Close
تنگه چاهکوه
فاطمه خرقه پوش
نقدها:
گزارش
#تنگه_چاهکوه
توصیه شده توسط کاربر

#تنگه_چاهکوه یکی از جاذبه های هفت گانه در یکی از زیباترین جزایر خلیج فارس به نام #قشم و در #روستای_چاهو_شرقی قرار گرفته است.
این تنگه با عمق 100 متر در اثر فرسایش سنگ های رسوبی به وجود آمده است که بخشی از #ژئوپارک_قشم میباشد و به ثبت یونسکو نیز رسیده است.
بنا بر روایتی می گویند نام #چاهکوه برگرفته است چهار چاه آبی است که در این مکان وجود دارد که در قدیم مردم روستای چاهو برای تامین آب شرب این چاه ها را حفر کرده اند .
در زمان ورود به تنگه شما با کمپی مواجه میشوید که درآن مردم بومی مشغول به فروش صنایع دستی و نوشیدنی های خنک و میوه های جنوب میباشند و بعد به سمت تنگه راهی میشوید که در مسیر گونه های گیاهی جالبی را که مختص منطقه جنوب و گرمسیر میباشد را مشاهده میکنید درختانی کوتاه قد و پهن که همانند کوپه ای بر روی زمین گسترده شده اند.
تقریبا بعد از طی 15 دقیقه پیاده روی به ورودی #تنگه_چاهکوه میرسید که از همان ابتدا شما را حیرت زده خواهد کرد جایی که در آن فرسایش سنگ ها را به طور خارق العاده ای نظاره گر خواهید بود.
برخلاف جای جای قشم که بسیار گرم و سوزان بود این منطقه و میان این تنگه هوای تقریبا خنک و مطبوعی را شاهد خواهید بود که بر دلچسب بودن این منطقه می افزاید.ساعت ها محو تماشای این زیبایی خواهید شد طوریکه باور آن برایتان سخت خواهد بود که طبیعت هم هنرمند بسیار قهاری است با خلق و ایجاد چنین آثاری.
حتما در سفرتان به این جزیره شگفت انگیز دیدن این تنگه خارق العاده و بینظیر را از دست ندهید.
ورود آن برای عموم آزاد و رایگان میباشد و برای بازدید بهتر است صبح ها بورید چون دمای هوا مناسب تر میباشد.
تقریبا دو ساعت مدت زمان مناسبی برای بازدید از این تنگه زیبا خواهد بود.

نوع سفر:
تاریخ سفر: