معرفی بهترین بوتیک هتل های ایران در رسانه آمریکایی CNN

4.1
از 7 رای
آگهی لست سکند - مرجع قیمت - جایگاه K - دسکتاپ
معرفی بهترین اقامتگاه‌های ایرانی در کتاب توریست خارجی!
07 مرداد 1400 08:00
0

بوتیک هتل‌ها در ایران روز به روز در حال جان گرفتن و افزایش هستند. هتل‌هایی با ترکیبی از معماری و هنر سنتی و مدرن و امکانات مناسب برای گردشگران. خبر دارید که پیش از کرونا که توریست‌ها به ایران می‌آمدند چقدر از این بوتیک هتل‌ها خوششان می‌آمد و اقامت در آنها را دوست داشتند؟ به اندازه‌ای که فردی به نام توماس وگمن (گردشگر سوئیسی) وقتی به ایران می‌آید و تعدادی از این بوتیک هتل‌ها را می‌بیند، جای خالی کتابی درباره بوتیک هتل‌های ایرانی را حس می‌کند و تصمیم می‌گیرد در کتابی با عنوان «Persian Nights» (شب‌های ایرانی) 16 بوتیک هتل و اقامتگاه برجسته ایران را همراه با تصاویری از عکاسان ایرانی معرفی می‌کند. این نشان می‌دهد که طراحی و امکانات این هتل‌ها او را به وجد آورده‌اند که ماحلش کتابی انگلیسی با موضوع هتل‌های ایرانی می‌شود!

01 copy 15.jpg

چندی پیش، رسانه آمریکایی CNN درباره تعدادی از بوتیک‌هتل‌های معرفی شده در کتاب نوشت و اینکه ایران به خاطر داشتن جاذبه‌های تاریخی و میراث جهانی مورد توجه بسیاری از گردشگران است، امّا چیزی که برای وگمن در ایران ویژه بود، بوتیک هتل‌ها و اقامتگاه‌های ایرانی بودند؛ اقامتگاه‌هایی که معمولا توسط یک خانواده اداره می‌شوند و در عین استفاده از عناصر سنتی، مدرن و پیشرفته‌اند! وگمن معتقد است در این دسته از اقامتگاه‌های ایرانی، معماری معاصر با عناصر ایرانی ترکیب شده و این بسیار چشمگیر و خاص است. بنابراین این نیاز را احساس کرد تا اولین کتاب انگلیسی زبان را درباره بوتیک هتل‌های ایرانی بنویسد.

 سی.ان.ان هم گزارشی از کتاب وگمن ارائه داده و از قول وگمن نوشته کشورهایی مانند ایران که ناشناخته‌تر و بسته‌تر هستند، واقعیات متفاوتی را بروز می‌دهند. چیزهایی که انتظارش را نداریم. همچنین وگمن در کتابش به نقش زنان در اداره این اقامتگاه‌های ایرانی و حضور گالری‌ها، رستوران‌های گیاهخواری و کافی‌شاپ‌ها و قهوه‌های حرفه‌ای اشاره کرده. حالا در ادامه متن، به 7 تا از هتل‌هایی که در کتاب وگمن به آن‌ها اشاره شده است، می‌پردازیم.

بوتیک هتل های ایران

1. بوتیک هتل جویبار؛ اصفهان

 بوتیک هتل جویبار در دل بافت قدیمی اصفهان و فاصله 10 دقیقه‌ای با میدان نقش جهان قرار گرفته است. اسن بوتیک هتل 7 اتاقه، یک خانه قاجاری بوده که به شکل مدرن بازسازی شده. این بوتیک هتل سعی کرده در راستای حمایت از محیط زیست، استفاده از پلاستیک را کنار بگذارد و شوینده‌های ارگانیک استفاده کند. همچنین اگر گیاهخوار باشید جای نگرانی نیست، رستوران گیاهی جویبار آماده پذیرایی از شماست.

هتل جویبار اصفهان

2. بوتیک هتل حنا؛ تهران

 بوتیک هتل حنا در قلب تهران است. خانه‌ای 90 ساله در کوچه معروف لولاگر که به شکل مدرن بازسازی شده و نمایی از تهران معاصر است. این مجموعه کارشان را از سال 97 افتتاح کردند. بوتیک هتل حنا ۷ اتاق و فضاهای جانبی شامل رستوران، پلتفرم و پاپ‌آپ دارد. بخشی از لایه‌های قدیمی خانه برای نمایش تجربه زیسته آدم‌های گذشته، حفظ شده‌اند و فقط جاهایی که لازم بوده مرمت شده است.

 بوتیک هتل حنا
عکس از وبسایت حنا
 بوتیک هتل حنا
عکس از وبسایت حنا

3. خانه بومگردی حوضک؛ اصفهان

 حوضک نام اقامتگاه دیگری است که در این کتاب آمده است و از طراحی آن تمجید شده است. گر چه حوضک در دسته اقامتگاه‌های بومگردی قرار می‌گیرد تا هتل، امّا در این کتاب همه اقامتگاه‌ها به عنوان بوتیک هتل معرفی شده‌اند. این اقامتگاه زیبا هم در بافت قدیم اصفهان توسط یک زوج جوان راه اندازی شده است.

خانه بومگردی حوضک اصفهان
عکس از حامد فرهنگی

4. بوتیک هتل درب شازده؛ شیراز

 درب شازده بوتیک هتلی در خیابان کریمخان شیراز است که سنش به عصر قاجار برمی‌گردد. این هتل فاصله نزدیکی با جاذبه‌های بافت قدیم شیراز دارد.

هتل شازده شیراز
عکس از حامد فرهنگی

5. خانه عامری‌ها؛ کاشان

خانه‌ عامری‌ها در سال 1378 با هدف احیای بخشی از فرهنگ بومی شهر کاشان، به دست توانمند تیمی مجرب از مرمت‌کاران سپرده شد و پروژه‌ مرمت این خانه‌ی ارزشمند با دقت و وسواس در احیای طرح اصلی بنا و نقوش زیبای آن در سال 1393 به پایان رسید. این هتل در حال حاضر با 38 اتاق، به عنوان بوتیک هتلی 5 ستاره فعالیت می‌کند.

خانه عامری‌ها کاشان
عکس از وبسایت خانه عامری‌ها

6. اقامتگاه لافت 17؛ قشم

 این اقامتگاه در جزیره قشم قرار گرفته. معماری ویژه و مدرن این اقامتگاه هماهنگ با سبک خانه‌های جزیره، از جذابیت‌های آن است که باعث شده وگمن به آن توجه کند و بخش‌هایی از کتابش را به این اقامتگاه اختصاص دهد.

لافت 17 قشم
عکس از حامد فرهنگی

7. بوتیک هتل منوچهری؛ کاشان

 بوتیک هتل منوچهری در بافت قدیمی کاشان قرار گرفته است. از خانه‌های قدیمی کاشان بوده که به صورت مدرنی مرمت و طراحی شده و در حال حاضر به صورت بوتیک هتل از آن استفاده می‌شود.

هتل منوچهری کاشان
عکس از حامد فرهنگی

منبع: CNN