذاهای دنیا + تصاویر
  • 68
  • 323K

 پیش از اینکه شروع به خواندن این مطلب کنید، باید به شما اخطار بدهیم که این غذاها، واقعا از چندش‌آورترین‌ها محسوب شده و تصاویر مناسبی هم ندارند. اما اگر می‌توانید دیدن تصاویرشان را تحمل کنید، همراهمان بمانید و تا انتهای این مطلب را بخوانید! شاید روزی تصمیم گرفتید یکی از این غذاها را امتحان کنید و البته، زنده هم بمانید!

 

آنچه در ادامه خواهید خواند:

 پنیر کرم زده، ایتالیا

بوداگ، مغولستان

جنین اردک نیم‌پز، جنوب شرق آسیا

کله گوسفند کامل، آسیا و اروپا

هشت پا، آسیا

سر ماهی سالمون گندیده، آلاسکا

فوگو، ژاپن

بینی ژله‌ای گوزن شمالی، آلاسکا

سوپ خفاش، چین

کوسه گندیده ایسلندی، ایسلند

 

چندش‌آور ولی خوشمزه 

فکر کنید برنامه‌های Fear Factor (برنامه‌ای آمریکایی که در آن افراد با ترس‌های خود از قبیل حشرات چندش‌آور و.. مواجه می‌شوند) و Iron Chef (برنامه‌ای که در آن سرآشپزهای ماهر هنرهای خود را به اجرا درمی‌آورند) باهم یکی شوند و شما چندش‌آورترین رستوران را دارید و باید در آن خوشمزه‌ترین غذای روی کره‌ی زمین را تهیه کنید!

همه‌ی قسمت‌های مهم بدن گونه‌های مختلف جانداران، حداقل یک‌بار خورده شده‌اند که بعضی از آن‌ها غنی از مواد مغذی است؛ مثل مورچه‌های آمازون، تخم جنین پرنده نیم‌پز، همه نوع کرم‌های کوچک، سُم، منقار، گوش و چشم که همه برای یک آشپزی خوب استفاده می‌شوند. روش‌های درست کردن این غذاها خیلی جالب است مثلاً : خمیری کردن، ترشی انداختن، دم کردن، جوشاندن، حرارت دادن، تکه‌تکه و خام سرو کردن درحالی‌که غذا تکان می‌خورد!

آشپزی برای بعضی‌ها هیجان‌انگیز و برای بعضی وقت‌گیر است: اگر به دنبال غذاهای حال به هم زن و یک ماجراجویی غذایی هستید و در جستجوی برخی غذاهای آزار دهنده برای مهمان‌ها هستید که هزینه‌اش از یک شام معمولی بیشتر شود، در ویدئو زیر از چندش‌ آورترین غذاهای دنیا نام برده شده و در ادامه هم با چگونگی درست کردنشان در سراسر دنیا آشنا می‌شوید.

 

چندش آورترین غذاهای دنیا

 

10. پنیر کرم زده؛ ایتالیا

پنیر کرم زده casu Marzu (پنیر ایتالیایی که از شیر گوسفند تهیه می‌شود) که در ساردینای ایتالیا تهیه می‌شود، برنده‌ چندش‌آورترین پنیرهای دنیا شده‌ است که در اصل به آن‌ها پنیر فاسد می‌گویند. این پنیر با هدف تبدیل‌ شدن به زمینه‌ای برای پرورش لانه‌های کرم تهیه می‌شود. این کار ریشه در آشپزی‌های بومی مردم آن منطقه دارد.

پنیر (Cazu Marzu) بانام مستعار پنیر کرم‌زده به روش تخمیر هم درست می‌شود. اگرچه جدیدا در مصرف پنیر کرم‌زده به روش‌های نوین به بهداشت توجه می‌کنند، اما تغییر ایجاد کردن در پنیر به‌ طور رسمی غیرقانونی است! در هر حال اجازه ندهید که این موضوع مانع راه شما برای سفر به این قسمت ایتالیا باشد.

گزارش‌هایی مبنی بر مزه‌ این پنیر همان‌گونه است که می‌توانید تصور کنید: بدن کرم‌های گره‌خورده‌ گوشتالو که هنگام خوردنشان بالا و پایین می‌پرند.

