Close

5 نکته برای داشتن یک سفر مادر- دختریِ بی دردسر و آرام

5
از 4 رای
5 نکته‌ی کاربردی برای داشتن یک سفر مادر- دختریِ بی دردسر!
  • 26 اردیبهشت 1398 08:00
  • 0
  • 26.9K

روابط مادر- دختری انواع مختلف و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند و سفر رفتنِ مادرها و دخترها، علی‌رغم سن و سالشان، خاطرات و ماجراهای مختلفی ایجاد می‌کند. اما در ابتدای ماجرا که عناصر استرس‌زای سفر بر شما تاثیر می‌گذارد- مثل فکر تاخیرهای پرواز یا جت‌لَگ شدن- ممکن است در طول سفر با کسی که روابط نزدیک یا شاید پیچیده‌ای با او دارید، احساسات، سریع‌تر بر شما غلبه کند.

در ادامه نکاتی را باهم بررسی خواهیم کرد که شاید دانستنشان برای سفر مادر - دختری بعدی‌تان مفید باشد! پس همراهمان باشید.

 

 

زمان‌بندی مهم‌ترین چیز است

Tips-for-Mother-Daughter-Travel-1.jpg

حتی اگر با هم زندگی نمی‌کنید، احتمال دارد که موقع سفر، به دام الگوهای تکراریِ روابط مادر- دختری بیفتید. زمان‌بندی مسافرت، به شکلی که برای هر دوی شما مناسب باشد، سفر را به سرانجام خوبی خواهد رساند. دو راه هست که شاید بخواهید موقع برنامه‌ریزی یک سفر مادر- دختری، آنها را مد نظر قرار بدهید:

  • برای برخی فعالیت‌ها وقت اضافه در نظر بگیرید: سفرهای این شکلی را مملو از زمان‌بندی‌های ریز و نزدیک به هم نکنید. دلایل خوبی هم برای این حرف داریم. ممکن است وقتی که با بچه یا یک دختر جوان سفر می‌کنید، برای بعضی علافی‌ها مثل عوض کردن پوشک، یا استرس‌های مخصوص جوان‌ترها به زمان اضافه نیاز داشته باشید. همینطور اگر با مادری سن و سال دار به مسافرت می‌روید، باید روی مسائلی نظیر سرعت کمتر در راه رفتن‌ها یا نیاز به استراحت بیشتر بین فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلف، حساب جداگانه‌ای باز کنید.
  • کارها را به موقع و دقیق انجام بدهید: اگر می‌خواهید که یک سفر سالانه مادر- دختری ترتیب بدهید، همواره این نکته را به یاد داشته باشید که هر رده سنی از زندگی، خوبی‌ها و چالش‌های مخصوص به خودش را دارد. اگر قرار است که فقط یک بار در طول زندگی چنین سفری را تجربه کنید، زمانی را انتخاب کنید که در ایده‌آل‌ترین حالتِ فاصله سنی قرار گرفته باشید، طوری که هر دو طرف، به نهایت خواسته‌هایشان از سفر برسند. شاید معنی این حرف این باشد که مثلا صبر کنید تا سن و سال فرزندتان به حدی برسد که اجازه بعضی فعالیت‌ها و حضور در بعضی مکان‌ها را داشته باشد. مثلا اگر می‌خواهید با مادرتان به ماچوپیچو (واقع در پرو) بروید، او باید توان جسمی لازم برای راه رفتن و ... را داشته باشد

 

مقصد و فعالیت‌های خود را آگاهانه انتخاب کنید

Tips-for-Mother-Daughter-Travel-2.jpg

اگر هر دوی شما بزرگسال هستید، توصیه ما برای برنامه‌ریزی یک سفر مادر- دختری این است که مقصدی را برای سفرتان انتخاب کنید که برای هر دو نفر تازگی داشته باشد. به این ترتیب یک نفر به خاطر اینکه قبلا این مکان را دیده، کنترل همه چیز را در دست نمی‌گیرد (چیزی که زمینه را برای شکل‌گیری انواع بحث و اختلاف نظر مساعد می‌کند).

 

هرگز یکدیگر را دست کم نگیرید

Tips-for-Mother-Daughter-Travel-3.jpg

بسیاری از ما زمانی که با مادرمان سفر می‌کنیم مدام از چیزهای مختلفی که از او یاد می‌گیریم، شگفت‌زده خواهیم شد. یکی از کسانی که تجربه‌ی اینگونه سفرها را دارد، این تجربه را اینطور توصیف می‌کند که آن را از زبان خودش می‌خوانیم: «همین چند وقت پیش، موقع شام در چارلزتون، او به من گفت که یک اکانت اینستاگرام برای خودش ساخته (کاری که همیشه قسم می خورد که انجامش نمی‌دهد) و ما حسابی مشغول گفت و گو درباره این شدیم، که او چطور باید از امکانات اینستاگرام، برای پیدا کردن رستوران‌های شهرهای جدید استفاده کند. یک بار دیگر که مادرم به معنای واقعی کلمه مرا شگفت‌زده کرد، زمانی بود که من در استرالیا زندگی می‌کردم. مادر من از آن دسته آدم‌هایی نیست که ناگهان تصمیم بگیرد و همان لحظه سوار هواپیما بشود و سفر کند. در نتیجه وقتی دیدم که تنهایی به سیدنی آمده واقعا شوکه شدم. با اینکه روزهای خوبی را در سیدنی گذراندیم، اما نفسِ عمل او بود که برای همیشه در خاطر من ماندگار شد.

و بعد از سفر مادر- دختریِ ما به آریزونا، در پاییز گذشته، پدرم با من تماس گرفت و پرسید: "تو با مامانت چکار کردی؟ گفته که می‌خواد برای زمستون بره به اسکاتس‌دِیل." برای کسی که همیشه عاشق راحتی خانه خودش در سواحل شرقی بوده، حتی افزایش احتمالِ سفرهای مدام، موضوع مهمی به شمار می‌رود.

در سمت مقابل، مادرم به عنوان یک مادر در مفهوم رایجِ آن، که همه چیز را خودش سر و سامان می‌دهد، از اینکه سفر کردن با من یعنی دخترش، چقدر آسان بوده و اینکه سفر با هواپیما چقدر راحت و سریع انجام گرفته، شگفت‌زده شده بود. پس من هم توانسته بودم او را سر ذوق بیاورم.»

 

درباره انتظارات و توقع‌هایتان واقع بین باشید

Tips-for-Mother-Daughter-Travel-4.jpg

وقتی که به عنوان مادر و دختر سفر می‌کنید، بسیار مهم است که قبل از رزرو و برنامه‌ریزی برای مسافرت، از حساسیت‌های غذایی، شرایط پزشکی و سطح واقعی توان یکدیگر اطلاع کافی داشته باشید و ضمنا این را بدانید که شما، همیشه می‌توانید برای بار دوم و با همسر، دوست، یا حتی در یک زمان دیگر، باز هم به این مقصد برگردید.

 

خودتان را زیادی در بند اینستاگرام قرار ندهید

Tips-for-Mother-Daughter-Travel-5.jpg

به جای این کار، به دنبال ساختن خاطرات خوب باشید. به همین سادگی!

تا به حال تجربه‌ی سفر مادر - دختری را داشته‌اید؟ شما با چه چالش‌هایی در این نوع سفرها مواجه بوده‌اید؟ آن‌ها را برایمان بنویسید!

منبع: smartertravel.com

نظرات کاربران (0 نظر)

× در حال پاسخ به:

زمانی 30 اردیبهشت 1398 ساعت 12:30

سلام من با دخترم برای اولین بار مادرو دختری به سفر 3 روزه رفتیم . البته با قطار . تجربه خوبی برای هردوتامون بود. بماند که من با توجه به شرایط اون شهر و اینکه محیط برامون تازگی داشت یه کم اولش تو ذوقم خورد . اما به نظرم این سفر راهی را برایم بازکرد تا دوباره این سفرها را ادامه بدیم . ولی بعد از امتحانای دخترم . چون دخترم دانشجوئه و الان درگیر خواندن درسا برای آماده شدن برای امتحانات .

گل بانو 26 اردیبهشت 1398 ساعت 16:26

توصیه ها دقیقا درست بودن.من خودم با مادرم خیلی از شهرها رو در ایران رفتم.باید حواست باشه که اونها زودتر خسته و گرسنه میشن .برای طول سفر همیشه حواستون به اینکه داروهاشون رو مصرف کنن باشه .