کشف شیء فلزی مرموز در بیابان آمریکا

4.1
از 34 رای
تقویم ۱۴۰۳ لست‌سکند - جایگاه K - دسکتاپ
کشف شیء عجیب و مرموز در بیابان آمریکا + تصویر
11 آذر 1399 07:00
1

2020 هنوز هنوز کارش با ما تمام نشده است! جمله ای که بسیاری از کاربران توئیتر پس از کشف یک مونولیت فلزی با لحن‌های مختلفی آن را به سخره گرفتند یا حتی آن را ترسناک تلقی کردند.

ماجرا از جایی شروع شد که یک گشت هلیکوپتر آمریکایی در تاریخ 18 نوامبر حین ماموریت و شمارش گوسفندان صحرای یوتا  با یک شیء فلزی عجیب مواجه شدند که پس از بازگشت و بازرسی مشخص شد که این شیء یک مونولیت فولادین ضد زنگی است که حدود دوبرابر قد یک انسان معمولی بزرگی دارد.این شیء به طور دقیق تر در صخره‌های سرخ، جنوب غربی بیابان یوتا و در ایالت یوتا واقع شده است.

البته نکته حائز اهمیت پیرامون این شئ فلزی مرموز این است که دست کم قدمتی  4 ساله دارد. زیرا که ماموران مربوطه برای مشخص کردن زمان نصب این شیء در بیابان به این موضوع پی بردند که از سال 2016 این جسم در خاک آمریکا وجود داشته و تا 18 نوابر سال 2020 از چشم همگان به دور بوده است.

 

2016 monolith.jpg

image_2020-11-28_15-03-06.jpg

strange monolith.jpg

 adventurer-finds-monolith.jpg

نظریه‌های شایع درباره مونولیت فلزی

اکنون که  این مونولیت حواس بسیاری را به خود مشغول کرده است نظریه های مختلفی نیز مبنی بر منشأ آن مطرح می‌شود که طور خلاصه در این 3 گروه جای می‌گیرند.

  1. فضایی ها؛ جذاب ترین اما نامحتمل ترین نظریه: کم نبوده تعداد اشخاصی که این شیء ناشناخته را متلعق به فرازمینی ها دانسته‌اند و بر این باور بودند که فضایی ها برای دلایلی چون ارتباط با کره زمین اقدام به نصب این مونولیت فلزی کردند. وزن، ابعاد، دور افتادگی جغرافیایی و نبود اثار انسانی از جمله دلایلی بودند که به این نظریه دامن زده است.
  2. فیلم اودیسه فضایی هنوز هم طرفداران دو آتیشه‌ای دارد: یکی از محتمل ترین نظریه های مطرح شده به فیلم «2001: ادیسه فضایی»، ساخته استنلی کوبریک باز می‌گردد که در سال 1968 منتشر شد. در این فیلم سنگ مونولیتی وجود داشت که به طور کلی شباهت زیادی به این مونولیت دارد، اما به طور دقیق تر مونولیت واقع در فیلم کوبریک مات و سیاه رنگ بود که این سوال رو ایجاد می‌کند، اگر شخص یا اشخاصی که قصد اقتباس از فیلم اودیسه کوبریک (که خود یک فیلم اقتباسی است) را داشتند، نمی‌توانستند با وجود تمامی این زحمات برای شبیه‌تر شدن به آن، نمی‌توانستند دقت بیشتری به خرج دهند؟

strange monolith vs kubrick monolith.jpg

3. ساخت مجسمه توسط هنرمندی بی نام و نشان: رویکرد و ذهنیت بسیاری از هنرمندان با افکار عمومی در یک راستا نیست. به همین دلیل عده ای اذعان داشتند این شیء مرموز ساخته مجسمه سازی است که بدون گذاشتن هرگونه ردپایی از خود، اثرش را برای جلب توجه در جایی نامعلوم و عمومی در دسترس گذاشته است. این مونولیت همچنین شبیه به آثار جان مک‌کرکن، هنرمند مینیمالیست نیز می‌باشد.

البته تمامی این موارد فرضیه هایی هستند که هیچ سند و دلیل محکمی نمیتواند آن‌ها را رد یا تائید کند. اداره امنیت عمومی یوتا محل دقیق این مونولیت را اعلام نکرده است تا کاشفان احتمالی خود را دچار معضل نکند و این اداره تنها هفته گذشته تصاویری از این شیء فلزی مستطیل‌ شکل را در اختیار عموم قرار داد.

 

monolith-location.jpg

Monolith.jpg

 

این پایان ماجرا نیست. چرا که چند روز پس از کشف این شیء مرموز، به طور مرموزانه تری ناپدید گشت. این مونولیت در 18 نوامبر سال جاری کشف شد و درست در 27 نوامبر، در حالی که تحقیقات آن درجریان بود ناپدید شد. رایان بَچر، خلبانی که در عصر جمعه به بازدید این مکان رفته بود خبر ناپدیدی مونولیت را برای نخستین بار اعلام کرد. 

 دفتر مدیریت زمین‌های یوتا اعلام کرده است که این این مونولیت جزء اموال خصوصی محسوب می‌شد و دولت آمریکا این شیء را مصادره نکرده است. همچنین در ادامه بیانیه اعلام نمودند که طبق گزارش های موثقی که دریافت کردند. این شیء به طرز ناشناخته برداشته شده است.

 
 disapearing-monolit.jpg

منبع» bbc

مهدی فتاحی
مهدی فتاحی

نویسندگی جورترین پازلی است که در زندگی پیدا کرده‌ام. به عنوان برنامه‌نویسی که نویسنده هم هست، باور دارم تلفیق هر چیزی با نوشتن، لذت‌بخش‌تر می‌شود. فرقی نمی‌کند چه علاقه‌ای دارید و چه کاری انجام می‌دهید، نوشتن همان چاشنی است که هر کاری را جذاب‌تر می‌کند.