 

چندش آورترین پنیر دنیا
پنیر کرم زده ایتالیایی، چندش آورترین پنیر دنیا

 

9. بوداگ؛ مغولستان

در مغولستان عشایری که وسایل استیل برای آشپزی نداشتند سال‌ها پیش روشی مبتکرانه برای پختن بز ابداع کردند، آن‌ها گاهی موش خرمایی کوهی را هم با این روش می‌پختند، اما به دلیل اینکه باعث بیماری طاعون می‌شد بز را انتخاب کردند. روش پختن این غذا به این صورت است که آن‌ها ابتدا بز را می‌کشند و پاهایش را می‌شکنند و سنگ‌هایی صاف و بسیار داغ را در حفره‌ ایجادشده در بدن جانور می‌چپانند و جانور را از پاهایش می‌گیرند و تکان می‌دهند تا کامل بپزد. گاهی هم برای پختن بهتر از بیرون به آن حرارت می‌دهند. این روش طبخ در مغولستان بسیار رایج است.

 

عجیب ترین غذاهای جهان
بوداگ مغولستان از عجیب ترین غذاهای جهان

 

8. جنین اردک نیم‌پز، جنوب شرق آسیا

این غذا، یک غذای بسیار ساده‌ خیابانی و قابل‌ دسترس در فیلیپین و ویتنام است. این غذا شهرت بسیاری در میان غذاهای محلی دارد. بیشترِ تخم پرندگانی که دیگران با آن‌ها آشنا هستند تخم پرندگان بدون نطفه است اما Balut ها تخم‌های اردک نطفه‌داری هستند که روی آن‌ها می‌خوابند یا اجازه دارند که به‌ طور آزمایشگاهی در یک‌زمان مشخص رشد کنند.

برای خوردنش باید آن را پوست بکنید. با اینکه نیم‌پز است تمام اجزای یک اردک کامل اعم از استخوان، پر، منقار و.. را دارد که بعضی از آن‌ها بیشتر یا کمتر رشد کرده‌اند و اکثراً پیشنهاد می‌کنند آن را با پوست و مقداری نمک بخورید زیرا این بهترین روش برای لذت بردن از balut است.

 

غذاهای چندش آور
جنین اردک نیم‌پز از چندش آورترین غذاهای جهان

 

7. کله گوسفند کامل، آسیا و اروپا

کله گوسفند یک غذای سنتی است که در بسیاری از مناطق دنیا ازجمله اطراف مدیترانه و شمال اروپا سرو می‌شود. شما می‌توانید روش کز دادن یا حتی دستور پخت سوپ کله‌پاچه را پیدا کنید. کله‌پاچه معمولاً به‌صورت دست‌نخورده و گاهی بامغز  سرو می‌شود (به خاطر ضرر مصرفش کمتر خورده می‌شود). البته این غذا یکی از پرطرفدارترین غذاها و صبحانه‌ها در میان ما ایرانیان هم هست.

بدمزه ترین غذای ایرانی
کله پاچه از چندش آورترین غذاهای جهان

 

6. هشت‌پا، آسیا 

هر چیزی که زنده باشد و تکان بخورد یقیناً جزو دسته غذاهای چندش‌آور به شمار می‌رود. غذاهای دریایی وعده‌ای قدیمی برای آسیایی‌ها محسوب می‌شوند. سوشی ژاپنی یک غذا در دسته‌ی غذاهای خام است و هشت‌پای خام زنده هم غذایی بسیار رایج است که اکثراً بچه‌ی آن‌ را سرو می‌کنند. تکه‌های در حال تکان خوردن اجزای بدن هشت‌پا، پاهای مکنده و بادکش مانند آن و.. تمام چیزی است که می‌توانید تصور کنید. اجزای بدن این جانور نرم، جویدنی و بی‌مزه است و بسیاری از ماجراجویان غذایی گزارش داده‌اند که پاهای مکنده‌اش در گلوگیر می‌کند. این غذا قسمتی از غذاهای باارزش کره‌ای‌ها در طی قرن‌ها بوده است و  یک ماده‌ی انرژی‌زا و مفید نیز به شمار می‌رود.

 

هشت‌پا
هشت پاهای آسیایی

 

5. سر ماهی سالمون گندیده، آلاسکا

سالمون یک وعده‌ی غذایی اساسی برای آلاسکایی‌ها است و بومیان آنجا به‌طور سنتی اجزای این ماهی را استفاده می‌کنند. یکی از غذاهای سنتی این منطقه سر ماهی سالمون گندیده است، آن‌ها سر ماهی سالمون را داخل بشکه‌‌ای چوبی یا پلاستیکی می‌گذارند و در گودال‌های ترشی برای چند هفته در زیرزمین دفن می‌کنند و اجازه می‌دهند که طبیعت کار خودش را انجام دهد و سپس آن را برداشت و استفاده می‌کنند! برای خود بومیان آلاسکایی این غذا تنفرآور نیست و خوردن همه‌ی اجزای بدن ماهی عادی و غذای بسیاری از افراد روستایی و کلبه نشین است و شاه سالمون خود یک وعده‌ غذایی در تمام دنیاست!

تنها چیزی که این غذا را نسبت به سایر اجزای دیگر ماهی متمایز کرده است این است که سر ماهی فاسد و تجزیه‌شده است! این غذا با استانداردهای آشپزی مدرن تطابق دارد و غذایی نسبتاً گران به شمار می‌رود. تصور کنید که یک سطل پر ازسرهای سالمون در هوای گرم تابستان برای چند هفته در بیرون قرار بگیرد!

خوردن این سرها در معرض چالشی طولانی و جدی در خصوص سلامت مردم آن منطقه قرارگرفته است که احتمال مسمومیت در آن‌ها وجود دارد.

 

غذاهای چندش‌آور
سر گندیده ماهی سالمون از غذاهای چندش‌آور در آلاسکا

 

4. فوگو، ژاپن

یکی از بهترین غذاهای ژاپنی خطرناک‌ترین غذایی است که می‌توانید بخورید! این غذا ماهی فوگو (fugu) است که یک ماهی پف کننده‌ بامزه‌ کوچک است که به‌ندرت می‌توان به آن چندش‌آور گفت؛ اما بسیار کشنده است. در سراسر بدن این ماهی، سمی کشنده به نام تترودوتوکسین وجود دارد که یک سیستم دفاعی طبیعی است که شکارچیان را فلج می‌کند. خوردن مقداری از سم این ماهی باعث مواجه‌شدن با مرگ تدریجی و از دست دادن هوشیاری و خواب‌رفتگی و سپس خفگی می‌شود و متأسفانه پادزهری برای سم آن وجود ندارد. این ماهی را در لاکچری‌ترین رستوران‌های ژاپن پرورش می‌دهند و آشپزهای این ماهی باید آن را با احتیاط آماده سازند.

آشپزها باید به پخت دقیق، رعایت بهداشت، ذخیره‌سازی و در اختیار گذاشتن دستورالعمل خود برای به حداقل رساندن آسیب‌ها پایبند باشند. قطعاً درست کردن فوگو از خوردن آن‌ هم سخت‌تر است! آیا ماهی فوگو کسی را کشته است؟ خب باید بگوییم که نتیجه مرگ‌ و میر سالانه از مصرف فوگو امروزه بسیار کم و به‌طورکلی تصادفی است.

 

چندش آورترین غذاهای دریایی
فوگوی ژاپنی از چندش آورترین غذاهای دریایی دنیا

 

3. بینی ژله‌ای گوزن شمالی، آلاسکا

ژله به نظر خوشمزه می‌آید مثل ژله‌ای که به عنوان دسر سرو می‌شود، ولی این ژله از بینی گوزن شمالی تهیه می‌شود. این غذا هم به عنوان دسر سرو می‌شود و یک غذای سنتی آلاسکایی و البته وقت‌گیر است که از تکه‌های بینی گوزن شمالی به دست می‌آید.

 

بدترین غذاهای دنیا
دماغ گوزن دسری مخصوص در آلاسکا
بدمزه ترین غذای دنیا
دماغ ژله‌ای گوزن غذایی چندش آور

2. سوپ خفاش، آسیای شرقی

ابتدا تعدادی خفاش پرنده، خفاش میوه خوار و خفاش روباهی را در یک روستای دور افتاده به دام بیاندازید و آنها را زنده زنده داخل یک دیگ آبجوش یا شیر بریزید و تا جایی که تمایل دارید کباب کنید، سپس آنها را تکه تکه کنید و همراه با گیاهان و ادویه‌های تایلندی سوپ درست کنید. اگر خفاش میوره‌خوار در اطراف شما زیاد است، میتوانید پخت سوپ خفاش را امتحان کنید! خفاش‌ها قسمتی از غذاهای بومی در تایلند، چین و گوام هستند اما به خاطر اینکه عامل بیماری هستند، بدنام شمرده می‌شوند. احتمالا شما این غذا را جزو آخرین‌ها در امتحان کردن در این لیست قرار می‌دهید.

 

سوپ خفاش
سوپ خفاش از خطرناک‌ترین غذاهای دنیا

 

1. کوسه گندیده ایسلندی، ایسلند

انتخاب غذاهای چندش تا حد زیادی به سلیقه و ذائقه غذایی افراد باز می‌گردد اما اگر قرار باشد فقط 1 غذا را نام ببریم که می‌تواند لقب چندش آورترین غذاهی جهان را یدک بکشد، آن کوسه تخمیر شده و گندیده ایسلندی است. غذایی که همانطور از نامش مشخص است از گوشت نوعی کوسه به نام «کوسه گرینلند» تهیه می‌شود. هنگام شکار کوسه گرینلند گوشت آن به صورت تازه سرو نمی‎شود و ابتدا آن را با قرار دادن در مواد مخمر فاسد می‌کنند و سپس سرو می‌کنند.  

برای اینکه متوجه شوید این غذا تا چه اندازه چندش است ویدئو زیر را تماشا کنید. این ویدئو درباره موزه‌ سوئدی است که در آن چندش آورترین غذاهای سرتاسر جهان گردآوری شده است و مشمئز کننده‌ترین خوراکی آن همین کوسه گندیده ایسلندی است.

 

چندش‌ترین غذای جهان در موزه سوئد 

بدترین غذای دنیا
کوسه ایسلندی گندیده چند‌ش‌آور ترین غذای جهان

 

کلام آخر

غذاهای هر کشور بخشی از فرهنگ آن سرزمین را تشکیل می‌دهند و چندش نامیدن آن‌ها نوعی توهین محسوب می‌شود. با این حال برخی از غذاها علاوه بر اینکه سرو شدن آن‌ها ظاهری به دور از شئونات انسانی است و حتی در برخی از موارد مانند سوپ خفاش ممکن است باعث ایجاد بیماری شود. نظر شما در این باره چیست؟ آیا شما حاضر به امتحان کردن غذاهای اینچنینی هستید یا ترجیح می‌دهید حتی در سفرهای خارجی هم غذاهای شناخته شده را میل کنید. خوشحال می‌‌شویم نظرتان را در قالب کامنت با ما به اشتراک بگذارید.   

 

منبع: culinaryschools 

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (68 نظر)

× در حال پاسخ به:

کامرانوف 3 مهر 1400 ساعت 04:30

واسه اونهاکه نمیدونن میگم، خودماهم غذاهای چندشی داریم که خودمونم حالمون بهم میخوره، مثل برشته کردن نوعی سوسک که اطراف جویبارها درهنگام بارانهای اول بهار زیاد دیده میشه وبعضی علاقه عجیبی بهش دارن بنام چنزک یا چنزو_چیزی مثل جیرجیرک_ که من اینو درچندجای ایران دیدم لذا اسم منطقه خاصی رو نمیتونم بگم، غذای دیگه بنام سوراخ در جنوب وهرمزگان که درخوزستان و بوشهر هم بانامهای مختلف زیاد دیدم، نوعی ماهی رو توی خمره میریزن بعدکه درهوای گرم جنوب کاملا گندید با ادویه مختلف قاطی میکنن، این غذا ازنظرما بوی بسیار نامطبوعی داره باظاهری مثل رب گوجه، شاید نوعی ترشی ماهی باشه باتمام اجزا، البته این چیزیه که بمن گفتن، اگر دوستان جنوبی از طریقه ساختن سوراخ اطلاعاتی بدن ممنون میشم، اما اینها ریشه درفرهنگ غنی این مردم داره وهیچکدام مثل غذاهای چینی کثیف یانجس نیستن، فقط شاید طعم وبوش رو نپسندیم

.... 8 اردیبهشت 1400 ساعت 18:52

خیلی چندش اور بود... از چیزی که فک میکردم هم چندش اورتر بود.

ناشناس 26 آبان 1399 ساعت 14:12

مطلبتون کامل نبود و اینکه سوپ خفاش عامل کرونا است.

