طبق گفته مسافران، این مکان‌ها زیباترین نقاط کوه‌های آلپ هستند

4.4
از 7 رای
آگهی لست سکند - جایگاه K - دسکتاپ - تور تابستانی
این مکان‌ها زیباترین نقاط کوه‌های آلپ هستند +‌ تصاویر
17 آبان 1399 07:03
1

 در مورد این موضوع هیچ بحث و نظری وجود ندارد: آلپ مهد چشم‌اندازهای نفس‌گیر در جهان است. اما کدام نقاط برتری بیشتری بر دیگر نقاط دارد؟

کسانی که عاشق کوه و چشم‌اندازهای مربوط به آن هستند، بدون شک می‌دانند که کوه‌های آلپ یکی از نفس‌گیرترین رشته‌کوه‌های جهان است. به جز هیمالیا، مکان‌های زیادی در جهان وجود ندارد که به لحاظ بلندی و زیبایی بتواند با رشته کوه‌های آلپ در اروپا برابری کند. زیبایی‌های آلپ هر ساله مردم را از سراسر جهان برای تجربه ویژه و منحصر به فرد به سمت بلندی‌های خود می‌کشد و پذیرای هر گونه فعالیت از پیاده‌روی تا اسکی می‌باشد.

 

کوه های آلپ

آلپ

خوشبختانه بسیاری از مسیرهای پیاده‌روی در کوه‌های آلپ نسبتا آسان هستند که باعث  می‌گردد، چشم‌اندازهای زیبایی آن‌ در دسترس همگان باشد.  با این حال طبق گفته کسانی که از این مکان‌ها دیدن کرده‌اند، در آلپ مکان‌ها و مناطق وجود دارد که تمامی مناطق کوهستانی دنیا را با زیبایی خود تحقیر می‌کنند. در این مطلب از لست سکند به سراغ این مناطق رفته‌ایم. با ما همراه باشید.

 

سیکت-فر-ای- شوال، فرانسه (Sixt-Fer-A-Cheval, France)

روستای سیکت-فر-ای-شوال که در زیر کوه های سر به فلک کشیده و در بالای دره هات هیفر (Haute Giffre) قرار دارد، یک استراحتگاه بکر و دست‌نخورده می‌باشد که به دلیل میراث فرهنگی غنی و معماری منحصر به فرد خود شناخته می‌شود. این روستا به عنوان دروازه‌ای به سوی ذخیره‌گاه عظیم طبیعت در فرانسه عمل می‌کند. این روستا و مناطق اطرافش به دلیل زیبایی‌های برجسته طبیعیش بسیار شناخته شده است. سیکت تنها ۶ کیلومتر (۸ دقیقه با ماشین) با شامونیکس فاصله دارد.

 بعد از صعود به شامونیکس (Chamonix) به کمک ماشین کابلی به نام آیگوویل دو می (Aiguille du Midi) می‌تواند از مناظر بی‌نظیری دیدن کنید. از طرف دیگر  ام.تی بلانک (Mt. Blanc) بلندترین قله در رشته کوه‌های آلپ می‌باشد که در فاصله پنجاه کیلومتری این روستا قرار دارد. در حالی که اگر برای بازدید از این قله بروید احتمالا با شلوغی ناشی از حضور گردشگران بسیاری‌ مواجه شوید اما این موضوع باعث نمی‌گردد ارزش سفر به این نقطه کاهش یابد. 

کوه های هیفر

فرانسه

کوه های فرانسه

 

یخچال آلتس، سوئیس (Aletsch Glacier, Switzerland)

سوئیس یکی از زیباترین کشورها در جهان است و یخچال آلتس (Aletsch Glacier) در این کشور نه تنها یکی از میراث‌های جهانی یونسکو به حساب می‌آید بلکه بخش مهمی از اکوسیستم و سنگ‌بنای محیط زیست در دره رون (Rhone Valley) نیز می‌باشد. این مقصد یکی از شاخص‌ترین مکان‌ها در رشته کوه‌های آلپ است.

 در این جا علفزارهای پر از گل‌های وحشی را در کناردریاچه‌های یخی و جنگل‌های کاج خواهید دید، چیزی شبیه به رویاها و تصاویری که در کارتون‌های کودکی مشاهده می‌کردید.

 

یخچال آلتس

طبق گفته مسافرن، این مکان‌ها زیباترین نقاط کوه‌های آلپ هستند

سوئیس

 

لخ، اتریش (Lech, Austria)

برای کسانی که عاشق مناظر زمستانی هستند، هیچ‌جایی بهتر از اتریش به منظور کسب این تجربه‌ها نیست. در میان تمام زیبایی‌های اتریش اما یک جواهر به نام لخ (Lech) وجود دارد  که در ماه‌های زمستان به یکی از جذاب‌ترین مکان‌های جهان تبدیل می‌شود.

این روستای زیبا که در ارتفاعات آلپ قرار دارد، در میان اسکی‌بازان و دوستداران این ورزش بسیار محبوب می‌باشد. در این روستا می‌توان از مسیرهای که همیشه سبز هستند تا قله‌های بلند و پوشیده از برف دیدن کرد. زیبایی برخی مکان‌ها  در این روستا نفس‌گیر است.

 

لخ اتریش

اتریش

اتریش

 

کورتینا دی‌دامپسو، ایتالیا (Cortina D'Ampezzo, Italy)

آن‌های که به اسکی و مناطق مربوط به این ورزش آشنا هستند، احتمالا نام کورتینا دی‌دامپسو (Cortina D'Ampezzo) را شنیده باشند. کورتینا دی‌دامپسو یکی از بهترین مکان‌های برای ورزش اسکی در جهان است. این مکان شهرتش برای اسکی را از دهه ۱۸۶۰ تاکنون حفظ کرده و به لطف کوه‌های دولومیت (Dolomite) که در اطراف آن قرار دارد، مکانی محبوب برای ورزش‌های زمستانی نیز به حساب می‌آید.

برای رفتن به دولومیت لازم نیست یک اسکی باز حرفه‌ای (یا کلا اسکی‌باز) باشید. کورتینا دی‌دامپسو روستای خیره‌کننده پر از نقاط و جاذبه‌های دیدنی است. دراین روستا می‌توانید تجربه‌های متفاوت ازخرید در فروشگاه‌‌های کوچک و محلی گرفته تا رستوران‌های درخشان که در کنار خیابان قرار دارد، را کسب کنید. استراحت در استراحتگاه‌های این روستا و تماشای دامنه‌های کوه چیزی است که برای رفتن به این مکان می‌تواند شما را متقاعد کند.

 

کورتینا دی‌دامپسو

ایتالیا

کورتینا دی‌دامپسو

 

بلد، اسلوونی (Bled, Slovenia)

بلد به خاطر دریاچه یخیش معروف است. این دریاچه یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری اسلوونی می‌باشد. قلعه نمادین بلد بروی صخره‌ای مشرف بر دریاچه قرار دارد و یک جزیره کوچک در میان دریاچه وجود دارد که کلیسای در آن ساخته شده است. قبل از ساخت کلیسا، معبدی وجود داشته که در آن شیوا (Živa)، الهه عشق و باروری اسلاو پرستش می‌شده است. می توان با یک قایق چوبی کف تخت سنتی (اسلوونیایی: pletna) به این جزیره رفت. 

اما پارک ملی تریگوو (Triglav National Park) یکی از مکان‌های در بلد می‌باشد که گردشگران به آنجا می‌روند تا مناظر شگفت‌انگیزی از کوه‌های آلپ و همچنین دریاچه بونیچ (Bohinj) را ببینند. این مناظره در کوه‌های آلپ واقعا بکر و دست‌نخورده هستند. در سمت شرق پارک ملی تریگوو، کوه‌های جولیان (Julian) قرار دارند.

کوه‌های جولیان در رشته کوه‌های آلپ در فاصله کوتاه از کوه‌های آلپ سوئیس است که بازدیدکنندگان کمتری نسبت به سوئیس دارد. اما این کوه‌های جایگزین مناسبی برای کوه‌های آلپ سوئیس می‌باشد. ام‌تی فوگل (Mt. Vogel) یکی از مهم‌ترین نقاط دیدنی در کوه‌های جولیان آلپ است که از طریق ماشین‌های کابلی دسترسی به آن برای همگان وجود دارد. به عنوان یک جایگزین برای کوه‌نوردی، گردشگران می‌توانند به آبشار سافیکا (Savica) بروند که الهام‌بخش هنرمندان بسیاری بوده است.

اسلوونی

طبق گفته مسافرن، این مکان‌ها زیباترین نقاط کوه‌های آلپ هستند

طبق گفته مسافرن، این مکان‌ها زیباترین نقاط کوه‌های آلپ هستند

 

گورنرگرات، سوییس(Gornergrat, Switzerland)

گورنرگرات (Gornergrat) به خاطر قله‌های بلند و نوک‌تیز خود مشهور است که در بسیاری از عکس‌های کوه‌های آلپ سوئیس دیده می‌شود. این منطقه همچنین یکی از مشهورترین مناطق برای دیدن ماترهورن (Matterhorn) است. مردم از سراسر جهان برای دیدن ارتفاع، شکل منحصر به فرد و همچنین مناظر ترسناک در کوه‌های بلند به اینجا سفر می‌کنند.

کوه ماترهورن از کشنده‌ترین کوه‌ها برای کوهنوردان آلپ بوده‌است. با این‌که کوه ماترهورن بلندترین کوه سوئیس نیست ولی نمادین‌ترین کوه این کشور و به‌طور کل نماد کوه‌های آلپ به‌شمار می‌رود.یکی دیگر از جاذبه‌های جذاب ماتروهورن قدم زد در شهری درست زیر آن است. منطقه‌ای پر از جاذبه‌های عجیب و غریب که می‌تواند ساعت‌ها بازدیدکنندگان خود را سرگرم نماید.

زرمات (Zermatt) یک شهر باشکوه برای اسکی‌بازارن است. این شهر در نزدیکی گورنرگرات قرار دارد و با یک خط ریلی شیب‌دار به هم متصل می‌شوند. در زمستان زرمات علاقمندان به ورزش‌های زمستانی را برای لذت بردن از قله‌ها و کوه‌های خود دعوت می‌کند. علاوه بر این در دامنه‌های کوه‌هایش نیز شاهد مناظر دیدنی‌ خواهید بود.

 

گورنرگرات

طبق گفته مسافرن، این مکان‌ها زیباترین نقاط کوه‌های آلپ هستند

طبق گفته مسافرن، این مکان‌ها زیباترین نقاط کوه‌های آلپ هستند

 

گریندل والد، سوئیس(Grindelwald, Switzerland)

گریندل والد (Grindelwald) جزو مقاصدی است که تصویر مناظر دیدنی‌ آن در میان کارت‌ پستال‌ها به وفور دیده شده است. گریندل وال علاوه بر اینکه یکی از محبوب‌ترین مقاصد در تعطیلات به حساب می‌آید، پیست اسکی مشهور نیز دارد. پیاده‌روی در دامنه کوه‌های این منطقه برای هر کسی امکان‌پذیر می‌باشد و نیاز به مهارت خاصی ندارد. علاوه بر ورزش‌های زمستانی مانند اسکی، سورتمه‌سواری، پیاده‌روی در دامنه‌های کوه و همچنین اسنوشوینگ (snowshoeing، پیاده‌روی با کفش‌های مخصوص در مسیرهای برفی) را نیز می‌تواند در اینجا تجربه کرد.

 

گریندل وال

طبق گفته مسافرن، این مکان‌ها زیباترین نقاط کوه‌های آلپ هستند

طبق گفته مسافرن، این مکان‌ها زیباترین نقاط کوه‌های آلپ هستند

 

لوتربرونن، سوئیس (Lauterbrunnen ,Switzerland)

لوتربرونن یکی از چشم‌گیرترین دره‌ها در رشته کوه آلپ است. این دره در میان صخره‌های و قله‌های کوهستانی قرار دارد که با ۷۲ آبشار و چمنزارهای آلپی رنگارنگش به یکی از بزرگترین مناطق حفاظت شده در سوئیس تبدیل شده است. در این مناطق پیست‌های اسکی متعددی وجود دارد که مهم‌ترین آنها عبارت است از ونگن کلاین شایدگ (Wengen-Kleine Scheidegg) و مورن شیلثورن (Mürren-Schilthorn) که دسترسی به آنها از طریق راه‌آهن کوهستانی میسر می‌باشد.

در  فاصله‌ کوتاهی از لوتربرونن جاده کوهستانی باریک وجود دارد که می‌توانید پیاده‌روی ماجراجویانه‌ای را در این مسیر تجربه کنید. در این مسیر یک دهکده کوهستانی آرام و زیبا به نام ایسنفلو (Isenfluh) قرار دارد که یک تراس سنگی شیب‌دار در ارتفاع ۱۰۲۴ متر نیز دارد. در طرف دیگر دره استراحتگاه به نام موررن (Mürren) قرار دارد که از لاتربرونن و استکهلبرگ (Stechelberg) قابل دسترس است. 

most-beautiful-places-in-the-alps23.jpg 

most-beautiful-places-in-the-alps24.jpg

most-beautiful-places-in-the-alps25.jpg

منبع: thetravel