Close
کوتا
پیام پورمهدی
نقدها:
گزارش
کوتا منطقه زیبا و زنده
(خوشحال و خیلی راضی)
توصیه شده توسط کاربر

این منطقه یکی از مناطقی است که اکثر هتل های 3 تا 5 ستاره غیر لاکچری و به صرفه در این بخش قرار دارند . از نظر دسترسی فق العاده است . نسبت به منطقه #نوسادوآ# که منطقه لاگچری و با هتل های لاکچری هست منطقه سطح پایین تری هست .

این بخش از #بالی# مردم سطح پایین تری قرار دارند و یه جوری میتونیم مثل مناطق پایین شهر خودمون در نظر بگیریمش . سنتی تر زندگی می کنن . مردم تا ساعت های پایانی شب هم بیرون هستن و در حال تفریح ، خوشگذرونی ، خرید و غیره هستند . رستوران های سنتی با غذاهای دریایی زیادی رو میتونید توی این منطقه ببینید .

خودتون خرچنگ ، لابستر و .... رو زنده از آکواریوم انتخاب می کنید و میتونید اون رو میل کنید . همچنین بازارهای سنتی هم اطراف خیابون هستن . به این نکته دقت کنید که مردم بالی به شدت آدم های اهل تخفیف دادن هستن . یعنی شما اگه بخواید جنسی رو بخرید مثلا بهتون گفتن 100 روپیه ، بگید خیلی گرونه کمتر بده و شک نکنید اون جنس رو تا 30 روپیه هم میتونید بخرید . مراکز خرید هم در این منطقه زیاد هست که جنس های برند بیشتر دارن و قیمتاشون با توجه به دلار گرونه .

زمانیکه ما رفته بودیم یعنی فروردین 95 ، ارزش پول اونا از پول ما کمر بود و هر چیزی رو قیمت روپیه رو میدیدیم ، تقسیم بر 4 می کردیم ارزش ریالی اون در میومد ولی الان صد در صد ارزش پول اونا بیشتره و اصلا خرید کردن با قیمت دلار و پول اونا به صرفه نیست . یکی از مناطق تفریحی مهم پارک آبی بالی هست که توی این منطقه است و اسمش #واتر#بومه# .

نزدیک ترین هتل به #واتر#بوم# بالی رانیه . بعضی جاها من خوندم که از بالی و کوتا به عنوان شهر کثیف یاد کرده بودن که اصلا صحت نداره . این شهر در عین اینکه خیلی مثل نوسادوآ لاکچری نیست ولی کثیف نیست . این نکته خیلی مهمه که شما توی بالی و کوتا آسفالت موج دار یا دست انداز دار نمی بینید . آسفالتش یک دست ، صاف و بدون موج و دست اندازه .

موتور سوار توی این منطقه خیلی زیاده ولی فرهنگ بالای اونا قابل تحسینه . موتور سوارهاشون پشت چراغ قرمز وایمیسن. اصلا از سمت مخالف سبقت نمی گیرن . بین ماشین ها نمی خزن . سرعت رو رعایت میکنن . فرهنگ بالایی تمام مردم این شهر دارن و در نوع خودش برای من جالب و قابل تحسینه . البته با توجه به اینکه خیابون ها عرض کمی داره و منطقه خیلی شلوغه ، ترافیک اغلب داره .

به این نکته دقت کنید که برای تفریحات آبی یا همون Water sport بهتره به منطقه نوسادوآ برید که خیلی تنوع بیشتر و سواحل بهتری داره . برای #رافتینگ# و ATV باید به منطقه ابود برید . در نهایت این منطقه یه منطقه زنده با آدم های مهربونه .

تا پاسی از شب زندگی توش جریان داره و حس خیلی خوبی رو به آدم میده . فقط برای خرید اگر خواستید برید حتما برید به منطقه دنپاسار و یه مرکز خرید هست که محلی ها خودشون از اونجا خرید میکنن و قیمت ها اختلاف فاحشی با اطراف هتل های منطقه کوتا داره .

این نکته رو هم یادم رفت بگم که کلا مردم این منطقه انگلیسی رو به سختی صحبت می کنن ولی بینشون آدم هایی که خوب انگلیسی صحبت کنن هم هست . مهم اینه که هیچ وقتی آدم درمونده نمی مونه و میتونید منظور همدیگه رو بفهمید. رفتن و دیدن کوتا رو به همه شدیدا پیشنهاد می کنم . #تایسیز#.

مناسب برای
 • خرید

 • تفریح

 • طبیعت گردی

 • فرهنگی و تاریخی

 • آرامش و استراحت

 • تفریحات ساحلی

 • تفریحات شبانه

نوع سفر:
تاریخ سفر:
 • رامین رمضانپور

  کوتا یکی از محله های زیبای بالی ست.نزدیکی به ساحل دریا برای موج سواری،نزدیکی به مراکز خرید و رستوران های...

 • پیام پورمهدی

  این منطقه یکی از مناطقی است که اکثر هتل های 3 تا 5 ستاره غیر لاکچری و به صرفه در...