جزیره فی فی
Samin
نقدها:
گزارش
فی فی، رویای دست یافتنی
(راضی)
توصیه شده توسط کاربر

یکی از جاذبه های گردشگری و توریستی تایلند با سواحل مرجانی سفید وآب وهوای استوایی جزیره پی پی (phiphi) نام دارد.این جزیره دارای سواحل مرجانی ودریایی با آب زلال و شفاف وماهیهای رنگارنگ جهت غواصی و اسنورکلینگ بسیار مناسبت و چشم انداز و مناظر زیبای آن نظر بازدیدکنندگان را بخود جلب کرده و بعنوان معروفترین جزیره در جهان مطرح میباشد.
این جزیره پس از سونامی ۲۰۰۴ کاملا ویران شد اما به سرعت بازسازی شد حتی بهتر از اول.
دو مشخصه بارز در جزایر پی پی وجود دارد.
پی پی کوچک(phi phi le) خالی از انسان است و خلیج مایا بی در آن قرار دارد.در این خلیج فیلم ساحل با بازی دیکاپریو فیلم برداری شده.متاسفانه هنگام حضور ما برای بازسازی طبیعی اکوسیستم آن امکان حضور در آنجا را نداشتیم و از دور با حسرت نگاه کردیم.
مشخصه خاص پی پی بزرگ (phi phi don)هم این است که جاده ندارد و باید با پای پیاده در آن راه بروید.در این جزیره تنها قسمت مرکزی و شمال شرقی قابل سکونت هست و قیمت اقامتگاه‌ها بالاتر از حد معمولیه ولی به نظر من ارزش یک یا دو شب ماندن دارد.شنیده ها حاکی از اینه که شبهای فی فی بسیار زیبا و زنده است. شما می توانید قایق کرایه کنید و اطراف جزیره و سواحل آن را بگردید.حال و هوای جزیره واقعا دوست داشتنیه و هنگام ترک قایق اصلا دوست ندارید جزیره رو ترک کنید.
معمولا تورهای فی فی از ساحل میمونها و غار وایکینگها دیدن میکنند.
سواحل فی فی به خاطر وجود مرجان ها بسیار برای اسنورکلینگ مناسب هستند و تورها تجهیزات اسنورگل را در اختیار میگذارند.
روایته که اگه کسی پوکت بیاد و فی فی رو نبینه باید دوباره برگرده.

مناسب برای
  • تفریح

  • طبیعت گردی

  • ماجراجویی

  • آرامش و استراحت

  • تفریحات ساحلی

  • تفریحات شبانه

نوع سفر:
تاریخ سفر: