Close

کشف 88 عنکبوت از گونه تارانتولا در فرودگاه گویانِ فرانسه!

4.5
از 11 رای
این مرد عجیب با 88 عنکبوتش در فرودگاه دستگیر شد! +تصاویر
  • 2 مهر 1398 07:00
  • 0
  • 19.7K

مردی که قصد قاچاق حدود 100 عنکبوت را از قسمت حفاظتی فرودگاه گویان (Guiana) فرانسه داشت، شناسایی شد و تلاش وی بی‌نتیجه ماند. طی 20 سال اخیر سختگیری در قسمت حفاظتی فرودگاه‌ها بسیار افزایش‌ یافته است. اگر با دید شخصی به این موضوع نگاه کنید احتمالا کمی برایتان آزاردهنده است، ولی زمانی که از این دید بنگرید که این سختگیری چقدر برای جامعه و امنیت همه ما اهمیت دارد، به لزومِ وجود این سختگیری‌ها پی می‌برید.

کشف 88 عنکبوت از گونه تارانتولا (tarantulas) در فرودگاه گویانِ فرانسه

وقتی یک مأمور امنیت در حال بررسی دقیق وسایل و کیسه‌های شما است، طبیعتا به دنبال چیزی است که ممکن است به دیگران آسیب برساند. این موارد می‌تواند چیزهایی مثل سلاح، مواد منفجره و چیزهایی از قبیل آن باشد. چیزی که مأموران انتظار کشف‌ آن را ندارند، تارانتولا (نوعی از عنکبوتیان) است. طبیعتا کشف حدود 100 مورد از این موجودات کوچک برای مأموران حفاظتی عجیب و دور از ذهن خواهد بود. در هر صورت این اتفاق در فرودگاه منطقه گویان فرانسه افتاده است.

کشف 88 عنکبوت از گونه تارانتولا (tarantulas) در فرودگاه گویانِ فرانسه

طبق گزارش آژانس خبری فرانسه (Agence France Presse) مردی قصد قاچاق 88 عنکبوت را از طریق پروازی در فرودگاه گویان داشته است. این 88 عنکبوت شامل 38 عنکبوت بالغ و 50 عنکبوت جوان بوده‌اند. همچنین همراه آن‌ها یک دسته پیله پر از تخم وجود داشته است. نکته جالب اینجاست که از نظر فنی سفر همراه با این عنکبوت‌ها غیرقانونی محسوب نمی‌شود. ولی با این‌ وجود این مسئله به‌شدت کنترل می‌شود. احتمالا این مرد هم به این قوانین کنترلی پایبند نبوده است.

کشف 88 عنکبوت از گونه تارانتولا (tarantulas) در فرودگاه گویانِ فرانسه

حتی موارد دیگری در رابطه با حمل غیرمجاز حیوانات مثل حمل 70 پرنده (سهره) به‌صورت مخفیانه و یا حمل 4 بچه‌ گربه زنده در درون شلوار طی یک سال گذشته گزارش‌ شده است. اینجا مسئله حیوان زنده نیست، بلکه مسئله این است که هر کاری وسیله خاص خود را دارد و حمل از طریق آن وسایل نیز قوانین خاصی را شامل می‌شود که آن قوانین باید رعایت شوند.

کشف 88 عنکبوت از گونه تارانتولا (tarantulas) در فرودگاه گویانِ فرانسه

منبع: thetravel.com

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

اولین نفری که نظر می دهد شما باشید