شهرام 4 مرداد 1399 ساعت 12:00

حتی درندگان هم ، شکار خود را اول میکشند بعد میخورند . پس نمیتوان حتی نام حیوان وحشی هم روی افرادی گذاشت که موجودی را در رستوران یا هرجای دیگه ، زنده زنده میخورند . اینها فقط مشکل روانی دارند

پری 14 اردیبهشت 1399 ساعت 14:30

بده

Rosita 19 خرداد 1398 ساعت 01:34

واقعاااااا چرااااا آدم باید اینجور چیزا رو بخوره؟ آخه آدم چرا باید اینکارا رو بکنه؟درصورتی که خدا اون رو سفارش کرده به خوردن و نوشیدن از خوراکی های طیب و پاک؟

امین 15 خرداد 1398 ساعت 03:34

خوردن غذاهایی که وجود انسان مشمئز میشه، نشان از دور شدن آدم ها از فطرت و سرشت پاک انسانی شونه
وگرنه زنده خوردن جانداران چیزی جز توحش نیست
منتظر روزی باشیم که اندیشمندان به این نتیجه برسند که حرام خواری به محیط زیست ما آسیب میزند...

یوناس 11 خرداد 1398 ساعت 04:27

من پنیر کرم زده گوسفند محلی خوردم البته بطور غیر ارادی وبیخبر از کرم داخل ان باور نمیکنید اگر بگم که هیچوقت غدایی یا خوردنی به این خوشمزگی نخورده ام ونخواهم خورد وحتی چندباری ترغیب شدم که دوباره امتحانش کنم ولی کرمهای کوچک وسفیدش مانع شد بقیه غذاها همانطور که کله پاچه گوسفند برای ما یک غذای خوب وخوشمزه اس برای اون افراد اون غذا یک غذای عادی والبته گرون وخوشمزه اس

میترا 10 خرداد 1398 ساعت 12:45

سلام دوستان وقت بخیر
گوشت گوسفند و گاو و مرغ و ماهی که میخوریم برای گیاهخواران چندش اورترین غذا هست
به تاریخچه زندگی اولیه انسان مراجعه کنین که هر گوشتی را بدون پخت و پز مصرف میکردند فکر نکنیم ما چندش اورترین غذا را نمیحوریم

سمیرا 5 خرداد 1398 ساعت 13:53

به نظر من زمانیکه این همه خوراکی های خوشمزه برای استفاده وجود داره چرا باید یک چنین چیزهایی را بخوریم مثلا پنیر فاسد پرازکرم نوعی بیماریه....

هدیه 30 اردیبهشت 1398 ساعت 11:15

سلام جمیع دوستان
به نظرم اگه کسی تونست اینا رو بخوره کم کم خوی حیوانیش غلبه میکنه و رو میاره به آدم خواری...
هر حیوونی تا وقتی زنده هست حرمت داره. خدا از خودش توی اون دمیده. اگه این حرمت زیر پا گداشته بشه باید منتظر رستوران آدم زنده خوردن هم باشیم... البته اگه تا الان نباشه...

abshar 15 اردیبهشت 1398 ساعت 21:24

نویسنده لطفا توضیح بده چرا کله پاچه رو داخل این غذاها گذاشتی این خیلی زیاد مغرضانه است

بلا 13 اردیبهشت 1398 ساعت 10:32

نویسنده ، میشه بگی بولاگ مغولستان کجاش دقیقا چندش اوره؟؟

الی 11 اردیبهشت 1398 ساعت 18:43

من هشت پا خوردم البته زنده نبود یه غذای کاملا معمولی بقیه رو هم تقریبا همشو دوست دارم تست کنم

مریم 9 اردیبهشت 1398 ساعت 15:38

اینکه هرکس در مورد این غذاها و غذاهای مشابه نظرات متفاوت و حتی ذائقه های متفاوت داره از نظر انسانی طبیعی است. اما اینکه خوردن کدوم درست است و کدوم نه باید دستورالعملی باشه از طرف کسی که این موجود (انسان) رو خلق کرده!
پس اگه خوردن کله پاچه و گوشت حیواناتی که مباح هست با دستورالعمل درست ذبح برای انسان مجاز است دیگه خوردن و یا نخوردنش بستگی به علاقه و ذائقه فرد داره و نه قضاوت درباره درستی و نادرستی اون!

اینکه یک جانور زنده زنده و با عذاب تدریجی کشته بشه برای اینکه عده ای از آدها اینجور دوست دارن، اسمش وحشی گری و خارج شدن از قالب انسانیت است!!

مشاهده نظرات بیشتر