Close
قلعه رودخان
فاطمه خرقه پوش
نقدها:
گزارش
قلعه رودخان
توصیه شده توسط کاربر

در ارتفاعات جنگلی #شهر_فومن در #استان_گیلان و بر فراز کوهی بلند ، قلعه و یا دژی مستحکم نهفته که نامش #قلعه_رودخان میباشد.
در ابتدای ورود به این منطقه شما باید ماشینتان را پارک کنید و سپس از بازارچه ی بسیار زیبا و رنگارنگی که در آن انواع صنایع دستی منطقه توسط مردم بومی به فروش میرسد و همینطور هم رستوران ها و دکه های ارائه غذا و مواد غذایی نیز وجود دارد که غذاهای محلی و انواع کباب ها را عرضه میکنند.
بعد از گذر از این بازارچه ی زیبا به ابتدای ورودی جنگل و مسیر جنگلی میرسید که فوق العاده و حیرت انگیز است ، چشمه های روان و جاری که صدای آب های این چشمه ها به قدری گوش نواز است که هوش از سرتان میبرد، آواز و نغمه خوش پرندگان روح هر رهگذری را پر از نشاط میکند.
کم کم به مسیر گذر از پله ها و راه سراشیبی شدیدی میرسید که باید تقریبا 1000 و یا حتی تعداد بیشتری از هزار پله را طی کنید تا به قلعه برسید ، در مسیرتان مناظر خارق العاده ای را مشاهده میکنید که محو تماشای این زیبایی ها میشوید و پس از طی هر چند قدمی دوست دارید تا بنشینید و از این طبیعت خدادادی شگرف لذت ببرید.
مسیر سخت و طاقت فرسایی است و زمان زیادی را باید بگذرانید تا به بالای کوه و درب ورودی قلعه برسید و افراد زیادی را همیشه در این مسیر میبینید که برای بازدید آمده اند اعم از پیر و جوان، زن و مرد، کودک و نوجوان .
در نهایت پس از طی این مسیر دوست داشتنی و دل انگیز به درب اصلی قلعه میرسید که دری بسیار بزرگ و چوبی در وسط دیوارهای سنگی عظیم میباشد، از درب وارد محوطه که میشوید از بهت و شگفتی انگشت به دهان میمانید، قلعه ای بسیار مستحکم و با ابهت که از دوره ساسانیان تا به امروز با تمامی مشکلات و بلایای طبیعی و رطوبت زیاد منطقه و حمله و هجوم دشمنان در طی سالیان سال همچنان پا بر جا بود، دقایقی را فقط ایستادیم و محو تماشای این سازه عظیم دست ساز بشر شدیم که هوش از سرمان برده بود، قلعه بسیار بزرگ و وسیع و طولانی بود و دور تا دورش را دیوارهای مستحکم پوشانده بود که حمله و هجوم هر دشمن و بیگانه ای را غیر ممکن مینمود چون قدم به قدم آن با برج های دیده بانی احاطه شده بود.
زمان ساخت این قلعه را به دوره ساسانیان و مرمت و بازسازی آن را به دوره سلجوقیان نسبت میدهند.
حتما در فصل بهار و تابستان به این مکان بروید و کفش و لباس مناسب هم به همراه داشته باشید.
خوراکی ها و نوسیدنی های بین راه را امتحان کنید که تجربه خوبی را برایتان به یادگار میگذارد.

نوع سفر:
تاریخ سفر: