رستوران

مسجد وکیل

Vakil Mosque

2246-h0bSlBWoiFquZNLGb7nY.jpeg
2.jpg
4b95b04a-82da-4998-ab6b-16d1e20c3a6d-003.jpg
dfcbdf9c-cd1c-479e-87f1-3a27380447bc-02.jpg
Vakil-mosque-shiraz-iran-4-1024x659.jpg
Vakil-mosque-shiraz-iran-5-1024x497.jpg
Vakil-mosque-shiraz-iran-6-1024x512.jpg
Vakil-mosque-shiraz-iran-7-1024x681.jpg
Vakil-mosque-shiraz-iran-9.jpg
2.jpg
پیشنهاد کاربران
از نقد و بررسی

نوع جاذبه:
 • میراث فرهنگی
 • اماکن مذهبی

نقد و بررسی کاربران


امتیاز این هتل:
 • نیلوفر ورزش نژاد
  نقدها:
  گزارش
  تلفیقی از هنر معماری و آرامش
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد وکیل، یکی از بخش های مجموعه وکیل شیراز است و مابین حمام و بازار وکیل قرار گرفته. این مسجد کاشیکاری ها و آجر کاریهای بسیار زیبایی داره که چشم هر بیننده ای رو خیره می کنه. ستونهای زیبا در شبستان مسجد که همگی با زاویه خاصی پشت سر هم قرار گرفتن، نشون دهنده اوج هنر ایرانی است. این مسجد به طرز عجیبی برای من حس آرامش داشت و از دیدنش واقعا لذت بردم.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • علی عباسی
  نقدها:
  گزارش
  پر ابهت و زیبا
  توصیه شده توسط کاربر

  سلامی گرم خدمت تمامی شیراز دوستان عزیز یکی دیگر از یادگار های دوران زندیه در شیراز مسجد وکیل این شهر است که در غرب بازار وکیل قرار گرفته است. هزینه ورودی این مسجد برای هموطنان 1000 تومان می باشد. آنچه که به محض ورود به این مسجد مورد توجه قرار میگیرد، زیبایی طاق های آن است که طرح و نقش و نگاره های خاصی را می توان در آن یافت و به عظمت هنر ایرانی بیشتر پی برد. همچنین این مسجد دارای ستون های زیبایی هست که به واسطه آنها نیز معروف گشته است. وقتی وارد این محوطه می شوید، یک حس خاص و پر ابهت گونه ایی نسبت به مسجد، آدمی را فرا می گیرد، گویی که می خواهید مدتی آنجا بنشینید و از زیبایی های این مکان لذت ببرید. در نهایت با توجه به اینکه این مسجد مابین حمام وکیل و بازار وکیل قرار گرفته است، می توان همه این جاذبه ها را در کنار هم دید و از دیدن آنها لذت برد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • سیمین ابراهیمی
  نقدها:
  گزارش
  مسجد وكيل
  توصیه شده توسط کاربر

  اين مسجد در نزدیکی بازار و حمام وکیل قرار دارد و می توانید این دو جاذبه را هم ببینید.
  معماری حیرت انگیزی دارد و به واسطه ستون های زیبایش مشهور شده است.مسجد وکیل در بخش غربی بازار و در انتهای راسته شمشیرگرها واقع شده است و حدود 100 متر نیز با حمام فاصله دارد.کاشی کاری صحن و ایوان‌های شمالی و جنوبی از انواع هفت رنگ و معرق هستند و میناکاری و رنگ‌های سبز و قرمز بر شکوه این مسجد افزوده اند.

  زمان بازدید: 08:30 تا 20:30 در شش ماه اول سال و 08:00 تا 20:00 در شش ماه دوم سال

  هزینه بازدید: 1000 تومان برای اتباع ایرانی و 15000 تومان برای اتباع خارجی
  آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان آیت الله طالقانی
  هزينه ورودي 2000 تومان

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • Arezou.SB
  نقدها:
  گزارش
  مسجد وکیل شیراز
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد وکیل شیراز در مجاورت بازار وکیل با ورودی زیباش، مارو به داخل دعوت میکنه، بعد از پرداخت ورودی و عبور از هشتی وارد حیاط بزرگ مسجد میشیم، مرکز و محور اصلی مسجد یک حوض بزرگ قرار گرفته که چندتا ماهی قرمز در حال شنا هستن، ایوان سمت ورودی با طاقی مرتفع و با کاشیهایی با طرح گل و پیچک جذابی پوشیده شده، بعد از عبور از حیاط وارد شبستان مسجد میشیم که با ستونهای تراشیده سنگی مارپیچ و طاقهای آجری ساخته شده و یک منبر از سنگ که به زیبایی ساخته شده و چهارده پله داره در فضای شبستان جلوه گری میکنه،یک ردیف از طاقها که در مرکز شبستان هست با کاشیهای ریز با طرحی زیبا پوشانده شده، این مسجد به دستور کریم خان زند ساخته شده و نام دیگرش مسجد سلطانی هست. بازدید از این مسجد از واجبات سفر به شیرازه.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ساره سلطانپور
  نقدها:
  گزارش
  مسجد وکیل شیراز
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد وکیل شیراز در دوره زندیه و به دستور کریم‌خان زند ساخته شد. این مسجد در غرب بازار وکیل و در انتهای راستهٔ شمشیرگرها واقع شده‌است طرح این مسجد دو ایوانی بوده و دارای دو شبستان جنوبی و شرقی است.شبستان جنوبی دارای ۴۸ ستون سنگی یکپارچه و مارپیچ است و منبر با ۱۴ پله از سنگ مرمر در این شبستان قرار دارد. در سمت شمال مسجد طاق بلند و مهمی قرار دارد که به طاق مروارید معروف است و در دور این طاق با خط ثلث عالی یکی از سوره‌های قرآن به صورت هلالی نوشته شده‌است..

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • خدیجه عربی
  نقدها:
  گزارش
  مسجد وکیل
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد وکیل یا مسجد سلطانی، مسجدی تاریخی مربوط به دوره زندیان در شیراز است که به دستور کریم‌خان زند ساخته شد. این مسجد در غرب بازار وکیل و در انتهای راستهٔ شمشیرگرها واقع شده‌است طرح این مسجد دو ایوانی بوده و دارای دو شبستان جنوبی و شرقی است.شبستان جنوبی با ستون‌های سنگی یکپارچه و مارپیچ از شاخصه‌های معماری ایرانی و از مناطق دیدنی این مسجداست که دارای ۴۸ ستون سنگی یکپارچه می‌باشد. در سمت شمال مسجد طاق بلند و مهمی ساخته شده که به طاق مروارید معروف است و در دور این طاق با قلم درشت و خط ثلث عالی یکی از سوره‌های قرآن به صورت هلالی نوشته شده‌است. در زمان حضور ما در مسجد قسمتی از آن در حال بازسازی بود. بازدید از طاقها و ستونها و معماری زیبای مسجد به گردشگران توصیه می شود.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • نادر مزرعه شادی
  نقدها:
  گزارش
  مسجد وکیل
  توصیه شده توسط کاربر

  این مسجد در نزدیکی بازار وکیل و سرای مشهور مشیر قرار دارد. صحن بزرگ این مسجد که لابد در گذشته دارای تزییناتی بوده در بخش جنوبی به شبستان اصلی و زیبای این مسجد منتهی می‌شود. شبستان این مسجد علاوه بر زیبایی طرح‌های گنبد آن دارای ستون های یکپارچه سنگی در ردیف‌های منظم است. زیبایی بصری فوق‌العاده چشم گیری این مسجد دارد.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • بهناز بهادری
  نقدها:
  گزارش
  مسجد جامع وکیل شیراز
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد جامع و تاریخی وکیل که در خیابان زند شیراز و در مجموعه وکیل که شامل حمام و بازار و آب انبار و مسجد است قرار دارد. و برای ورود به مسجد باید نفری 1000تومان ورودی پرداخت کنید.
  این مسجد به دستور کریم خان زند ساخته شده است و این بنا ستون های زیبا و معماری باشکوهی دارد که به واسطه همین ستون های زیبا است که معروف شده است. این مسجد مساحت زیادی دارد و حیاط بزرگ و حوضی وسط آن.
  مسجد وکیل در فهرست آثار ملی ثبت شده است و یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شیراز.
  کنار در ورودی مسجد کافی شاپی با نمای چوبی و زیبایی قرار دارد که هم بیرون میتوانید بشینید هم داخل و مکان مناسبی برای رفع خستگی میباشد. #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • ماه نو
  نقدها:
  گزارش
  مسجد وکیل
  توصیه شده توسط کاربر

  خب احتمالا اگر سفری ب شیراز داشتید ب بازار وکیل هم سر زدید و مسجد وکیل یا مسجد سلطانی هم در کنار همین بازار قرار داره. این مسجد بنظرم ب خاطر کاشی کاری های زیبای گل و ترنج خیلی شاد و دلچسب و من کلا این ویژگی رو خیلی پسندیدم. و یه نکته دیگه این که مسجد زوایای زیبایی برای عکاسی ب شما میده شاید به خاطر نوع سازه...
  #تایسیز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • امید سرافرازی
  نقدها:
  گزارش

  وقتي داريد جاذبه هاي نزديك بهم شيراز مثل ارگ كريم خان و حمام و بازار وكيل رو ميبينيد ميتونيد به مسجد وكيل هم سر بزنيد ديدنش براي يكبار بد نيست. اثري از معماري گذشته رو ميتونيد اينجا ببينيد ولي قطعا بعد از ديدن شما راضي نخواهيد بود.#تايسيز

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید:
 • پوریا اقتداری
  نقدها:
  گزارش
  مسجد وکیل، یادگاری از دوران زندیه
  توصیه شده توسط کاربر

  مسجد وکیل شیراز واقع شده در قلب تاریخی شهر شیراز یادگاری از زمان زندیه هست. در زمان زندیه شیراز به عنوان پایتخت انتخاب شد و به همین دلیل بسیار پیشرفت کرد و آثاری مهمی در اون ساخته شد. برای رسیدن به این مسجد میتونید بوسیله مترو به ایستگاه زندیه بیاید و با ۱۰ دقیقه پیاده روی به مسجد برسید و یا از اتوبوس های عمومی استفاده کنید.
  این مسجد همچنین در بین آثار ملی هم به ثبت رسیده.
  از زیباترین قسمتهای مسجد شبستان اون هست که با ستونهای بسیار زیاد و معماری بسیار زیبا و دقیقی ساخته شده .
  پیشنهاد میکنم حتما یک روز رو برای دیدن مسجد، بازار و حمام وکیل قرار بدید.

  با کیا اینجا بودید؟:
  تاریخ بازدید: